Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.09.2023, 20:22:43 xxx.xxx.90.45
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 15.09.2023, 16:44:35

Jo tááák domácí dovča, já myslela nějaké móře😉 tak to jsme zatím Reni na tom podobně😀

Čirou náhodou jsem natrefila před baráku na sestřenku, která jela ke koním. Takže první si myslela, že to byl hřebec a cítil kobylu, když jsem vysvětlila, o čího koně jde, tak se divila, že to je kobyla😛 a asi mi z rukou cítila….no jedině kočky, s jiným zvířetem jsem ještě nebyla, pejsky mám na trase až spíše zpátky u nás ve vsi. 

Dneska jdu přes jídelnu, hodím okem k oknu a…co to je na té zácloně? Jdu k a je to kudlajz. Běžela jsem za Tomem pro mobil, udělala jí fotos 😀 a vynesla ji ven, aby ji neulovily kočky 🙄

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.09.2023, 16:18:37 xxx.xxx.90.45

Zadavatelka odpovědi dostala, takže budu OT. Je tu ještě někdo, kdo má rád ryby, ale bytostně nesnáší kombinaci rybiny a těstovin, rybiny a pizzy? To nepožiju, se mi z toho navaluje. Dostali jsme předevčírem krásnou pizzu, ale byl na ní tuňák a než jsme to převezli z Prahy do Liberce kolegovi, jsem se v tom autě málem poblila😇 To bych raděj snědla tu přechcanou od kocoura😛

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.09.2023, 16:06:06 xxx.xxx.90.45

Hurá. hurá mám svůj noťas, takže se mně zase jen tak nezbavíte😜

Reni a kde jste byla na dovče? A jak to, že jste se nám nechválila s fotkama a tak? 😕 Já bych se chválila jak divá, kdyby bylo čím a měla jsem na to mobil😛😉 mě musíte věřit i bez dokumentace😉 No…pomalu se blížím do bodu, kdy ten chytrý mobil asi vytáhnu ze šuplete. Protože třeba hledání tras by se občas hódně šiklo😉

Mimochodem. Minule jsem říkala servisákovi, že mi ta baterka vůbec nevydrží, tak mi to nějak přenastavil, ale za pár měsíců už byl problém ho i na šňůře rozjet, dvakrát vždycky chcípnul, než si nacucnul dost energie, aby utáhnul prohlížeč. Teď mi ho přinesl s tím, že stará baterka je normálně nafouklá, totálně kaput, ať ho ale teď nenechávám na šňůře, aby se nová neničila. Však by mě ani nenapadlo dávat ho ne šňůru, je to otravné, jenže to prostě bez ní už jelo asi 5 minut👎 

Tuším dva roky jsem už neočkovala na vzteklinu ani Worku, vetka mi to nedoporučila. U koček by mě to ani ve snu nenapadlo a to k nám chodí lišky. 

Na cestě, co po ní ráno chodím vedle do vsi (Bobi zná) jsem ráno našla rozjetou velkou ropušku😢 Byla jsem nars…😈

Jezdí se tu max 50, ropuchy jak dlaň pořádného chlapa si na cestě fakt nevšimnete😠 nebo co? Vletěla mu z ničehožnic pod auto?!😈

Koník se snažil přes plot načnout nový balík. Je tam ta síťka, ani mě se to nedařilo, musela bych mít nůžky. Posbírala jsem mu po zemi ještě dvě náruče sena a hodila mu to k tomu ohlému plotu. Minule se mě bál, zdrhal, teď se nechal pohladit po hubě, očichával mi ruce a pak udělal to ha, ha s otevřenýma pyskama zeširoka. Co to znamená? Bála jsem se, že mě to velkou hlavou majzne, až kecnu na prdel😏Řekla jsem mu, ať papá a klidila se😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 15.09.2023, 12:03:01 xxx.xxx.90.45

Čauky, čauky, jsem doma, ale ještě stále na ,,blbém" noťasu🙄

Niki, tak snad už bude všechno OK, včera jsem to všechno vyprávěla Tomovi v autě, aby nám cesta líp utekla. Jo, jelo se večer dobře, i když hodně provoz, tak žádné kolony. Stihnuli jsme to dřív, než za ty tři hodiny pravda, předpisově jsme nejeli😏 Říkala jsem: doufám, že kočinky budou nastoupené před dveřma a nebudu je muset někde hledat….a byli👍😀

Ráno v Liberci, že udělej si výlet na Ještěd, než dojednám. Měla jsem necelé dvě hodiny. Našla jsem si trasu, ne moc chození, jen cca km k lanovce, nahoru vyjet. No jo, jenže mrholilo, lanovka zavřená. Já oblečená tak na výlet do Prahy😏 bílé plátěné tenisky…Tak co, no tak půjdu pěšky. Cesta lesem po bahýnku…tak to jsem po pár metrech vzdala. Tak jsem šla po takové šotolinové zpátky. Nikdo nikde a koukám u cesty hnízdo malých klouzků, srdce mi trhalo je tam nechat, ale neměla jsem v malé taštičce žádný pytlík. Bože, já jsem kráva, proč si ho tam nestrčím!?😠 No co už. Jdu dál a pod svahem ještě větší skupina. Šrotovalo mi, co mám sakra dělat až: obětuju nákupní tašku! Ty první byly pohodlně na krajnici, k těmto jsem musela ,,slaňovat" a čekala, že sjedu po zadku dole(nevím, v čem bych pak byla v Praze, měla jsem už jen kraťasy) Povedlo se, já nadšená se vydrápala zpátky na cestu, prošel kolem nějaký starší turista a ty hříbky neměl. Hmm, sakryš, můžou se tu vůbec sbírat? Pod Ještědem? Zabočil na takovou spláchlou kamenitou cestu, já za ním koukla kam to vede a čumím…zase klouzci a nechal je být. Vlezla jsem pro ně a už jsem tedy našla i uřízlé stopky. Popošla jsem za ním a kolem cesty se tam různě draly malinké. Vylezu nahoru nad cestu do lesa, rozhlédnu se …a tam klouzci, tam klouzci, já lítala v tom dešti nadšeně po lese, nastrojená, boty už nebyly tak čisté😏ale chodila jsem víceméně jen po mechu a jehličí, takže pohoda. Pak jsem zjistila, že je za 5minut půl jedné a to jsem měla být na hotelu a balit. letěla jsem trapem zpátky, asi 500m to bylo, z kopce. Na recepci jsem si vyprosila pytlík, houby přesypala, slizkou tašku😉  vyprala v umyvadle, kde jsem očistila i boty, naštěstí víceméně jen podrážky. Tom se mi pak smál, že jsem pako. Já bych tam vydržela bloumat po lese půl dne, mrzelo mě, že jsem neměla čas a oblečení, příště se na to líp vybavím a vyrazím😛👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 14.09.2023, 10:12:23 xxx.xxx.21.241

Ahoj holky, jsem zde a koukám, veselo😏 Sčítají se úrazy. Jediná věc, co jsem musela jet, protože to bylo hóódně ošklivé, byly ty postřihané prsty plotostřihem. To mi šili. Jinak mám pořád něco, naposledy ten srp, ale k doktorovi ani omylem. Tetanus se momentálně přeočkovává po 20-25 letech, při úrazu ho ale přeočkují automaticky. Niki uvidíš, ATB se taky dávají vždycky, to ti zabere. Zvířectvu jsem taky vždycky jen čistila, nikdo jim nic neřezal a problém byl jen u Leonkova prokouslého lokte, protože se s ním schoval🙄 Dneska jsme v Liberci, cestou zpět ještě do Prahy do kanclu a valíme domů. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 13.09.2023, 07:23:05 xxx.xxx.90.45

Tak ono za chvíli po úrazu to reaguje vždycky, Niki určo uvidí, co ráno, podle toho se rozhodne. Taková zranění, ať už jsou to zuby, či trn, se snažím co nejvíc vycucat a vymačkat, až pak desinfikuju.

Koukám Niki, že nevíš, co dřív😉 hezky si to užíváš👍a na rozdíl ode mě jsi i v jezeře byla😛

Včera mi servisák odvezl noťas, že mi tam vyměni baterku, protože výdrž už nula, nula nic, vlastně jsem ho měla už pouze na šňůru. Píšu to na Tomově a jde mi to jak koze pastva, neumím na tom(má úplně jiný) Takže dneska dopíšu tohle a nevím jestli kdy ještě něco, protože mě to prudí🙄

Já jsem asi taky nenapsala, že jsem si srpem v sobotu ukrouhla prst, kus🙄 Tak tak, jak Niki - chtěla jsem tchánům pro králíčky nasekat trochu jetele. Je to už sem tam, trsy, tak to srpem jde líp, dávám to rovnou na travnici a nemusím to hrabat. Už jsem to měla, vemu ji, že odnesu a jak jsem se pro ni ohnula….pod ořechem vidím ještě dva hezké trsy. A jak už jsem se na to nesoustředila, myšlenkama už na odchodu, tak jsem si hezky strouhla prst. Nadávala jsem jak špaček, prst do teďka lepím - bylo to hodně, tak aby to srostlo. A to jsem si ani nevzala rukavice, které to mohly zmírnit protože - na tu trochu trávy to nestojí za řeč😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.09.2023, 11:24:31 xxx.xxx.90.45
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 12.09.2023, 08:22:51

Je to tohle, už mi to cvaklo, díky Reni👍

Tak jsme si po ránu procvičily mozkové závity…😛

Bobi, decibely myslím umí měřit i chytré mobily, nevím jestli všechny. Jinak si budeš muset sjednat nějaké hlídání třeba, Čenda už nepotřebuje?😉 Nebo děda tam má ticho, houby, co??

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.09.2023, 07:48:24 xxx.xxx.90.45

Takže touto složitější cestou jsem se na diskusi dostala, i dostala diskusi do přehledu. Nebo už to mezitím kluci objevili a opravili😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.09.2023, 07:46:01 xxx.xxx.90.45
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.09.2023, 22:10:24

Ano, přesně tak to máme. Do jezera občas čumí Vikťa, protože se tam zdržuje nejvíc. Ale tendenci lovit má akorát tak vážky to, co je ve vodě ho nezajímá. Gucci jezero ignoruje úplně, málokdy ji člověk uvidí sedět na mole. Vlastně ani si nepamatuju, že by tam někdy byla. Ryby nejí ani jeden v žádném stavu.  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 12.09.2023, 07:43:04 xxx.xxx.90.45

Nějak nám nefunguje diskuse, našla jsem ji zpětně, jako často navštěvovanou, tak to zkouším takto, ale normálně se nezobrazuje. Tipuju, že jsme překrčily nějaký limit. A dál? To je dotaz na Zbyňka. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.09.2023, 21:37:16 xxx.xxx.88.214
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 11.09.2023, 10:22:06

A rána jsou tu chladná…to byl nějaký film, ne? 😉

Takže nevím, nakonec nevím, jaková ta voda je. Jen jeden pán u toho koupaliště(zavřeného) co tam má restauraci říkal, že voda už je studená…tak možná to zavřeli proto. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.09.2023, 21:34:32 xxx.xxx.88.214

Takže hlásím: ačkoliv na stránkách psali, že otevřeno do konce září, dle počasí…no asi se jim počasí nezdálo😲takže ZAVŘENO😕 No nic, tak teda jedem do aquaparku, nějak to přežiju. V něm….venkovní bazény zavřeny(taktéž měli na stránkách do konce září, to je jak u blbých😏)Vnitřní plavecký se do konce září naopak rekonstruuje. Takže otevřený vnitřní ,,zážitkový", malý bazén s výřivkama venku na terase a pak otevřeli vevnitř jeden tobogán. Snížené vstupné. Byly jsme tam 3,5h a platily dohromady cca 580Kč. Byly jsme 4x na tobogánu na tom dvojtorpédu. Připomínám, že mamce je 72. Jely by sme normálně i vícekrát, bylo tam jen pár lidí v celém areálu a na tobogánu jsme byly samy, pak jeden pár a dvě slečny spolu. Jenže mamce by po víc jízdách bylo zle od žaludku, ona na to trpí. Ale bazény vyhřívané, výřivkový až moc, takže jsme se fakt zimou neklepaly, což bylo super. Když nám vypršel čas a jelikož Tom ještě nejel, zaběhly jsme nedaleko do Kaufu, koupit si Pribiňáky v akci na sobotu na palačinky a známé sladkosti k narozeninám. Mamka teda dost šílela, z mého úboru. Ona nemá zuby, já jsem šla s holou prdelí😜Nepočítala jsem s tím, že budem někde trajdat. Vždycky jsem vyplivnuta a naložena u koupaliště, takže si dám jen jednodílné plavky, nazouváky a průhlednou šifonovou tuniku. Takže jsem tak, mimochodem ve vlhkých plavkách a s mokrou hlavou, napochodovala do Kaufu. mamka vyřvávala celou cestu, že se proboha ke mně nezná😛

Celkově jsme si den užily👍taková dámská jízda to byla😀

Jo, brácha mi řekl, že jsme měli jet na volné jezero, ale tam za a) nic není, žádné zázemí, za b) jsme nevěděly, jestli by se do vody dalo vlézt a za c) by sme se tam museli pár km vracet a Tom měl nasmlouvanou schůzku., nestíhal. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.09.2023, 21:12:37 xxx.xxx.88.214
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 11.09.2023, 12:48:06

Já četla ,,sýrové"😛 

Jo tak, ony jsou zase rozdělené na ryby první a ryby druhé kategorie🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 11.09.2023, 10:11:54 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.09.2023, 09:15:34

Buggyro, teď už jsou vesměs všechny rifle pružné, když nejdete vyloženě po klasice, která se asi ještě koupit dá, ale nevím, kdo by to kupoval😉

Tím šitím, záplatováním, jak to máte promakané, jste pobavila😀 Budete muset napsat Ježíškovi o nějakou tu, alespoň tu sranda mašinku, by ste si ji zasloužila(a už jste na ni za ta léta spravování našetřila😉) Zkušenost s tím ale žádnou nemám, jestli to vůbec šije. 

Mě muž dneska nabídnul vyhození na štěrku, že se mlžu naposled vykoupat. No nevím, fakt nevím, jestli já do toho vlezu, nejsem žádný mrož. Ale co jsem mluvila se sousedy, všichni si myslí, že to studené nebude, když jsou přes den taková vedra. Když tak se zavrtím na patě a nechám se zavézt na koupaliště😏 Nerada, ale někde bych to musela přečkat. Teda ukecala jsem i mamku, takže my obě. 

Bobi, ty tam máš neskutečně veselo😛pořád něco oslavujete, do toho i sousedi😉Z těch reprobeden by mi 100% je.lo👎 To nesnáším, ale fakt nesnáším, nikdy bych do toho dobrovolně nešla a jak se snažím být tolerantní, asi bych na ně vletěla, ať to stáhnou😠

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.09.2023, 17:38:06 xxx.xxx.16.181

Teda Bobi ti povim, že v tomto vedru by mě nikdo nikam,  nedostal. U nás je zase 31st a jsem totálně hotová, znechucená, nasr…Chtěla jsem udělat milion věcí, 💩 na to👎 V baráku je děsné vedro, v zahradě je děsné vedro, na terase zima🙄 Je fakt, že ráno se to ještě dalo, ale musela bych na obchůzku jít o hodinu dřív, než vyleze pořádně slunko. Domů se dovalím zdechlá👎 Včera jsem se hecla a po půl roce nastěhovala truhlíky v bazénu zpátky k oknům, abych tam mohla zase nastrkat kytky. Čekala jsem na pomoc, ale to bylo pořád: na to je čas, tam je to jedno, až někdy…Tom večer sekal trávníky, tak jsem si vzala rudl a zkusila to sama…a zvládla👍Je to krásné, hned to vypadá jinak, uklizeně😉 Mám tam mechový sloupek domácí výroby na vanilku, jenže je totálně vyschlý, takže jsem vymýšlela jak docílit, aby byl pořád vlhký. Zavlažovač z petky…jsem našla na NETu. Z boku se píchne větší dírka, naplní vodou a postaví na sloupek. Utahováním a povolováním vršku se reguluje kapkání. Nějak se mi nedaří regulovat…buď to takřka nekape, nebo už teče😠 Hele, Buggyra má myslím ty závody? Jinak by mi mohla poradit, jak tady použít drát😜👍 Se tam upečou, na té koníkové akci🤠

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 10.09.2023, 10:42:18 xxx.xxx.16.181

Jakové škrabadlo? Mám teď takové to škrabadlo válec. Je tlustý, stabilní, mám ho na to, aby si kočky pohodlně vyskočily na stůl(linku v pracovně) kde mají misky. Když luxuju, přejedu ho vysavačem. Jinak na něm nějak není co čistit. Neřkuli u vašich bytových koček s čistýma nohama. Co chcete vlastně vyčistit? Na případnou desinfekci, což já vůbec neřeším, vám ta pára přece stačí. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.09.2023, 20:55:38 xxx.xxx.16.181

Nejčastěji se používají šáchorovité, buďto klasická paraplíčka či šáchor střídavolistý, který vypadá jako tráva a koupíte ho nejčastěji v nějakém hobby marketu. Vlastně jsem ho viděla jako ,,trávu pro kočky" tuším v Kaufu. Můžete vysít osení, co se vysévá jako dekorace na Velikonoce pod vajíčka. Nebo si někde vyrýt trs pýru, pokud ho rozeznáte. Ten kočkám strkám pod nos natrhaný, když jsme venku a vidím je okusovat kde jakovou trávu. Pýr je dobrý na ledviny.