Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 09.09.2023, 11:50:52 xxx.xxx.16.181

Tady je to samé koťátko😍Jak jsem viděla na fotce Niki s kočkou, hned mi blesklo, že ji snad nenapadne dotáhnout z Řecka nějaké kotě😇 Naštěstí letecky to nejde😛Naštěstí pro stávající kočičáky😉

Jo, jo Bobi, podtlakem. Nevím, možná by to Buggyře šlo, pokud tam nejde (a že asi nejde) o rychlost napouštění👍

Pořád mám nachystané nějaké šicí opravy, něco zašiju a za tři dny přijdu na něco dalšího😏takže toho nějak neubývá. Ale teď jsou práce venku, až nebude počasí, někdy😉teď by se mi nechtělo. 

S chlapem to mám Bobi stejně. Je myslitel, vydělává hlavou, já to utrácím😜 A musím si to taky odpracovat, že áno😉 Na nějaké přízemnosti nemá čas. ještě tak něco rychle udělat, pomoct mi, co sama nezvládnu a musí být na to dva, ale vymýšlet, jak to udělat, na to čas nemá. Když ho vidím, jak se celé dny nezvedne od compu, kolik toho musí řešit a vyřešit…no neměnila bych😕Ano, je organizační typ. A má nehty a nemá dorasované nohy…narozdíl ode mě😊

Nikiš, to věřím, že ti po zvířátkách už bylo i dlouho…jen kdyby se to dalo nějak skloubit s těma dovčama - ty tak neutíkaly a přesto by člověk nemusel pořád myslet na to, co ta parta doma🙄

Vidíš…špekáčky, ještě jsme letos neměli😲 A léto v pr…A špekáčky v mrazáku😎 Ale kdy? Přes den je to divné a večer..nevečeřím😟

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.09.2023, 16:25:06 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.09.2023, 03:47:50

Ano, při velkém zvětšení mi to taky tak přišlo, i když při normálním prvním pohledu jsem si řekla, že se někde porvala a zanítilo se to. 

Zadavatelko, jsou to jen fleky, nebo je to vystouplé? Jelikož to nevidím na vlastní voko, netroufnu si říct. S tímto bych asi na veterinu jela. A to se objevilo náhle, nebo to několik dní, týdnů roste? 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.09.2023, 16:18:38 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 08.09.2023, 11:17:03

Omezení příjmu…to má takové, že na něj se.ou☹️Už jsem to psala, je tam už asi tři roky s tím NO. Alespoň. Před tím tam byl takový menší druhý koník, ale ten nevím, kam zmiznul a zůstal tenhle sám. Já vlastně nevím ani, jestli je to kůň či kobyla. Říkám mu prostě koníčku. Chodím kolem něj svoji trasu každé ráno. Vím, že mu tam mamky s dětma taky něco nosí(vím, nemá se to) Ti lidi tam mají okna, určo vidí, že se tam někdo motá, asi je jim to jedno. Jediné, co jsem zachytila, že mu omezili vstup na půl zahrady, aby tam dorostla tráva a pak mě překvapilo, že ohradník sundali a nechali ho tam…než to spásl. Vím, že to se taky nemá…takto nárazově. 

S tím drátem😄😄😄To jste celá já, áno, drát to jistí😜 Byla jsem v Praze v Bauhausu, protože jsem si našla, že tam mají levnější bio olej na pilové řetězy. No to bylo něco na mě😜Myslela jsem: koupím olej, mrknu po šroubečku a vrtáčku, co jsem zlomila onehdá…strávila jsem tam místo plánované hodiny skoro tři😎 nakoupila kde co, protože se mi všééééchno hodilo😛To je lepší, než vlézt do hader, tohle je pro mě velká zábava, narozdíl od toho nakupování oblečení👎To nakupuju jen proto, že ho prostě potřebuju. Tady…to by se mohlo hodit, tohle by taky nebylo špatné mít😉 Příště si na to vyhradím víc času👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.09.2023, 16:03:40 xxx.xxx.16.181
Odpověď na příspěvek uživatele Dublinbarzoj z 08.09.2023, 15:33:39

Já ne, to je snad jediné, co nemám, i když jsem se po ní už kdysi dávno i dívala😉 Ne, že bych vůbec neznala, ale nemám, tak se nezajímám. Bohužel, neporadím😔

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.09.2023, 10:57:24 xxx.xxx.16.181

Buggyro, vy ste normálně Ferda Mravenec. Nechápu, jak tomu všemu rozumíte. Já si poradím také s kdečím, ale spíše protože prostě musím, tak to nějak spytlíkuju, provizorně většinou, A nesmí se to týkat strojů, to jde mimo mě. Kdo vás tohle všechno naučil, taťka, děda?  Jste fakt borka. S těma zalévacíma čerpadlama je to na figu, u mamky taky zahradní takto funguje, no naštěstí se zalévá jen, když se spouští po  zimě a nebo je málo vody a chytne vzduch. Na denní fungování tímto stylem to fakt není. O tom Mališi? jsem v životě neslyšela, kouknu. Já jsem kalovku odpálila dva roky zpátky. Když nebyla voda, hodila jsem ji do jímky a přečerpávala, jenže už zedníci jí ustříhli plovák, ona mi to přečerpala rychlej, než jsem čekala a než jsem se k ní vrátila, šel z ní kouř🙄

Držím palce, ať vám balíkovačka na louce fungá, to by byla vážně velká pomoc👍 

Já jsem dneska šla kolem koníka, už včera měl balík rozhozený za plotem nevím, proč mu ho teda nepřivezli dovnitř. Natahoval krk přes plot, aby si vzal, tak jsem mu seno trochu přišťouchla blíž. Dneska byl na opačném konci zahrady, u kotce s NO a viděla jsem, že seno u plotu sežrané úplně až na zem. Tak jsem vzala náruč, co byla roztahaná až u cesty a přihodila mu ji k plotu. Viděla jsem, jak hned šlape ke mě, tak jsem tam radši hodila ještě jednu. Staří jsou doma nechápu, že nemůžou vzít alespoň vidle a to seno mu přeházet domů přes plot, když mu mladý rovnou ten balík nezavezl do seníku😕Byla jsem celá zalepená on sena, protože jsem se hezky ráno po sprše naolejíčkovala😏Koupila jsem si úžasně vonící masážní oleje, ne na masáže, ale zaujalo mě, že mají ananasový a mangový a doufala jsem, že budou podle toho i vonět. Voní👍 takže teď nejsem pořád vysušená a ještě voním…jak léto😛 

A ještě dodám, že jsem od jedné do 4 v noci sledovala tenis a padám na hubu. A ještě Karolína prohrála, ach jo😟Akorát po sobě asi uklidím ten binec po výsadbě ve vchodu a nachystám oběd, protože bude zase vedro a odmítám v tom pracovat (něco si možná ještě vymyslím, respective v noci mě napadlo, že mám ještě něco dělat, ale zaboha si nemůžu vzpomenout, co to bylo😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.09.2023, 22:54:19 xxx.xxx.16.181

Čenda je skorobordera a jako taková, vyžaduje neustálou činnost. Úplně si neumím představit vyžití bordery u starších lidí.  Já znám víc jen bordery naší cvičákové vedoucí a ti teda nevydrželi chvilku v klidu. Když šli, lítali jak na gumičce 100m tam, 100m zpátky a tak pořád dokola, jen aby se vyběhali. 

Když jsme byli posledně v Praze, začala nám houkat siréna na baráku. Naštěstí tu byl brácha, tak jsem ho poslala na kontrolu. Servisák nám pak říkal, že tam asi dochází baterka tak, že ji máme příště vyautovat. Jelikož byl na dovolené, tak jsem ji tedy vyhodili ze systému a…vjíždíme do Prahy a na mobilech poplach👎 Nějak jsme nechápali jak je to možné a říkali si, že snad alespoň neřve. Řvala👎 Poslali jsme tam tchány. Mysleli jsme, že mamku pošlem jen do garáže, která je taky vyautovaná, aby tam mohly chodit kočky, no ona sama vlezla do baráku. A volala: tady hrozně řve ta siréna! No pochopitelně🙄 Tak jsme jí nadiktovali, ať to odkóduje. A že když je tam, projde barák. Prošla, nic nenašla, ale už to nekódovala, aby to za hodinu nebylo znova. Ve středu Tom říká: předpokládám, že jak chodila po baráku, vlezla jí tam kočka a je tam zavřená 4 dny, to tam bude vypadat. To jsem se vyděsila totálně, protože já jsem všechny místnosti pozavírala, předpokládala jsem, že pak i ona, takže by se případná kočka nedostala ani k jídlu, ani na WC, ale ani k vodě! Pak mě napadlo, že v horní koupelně jsou dveře otevřené vždycky, třeba by kočku napadlo napít se z WC. Gucci možná pochybuju, že Viktína. A jestli by se nějaká kočka nebála tchýně tak, že by vlezla za ní do baráku, tak jedině Viktík. Z hrůzou jsem jela domů, že ho tam najdu někde ležet mrtvého hlady a žízní👎 To jsou tohle hrozné šoky😕 Nakonec jsme zjistili, že se spustil poplach v obyvču…vůbec nám neleze do hlavy proč. Jedině, že by snad nějaký list na kytce, která je hned u čidla. Musím ji alespoň otočit od.  

Jelikož bylo 29st, trávy jsem sadila až po 18h večer. Dopoledne jsem vysékala křoviňákem tam, kde není zelenina, aby tam sekáč, trávníku mohl sypat trávu. Vytahala jsem cibuli, kterou jsem tam našla😉 Vyplela skleník. Koupila jsem si v Praze olej do motorovky, takže jsem konečně uřezala a pořezala ulomenou jeřabinu. Odtahala větve na skládku, polena jsem tam nechala protože tam ,,někdo bydlí"😉 K obědu jsem uklohnila lečo, protože je na něj zelenina🙂 Než jsem vysadila na určené místo trávy, musela jsem ho pochopitelně vyplet. Vymyslela jsem, že bych zbytek mohla dát i před barák do truhlíků, zabudovaných. Na jaře tam kvete česnek, pak jsou tam většinou afrikány a teď na podzim by mohly být i kavyly. Jestli to půjde nevím, to už je cca 15.pokus tam něco dát. Je tam děsný úpal a sucho, všechno ostatní vždycky zdechnulo. Jelikož jsem zjistila, že ve vchodě, v truhlíku s vistárií je ale totální sucho a ještě k tomu i tma a neroste tam nic, vymýšlela jsem, co krom těch kavylů vrazím tam. Měla jsem v květináči zapěstované tři bergenie, co jsem nechtěně ulomila, tak jsem je vysadila. Do zbytku truhlíků, které jsem taky musela vyplet, jsem teda vrazila ten kavyl a zjistila, že tam chybí minimálně 5cm hlíny. než jsem ji z kompostu přivezla a rozsypala do truhlíků, byla totální tma. Domů jsem přišla 20.20 a šla klohnit buchtu. Teď se mi zavírají oči…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.09.2023, 16:23:13 xxx.xxx.16.181

A já do sebe cpala tu ,,mísu" rizota na silu - na moc, bylo mi neskutečně těžko, málem jsem se nezvedla ze židle, jak jsem byla přecpaná a to jsem tak třetinu nechala. Jsem ti ho Jani měla nechat zabalit a šoupnout domů(nepamatuju si ovšem adresu) Byli jsme v Brně v Olympii v pizzerii a rizoto bylo hříbkové s vepřovou panenkou. Já nemusela prasknout a ty jsi nemusela jíst pochcanou pizzu🤪(tuším to bylo ale den po😉)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 07.09.2023, 10:20:15 xxx.xxx.16.181

Sestřenka mi hodila k brance semenáčky trav, musím to jít vysadit, zbytek vypíšu až bude víc času😉 A taky musím všechno hodit do pračky.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.09.2023, 21:23:37 xxx.xxx.16.181

Aha, už jsme u drápů. Ne, nikdy jsem nestříhala, jsou venkovní a nejraděj drápou tepich, co dávám pod stolek na léto, protože je smyčkový. Na zimu je s chlupem a ten je na drápání dle nich na prd. 

Jinak co jsem se dočetla…boha, já to tušila. Ještě, že jsem si dnes místo pizzy dala rizoto, protože bych ji po tomto čtení asi ,,vyhodila". Teda nejsem cimprlich, ale musela bych snad umírat hlady, abych to snědla🤪

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.09.2023, 21:11:45 xxx.xxx.16.181
Buggyra:

Dobrotu do ložnice do dózy a myš z okna - ne?


Mám to stejně, jak Orionka, jen na dobrotu Gucci nečeká, ony naše kočky nic jako kokinka nejí. Vlastně krom masa, granulí a kapsiček nic nejí. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.09.2023, 21:08:27 xxx.xxx.16.181

Nikiš!😀 Téda já mám takovou, ale fakt velkou radost, že se ti(vám) dovolená vydařila a líbila👍😀 Hrozně by mi bylo líto, kdyby jsi byla zklamaná. Teda teď jsi zklamaná, že to skončilo😉ale těch záááážitkůůů…budeš mít až do další dovči👍

U nás všechno a všichni OK, Gucci byla u baráku, Viktínka jsme chvíli volali, asi kadil, měl ušmouranou prďku😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.09.2023, 10:17:40 xxx.xxx.234.234

Čau holky, Bobi…ne, takové holubinky jsem asi neviděla, respective já se vůbec po takhle barevných houbičkách nedívám, protože to neznám a nesbírám. Já bych nesbírala ani růžovky, i když trochu vím, ale jistá si nejsem, u nás to neroste. Tedy možná někde jo, ale neznám ani nikoho, kdo by je tu sbíral. Jediná ,,barevná" co sbírám a znám je čirůvka fialová, u nás ,,smedůvka". Ona mi totiž roste i v zahradě, když je houbový rok. Dneska jsme ještě v Jihlavě, odpolko už jedem konečně domů. Asi se zajdu mrknout do ZOO, mám tu cca 4h čas. Jsem nějaká děsně nervní, co doma kočky. Ani odjíždět se mi nechtělo, prostě měla jsem blbý pocit, vůbec jsem se tentokrát na ,,výlet" netěšila. Doufám, že jsem se jen důkladně ,,samovyděsila" a nic se doma neděje🙄Ozvu se až s infem z domu, pá

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 06.09.2023, 10:03:01 xxx.xxx.234.234

Ty jo, pizzu už bych si asi nikdy nedala😜

Naše kočky tedy, když něco přinesem domů, což je vlastně i každý nákup, prostě pořád se domů něco nosí…tak jen důkladně prohlédnou a očichají, ještě jsem neviděla žádný náznak značkování a že je tedy pro jistotu vždycky sleduju. Možná je to tím, že jsou napůl venkovní, tak pro ně to ,,doma" tak 100% není. Venku mají od cizích koček přechcané půl zahrady(od lišky, od kuny..) takže tam mají práce až až. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 05.09.2023, 00:04:50 xxx.xxx.75.153
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.09.2023, 12:20:35

Kometko, opelichané slepice jsou ty chudiny z výběhu 2x2m, co nevidí trávu celý rok atd. Naše mají výběh, o jakém se Pražákům v satelitu může jen zdát…myšleno lidem😉 Nikdy jsme opelichané slepice neměli, vždyť by nám v zimě zmrznuly😲Přečetla jste si složení granulí pro nosnice? Buggyra to vypsala jak to je. K tomu jen to, že právě proto slepicím nebudu žádnou jinou chemii vědomě přidávat. Ano, nebudu tvrdit, že v zimě ponesou stejně jako v létě, už z důvodu, že je jim zima, žijou venku a mají biorytmy, budou mít pauzu, neponesou denně, takže se od 6 slepic nebude denně sbírat 5 vajec, ale třeba jen tři. My ale nejedem na výkon, chceme mít je zdravá vajíčka. Žádnou kukuřici na obarvení žloutků nepřidáváme, přesto máme žloutky krásně oranžové, protože tráva. Tcháni mají slípky právě v jmenovaném výběhu, krmí granulema a žloutky mají tak světlé, že vůbec nemám chuť si od nich vajíčko brát. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.09.2023, 12:04:42 xxx.xxx.75.153
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.09.2023, 10:27:54

To s rozsekanou žížalou je mýtus. Snad se nemýlím, ale kdysi jsem to četla.

Co se týče orné půdy se má momentálně za to(ano vím, možná je to jen trend, u kterého se třeba časem zjistí, že je to slepá ulička) že pro půdu není hluboká orba dobrá.

Už to i u nás zkouší některá zemědělská družstva. Teď nemyslím to: neobdělávám, abych do toho nevrážel peníze. 

Musí se hodně mulčovat, všechny zbytky nechávat na poli a organicky hnojit. Není prý třeba kultivovat půdu do hloubky, protože jen roky vyoráváte napovrch ,,mrtvou zem" a humus šoupnete dole, kde je k ničemu. Také prý uniká dusík. Ještě pořád je tam ale potřeba použít rotavátor, což mě se.e😕 Plánuju od sousedky vykuňkat vlečku kobylinců, aby ch je na pole rozhodila na zimu. 

Když máte pipiny taky ve volném chovu, proč je krmíte granulema? Teď myslím z pohledu bio vajíček. V granulích je nacpáno i plno chemie. Slepici stačí pšenice a zbytek si vyhrabe. Hromádka štěrku pro jistotu a popel na popelení. Dostávají zbytky z kuchyně, tím pádem skořápky zpátky, zbytky ze zahrady, v zimě se jim vaří brambory se šrotem. Namáčí pečivo. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 04.09.2023, 08:35:35 xxx.xxx.75.153
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 04.09.2023, 06:57:36

Jsem schopná rybám hodit nějakého červa, nebo slimejše bych hodila kachnám nebo slepicím, ale tím by to asi skončilo. U nás by, ale byly volně, takže o zobání hmyzáků by neměly nouzi. Před asi 20lety, jsem synovci měla krmit agamu cvrčkama…a to byla pro mě muka. Já nedokážu s čistým svědomím rozhodnout: tebe vezmu a hodím tě sežrat, dneska to máš spočítáno. Nemůžu, nemyslím si, že mám právo rozhodovat o něčím žití či nežití😟Teď jsem četla článek o tom, jak rostliny mezi sebou komunikují…no tak to už asi ani nebudu plet🙄 Půl roku řeším, že zkusím zrušit letos orbu, prostě kypření půdy do hloubky, protože tam přijde o život plno žížal. Asi se budu na jaře divit, až se do toho nedostanu a nezaseju, ale chci to zkusit, patří to mezi nové trendy péče o půdu.  

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.09.2023, 19:09:40 xxx.xxx.75.153
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.09.2023, 17:15:40

Tak to byste musela zažít cirkus, co v autě dělal Leonek. Zpočátku, pár jízd, bylo jen mňoukání celou cestu, ale stupňovalo se to a poslední jízdy..bych řekla, že by byl schopný se v té přepravce přizabít👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 03.09.2023, 10:31:52 xxx.xxx.30.134

Neberte to jako narážku, ale jako holý fakt. Kočky nerady změny. Málokterá a je to spíše o jedinci, než o plemenu, to zvládá bez újmy. Ano, někteří berou kočky z bytů na chatu, ale na to bych řekla,,no neber to". To musí pro ně být jako propustka z basy. Pokud chcete zvíře, které rádo cestuje, budete muset spíše pátrat po druhu zvířete, kočka to určitě není. Kočky nejsou vázané na majitele, ale spíše právě na místo pobytu. Takže vám za ,,dovolenou" nijak vděčná nebude, spíš to zavání velkým průšvihem v podobě ztráty kočky, nebo jejího následného rozhození  psychického stavu se všemi důsledky, jako např. nejčastější ,,močení všude po bytě". 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.09.2023, 12:52:32 xxx.xxx.30.134

I když se s kočkama nepářu a snažím se tabletu hodit až do krku, před pár lety mi ji kočka vyblila, prostě se jí někde přilepila, slinila jak šílená a za chvíli ji vyhodila. Od té doby pipety, nemám na to nervy.