Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 22.09.2023, 09:29:01 xxx.xxx.90.252
Bobca:

K těm parketam.. Existují tónovací pasty, zkusila bych nějaký podobný odstín. 


Ha, ha, hned mi napadlo…takový…hovénkový…pro jistotu🤪

Protože mi tchyně zrovna včera říkala, že švagr(co s ním nemluvíme) vyhazujou plovoucí podlahy a dávají lino, jelikož byly prochcané od toho jejich blbého, nevychovaného čokla. On za to nemůže, jakový páníčci, takový pes, ale je fakt hrozný👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.09.2023, 20:57:28 xxx.xxx.90.252
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 21.09.2023, 18:26:13

Už používám jen pipety, na blechy i na tasemnice.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.09.2023, 16:46:45 xxx.xxx.90.252

Tak to je ale o něčem jiném, než kočka, co přišla díky parodontoze o zuby. Tohle se léčit musí, předně tedy vyčistit zuby(odstranit kámen) a přeléčit dásně. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.09.2023, 10:40:26 xxx.xxx.90.252
Fikovnice:

Nooo, Fidovi chce vetka ATB na gingivitidu nasadit.

Takže asi v nějakých stadiích nutné nejsou, ale na druhou stranu napomoct k vyléčení samozřejmě mohou.


A má nějaké zuby? U něj je problém i se zdravotním stavem samozřejmě, protože u cukrovky se nic nehojí jak má👎

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 21.09.2023, 10:36:24 xxx.xxx.90.252

Někde, kde to případně nebude vidět, bych zkusila polít roztokem kyseliny citronové. Pokud by to na parketách neudělalo ještě větší paskudu, tak bych zkusila polít inkriminovaný flek, fleky. A postupovat pomalu, až pořádně vyschne a zjistím, že to neudělalo flek horší, než ten původní😉 bych teprve aplikovala na místo, zprvu jen na jedno určitě a zase posoudila. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.09.2023, 20:43:48 xxx.xxx.90.252

Niki, skůtra už by jsi letos stejně nevyužila, za chvíli bude ráno zima, ani by se ti nechtělo zmrzat na skůtru. 

Myslím, že všechny, co tu jsme víme, jak bolí kočičí kousnutí. Nevím, jestli jen já? jsem to ještě neměla zanícené, já na tohle nějak netrpím, pro mě hůř, když se píchnu růžema do kloubu.(stačí napsat a zítra budu mít kousanec i s ukázkovou otravou😛) Ale to víš, musíme tě hlídat jsi tu benjamínek😉

Ony se tí lísky rozjedou, až pořídně prokoření a pak už rostou celkem dost rychle. Dneska jsem na zemi našla jen oříšků tak předpokládám, že je posbírala veverka🙄

Papriky klubou…že jsi ještě neměla papriku na jídlo? Teda já mám papriky ve skleníku, ale jíme je snad od začátku prázdnin. Tedy ty, co nesežerou slimejši - zmetci😈 Každou musí alespoň nahlodat😈  Naštěstí jim moc nechutnají ty, co chutnají nám: dětské, malé, sladké, oranžové Hamíky😛 Rajčata naopak…jsou po smrti už měsíc, ty nám dodávají mamky. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.09.2023, 16:26:46 xxx.xxx.90.252

Tak kočky tam mají většinou zánět dásní. Ne jen bolavé po trhání, to trhání už je spíš důsledek toho zánětu. Zánět se vyléčí sám, když nejsou zuby. ATB to urychlí, ale nejsou nutné. Mamka měla už teďka pod můstkama parodontózu jako prase, zuby už musely jít ven(těch pár, co držely můstky) dostane klapačky. Zubařka už parodontozu tím pádem ani neřešila. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.09.2023, 16:17:02 xxx.xxx.90.252

No…přes strop je to horší nevím, z čeho tam jsou stropy. Hodně lidí využívá na odtah staré komíny, čistě teoreticky…nevede ti někde kolem komín?  Nemyslím ten, co je v něm odtah z plyňáku, ale bývá většinou zdvojený s tím, že druhá roura se málokdy využívá. Jo a na hůru…myslím, že jsi psala, že zateplená není, tak by normálně stačilo vyvést to tam, i my to tak máme. 

Hlásím: byly jsme na ty houby a houby jsme přinesly👎 Ani ho.no u nás neroste😕Prolezly jsme místo kam chodíme a ani náznak. Pak kus lesa…a nic☹️ Stavila jsem se u řezníka, mluvila tam s lidma a říkali, že ten a ten byl a taky nic nepřinesl. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.09.2023, 16:04:49 xxx.xxx.90.252

Jiné dveře jako adept na dvířka? Zadní, boční, prostě ne ty vchodové? Taky nemám možnost do baráku, protože všechny jsou francouzské, prosklené.

P.S. můžete mi někdo říct, kde vidíte, jakové má Zrzavci dveře, o jakovési díře ani nemluvím…?😲

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.09.2023, 10:08:20 xxx.xxx.90.252

Bobi otvor kde? Kudy? Kam? Z kuchyně ven, nebo do chodby, nebo na půdu? Nebo z koupelny? Tím vykružovákem to není moc práce, to má šikovný chlap za chvíli, možná by stálo za to, nějakého souseda se zeptat, nebo hodinový manžel? Ale to musí právě schválit bytná, nemůžeš jí rýpat do baráku, že áno🙄 Jedni sousedi se mě ráno ptali, jestli chodím na houby, nasadili mi brouka, popršelo na včera, tak lámu mamku, aby jsme jely😉 Ji bolí kyčel, mě záda, dvojka jak z lazaretu, na nějaké lítání po lese to fakt není😏 Jenže mi to nedá😉

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.09.2023, 09:55:46 xxx.xxx.90.252

Uf Kouťáku, teda jste borec, jestli tohle zvládáte😲👍 Vím, jakový zápřah je jedna taková babča, dvě…ani nepomyslím🙄 Byla jsem u toho, jak to málem umořilo mamku, už bych to zažít nechtěla👎 Doufám, že babičky jsou alespoň trochu ještě v kondici, aby vás to neporazilo. 

Mourek teda moc klidu nepřidá nedivím se, že jste mu dal kázání😉 Nemít kočku týden doma, tak asi umřu. Vím, berete to jinak a hlavně máte momentálně jiné starosti. Snad se kluk trochu polepší, uklidní🙂 Přeju hodně sil👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 20.09.2023, 09:43:13 xxx.xxx.90.252
Odberryho:

Náš důchodce miluje kozí mléko, zakysanou smetanu, syrové maso, syrové vejce, konzervy Cosma a granule Purizon (jsou malé, nekouše, ale rovnou polyká). Zuby nemá rok a půl. 

 Nedá se něco dělat  s těmi dásněmi? Pokud ho budou bolet, bude méně ochotný přijímat potravu 😔


S těma dásněma se dá dělat to, že jí vytrhaly zuby, takže se za pár týdnů vyléčí i dásně…samy. Nejsou zuby - není problém. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.09.2023, 18:14:53 xxx.xxx.90.252

Nemelu, krájím na pidi kousky. Říkala jsem si, že jednodušší, bude, když koupím víc masa na nabalíčkování, ho prostě namlet. No nejdřív asi vyzkouším, jestli mi ho namleté budou jíst, nikdy jsem právě nezkoušela, tak abych ho pak nemusela vyhodit🙄

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 19.09.2023, 18:09:02 xxx.xxx.90.252
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 19.09.2023, 13:47:36

No asi takto: na doktory jsem alergická, k léčení skeptická, ale když už si na něco nechám napsat  ATB tak z důvodu, že ho fakt potřebuju(zánět zubu, angína) A nikdy by mě nenapadlo vynechat právě proto, že už jsem je sakra potřebovala. Na ATB se nesmí chlastat? Netýká se mě, proto ani nevím. Vím, že je plno léků, co nesmí, třeba proto, že mají vliv na játra. Proč ATB?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.09.2023, 21:22:31 xxx.xxx.90.45
Canka:

Raduš už jsou lískáče?Já dostala tip,že cca 15 km ode mě jsou prý někde u silnice bývalé sady s lískovými ořechy..tak bych se tam zajela podívat..


Jsem fakt dement😏 Sem to psala hlavně proto, abych se tě zeptala, co ty tvoje lísky, co jste sázeli?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 18.09.2023, 18:29:06 xxx.xxx.90.45

Ha, až teďka jsem zjistlila, že jsem sem ráno nepsala😲 Nějak jsem si myslela, že jo. Už mi hrabe😛

Dneska jsme vykopali zeleninu(mrkev-petržel) Byla by super, kdyby se už do ní nedali slimejši, takže je požraná, podírkovaná. Ale je hezky narostlá a jelikož jsem samozřejmě vysadila,,aby bylo" 😏 tak jsem vybrala jen tu čistou a dobrou polovinu nechali ležet na poli a přemýšlíme, komu ji vnutíme 😉 Koně jste říkaly, že ne, prasata? Taky jsme pod vrbama, teda toho, co s hakuro nishiky zbylo, našli obr housenku. Vyfotili a koukám na NET🙄 tak asi ta nejhorší, co jsme mohli najít - drvopleň. Nejspíš ta potvora, co mi krom těch vrb zlikvidovala jeřabiny, likviduje soustavně pivoňky a pawlovnii. Hmm, ale je krásná no😎

Taky jsem začala sbírat lískáče, bojujem o ně všichni, tedy já, ořešník, strakapoud, sojka a veverky. Vyrobila jsem strašáka z petek(vrtuli) no až včera začalo konečně foukat, aby to rachtalo. Oříšků je naštěstí hodně a taky asi pomohlo, že jsem pod nima na jaře mohutně povápnila, protože vloni bylo trochu a ještě většina červivých, letos je červivých minimum.  Tu červenou lísku zlikviduju, letos na ní není nic a jinak jsou oříšky drobné a ještě v punčoškách, nevypadávají samy. Škoda, že je to ta krajní od cesty, lepší by bylo, kdyby byla uprostřed, aby uvolnila místo tomu zbytku, dala jsem je zbytečně moc blízko k sobě😕

A ještě mě napadá…kdepak je ten Kouťák????😟

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.09.2023, 19:54:53 xxx.xxx.90.45

A pro jistotu to poslala 2x, aby bylo jasno😛

A co ta ruka dnes, po tom čištění už dobrý? To se musí pustit ven ten hnis. Netvrdím, že tak debilním způsobem, nějak nechápu, co dělal s jakousi špachtlí, když dírky?!? Já jsem tam vždycky, ať už zvířectvu, či sobě, či mamce, prostě vrazila jehlu, vymačkala hnis a propláchla betadinou. 

A zase zmrzá v autě…už jsi dlouho nebyla nachcípaná viď!?😏

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 17.09.2023, 10:19:30 xxx.xxx.90.45

Nechci tu vypisovat pořád sama😟 kde sakryš baby ste? 😏

Večer jsem plela a vyplela kozlík tam, kde mi zavazel. Přinesla jsem ho domů, že ho usuším kočkám na zimu, no Gucci se na něj vrhla tak, že mi rozervala igelitový pytlík, hlína po celé pracovně, musela jsem ho vyhodit ven. Tam se na něj s Viktínem vrhli oba😛 Jenže: o půlnoci jsme šli spát a kočky celý večer nikde a nepřišli. Do ložnice nad ránem Gučina nepřišla. Ráno budím Toma s tím, že ti dva jsou asi někde sjetí, protože nepřišli ani, když jsem otevřela dveře od pracovny. Viktínek odněkud přišel až, když jsem se chystala na obchůzku, Gucci vyběhnula z kytek před garáží, že se jde ukázat. Bylo srandovní, jak se ta tlustěnka rozeběhla za mnou po cestě, že jde se mnou. No to teda nejdeš! To, že fááákt nevypadá, že by někam mohla ,,vyběhnout" jsem jí raděj neříkala😜

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.09.2023, 20:57:20 xxx.xxx.90.45

Neporadím, ale celkem mě to překvapilo, protože totéž mi popisovala teta s jejich kočkou. Od mala, nebo spíše jak dospěla, začala mít vámi popisované problémy. Jezdili s ní na kliniku, kde je více doktorů, příčinu nezjistili, prý asi něco nervového, vrozeného, něco jako epilepsie. Stav se během dvou let lepšil, horšil a pak jednou přišla s ránou v třísle, něco ji porvalo, nebo auto neví, ale za dva dny umřela. Chci tím jen říct, že diagnoza byla: něco s nervy, neléčitelné. 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 16.09.2023, 11:12:22 xxx.xxx.90.45

Ha, ha, Bobča koumes😀 Taťka měl vždycky průpovídku: Jožo Koumes jméno mé…ani nevím, odkud to měl. Designový košík kurňa, jsi z toho udělala…no kdo to má?!?👍

Včera…začnu trochu složitě. Kousek od koníka bydlí jeden takový silný chlap. Často se se mnou dal do řeči, když jsem chodila s Workou, teď zase, že už chodím sama. Nevěděla jsem, kolik mu je, tušila jsem, že je jen o trochu starší(snad starší😇) než já. Jeho tchýně, které měl dceru a bydleli tam, pracovala léta s mojí mamkou, tak se dobře známe. No a včera siréna, hasiči, policajti, vrtulník…prostě povyk na vsi. Tu se všichni víceméně známe, každý je něčí rodina, takže se člověk lekne, komu se probůh něco nedobrého děje. Za hodinu volala teta, že to on odpadnul. Vrtulník tam byl dlooouho, už jsem tušila, že to dobře nedopadlo. Ne nedopadlo, nevskřísili ho😢 Ráno jsem šla kolem a…potkala jsem jeho švagrovou(což jsem ani nechtěla, potkat někoho z rodiny😟) tak jsem se zeptala, jestli je to opravdu pravda, jestli se to jen ,,nenadělalo".  Ne, je to pravda, bohužel😟 Prý měl pár měsíců nějaké zdravotní problémy. Uvědomila jsem si, že jsem ho tam delší dobu nepotkala a to tam býval kolem baráku skoro pořád. Oni jsou velká rodina a mají v podstatě část ulice, několik domů vedle sebe, naproti sebe a tak.