Aktuálně: 4 556 inzerátů178 356 diskuzních příspěvků17 808 uživatelů
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 18.05.2024, 08:02:02 xxx.xxx.20.192
Fikovnice:

Jj, chápu, v tomto jsme jiné, to máš pravdu…👍


Jani-kdyby byli všichni stejní,byla by to nuda🤭..Buď svá,i Raduš(ta mě akorát někdy svým strachem,že nenapíšu,jestli se něco nestalo, opravdu štve)prostě opravdu mám rozlítáno,zase jsem akční-což je dobře,a nevzpomenu si kolikrát,že bych se měla ozvat,že nějaké “víčko” existuje😊😇..A taky chodím počíst na “venčení”, a asi 4 další vlákna…Včera jsem byla nakoupit-zavezl mě Ondrášek-co mu dělám mentora,do Lídlu..Zvládla jsem to jen s berlema,jen jsem mu ukazovala,co má házet do košíku..Vrátil se pro 4 jabka…68 korun!!!!a prý “banány jsou o 10korun dražší,ale jsou BIO”.😉.Určitě byly taky bio,na každém jabku je nálepka..Snídám kaše se semínky,kvůli vyprazdňování,tak si to chci tročku vylepšit ovocem..😎Mám nakoupeno na minimálně 2 měsíce dopředu🤗

Holky,dívaly jste se včera na “řekni to psem”??chystám se na to dnes-jsem to už dřív viděla..je to moc hezký..👍 A zase budou dávat Modravu👌tu můžu vidět taky znovu🙂

Jinak u nás včera pršelo,dnes je taky zamračeno… a 13 stupňů..

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 17.05.2024, 05:59:55 xxx.xxx.20.192

Právě.. A Radus navic vidi vše katastroficky.. 🙏.. Holky, peckovani máte přece i tady někde, tak peckujte… Mě to nejde.. 

Jani, ty jsi ještě mladá, možná později prehodnotis, co je pro tebe priorita.. 😎

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 16.05.2024, 20:13:23 xxx.xxx.20.192

Jo, zapomněla jsem napsat, že jsem byla venku, sešla jsem ze schodů v pohodě pomaličku s berlema. Už v nemocnici jsem měla chodit po chodbě, tak jsem trenovala. Nahoru mě sousedka jistila😊já ty rehabky ani nebudu potrebovat🤭rotoped mám na chodbě, zohnu nohu vic jak 90 stupňů. Cvicit, cvičím.. Prášky od bolesti nepotřebuji.. Prostě fakt pohoda.. Teď leduju.. 

Obrázek
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 16.05.2024, 19:57:54 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 16.05.2024, 17:50:30

Jani, nemyslela jsem to zle, určitě tvoje pracovni, jistě dost zajímavé zkušenosti, byly hodně náročné .. Jen, že vše hodně prožívás.. To právě já ne.. Jsem klidnější.. Mávnu nad hodně vecma rukou.. 

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 16.05.2024, 11:40:54 xxx.xxx.20.192
Vahine:

Zavírací špendlík? Tak to se modlím, ať se neotevře, když nemá 🙏 noha dobrý docela. Mám to takhle viz foto s částečnou sádrou, na stehy jdu 22.5., tj.12.den. Včera jsem se trochu zamotala a na nohu lehce šlápla. Zabolelo dost a vyděsila jsem se, abych si s tím nehnula, ale když je zespodu sádra, tak snad ne. Jinak už to moc nebolí, tak na bolest, co jsem doma, neberu nic. Píchám si inj. na ředění krve do břicha 🤦‍♀️JÁ, která nemohla vidět odběr krve 🤭 překonávám se…tak ještě začít jíst tlačenku a dršťkovou polévku, doplavat doprostřed rybníku a už nemám žádnou 13.komnatu 😂 

horší pro mne bylo píchat atb před 5 lety našemu předchozímu běloušovi, to bylo těžší, i když byl trpělivý a držel. 😒 

Jak to, že Vy jste měla nožku ještě zřejmě  s nevytaženými stehy na foto nahatou a evidentně jste už byla doma?? Jak to, že Vám to takhlenc nefixovali? 

Obrázek

Taky jsem si půjčila vozicek, mam po operaci kolene v pondělí, včera jsem dojela.. 22.jdu taky na stehy.🤭. Po bytě je to super.. Čekám, že mě nekdo vyvez ven.. Jenze ja jsem v 1.patre.dolu pojedu po zadeli a nahoru taky, mám to vymyšlené 

Obrázek
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 16.05.2024, 11:27:40 xxx.xxx.20.192

Sago, a kde jsou fotecky ušáku… Jsem zvědavá. Jojo, to bylo v  roce 1974 az 82..pak po mateřské vzali nekoho jiného.. Ronja se ptala, jak se mi spalo.. Nové matrace super, chobota jsem mela sebou, takže dobry.. Jen 3.noc nova spolupacientka si od 4 hodin privlastnila ovladac.. Prepinala si, co chtela, byla hlucna, porad neco mlela, kecala i u filmu, takže nikdo jiný to nemohl v klidu sledovat.. mela silny hlas, smala se sama sobe.. Az jsem ji po 22hodine,když nereagovala na reklamu, takze spala u rvouci televize.. ji vzdycky prepinala, a my 3 chtely uz spat.. Že ji to sestra nastavila na samovypnuti na 23!!!!hodin.. Bezohledna.. Nepochopim.. Pořád skakala do reci. Uz jsme z ni byly nešťastné, ještě že jsme šly vsechny 3 domů.. 

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 16.05.2024, 11:03:49 xxx.xxx.20.192

Děvčata, zapla jsem tablet, i když se mi na něm moc dobře nepíše, ale sedím u toho s nožkou na polštářku a s ledikem na koleni.. Já jsem byla už na ucnaku otrla, ohledně zákroků na zvířatech.. Měli jsme daleko vic praxe, jak na střední zemedelce.. Tahala jsem selatka z prasnice, co se nemohla oprasit, bo jsem měla úzkou ruku.. Asistovala uvyhrezu delohy, to uz teda ve 20ti,jako zootechnicka.. Nesčetněkrát telila, cvakala ocasky a zoubky selatkum, tetovala telatka.. Těhotná jsem v nedeli, kdy nejezdil vet. davala čípky do delohy kravam.. Kdo zná, vi, jak to vypadá.. Nechci, aby to vyznelo nechutne, ale to je škola zivota..od dcery kluk ve 3 týdnech mel vyvod.. Staraly jsme se o něho až v roce a půl mu to davali zpatky.. Nebudu popisovat, co tomu vrácení do původního stavu predchazelo😟co si vystal.. jsem prostě otrlejsi, zažila jsem toho dosti.. Nad spoustou věcí se nepozastavuju.. Třeba Janča fikovnice to má nastavené jinak… O Radus ani nemluvim

Taky jsem klidnější že nesleduju tu politiku.. Co je mi do Fica, to patří do politiky😟.. Tam jsem nebyla ani jednou. Hokej prožívá moje holka a Zdenka.. Nejsem ale necitelna, hodně jsem prožívala problémy s detma, ale musela jsem se smířit s tím, co mi život nabízí. Mám takové rčení.. valka je horší.. Rikam si to vzdycky, kdyz se mi něco nepovede, nebo stane. I treba to auto.. Co uz.. Na dulky bych se vyprdla, nechala opravit odřeniny, na sedačku v případě potřeby dala deku.. 😇

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 16.05.2024, 06:49:06 xxx.xxx.20.192

Holky moje🥰-už su tu☀️.Jste mě moc potěšily,že na mě myslíte😊..Jsem tu už po 5.hodině a čtu a čtu😀..Nevím,kde začít..Včera jsem dlouho seděla,jak jsem čekala na sanitku,(dojela jsem před polednem domů)pak jsem při nastupování do ní-nikdo nás neučil chodit po schodech-ba ani po rovince!!😲-došlápla plnou vahou na bolavou🙄než jsem sedla honem nalevo na to sedadlo-až mě to chvíli cestou brněla..Doma dosednu v patře na nachystaný vozík..a..čách!!mokrá zadel😈ale fakt,jakoby tam někdo nalil aspoň 2 decky..tak jsem se s ním seznámila, v klidu vybalila,převlíkla se,sousedka mi donesla plněnou papriku na obídek a já pak bucla do SVÉ postýlky..Do půl 3!!Udělala si konečně kafíčko👌Sedla jsem s nataženou nohou k telce,ledovala a dodívávala jsem se na zmeškané pořady..Měla jsem špatné svědomí,že jsem se neozvala,ráno se tam nešlo připojit,pak vizity a propouštění,řešila se ukradená peněženka vedleležící!!A pak sbalená hoďku  a půl čekala na židli..😟a telefon vyplý v tašce..Tak jsem si říkala,že napíšu Raduš smsku-a v tom cink cink..píše ona😎já tu telepatii takhle mám..Ale nechtěla jsem už tu nohu mít v této poloze..I teď už jsem víc jak hodinu zastrčená pod stolkem..Už se budu muset za chvíli projít🙂Preventivně jsem vyhodila tiskárnu,abych mohla zajet nohama pod stolek

Ronjo,ano,odskočila jsem si do špitálu od plotny,chtěla jsem,aby už ta bolest ustoupila-10 dní jsem trpěla,Aulin nezabíral..…stalo se..✔️Je to paráda..Večer jsem si už nebrala ani Novalgin..spím na boku..Nohu už dám do 90 stupňů..Dokonce jsem si užila-i když jsem opravdu nechtěla-tu operaci ve spinále..Jen to následné ležení skoro 7 hodin!!na zádech-ale přežila jsem to..Myslím,že časem půjdu i s druhým,bo mě to pobolívá úplně stejně,a vedla ležela paní,co po 2 letech šla s druhým kolenem..

Je fakt,že já nic takového jak vy neprožívám..Dokonce,když mě našli v levém prsu kouličku velikosti vlašského ořechu(tukovou-se později ukázalo),já se těšila,že si nechám uřezat i to druhé,abych mohla spát na břiše-asi před 20-25 lety..šéfka ze mě pomalu omdlívala,jak o tom mluvím,ale já to beru prostě v klidu..Jen mě omezuje teď to,že já-plašan-nemůžu “lítat”..ale to se poddá..Do schodů jsem to malinko porušovala,bo bych se sem fakt doplazila po zadečku aspoň za hoďku, a to se mi zrovna nechtělo,už jsem chtěla být doma..Pokud mě vemou holky vedle ven na vozíku,tak to dodržím 😇

Moc všem děkuji za účast🌼🙂Jsem ráda,že vás mám..to víte už roky!!A nebojte se o mě,jsem v naprostém klidu a pohodě..Příště napíšu taky "veselou příhodu z natáčení"..už musím změnit pozici😇papa

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 14.05.2024, 15:15:03 xxx.xxx.169.99

Tak domu půjdu až zítra, měla jsem dost krve ještě v drenu.i celkove vyteklo dost.. . Tak jsem souhlasila ještě jeden den.. Co doma, kdyby me neco bolelo.. Už chodim po chodbě. Lehce se dotykam levou nohou země, zkousim ty berle do podpaží.. Jde to, citim se stabilnější.. Už 3 krát jsem přešla celou chodbu na oddělení.. Na WC uz taky sama a v poledne mi vyndali dren a zitra jdu určitě domů už muzu ohybat lehce a lezet na boku!!! Venku je nadherne, lítají nad nama vrtulniky, vedle je heliport.. 

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 13.05.2024, 19:22:16 xxx.xxx.169.99

Tak jsem už byla na WC, jsem se nechala odvézt.. Nevýhoda toho spinalniho umrtveni je, že se musí pak 6 až 7 hodin ležet.. Anestez. mi vysvětlil, že je pro mě nebezpečné uspani, tak jsem souhlasila s umrtvenim.. Od prsou dolů jsem mela mrtvou Božku.. Nic jsem necitila, ani neslyšela, hrala potichu hudba. Za chvíli mi zdechne tablet.. Zatim mě to neboli, můžu hybat pomalu nartem, přitahovat k píšťale.. Nic to nebylo..pohoda..pokud bude dren ráno cisty, pujdu domů.. 

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 13.05.2024, 06:02:10 xxx.xxx.169.99

Tak od půl 5 nespim, uz mám za sebou sprchu, změřila mi tlak a napichla kanylu. Nevim, proč tak brzo.. Půjdu asi po 9,kručí mi v břiše, moc jsem nenaspala bolestí, už abych to měla za sebou 😟v 6 můžu vypít 2 deci vody.. Tak zatím…. Radus, nenervuj se, kdyz nenapisu hned po probuzení, třeba budu dospavat…. Urcite se probudim, mam moc práce 😎🤭😇.. Si mi označili nohu, aby se nespletli😄

Obrázek
Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 12.05.2024, 16:40:03 xxx.xxx.169.99

Tak už se povaluju na pokoji.. Na chodbě jedna sprcha na celé oddělení.. Záchod taky, 4 postele na pokoji.. Ale pozitivní je, že na 80 %nemusím mít ortezu, což by bylo fajn.. Podle zákroku.. Půjdu asi 2.prvni je nějaké decko.. Budou mě budit v 5 hodin.. 

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 12.05.2024, 16:33:46 xxx.xxx.169.99
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 12.05.2024, 12:26:50

Na tomhle se dá jezdit?? To vidím poprvé.. Já myslela tu jednokolku z cirkusu 😀🤭

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 12.05.2024, 11:18:09 xxx.xxx.20.192

ještě jsem sem čučla…Móóc děkuji všem za podporu..🌺❤️

Doron-je to jen meniskus-laparoskopicky(ale už mě to bolí jak čert víc jak týden)..jen se trochu bojím těch neprůchodných krkavic…budou mi dělat ještě ráno EIT a pokud bude blbé,budou se napřed řešit ty a pak koleno…Vemu si sebou tablet,tak když budu schopná….písnu👌

Raduš..Nemohla bych ti jít ani dolů otevřít!!Jaruš se taky nabízela😊Petra má klíče,takže mi může donést nákup..Reni,mám vedle 2 sousedky-od garáže😄,co se o mě postarají😇Jsem ráda,že jsem sehnala vozík,bo na těch fr.holích se teda neunesu..Proto jsem trénovala to lezení po zadeli i nahoru😎Zkusím poprosit o ty dřevěné pod paži..Uvidím..

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 12.05.2024, 07:16:42 xxx.xxx.20.192

taky držím pěsti..Dnes po o už jedu(teda mě vezou do Ol)...možná-když to dobře půjde,mě dovezou v úterý…Tak se tu mějte..Pokoj mám nachystaný na pojíždění na vozíčku,tak by to mělo jít..Po schodech se nahoru dostanu po zadeli-mám vyzkoušeno😊👍😎..a jinak budu 14 dní zavřená nahoře😟papa

Bobca
Bobca (1015 příspěvků) 11.05.2024, 09:48:42 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Vahine z 11.05.2024, 08:46:53

taky jsem měla ten samý problém..palec jak bambuli..pajdala jsem,už jsme se domlouvali s doktorem na možnostech operace..Ale ještě,že zkusí něco..Dostala jsem sprej,"Prontoflex"(ketoprofenum)..jednou denně stříknout,promnout..Po asi 14 dnech(už přesně nevím),se to zklidnilo,mohla jsem zas chodit..Teď sem tam někdy to pobolívá,ale už je to víc jak rok,co mám klid..Jsem zvědavá,jak to bude u vás pokračovat,kdyby mě to mělo taky potkat🙂Za jak dlouho budete běhat..👌

Držím pěsti👍