Aktuálně: 4 779 inzerátů176 346 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů
Bobca
Bobca (975 příspěvků) 22.03.2024, 07:45:30 xxx.xxx.20.192

“dokud se zpívá,ještě se neumřeloó”,jak se zpívá v jedné písničce😇..Taky jsem ráda,že se tu objevily zpřízněné duše,co znají a ví "vo čem je řeč🥰,jak píše Saga..A že se můžem podělit o stejné zážitky z hudby…🎶Třeba tu poslední jsem si pouštěla pořád dokola-někdo mi ji kdysi poslal-jsou tam skoro všichni ti cizí country zpěváci..U nás ji zpívá Pavel Bobek.

No a teď,jak jsem objevila T.O. Měsíční údolí..pouštěla jsem si jejich hraní na nějaké akci-vlastně hráli celou noc..Ta děvčata jsou úžasná.Podělila jsem se se spolužačkou a ona mi poslala odkaz,když byli v rádiu,povídali si s moderátorem,i zpívali..a je to opravdu rodina..A já měla nostalgii,kde bych mohla být,kdyby….Ale člověk míní a život mění🤔Tak aspoň tady zavzpomínáme..

Bobca
Bobca (975 příspěvků) 21.03.2024, 10:59:16 xxx.xxx.20.192

Já tu rýmu a strašný pčíkání(úplný štěkání) měla od minulé středy asi 4 dny..Moře kapesníků..Ale pomohlo mi ACC..Uvolnila se zaseklá rýma z čela,a jsem v pohodě..Je to asi jen tak něco přechodného..

Ještě jsem si vzpomněla na zpěváky Kenny Rogers,Willy Nelson a Kris Kristoferson..Jednu dobu jsem poslouchala americké coutry..Alana Jacksona jsem"milovala"-krásný chlap..Pak Home Free..V 90tkách jsem rozmnožovala Nedvědy…😊Najdu jednu společnou písničku a pokusím se ji sem dát..

Bobca
Bobca (975 příspěvků) 21.03.2024, 09:07:29 xxx.xxx.20.192
Saga:

O věk interpreta, či jeho vizáž mi vůbec nejde, ale o hudební styl už ano😉. Ono se řekne country, ale i ta má více podob! Já třeba moc nemusím hillbilly, jižanskou country, vlastně takové ty kořeny, kde je na mě moc houslí a banja. Mám ráda moderní country - rock, můžu Alana Jacksona, Tima McGrawa, Mitchella Tenpennyho nebo třebas Luka Combse, kapelu Parmalee a mnohé jiné v podobném duchu. Ale nepohrdnu téměř ničím, hudba poslouchám prostě dle nálady. Občas je chuť i na Nightwish nebo Sabaton, nebo na devadesátky👍


tedááá😇všechno,co je napsáno je i moje krevní skupina!!Tommy Johanson ze Sabatonů !!poslechněte si jeho sólové věci..Ty vejšky teda málokdo vytáhne👍Já žiju hudbou celý život.A ten Casch a Cambell,i "Joe Cokr"(neumím to napsat..)Musím letět.písnu pak.

Orionka asi neví,že je mi 68-teprve..

Bobca
Bobca (975 příspěvků) 20.03.2024, 07:12:03 xxx.xxx.20.192

Sago-Martinovou(Pacifik) jsem znala skoro všechny písničky nazpaměť,zpívala jsem si ji před asi 12lety,když jsem bydlela v Olmiku na hradbách..jen tak sama..80cm zdi😊Sháněla jsem někoho,na založení “revivalu”,bo “moji chlapi” z kapely to nedávali..Hráli jsme akorát žízeň,Jenisej,Mississippi,ďáblův vlak a ranní letadlo-občas,abych si přišla na své..Mám všechny CD pacifiku,i Marcelu Voborskou..Dík za tip rádia..Neznám..Tady nechytím ani coutry rádio-někdy si ho dám přes počítač..Martinové jsem psala i mejl,odpověděla mi..Chtěla jsem vidět koncert naživo,ale v Olomouci nikdy nevystupovali.Neviděl někdo z vás medailonek,o jejím životě,nemoci,a tak?  Je to úžasná ženská,co všechno ji postihlo(myslím nemoc) a hudba jí dodávala sílu..

Taky děkuji za tip..👍

Bobca
Bobca (975 příspěvků) 19.03.2024, 19:39:33 xxx.xxx.20.192
orionka-2:

 A Roháče znáte ?

https://www.youtube.com/watch?v=I0B-_vC6Djk

A už snad skončím, ať nás s tím zpíváním nevyženou. Ale všechny jsou krásné.


Orionko..tady není určené konkrétní téma,tady se kecá o všem možném(začlo to kdysi na fauně jako problém třetího víčka,než se to zvrhlo v kecárnu,a tak ten název “třetí víčko” zůstal..a jinde by se ty písničky nemohly dát,aby se neplevelilo😊Roháče neznám,pustila jsem si kousek,ráno si to vychutnám…Klidně jen tak dál…mě třeba nenapadlo-protože neznám ty vaše trempy,tak si ani nemůžu zadat něco..Takže když mi poradíte,ráda si pustím něco jiného..budu jenom ráda👍

Bobca
Bobca (975 příspěvků) 19.03.2024, 06:42:37 xxx.xxx.20.192

Orionko…tohle taky asi musíte znát…Tuhle písničku jsem prvně slyšela před pár lety na wellnesu s kámoškou..Zpívala ji tam nějaká rodinka ,myslím z Brna..Vícehlasně..3 generace…já byla unešena..Hned jsem si ji stáhla,dala na papír a zpívali jsme ji s kapelou…Moc krásná písnička👌👍

Bobca
Bobca (975 příspěvků) 19.03.2024, 06:24:20 xxx.xxx.20.192

Taky se pochlubím🤗Já most jen ze země,ale šňůru(nebo provaz?🙂) ještě klidně v 50ti,ale možná i dnes,ale zkoušet to nebudu,bo nevím,co by na to řekly kyčle..

Nevím,jestli jsem to už sem nedávala,přišlo mi to znovu..jen nevím,když mám malý tlačítkový mobil,kam si tu občanku stáhnu😎.Ještěže mi platí kartička dost dlouho..

Obrázek
Bobca
Bobca (975 příspěvků) 18.03.2024, 10:55:16 xxx.xxx.20.192

Jinak Orionko-díky za tip..Nedělám nic a pouštím si ta dvojčata z Měsíčního údolí…teda celou jejich kapelu..Jsou boží!!!👌..2015 na nějakém výročí TO Měsíční údolí,i s ohněm,pravidly,co jsme dodržovali jako skauti..Posvátný oheň,jeho zapalování,zdravení mrtvých kamarádů při minutě ticha..Úžasné....V hospůdce asi 2023 jsou už starší,a hostuje s nima i jedna z Dua,jmenuje se Iveta,s těma dlouhýma vlasama…Jsem o 50 let zpátky a mám nostalgii jak prase🤔😢..vzpomínky na písničky,které jsem zpívala ještě jako “Bobina s kytarou”na různých akcích..Potlach na  na Hnojníku v 1974, byl pro mě “zlomový"..já, 18letá holka jsem tenkrát vyhrála 1.místo se svou vlastní písničkou a s ”jdeš po cestách různých,přes kámen a jíl"…Placku mám na stěně dodnes..Všichni se tam podepsali..To byl můj první velký čundr..

Dnes asi vařit nebudu,zajdu si pro jídlo,nebo si usmažím vajíčka….😎

Bobca
Bobca (975 příspěvků) 18.03.2024, 10:41:00 xxx.xxx.20.192
Anonymní:

Nikomu se roky netočí zpátky. 


určitě…tak jsem to nemyslela😇..Jen,že jsem ji dlouho neviděla,a Janča myslela,že je to Jíšová v tom “Duo cosi”…Já mám taky za 6 let skoro 30kilo navíc…