Aktuálně: 4 507 inzerátů178 648 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů
Canka
Canka (304 příspěvků) 26.02.2024, 20:57:27 xxx.xxx.212.25

Tak jsem holky doma..teprve teď jsem se vykoupala a prdla sebou na gauč…

Když jsem přišla z práce,tak před záchůdkem na chodbě malá nehoda,jinak zbytek v záchůdku..ale průjem prostě..Nikyho jsem našla ve skříni..podle mě vylezl jen na zàchod od rána a jinak nic..Vyndala jsem ho,abych ho zkontrolovala..zadeček trochu špinav,ale nic strašnýho,tak jsem ho netrápila koupáním..každopádně jsem potřebovala něco udělat s tím průjmem…volala jsem té vetce..prý antibiotika zaberoutak za 2-3 dny,že to není hned..a řekla jsem jí o tom průjmu..že ho musím nechat pry na dietě..tak jsem jí vysvětlila,že nic jinýho kromě kapsičky nechce jíst..nechce ani granule,ani maso..tak jsem jí řekla o tom Enterozoo gelu..a tím prý určitě nic nezkazím..tak jsem se sebrala a jela hledat do města..koupila jsem i to živočisné uhlí..ale to prý se nesmí kombinovat s jinými léky,že to vyvazuje ty hnusy ze střev..každopádně mi v lékarně řekla,že ten Enterozoo gel je lepší,ať použiju to..jenže jsem ho nemohla nikde sehnat..objela jsem 5 lékáren a našla ho až v té poslední a měli jen 1 kus..ale tu tubu 100 ml..hned jsem pak letěla domů a dala mu ho..moc mi to nešlo,oproti tomu Diarsanylu je to dost tekutý..no něco jsem do něj dostala…zítra už to bude snad lepší..naberu to do stříkačky a fouknu mu to do pusy…no ke zvířatkům jsem už letěla za tmy..no a teď jsem doma..Nikoušek vylezl akorát na jídlo a pak vysloveně běžel zpátky do té skříně..dala jsem mu tam aspoň polštář,protože si tam ustlat na bedně na nářadí tvrdé…tak už aspoň leží na polštářku..a spí..hodně spí..jsem z toho fakt nervózní…že je v pořádku poznám podle toho,až nebude zalezlý a bude mě chodit vítat..za mě je teď prostě priorita,aby přestal průjmovat..a štve mě,že ho nevidím pít..ale dehydorvaný prý není..to mi říkala vetka..zkoušela tu kožní řasu..říkala,že by mu jinak dala infuzi…

Ale je hrozně mazlivý..seděla jsem u skříně a hladila ho a on se nastavoval,i bříško..a vrněl.. 

Canka
Canka (304 příspěvků) 26.02.2024, 15:14:28 xxx.xxx.249.200

Kometko to vám závidím..u nás bohužel dobry veti chybí…děkuji za tip s tím heřmankem..doma ho mám,tak ho zkusím tím opláchnout..

Z práce ho hned pojedu zkontorlovat,postarat se pak o zvěrstvo a pak zajedu do města pro něco do lékárny.. 

Canka
Canka (304 příspěvků) 26.02.2024, 14:21:51 xxx.xxx.249.200

Ale tahle klinika se specializuje na kočky a psy…..a já jako nemůžu veterináři říkat,co má dělat…

Tohle je pro mě složitá situace,protože pro svoje zvířata udělám vše..někdo tu psal o penězích navíc..mě je jedno,kolik to bude stát,když mu to pomůže..ale nemůžu vetce diktovat,co má dělat…

Dá se Enterogel koupit někde volně přístupný?V lékárně?Já se spíš zeptám dneska v lékárně,co mi tam doporučí..aby se ten průjem zastavil…doma budu nejdřív ve čtvrt na pět …

Canka
Canka (304 příspěvků) 26.02.2024, 12:33:55 xxx.xxx.249.200

Ano,má opruzelý zadeček,ale taky jsem na to nic nedostala..a nevím ani,jestli mu to namazat,když by si to olízal. Každopádně mě docela dost děsíte holky….Kometko antibiotika teda nepomůžou?Tak proč mu je vetka dala?Jako pak mám vetům věřit..

Když přijedu domů a bude mu nějak hůř,pojedeme hned znovu…kortikoidy by pomohli?Já jako přeci nemůžu vetce říkat,co mu má dát..ach jo..

A to musím být ještě v práci dneska dýl..to se mi zrovna tak nehodí..ráno si zalezl do skříně a spal.. 

Canka
Canka (304 příspěvků) 26.02.2024, 08:56:19 xxx.xxx.249.200

Kometko takže si myslíte,že na to ty antibiotika nezaberou?Nebo?Jako spíš mě mrzí to,že jsme nedostali nic na ten průjem..večer Niky fur lítal..ja za ním a uklízela..vetka mi jen řekla,že kdyby se to zhoršilo,máme přijet dřív než ve čtvrtek…tak mě napadá,jestli nemám koupit to uhlí a zkusit mu to dát dneska..co myslíte?

Jinak pokud by to byla snad nějaká z těch nemocí,to by mi snad vetka řekla ne?Nestrašte mě tím zbytečně…

Canka
Canka (304 příspěvků) 25.02.2024, 21:38:16 xxx.xxx.212.25

Tak holky máme to za sebou…

Vetka mi rovnou řekla,že bez krve je to věštění z koule,takže jsme udělali krev(upozorňovala mě,že ta sranda vyjde na 2500,- kč,ale to mi bylo samozřejmě jedno)..byl to boj jako prase..jak jsem si myslela,že je Niky vyčerpaný,tak prd..bojoval jako lev..vyholení nohy ješté šlo,ale odběr do těch 3 ampulek byl boj..drželi jsme ho se setrou a vetka bojovala s jeho nohou ..naštěstí se povedlo..změřila se teplota(naštěstí neměl),prohmatala mu břicho,ale to bylo vše v pořádku..jen konstatovala,že má hodně opruzený zadeček z toho průjmu..krve byly na počkání,ale protože na krev tam čekalo spoustu lidí,tak jsme museli čekat 40 minut…naštěstí játra a ledviny jsou v pořádku..to se mi ulevilo..nic infekčního to prý také není,ale je to zánět..má prý zvýšené krvinky,jak tělo bojuje se zánětem a taky ještě nějaký SAA,to je prý jako u člověka CRP či co..ale prý žádné hrozné hodnoty..takže dostal injekčně antibiotika a ve čtvrtek máme přijet na další injekci antibiotik..kdyby to prý nepomohlo,budeme řešit dál..ale do zítra by prý měla být vidět úleva aspoň nějaká..tak doufám..a ten průjem je prý projevem toho zánětu..

Kometko dokážete vyčíst z těch výsledků něco víc?

Obrázek Obrázek Obrázek
Canka
Canka (304 příspěvků) 25.02.2024, 17:02:35 xxx.xxx.212.25

Já už teď taky ne..ale nemůžu přijít na to proč..nebo teda z čeho..šrotuje mi to v palici celou dobu…

Každopádně jsem se dovolala…ordinace už teď prý totál narvaná..vysvětlila jsem jí situaci a prosila jí,že se to fakt zhoršilo dnes a opravdu na něm dnes vidím,že není OK..a že už to trvá týden..takže mi nakonec řekla,že to nějak uděláme,aþ přijedu v 19 hodin…tak nám držte palce..hlavně ať mu dá něco,co mu pomůže prdelkovi..  

Canka
Canka (304 příspěvků) 25.02.2024, 16:11:57 xxx.xxx.212.25

Raduš umyji ho vždy jen obyčejnou vodou,nic víc..nemá si co slízat.. hlavně mi přijde,že hrozně zhubnul…bodejť by ne..no už jen hoďka a hned budu volat..teď už hodinu a půl klid a spí…

Canka
Canka (304 příspěvků) 25.02.2024, 14:32:30 xxx.xxx.212.25

Ano zavolám jim hned v 17 hodin,až otevřou..vysvětlím jim,že je to akutní a nemohu tam čekat..ať mi řeknou čas,kdy mohu přijet. 

Canka
Canka (304 příspěvků) 25.02.2024, 13:55:08 xxx.xxx.212.25

Holky je to špatný😔Lítá na záchod furt…ale nechápu,co to dělá..už vím,proč má tak špinavý zadek..on se normálně vykaká(nebo teda průjmuje) a pak si do toho sedne a dře se prdelí o ten kočkolit🤔Nechápu..každopádně jde vidět,že už je vyčerpaný..dneska lítá od rána..furt..a teď se zase schovává..musela jsem ho zase umýt..musíme jet na veterinu..ten můj vet neordinuje o víkend,ale klinika ve městě funguje od 17 do 20 hodin…budeme muset jet..ale když jsme tam tenkrát byli s Bertíkem takhle v neděli,tak jsme čekali 2,5 hodiny,než nás vzali. Ale to tam přece nemůžu čekat s průjmujícím kocourem🙄 

Canka
Canka (304 příspěvků) 25.02.2024, 09:53:43 xxx.xxx.212.25
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 25.02.2024, 09:23:53

Nestresuje…od návštěvy těch chlápků na ty vodoměry tu nikdo nebyl..žádný stres..úplný klid..

Jídlo pořád stejné..nic se nezměnilo..ostatní dva kočičáci bobíky krásné,ukázkové..takže jídlem to nebude..ale když už teď je vyloučený i stres,i snad jídlo,tak nevím..už opravdu ne🙄

Začne škubat ocasem a letí na záchod..každopádně mu chci co nejdřív pomoct a ulevit mu..dala jsem mu zase tu pastu(nemám zajet pro to černé uhlí?Dá se to kočce dát v nějakém množství?),umyla jsem ho,povedlo se mi mu i částečně ostříhat ten zadek,ale jsem totál zeškábaná..teď se umyl a šel spinkat…ale prostě ráda bych dneska koupila něco,co by mu už sakra pomohlo.. 

Canka
Canka (304 příspěvků) 25.02.2024, 09:15:34 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Tak dneska je to zasr horší..jak mi to přišlo lepší,tak dneska zase na prd..od rána lítá na záchod..ta pasta prostě očividně nefunguje..nebo pomohla spíš jen zezačátku..a abych ho teda nestresovala a netáhla zase na veterinu,tak potřebuju radu,čím ten průjem zastavit,nebo tam prostě budu muset jet..

Kometko napadá vás,co bych mu mohla dát?

Teď ho musím jít zase umýt,je zase pokaděný🫣

Canka
Canka (304 příspěvků) 24.02.2024, 13:38:55 xxx.xxx.212.25

Asi máš pravdu Raduš🤔Nebudu ho zbytečně stresovat..kdyby nejedl,nepil nebo nechodil na záchod,tak by jsme jet museli,to je jasné,ale on funguje normálně..jen prostě není stroprocentní..dneska už si chviličku i hrál.ale pak si šel zase lehnout..nechci ho rušit,ať odpočívá..jen prostě na něj raději dohlížet…

Obrázek Obrázek Obrázek
Canka
Canka (304 příspěvků) 24.02.2024, 09:41:26 xxx.xxx.212.25

Teď jsem ho zasr vykoupala,už to neměl tolik tu prdku,ale furt ještě ano…budu mu muset ostríhat ty chlupy kolem zadele..má je moc husté a pak bych ho zbytečně nemusela trápit tím koupáním.. dneska se na to vrhnu…teď ho nechám,aby se umyl a až pořádně uschne,ostříhám ho…

Canka
Canka (304 příspěvků) 24.02.2024, 08:56:51 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Přesně jak píše Bobča,jsem ráda,že ho vůbec tou jednou rukou udržím..ta tekoucí voda je ta jediná možnost,jak ho umýt..sprchou nebo lavorem to fakt nedám..

Raduš vždycky ho hodně vysuším.a to bylo poprvý,co šel ještě vlhký na okno..jinak jsem ho žvdycky umyla hned po práci..jen teď jsem nestíhala..a okno jim otevírám až večer..

Jinak souhlasím tady s někým,kdo tady psal,že teď ho nechám fakt odpočinout ..bylo toho teď stresovýho až až.. i teď hodně spinká(né že by předtím spal málo gaučák🤣),ale ani si nehraje..jen baští,pije a spinká….a přijde se akorát vzdycky chvíli pomazlit..ráno byl na záchodě,je to lepší konzistence,ale do bobku to má ještě daleko…i jsem na víkend odvolala sraz s kamarádkama(měli jsme si udělat holčičí večer u mě),ale nechci ho teď stresovat,když je oslabený..prostě dokud nebude ready,tak žádné návštěvy..jen teda přemýšlím,jak s vetem..jako kromě toho,že ještě nemá správný bobek,tak vypadá v pořádku..nechci ho tahat znovu,protože je to pro něj stres jak blázen ..ale možná na kontrolu by měl jet…nevím

Canka
Canka (304 příspěvků) 22.02.2024, 20:57:32 xxx.xxx.212.25

Bugyrro musela jsem ho nacpat do sprchy..jinak to nejde..Nikouš má specifický druh srsti..třeba Pučmelda má takovou jemňoučkou plyšovou…z toho by to šlo dolů jednoduše..jenže Niky má takovou..jak to mám popsat sakra..mončičákovou😂Je strašně hustá a cokoli z ní dostat nejde..zkoušela jsem to hadrem,ručníkem,houbičkou..ani prd..okamžitě mu to tam zatvrdne a nesundáte to..pomůže jen teplá voda..a já ho neberu do sprchy,ale jen pouštím vodu z kohoutku ve vaně a tu prdku mu tam strčím a umyju zadek s ocasem a zadní nohy..nic hroznýho se mu neděje..jenže on samozřejmě šílí,protože prostě voda a jak se mrská,tak pod vodou skončí víc,než bych chtěla..ale hlavně,že je čistý..takže ať si je naštvaný jak chce,nenechám ho pokaděného..

Teď trucuje na okně😀Otevřela jsem jim okno ostatně jako každý večer a za každého počasí a on je uražený a ani se na mě nepodívá😀Ale ono ho to přejde..za chvíli se půjde nabaštit a pak stejně zaleze do pelechu chrnět..

Jinak jsem dneska volala tomu vetovi,jestli neuděláme koprošku,ale prý je to brzo,ať ho ještě nechám na dietě a pokud se to do pondělí nezlepší,tak ať přijedu..nechala bych rovnou udělat i tu krev..

Ještě mě napadlo..co odčervit?Odčervovala jsem,když se přivezla Čikitka..ale nevím,jestli by to teď pro ty streva nebyla zátěž🤔 Co myslíte?

Jinak posílam mrtvou Čikitku u televize😄Takhle mi koukáme na film😅

Obrázek Obrázek Obrázek
Canka
Canka (304 příspěvků) 22.02.2024, 13:09:03 xxx.xxx.249.200

Ahoj holky,

Nooo průjem furt přetrvává a já už marné přemýšlím z čeho…že by to fakt ten brouk takhle ovlivnil?Žádná změna v krmení neproběhla..kytky sice mám,ale Nikouš je neožírá..mají normálně kočičí trávu a tu kouše..pastu už přijimá v pohodě..je takový odevzdaný už😂

Včera to teda zhoršil fakt,že mi v bytě byli vyměňovat vodoměry a měráky na topení a Nikouš má z cizích lidí strach..no a přišli 3 chlapi..takže zaběhl pod gauč,zoufale mňoukal a samozřejmě pak když vylítl,když odešli,tak nestihl doběhnout na záchod a pokadil se před něj..a pak byl celou dobu zalezlý v pelíšku a bál se vylézt..

Uvidím dnes,až přijedu domů,jak to bude vypadat..jestli někde zase bude nějaká nehoda a jak bude Niky vypadat..potřebovala bych mu zase umýt ten zadek,ale uz je to o život..škrábe,kouše a udržet ho je skoro nemožný.. 

Canka
Canka (304 příspěvků) 21.02.2024, 09:17:54 xxx.xxx.249.200

Ahoj holky,

Tak ráno zase horší🤔Spinkal jak zabitý celou noc…ráno najednou kolem 5 hodiny začal lítat…a pak zaparkoval do záchodu a tam průjem jak vyšitý..zase špinavou komplet prdel..ale není to úplně tekuťák,jak byl..je to jako konzistence jako na obrázku č.6 dole na fotce..žádná sláva teda samozřejmě..ale prdel posraná..takže jsem ho ráno musela zase vykoupat(bude mě ze srdce nenavidět🙄) a vysušit..pak se teda zase normálně najedl,pil a šel spát..možná to bude chtít účinnější pastu..zkusím zavolat vetovi,jestli nemá něco lepšího..

Obrázek
Canka
Canka (304 příspěvků) 20.02.2024, 20:44:44 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Domů z práce jsem šla se špatným pocitem,jak to tam bude vypadat,ale světe div se,v bytě to nesmrdělo a nikde žádná nehoda.. Nikoušek mě teda nevítal,ale spinkal v pelíšku..jen jsem ho zkontrolovala a nechtěla ho budit..najedla jsem se,pofackovala kočkolity a morčátka a šla dát kočičakům jídlo..to už Nikoušek přišel..normálně se nabaštil(dávám mu teď vařené kuřecí a dneska sem tam přidala malinko rýže).Hned jsem mu pak šoupla zase tu pastu(už přesně vím jak a je to rychlovka - že mi to trvalo😂) a pak šel na záchod ..už tu není úplně tekuťák,ale mělo to už nějakou konzistenci..jen teda chodí furt v takovým podřepu.. 

Ale baští,pije,na záchod chodí normálně..tak snad se to brzo srovná..prdelín můj..teď se mnou leží na gauči a spinká…