Aktuálně: 4 538 inzerátů178 619 diskuzních příspěvků17 811 uživatelů
Canka
Canka (304 příspěvků) 24.01.2024, 21:57:11 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Teda to počasí je děs…nejdřív sníh,mráz,pak ledovka..teď sice teplo,ale hrozný vítr…nic se v tom pořádně nedá dělat….jako moje ráno..no škoda mluvit..snaha odnést seno ze seníku do přístřešku ve výběhu byl nadlidský úkol vzhledem k větru…všechno mi odlítavalo..těch sprostých slov s nervů…myslím,že jsem probudila celou vesnici…no pak jsem hupsla do auta,jela do práce a když jsem viděla svojí hlavu v zrcadle plnou sena,tak jsem se fakt nasmála…

Odpoledne to bylo ještě horší..vítr ještě zesílil..a teď večer už je to fakt hodně…otevřela jsem kočičákům okno a jak se těšili,tak jak poprvé fouklo,hned byli doma😂

Canka
Canka (304 příspěvků) 22.01.2024, 21:11:23 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky…

Tak Bertík ráno nikde..jídlo zase ujedený..ale fotopast ho zase nezachytila…takže musel opravdu změnit trasu nebo místo,kam vždycky chodil..bude to určitě tím,co se stalo…byla jsem z toho celý den v práci nervózní..čekala jsem na fotku z fotopasti,ale nic…jenže po práci jsem musela do města,vyzvednout dopis(konečně mi po 5 měsících od podání žádosti přišel termín stání rozvodu),pak jsem bbyla objednaná na masáž a pak jsem hned svištěla na zahradu..vzala jsem si čelovku,zásobu mlsek a že ho půjdu prostě hledat..ale hned jak jsem přišla ke koníkům,tak už mi běžel přes výběh naproti…drapnula jsem ho do náruče a zlíbala ho od hlavy až po packy😄Nadšený nebyl,ale já jo😂 Zkontrolovala jsem ho..je naprosto v pořádku..tak už jsem klidná..apetit měl dneska neskutečný a moje přesvědčení,že ho nebudu tolik přecpávat,je to tam😀Ale měla jsem prostě radost,že je v pořádku..

Canka
Canka (304 příspěvků) 21.01.2024, 21:53:01 xxx.xxx.212.178

Bobi bez debat,aspoň nějakou maličkost prostě pošlu..a bez řečí!!!😀O Barušce bohužel nevím😔Pán si asi změnil číslo,protože vůbec neodpovídá a ani se ty zprávy neukazují jako přečtené…U nás dneska ráno -11°C…zima jak v prd….

Přišla jsem na zahradu a Bertík nikde..tak jsem si říkala,že to je dobrý znamení,že se mu ulevilo a vydal se na lov někam..jenže asi za 2 hodinky jsem slyšela,jak nahoře na poli střílí ty pomatený myslivci…viděla jsem je tam jezdit autem..no to už jsem o Berta začala mít strach..kde je sakra?A vím,že ty pitomci by ho klidnr střelili,kdyby tam někde běžel…volala jsem,hledala jsem..ale nikde ani vidu,ani slechu…no a když jsem šla večer zavírat,zase tam nebyl….a z toho už fakt mám blbý pocit…jako granule byli z obou mističek ujedený,i tyčinka byla snědená…ale..no prostě chtěla jsem ho vidět,že je v pořádku..a trošku mě mate i to,že vždycky chodil z pozemku stejnou cestou,kde ho zachytila fotopast a teď nic..od tý doby,co se to stalo..jsem z toho taková nesvá…

Jinak Raduš děkuju za balíček,dneska jsem ho jela vyzvednout😊Samozřejmě nemusím říkat,že oříšky už jsou snědený😛 

Canka
Canka (304 příspěvků) 20.01.2024, 22:39:44 xxx.xxx.212.178

Raduš má právě ten bezpečnostní..měl by se rozepnout,kdyby někdo zadrhnul..doma mám další dva i náhradní magnetky..takže kdyby se chytl,podle mě by se rozepnul..

Byla jsem ho teď raději tedy ještě zkontrolovat a spinká a vypadá v pořádku…tak můžu jít v klidu domů,protože je teda hnusná zima..ukazuje mi to -10°C…brrr..běžím domů do tepla a zatopit… 

Canka
Canka (304 příspěvků) 20.01.2024, 19:03:56 xxx:xxx.edfe:c1b7
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.01.2024, 18:07:52

No čím dál tím vìc si myslím,že to někdo udělal naschvál….jak by se mu tam to železo takhle dostalo..to není možný🙄

Každopádně teď jsem ho byla zase zkontrolovat,donesla mu ještě masíčko..tak ho spapal a šel si zase lehnout…vypadá v pořádku..snad se z toho vyspinká a bude tov pořadku…půjdu ještě tak za 2 hoďky a když už to bude v pořádku,tak až ráno…to ani neusnu dneska a budu nad tím přemýšlet,jaký sráč by tohle udělal… 

Canka
Canka (304 příspěvků) 20.01.2024, 18:02:40 xxx.xxx.131.0

Raduš musím vám poslat aspoň maličkost,by mě hanba fackovala!!!😀

Každopádně teď mi málem Bertík přivodil infarkt🙄Už včera večer se neukázal..ale ráno bylo jídlo snědený,tak jsem byla v klidu..ráno jsem ho teda neviděla,ani na fotopasti….no a teď jsem přišla zavřít zvířátka a Bertík mě nevítal jako vždy,ale byl zalezlý v domečku s divným výrazem..okamžitě mi bylo jasný,že se něco stalo..vytáhla jsem ho ven a měl úplně utažený obojek a mezi ním strčený nějaký kus železa!!!😲Naprosto nechápu,jak se tohle mohlo stát(napadlo mě i,že to někdo udělal schválně,ale Berťa k cizím nechodí)…okamžitě jsem to vyndala,povolila obojek raději na dost,aby byl úplně volný a celého Berťu zkontrolovala,jestli není zraněný…podle mě byl v šoki,možná se někde zachytil nebo mu prostě fakt tohle někdo udělal…pak jsem ho hladila,uklidňovala…dala mu najíst a všechno snědl…a pak si šel zase lehnout do domečku a teď odpočívá…vypadá prostě jen tak..jak to říct..přešle…no raději ho půjdu ještě třeba za hoďku nebo dvě zkontrolovat…

Obrázek
Canka
Canka (304 příspěvků) 20.01.2024, 15:29:11 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Tak to já zase bez chytrého telefonu ani ránu…nedovedu si to bez něj představit..ale nové auto?Ani náhodou..zlatá moje Škodovka z r.2008..neměnila bych..když jsem jezdila služebákem,nejnovější Scalou a ještě v automatu(nesnáším automat) a přesné jak říkáte,řvalo to na mě kvůli pasu,tahalo mě to furt do pruhu,furt pípalo a na něco upozorňovalo…no nervy jsem měla neskutečný..takže dokud to půjde,budu se držet starých dobrých aut… a pošta?Tak v tu už jsem úplně ztratila důvěru…zase další Vánoce,kdy mi nedoručili balíčky..ty pro vás holky..a co mě teda nejvíc vytočilo,že mi nedošlo ani to druhý pro vás😲Psali mi to včera,že se omlouvají(jsem je už dvakrát urgovala,kde balíček je),ale že zboží nakonec není skladem😠

Takže už to vzdávám,to co by se mi líbilo,mi už dvakrát nepřišlo😔Tak holky prosím vydržte a zeď v týdnu raději zajedu koupit aspoň nějakou drobnost do města osobně..už prdím na eshopy😠Jen mě to mrzí vůči vám..že Vánoce už byli skoro přes měsícem😟Jinak Raduš už mi to taky píplo,že mi to vezou,ale doma mě nezastihli..tak mi to dali na výdejní místo někam úplně do prd…kam vůbec nejezdím🙄Tak si holt udělám výlet🤪

Dneska i když ráno hnusná zima a mráz,tak naprostý azuro a sluníčko..nádhera…takže jsem jela s kobylkou se projet a bylo to vážně krásné,ještě na tom sněhu…kdybych nebyla tak nabalená jak eakymačka,tak řeknu,že to bylo princeznovský🤗

Buggyro už vám taky línají koně?Teď,když je největší zima a na dnes večer je u náš výstraha před vysokým mrazem,tak začali línat jak vzteklý🙄

Canka
Canka (304 příspěvků) 17.01.2024, 21:15:35 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bertíkovi jsem jídlo ubrala..já mám totiž úchylku v zimě překrmovat to svoje zvěrstvo..jakože zima,musím jim vykrmit pupíčky,aby jim nebyla zima🤭Takže nechala jsem 2 druhy granulí,kapsičku mu půlím na ráno a večer,maso když dostane,tak už nedostane kapsu a hlavně omezím tu smetanu a mlsání(bonbonky,tyčinky..).A teda hlavně musím vymyslet něco na ty myši..v práci mi hned radili ty lepící hnusy,na který se ta myš nalepí..říkám jim,že se jich sice chci zbavit,ale ne takhle trýznivým způsobem😠Takže možná zkusím ten kbelík..nasypu do něj zrní..snad by je to mohlo nalákat..a pak je prostě někde vypustit daaaaaaleko ode mě…Bugyrro super typ na ty deky..mohla jsem zavěsit na trámy..že mě to nenapadlo dřív..ale já právě tu novou skřínku hned koupila..takže už je to vyřešený..a deky mi kamarádka opraví,půjde to prý zachránit…takže díky bohu..každá ušetřena korunka dobrá…

Taky je dneska u vás takový hnus počasí?U nás sněžilo celé odpoledne,teď se začalo oteplovat,takže je to zmrzlý déšť a ráno bude ledovka jak blázen..takže předpovědi se vyplnili..výstraha na mě skočila už včera,že bude ledovka..trochu se bojím rána teda🙄Musím vstávat radši ještě dřív..protože než to obstarám u zvířátek,to zabere čas a hlavně ta cesta do práce..to bude asi masakr ráno🙄

Canka
Canka (304 příspěvků) 15.01.2024, 20:32:32 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Fakt jsem to jsem psala..ale pro zopakování..je to asi měsíc,co mi ten automechanik volal,že se něco stalo a musí mi to říct..měli ještě malého pejska…doma jim prý zničeho nic padl,počůral se,pěna u pusy a konec…drapnuli ho a jeli na veterinu..vet řekl,že asi infarkt..přijeli prý domů s tím,že pejska pohřbili na zahradě a ještě ten den šel večer krmit tu kočičku..no a ona samozřejmě prý hrozně ráda trávila čas v tom domečku ode mě(logicky taky,když tam měla teplíčko a nebyla na to zvyklá)..no a on jí volal..ani na kapsičku prý nevylezla a to mu bylo divné..kouknul do domečku a kočička mrtvá😔Vypadala prý úplně stejně jako ten pejsek..počůraná,s pěnou u pusy…a tu už prý na veterinu ani nevezli,že jak by vypadal,že v jeden den přiveze mrtvýho psa a pak i kočku..řekla jsem mu,že mě to hrozně mrzí,ale tu kočičku měli odvézt na pitvu,aby zjistili,co se vlastně stalo..za mě to sedí spíš na otravu…mají zahradu přístupnou ze všech stran..na docela frekventovaném místě..mohl tam kdokoliv cokoliv hodit😔Možná Raduš i ten Fridex je možný..opravdu nevím..každopádně jak jsem se kvůli ty kočičce s ním tenkrát chytla a pak přivezla ten domeček,tak on šel fakt do sebe s tím krmením..dal mi zpàtky ten domeček a že mi dá i všechno to krmení,co jí ponakupoval po mém výstupu,jak mi řekl😀A dal mi 2 druhy granulí a asi 40 kapsiček..+ nějaké kočkolity..takže jí opravdu krmil..já to tady dala všem kočicím za barákem..ten domeček jsem nakonec nacpala do prostoru mezi garáží a dneska si tam už hověla jedna kočena..celkem tam mám teď 6 domečků i s tímhle…ale v těch větších spí klidně i dvě v jednom,takže prostě 10 kočiček se tam teď v teple vyspí…Bobi ty ses ptala na to,kolik jich teď krmím a docela to prořídlo..o 3 kočice je míň ze strany souseda,kterého jsem konečně donutila ty čičiny vykastrovat(měl 3 kočky,takže koťata ze 3 koček by byly hrůza,to bych neudala).Sice nadávala na to,že to bylo najednou hodně peněz,ale tak dlouho jsem do něj hučela osvětu,až to pomohlo..Dala jsem mu za to nějaké svíčky a taky nájezd na vozík,který si ode mě půjčoval a já ho nevyužiju..takže to byla taková přatelská domluva🤗Taky je začal konečně krmit,takže ke mě už chodit přestali chodit…takže momentálně mám za barákem 7 kočiček..4 kocourky a 3 kočičky…2 kočičky kastrované a jedna nekastrovaná..vypadá mladě..je hodně plachá..budu jí muset na jaře nějak odchytit a vykastrovat..ta populace u nás u baráku se mi daří úspěšně držet bez koťátek…

Za to Bert mě zlobí..nechce lovit myši😠Asi jsem si to fakt udělala sama,že ho tak přecpávám..v seníku pobíhá x myší a já v neděli zjistila,že mi prokousali skříňku s krmením a dekamy pro koně😠Já měla holky nervy..deky za x tisíc v prdeli..rozkousané…pravý beránek na sedlo z ovčí vlny..počůraný a pokaděný od myší a napůl sežraný…já zuřila..a ještě jsem ty myši viděla všude pobíhat..a Berťa nic..buď si chrní v domečku nebo jde na couračku..ach jo..je holky nějaka humánní metoda,jak se myší zbavit?Pastičky dávat nechci,to se v tom blbě chytí a budou se trápit..a jed?To se asi taky budou trápit..ale potřebuju akutně něco udělat…hned jsem jela koupit z Bazose nějakou starou skřínku,bytelnou a dneska jsem jí táhla na zahradu…byla fakt těžká..tu starou jsem rozštípala sekerou a pak na jaře spálím a dala tam dnes novou…a psala jsem kamarádce,co šije na stroji,jestli by se nepokusila zachránit aspoň ty prokousané deky…tak jí je zítra vezu a budu doufat,že aspoň to půjde opravit…

Obrázek
Canka
Canka (304 příspěvků) 14.01.2024, 08:26:38 xxx.xxx.212.178

Dobré ráno děvčata…taky máte někdy den,že nevhcete vyléztz postele?😂Já teda zrovna dnes…a kočičáci mají očividně stejný názor😂Všichni chrní vedle mě na peřině,tak já vlastně ani vylézt nemůžu😂

Jinak pamatujete na Zrzka?S tím zraněním na té pusince?Včera večer mi paní psala a posílala videa…moc mi děkovala,že jsem ho tenkrát zachránila a že ho teď může mít,protože prý hodnějšího a vděčnějšího kocourka si nemohla přát..až mě to dojalo😇Má se královsky,je to pořádný tlusťoch a prý celou zimu nevylezl ven a je jen doma v teplíčku😊

Canka
Canka (304 příspěvků) 14.01.2024, 08:21:38 xxx.xxx.212.178
kometa:

Tomu trochu nerozumím. Začervení a infekce jsou dvě různé věci. 

Ale nerozporuji. Hlavně, když to pomohlo.


Bylo mi vysvětleno(a já tomu jako laik nerozumím),žepokud je třetí víčko delší dobu přetaženo a odolává vnějším vlivům(kort prý,když je kočka venku- vítr,prach,seno..),tak se může stát,že se do oka dostane infekce…jak říkám,dostali jsme to pouze jako prevenci… 

Canka
Canka (304 příspěvků) 13.01.2024, 22:19:58 xxx.xxx.212.178

Bobi asi jsi si to nepřečetla,když jsem to psala..v jeden den mu umřel pejsek i ta kočička..byla to pravděpodobně otrava😔

Canka
Canka (304 příspěvků) 13.01.2024, 16:31:47 xxx.xxx.212.178

Ahoj do tohoto vlákna🙂

Bobča mě prosila jsem nakouknout,tak nakoukávám🙂

Ano,přesně toto jsem řešila u svého kocourka,který je tedy ale venkovní.A bylo to začervením..i přes to,že odčervuji pravidelně,byla tam nějaká rezistence a musel se použít jiný odčervovací přípravek,plus jsem ještě do očí mazala mastičku…sakra..jen si nepamatuju jakou..název začínal od písmene M…ale už nevím…

Nechala bych udělat koprologii…

Canka
Canka (304 příspěvků) 13.01.2024, 15:45:02 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Teda Kouťáku,Mourek je pěkně napapkaný!!!Ten se měl sakra dobře!!Mě když se takhle jednou ztratil Bertík a já šílela,každý den hledala,všude letáky..a nic..objevil se pak sám,po asi 10 dnech,úplně vyzáblý,hladový a unavený…takže já to do něj prala o sto šest,abych ho pak co nejrychleji vykrmila zpátky..a teď čím je starší,tím je kulatější…dneska zrovna teda,když jsem ho viděla,jak vylézá ze seníku dvířkama,tak jsemmu hned řekla,že jestli takhle bude tloustnout dál,už těma dvířkama neproleze😀

  Včera po práci jsem jela s autem k mému automechanikovi,auto na mě řvalo,že chce servis oleje..však už jsem taky měla dost najeto..takže mi vyměnil olej a filtry,píchnul auto na počítač a kromě nenaplněné klimatizace je auto úplně v cajku,což se mi ulevilo…a žadonila jsem a prosila,aby mi na jaře kouknul na ten můj proklatý skútr,který mi ostatní jen zkurv.li svými opravami..dohadoval se,že skútry fakt nedělá..a já ho prosila,že když je tak strašně šikovný na auta,zvládne i můj jednoduchý skútr..a moc dobře vím,že dokážu být neuvěritelně otravná,takže jsem dosáhla svého😂A slíbil,že se na něj na jaře podívá..takže doufám,že se konečně dočkám toho,že bude fungovat tak,jako když jsem ho koupila..a taky mi dal zpátky ten domeček po té jeho mrtvé kočičce,nějaké granule a kapsičky,tak jsem to hned dala tady toulavkám za barákem..jen musím vymyslet,kam ten domeček..kočiček je tu dost,takže ho využijí,ale musím ho dát pod střechu,aby nepromokl..musím ho nějak nastrkat do meziprostoru mojí garáže..aby nevadil sousedům..už tak tam mám těch kočičích domečků několik..

Canka
Canka (304 příspěvků) 10.01.2024, 21:44:32 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Raduš můj první kocourek byl Briťák bez papírů..takže bez testů..a ani jednou ani náznak čehokolov..za 8 let nic…a pak jednou,když jsem přišla z práce..ležel počůraný neposteli,nemohl chodit,strašně rychle dýchal a taky naříkal..nechci se k tomu vracet a popisovat to..ale poučilo mě to,že když Briťáka,tak jen s testovanýma rodičema..a to mají oba..Pučmelda i Nikoušek..a opravdu jsem nic nepoznala..a ani kamarádka teď u jejího kocourka..nikdy nic…

Ráno bylo hodně těžké..samozřejmě jsem nemohla usnout,takže jsem spala asi 3,5 hodiny...v práci jsem jim hned oznámila,že nebudu úplně produktivní jako vždy🙂Dala jsem si kafe,Redbull…a dobrý..ve finále jsem v pohodě zvládla celý den..ale teď už jsem KO..jdu na kutě

Canka
Canka (304 příspěvků) 10.01.2024, 01:05:25 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky…

Teď jsem přijela domů…byli jsme uspat kamarádky kocourka😔

Já dnes všechno hezky stihla,tak jsem si chtěla udělat pohodový večer s filmem,kočičákama a dobrým jídlem..a otevřela jsem si k tomu zbytek vaječnáku..a když jsem ho dopila,tak mi volá kamarádka..hystericky brečela,nejdřív jsem jí nerozumněla..až se pak trošku rozdýchala a že kocourek najednou padl,úplně mu odešli zadní nohy(prostě přestali fungovat),počůral se,dusí se,nemůže dýchat a strašně naříká..a vyplivnul krev..a mě to bylo hned jasné..tohle jsem si přesně zažila s mým prvním Britským kocourkem😔HCM😔A její kocourek je taky Briťák…

Takže jsem skočila do auta a obvolávala veteriny..i presto,že na stránkách nabízí pohotovost,nikdo telefon nezvedl…obvolala jsem asi 15 veterin..jediné,kde pohotovost fungovala,bylo Ústí..byla to sice hodina cesty,ale nedalo se nic dělat..vetka mi do telefonu řekla,že podle příznaků je to jasné,že selhává srdíčko,ale ať přijedeme co nejdřív,ale že se může stát,že tu hodinovou cestu nevydrží…

Když jsem přijela a kocourka viděla,hned jsem se rozbrečela..bylo to hrozné a vrátilo mi to hned vzpomínky na mého prvního kocourka😔

Okamžitě jsme vyrazili..hrozně naříkal,do všeho kousal,jak ho to bolelo,jazyk celý modrý..cestu vydržel,ale samozřejmě se musel nechat uspat😔Byl to hrozný pohled..a vetka potvrdila HCM…

Jdu se snažit usnout,zítra musím fungovat..teda co to melu..už dneska..za 4,5 hodiny vstávàm..a jen tak určitě teď neusnu🙄

Canka
Canka (304 příspěvků) 08.01.2024, 21:48:58 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

Bobi jak píše Bugyrra,já dávala oves jen koním,ale slepice vyzobávali z bobků ten nestrávený oves a mohli se po něm utlouct..a tak jsem jim prostě přidala jen misku s ovsem…chci,aby měli na výběr..takže pšenici mají,to je jasné..tu mám v tom velkým krmítku,co se dávkuje..a v menších miskách mám oves,pak tu slunečnici namíchanou s kukuřicí a pak tu směs v granulích…to mají k dispozici nonstop…a do toho dostávají odpoledne řepu a ovesný vločky se strouhanou mrkví…

Každopádně slepička je už v pořádku…nebo teda zatím to tak vypadá…už ráno se mi zdála lepší a nestranila se ostatních..a odpoledne,když jsem je pustila,tak už normálně běhala s ostatníma,pila,hrabala i baštila..možná byla prostě jen včera přejedená nebo nevím..mám ty slípky docela kulatý…

Každopádně Raduš ty rána si taky nezávidím😀Ráno bylo -6°C..já samozřejmé bez rukavic(teď už je mám na zítra připravený na chodbě😀)…tma,zima,všechno zmrzlý..takže rychle ráno rozbít led,vybrat všechny kousky a pak dolít teplejší vodu z přepadu,kde voda nikdy nezamrzá..slepičkám taky čerstvou vodu,naházet seno do krmelce,rozvěsit síťky se senem,nakrmit Bertíka a pak metelit do práce…vážně už se těším na jaro..už aby ráno bylo vidět a nemrzlo..

To s těma pejskama je hrozný🙄

Jinak Bobi a Raduš,dneska mi napsali,že ztratili ten můj objednaný balíček pro vás😔Já se z toho zblázním😔Vymyslím nějakou náhradu,ale už toho mám plný zuby..to je druhý balíček,co mi přes Vánoce ztratili😠 

Canka
Canka (304 příspěvků) 07.01.2024, 18:43:31 xxx.xxx.212.178

Ahoj holky,

U nás počasí teda hnus..mrzne celý den..to by nebylo tak hrozný,kdyby do toho nefoukal vítr.. ten tu pocitovou teplotu ještě snižoval…přes den bylo -3°C,ale tím větrem mi to fakt přišlo mnohem horší…šla jsme s malou ponicí na procházku a myslela jsem,že zmrznu😀Šli jsme jen na třičtvrtě hodinky,protože nahoře na těch polích opravdu foukalo..a já si nevzala blbec ani rukavice🙄 

No a když jsem dneska pustila slepičky se proběhnout ven,tak jsem si všimla,že jedna je taková..jak to říct..apatická…že se prostě straní ostatních..a nehrabe,nezobe.. vzala jsem jí do ruky,kontrolovala jí,nikde jsem neviděla žádný zranění nebo něco…hned jsem hledala na netu,co by to mohlo být,psali krmení a voda,ale to holky mají a mají toho dost( vodu jim dávám každý den čertsvou,krmení mají v miskách oves,pšenici,kukuřici se slunečnicí a granule pro nosnice).Jediný,co mě napadá,že jim teď dávám jednou denně ovesný vločky s nastrouhanou mrkví zalitý teplou vodou…aby měli něco teplýho do bříška..a moc jim to šmakuje..tak možná jí to nesedlo..nevím..když jsem je zavírala,tak sice šla,ale ve výběhu si stoupla stranou od ostatních..večer ale normálně zalezla do kurníku a tulila se s ostatníma…tak snad to bude dobrý,uvidíme zítra..

Ráno má být u nás až -10°C….takže musím vstávat aspoň o 15 minut dřív než normálné,abych stihla rozbít ledy a nalít teplejší vodu…ach jo..už chci jaro😀

Obrázek