- Příspěvek #145564
- Nahlásit
AAA:Zdravím,toto řešení není dobré,ptáci mohou hlady uhynout,do záletu prostě nepůjdou.Toto mám nohokráte za sebou,dám závěsná krmítka i do výletu,žerou hlavně z nich,postupně dostanou odvahu prozkoumat zálet a najdou krmivo i tam,pokud pravidelně ubývá,můžete přerušit krmení ve výletu.
Na základě tohoto problému uhyne pousta ptáků hlady,hlavně menší druhy,ty potřebují stravu poměrně rychle,děnně a často.Velké druhy papoušků často trucují a neberou krmivo ani když ho mají na dosah.
Proto je třeba každého nového ptáka hlídat,jestli krmivo najde a také hlídat i ptáky,které umístíte do nového prostředí.
Momentálně řeším velkou aru,staršího samce,nejde do záletu,přitom vidí samici,že tam chodí a nejde za ní,už je to přes týden a krmím ho stále venku,on na to postupně přijde,ale prostě změna prostředí a bojí se tam jít.Venku žere úplně vše,je v kondici,prostě musím čekat,nestresovat zaháněním.
Co mám vypozorováno,čím inteligentnější pták,tím větší problém,nové prostředí vnímá podstatně jinak,než třeba andulka,ta prošmejdí během pár hodin voliéru komplet.
Tak ono zásadní otázka bude, jak dlouho je dotyčný v té voliéře má. Dle infa, že musí krmit venku, předpokládám, že už delší dobu a že je to jen o tom, že nemají důvod prozkoumávat další část voliéry.
Samozřejmě, že to chce dát krmení dovnitř a koukat, zda krmení už našli. Což se lehce pozná. Ne je nechat týden o hladu, aby padli - o tom jsem taky nikde nepsala. ;)
PS: Ty dveře jsou za mě celkem zbytečné. Máte druhy, které naší zimu zvládají na jedničku. Pro ně je hlavní nebýt v průvanu a na dešti, pak vydrží v klidu i mrazy.