Aktuálně: 4 570 inzerátů178 100 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 07.06.2023, 22:33:26 xxx.xxx.233.198

Teda vybral jste si zrovna ty nejvíc agresivní druhy z větší austrálie. 🙈 

Za nás lepší chov po 1 páru. Zkoušeli jsme společně 3 páry horských a ani to nedělalo dobrotu - samice se rvaly o 1 stejnou budku. 🙄 Ač měly další 3 budky na výběr, ta kterou už roky používala nejstarší samice, prostě chtěly taky. Takže to skončilo oddělením. 

 

Penanti jsou dost od rány na všechny ostatní papoušky. Králováci jak kteří. My měli klidnější pár, ale zase spolu neharmonizovali.🙈 A červenokřídlí jsou taky docela potvory. Nám samec uhnal samici v toku. A to spolu rok předtím téměř odchovali mladé (měli 2 mláďata cca 14 dnů stará, v noci přišla hrozná bouřka a samice je nechala umrznout)..

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 07.06.2023, 22:27:09 xxx.xxx.233.198

My takto měli před 5 lety mládě horského. Cizí samice vlezla do budky a sourozence zabila, jedno mládě přežilo, ale s poškozeným zobákem. Mládě žilo pouze do zimy. To ho rodiče už přestali na dobro dokrmovat a ono si nebylo schopné vyloupat samo zrní. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 04.06.2023, 20:46:16 xxx.xxx.233.198

U nás letos zatím 2x korela, 1x andulka, 2x horský /mladý pár už mládě měl, ale přišel o něj, teď sedí znovu/, 3x latam vlaštovčí. 

Ještě máme mladé u nádherných a vousáčů, ale nechci to zakřiknout. :) A sedí ještě rosela penant. Pestrá to asi zastudila?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 01.06.2023, 20:59:46 xxx.xxx.233.198

Mám nyní už jen 1 pár - samec je 3 letý, samice roční. Zatím nesnáší. Snášela mi i se sestrou už v lednu, pak sestra uhynula a od té doby nic. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 31.05.2023, 16:18:03 xxx.xxx.233.198

Zdravím. :) Snad sem většina chovatelů tu cestu najde. Ifauna byla dlouhá léta (safra, už to bude cca 17 let)  můj největší zdroj inspirace ...škoda jí. 

Jeden z našich letošních odchovů - latam vlaštovčí. Letos se povedla 3 mláďata. ❤️

Obrázek
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 31.05.2023, 16:11:43 xxx.xxx.233.198

Já si pořídila briardku v mých 16 letech. Pro mě to byla láska. V té době jsme měli doma už druhou kavkazačku, samojeda, vlčího špice, voříšky, později k ní přibyl i NO, jorkšír a další... za mě byla ona top. Akční, hravá, ale zároveň uměla i odpočívat. Venku nikoho neřešila. Citlivá, přemýšlivá - žádná zbrklost, udělala by člověku, co na očích viděla.  Jen to česání bylo náročnější. Já to nakonec řešila střihem "na knírače".  Odešla před 6 lety v 10,5 letech a já od té doby, když potkám plavého briarda, prostě řvu. Ona byla ta osudová.💔 Povaha mě tak nadchla, že jsem dík ní pořídila beaucerona - takový briard s kratším chlupem, akorát trochu razantnější. Ale briard je briard. Ráda bych si ho časem zase pořídila. Uvidíme, zda srdce dovolí...nebo zda ona zůstane tou jedinou briardí slečnou mého života. 

Moje nejoblíbenější fotka - jako prtě vlezla do jezírka a přinesla leknín. :) Jo, voda a procházka v lesích, to bylo její. 

Obrázek
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 31.05.2023, 16:01:39 xxx.xxx.233.198

zdravím, vespolek. :) Většina mě zná z dřívějška pod nickem lavacca (hlavně u ovcí a koz a na psech) a později pommovi - to když jsem se vdala a manžel mě přivedl na chov papoušků. :))