Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 21.07.2023, 16:56:35 xxx.xxx.233.198

Jak je stará? Kolik mladých v první hnízdě měla? Čím krmíte? Se samcem hamonizuje - normálně ji krmil? Nějaké změny kolem voliér v poslední době?

Je tam moc info, které nevíme…ale menší druhy zasedají běžně 2x do roka bez pauzy (často snesou i vejce ještě k poslednímu mláděti v budce), takže v tom bych problém neviděla. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 21.07.2023, 16:53:58 xxx.xxx.233.198

Za mě bych ji budku zavřela. Vemte si, že ponese + sedne, to máte cca už konec srpna, kdy by se případná mláďata líhla. Mladé oddělit ve 3 měsících -) to už máte konec listopadu. A v dubnu by šla do toku znovu… to by bylo na hraně už u dospělé samice, natožpak u roční. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 20.07.2023, 19:21:29 xxx.xxx.233.198

Tak ono jste si sám odpověděl - buď to dělám jako koníček a dotuji to nebo množím druhy, které zrovna letí (střídám to dle to, co zrovna “frčí”) a cpu to případně i do výkupů, atd. a vydělám na tom. 

Já chovám andulky 20 let, s manželem chováme větší papoušky 7.rokem a žádný rok si ještě nevydělali ani na krmení. Vím to 100"%, máme ŽL a vedu účetnictví. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 20.07.2023, 19:18:35 xxx.xxx.233.198

Chov pouze v páru. Samci jsou agresivní. Ideální je voliéry 3-4 metry dlouhá, jsou to letci (ideál 3-4x 2x2m). Naše zimy zvládají v pohodě, jen je třeba mít zálet (stačí dřevěný), kam se schovají před větrem a deštěm/sněhem. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 16.07.2023, 16:28:51 xxx.xxx.233.198
pommovi:

U nás letos zatím 2x korela, 1x andulka, 2x horský /mladý pár už mládě měl, ale přišel o něj, teď sedí znovu/, 3x latam vlaštovčí. 

Ještě máme mladé u nádherných a vousáčů, ale nechci to zakřiknout. :) A sedí ještě rosela penant. Pestrá to asi zastudila?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

takže nakonec máme 2 vousáče, akorát před 3 dny vylétli z budky. 💪 u penantů 5 mladých - bohužel postupně přestali krmit, tak mám nejstarší už měsíc doma a dokrmuji. foto před 14 dny,  kdy akorát obrůstalo. 

Obrázek Obrázek
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 16.07.2023, 16:19:05 xxx.xxx.233.198
Jan:

Dobrý den,

dnes jsem na burze koupil dva samce korely chocholaté, s tím , že ve voliéře mám jeden pár chovný a dvě další samice. Ale jak jsem nové samce pustil do voliéry, po chvíli mi samice, která už je v chovném páru a nese vajíčka, začala napadat samce, kterého jsem koupil.

Nevíte někdo, čím by to mohlo být ?

Děkuji za rady.


Takže:

a) Doporučuji dodržovat karanténu, zvlášť pokud nakupuji na burze (a nevidím tak prostředí, odkud papoušek pochází). 

b) Docela se divím, že vám dosud fungoval pár + 2 samice navíc. To v 99% dělá zle samo o sobě. 

c) Za mě oddělit ty 2 samice + 2 nové samce jinam. Na podzim je můžete zase spojit do hejna, pokud máte dostatečně velkou voliéru. 

My tedy odchováváme v hejnu několik let a funguje to. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 15.07.2023, 15:42:46 xxx.xxx.233.198

Moc milé gesto. ♥ na tyto stránky chodím dík super seznamu papoušků už cca 15 let. 🙂Mám díky tomu i odkazy na webu. 🙂

A jsem moc ráda, že po pádu Ifauny máme zase místo, kde můžeme s jinými chovateli diskutovat. Rady z praxe jsou totiž k nezaplacení. 🙂 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 20.06.2023, 06:47:31 xxx.xxx.233.198
zjarda:

Zdravím, doufám, že nikoho neurazím, když jsem vložím odkaz na mé stránky, kde najdete vše potřebné. No aspoň myslím.

http://zjarda-papousci.webnode.cz/

S pozdravem Zappe 


Jee, díky moc. Nebyla jsem si jistá, zda sem chodíte. Váš příspěvek na ifaune o dokrmování mě zaujal ze všeho nejvíc. :)) 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 17.06.2023, 07:05:27 xxx.xxx.233.198

Dobrý den, mám dotaz na zkušenější chovatele, kteří už dokrmovali. Máme mladý pár penantů, postupně během týdne hynula mláďata. Nevydržela jsem to a nejstarší mládě (14 dní staré) jsem jim včera odebrala. Opět poloprázdné vole, samice ho ani už nezahřívala. Zatím krmím směsí vařené vajíčko, vařená mrkev, piškoty a ovesné vločky. Mládě se mi krásně hlásí o krmení. Můj dotaz zní - kdy začít přidávat další složky krmení? Četla jsem o drcené slunečnici, červené řepě, dětských přesnídávkách, apod. ? Jaké máte zkušenosti?

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 17.06.2023, 06:58:51 xxx.xxx.233.198

A jaké zkušenosti s papoušky do teď máte? Pokud nulové, určitě začnete s menším druhem. Ty druhy, které píšete, už jsou jiný level. To není papoušek pro začátečníka. 

 

PS: Třeba kakadu molucký je dost vzácný a cena je tam kolem 100 tisíc, co jsem tak viděla naposledy. To samé ara zelenokřídlý, tam se cena pohybuje kolem 50 tisíc. A máte tam povahově fakt odlišné druhy... 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 17.06.2023, 06:52:40 xxx.xxx.233.198

Sehnat se dá. Několikrát jsme koupili pár denní kuřata a měli vždy několik kohoutů. Horší je, že většina odcházela postupně na nohy - prostě se neunesli. Nechávali jsme je kolem 8 týdnů a od těch cca 6 týdnů to začalo... Za mě bych jako otce volila spíš třeba australku, apod. těžké plemeno slepic. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 14.06.2023, 09:18:41 xxx.xxx.233.198
Anonymní:

Až na zbytečně overreacted výrazy má bodlinka pravdu a podivuji se té trpělivosti. Když si to přečtu vcelku, čumím na to jak tele na vrata. Říkám si - co to je?! V čem je problém, na co sto tisíc písmen o litování se? Zvíře ztratilo 40 % váhy, pije bazén denně, jde se na veterinu. Tečka. Pytel (prodává se speciální pro kočky), rukavice, odběr, domů. Návštěvy doma jsou drahé, naučte se kočku držet nebo někoho přemluvte. Koruny? Srovnám si priority. Nemám nic, co nepotřebuji, neživím tři auta, nejezdím na deset dovolených ročně. Stále nevyjdu? Od toho jsou soc. dávky. 

Kdokoli, kdo má všech pět pohromadě, si přečte, jak taková jednoduchá věc jako odběr krve trvá tak dlouho, dojde ke stejnému závěru. To zvíře trpí, ve skutečnosti nehorázně hladoví, a dokud nedostane najíst jiným způsobem; léčbou, bude trpět dál, až zahyne, ale to víte, protože jste lékařka a tyto informace vůbec hledat nemusíte. Tak se to má. Nebýt to fikovnice, tak zadavatele sjedete stopadesátkou. Vážně, jste upřímní? Zvíře hladoví, bez léčby umře. Co jste řekli lesnížínce, chudáčku, to je mi líto, že tak trpíš? A to zvíře je jako kde?!

Vy se chcete prostě jen vypsat a mít soc. kontakt, to je celé. To je ok. Pokud v tom nejede zvíře. Vypište si sbírku na Doniu. Dělejte něco.  Přemítáním na diskuzním fóru nevyřešíte nic. 


Nezlobte se na mě, ale - tady to přece není, že by fíkovnice seděla doma, ruce v klíně a nic neřešila. Jen hledá, dokud nebudou definitivní výsledky z vyšetření, jaké varianty péče jsou. Pokud by to řešit nechtěla, tak se tu asi neptá. 

A přijde mi dost kruté ji tu osočovat, že se nestará. Pokud ji znáte už z ifauny, tak těch zdravotních problémů s kocourem řešila už dost a nikdy to nebylo - tak si klidně trp, řešit tě nebudu. Takže být vámi si příště sednu na prsty a odpustím si tyhle soudy. Za monitorem je každý hrdina. Chtěla bych vás vidět, zda byste měla tu odvahu jí to říct z očí do očí.