Aktuálně: 4 601 inzerátů178 098 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 06.09.2023, 14:05:16 xxx.xxx.63.34
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.09.2023, 13:51:06

Ale ano, u dosti lidí je problém právě v té vlhkosti - své totiž dělá hodně i to, jaký materiál byl použit na budku, občas dělá své i podestýlka či to, zda se má možnost papoušek koupat. A samozřejmě pak i to, kde je budka umístěná - pokud jsou vedra a je venku, kam pálí slunce, logicky je tam jiná vlhkost než ve zděném záletu. 

A ano, samozřejmě se může stát, že je tam i jiný problém (genetika, nemoc), což jsem zmínila i výše. Ale tolik případů ze svého okolí tedy neznám. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 05.09.2023, 15:12:54 xxx.xxx.63.34

Tak tak, nejčastější problém je ta vlhkost. Pak se samozřejmě může stát, že je tam nějaký problém (genetika, nemoc), ale to zas tak často nebývá. takže za mě příště zkuste víc vlhčit a uvidíte. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 05.09.2023, 15:11:28 xxx.xxx.63.34
phracek:

driv jsem objednaval pozinkovane soucasti od dsvoliery.

Jen bych rad aby alexandr maly nemel mriz, ale svisle ci vodorovne pletivo.

Nejaky typ, kde si sestavit pozinkovanou volieru.

Ta voliera co jste napsal je trosku drazsi. Chtel jsem tak do 6.000,-Kc.


Tak to nevím, zda seženete. Možná leda koupit rám a někde sehnat místo pletiva ty mříže…ale to se asi bude shánět blbě. 🤔

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 04.09.2023, 11:44:39 xxx.xxx.63.34

V noci bude papoušek spát. Spíš nevím, zda je úplně ok být tak dlouhou v místnosti, kde lítá jeho peří -) roztoči, apod. Časem by se vám mohla rozjet alergie. 

Prohlídka u veterináře nezbytná není, pokud koupíte zdravé zvíře. 

Takový základ je vysledovat zdraví papouška - zda má jasné oko, čisté peří kolem kloaky (jestli nemá průjem, atd.), zda nemá přerostlý zobák a drápy či chybějící drápy. Koukáme, zda není papoušek načepýřený, tzv. "není ve své kůži". Dále zkontrolujeme kroužek, je-li papoušek kroužkovaný, zda sedí uváděný věk papouška. Dále sáhneme na hrudník papouška - zda není vyhublý. To je takový základ, který byste měli okouknout nže papouška koupíte. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 04.09.2023, 11:36:27 xxx.xxx.63.34

Já můžu porovnat :

Zoo Praha - hodně zvířat, ale poslední roky hrozně lidí a ty ceny…za mě jednou za čas. A to jsem tam chodila na své narozeniny každý rok, mnohdy i 2x…ale už to není ono…ač ji pořád vylepšují. (foto 1)

zoo Plzeň - letos máme permanentku (máme to tam cca 30 minut) - za nás úžasná kombinace zvířat a flóry, příjemná procházka, pokaždé jdeme trochu jinudy 🙂 U nej Dinopark. atky super. (foto 2)

zoo Jihlava - ta mi přišla super, ale tam jsem byla už cca před 15 lety. tak snad jen vylepšují? 🙂

Zoo Dvůr Králové - tam jsem byla taky naposledy před cca 20 lety.  A moc pěkné. 

Zoo Liberec - tam nevím, zda to už vylepšili, ale co jsme byla naposledy (cca 12 let zpět), tak nic moc teda…

Zoo Brno - tehdy nás nezaujala(návštěva cca před 20 lety), ale co jsem viděla nové fotky, vypadá zajímavě

Zoo Lešná - už před cca 20 lety byla úžasná, teď jsou tam i rejnoci a jaguáaři, kteří plavou..tak to musí být pěkné. 🙂 

zoo Ostrava - tam jsem byla před 10 lety, zrovna ji upravovali a paráda

zoopark Zájezd - příjemná menší zoo, velké vyblbnutí pro děti

zoopark  Chomutov - krásně velké výběhy, hezká procházka, jezdíme tam většinou 1x ročně, ač to máme 150km (foto 4)

Zoo Plasy - malá zoo spojená s golfem - pro děti skvělé vyžití, šelmy tam člověk vidí hodně zblízka  (foto 3)

Zoo Tábor - fajn procházka, hezké větší výběhy. 

Zoo Hluboká nad Vltavou - moc heké výběhy, hodně zeleně, mezi zelení jsou i dinosauří kostry, takže pro malé děti super. 

Zoo Ústí nad Labem - tam jsme byli teď v sobotu a naprostá pecka! Tak krásné výběhy pro šelmy a ten jejich pavilon - nikdo nikde, byli jsme tam sami a šelmy. Úplně úžasný (oproti pražské zoo fakt wau efekt - tam už jsme se do pavilonu šelem dík kočáru s dětmi 4 roky nedostali). Rozhodně jsme tam nebyli naposledy. Jediná nevýhoda - šílený kopec, s kočárem to bylo náročnější.  (foto 5)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 03.09.2023, 18:06:17 xxx.xxx.63.34

Na mazla bych děti pořídila klidně ouessantky, ale počítejte se stříháním 1x ročně . To u kamerunek řešit nemusíte, ale jsou zas o kus větší. 

Jinak pokud mají možnost pastvy, tak o seno zájem nemají. Aspoň co jsem je 9 let chovala vždy všichni dali přednost trávě než senu. Mívala jsem stádo  1 beran + 2-4 ovce.

Co se týče pamlsků - vynucovat hlasem si to budou ovce i kozy. Já třeba naše ovce naučila, že něco na zub dostávaly pravidelně jen ráno. Tj. pokud jsem tam přišla přes den, byly potichu, protože věděly, že stejně nic nebude.  

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 02.09.2023, 20:49:51 xxx.xxx.63.34
Odpověď na příspěvek uživatele Vlaštovička z 02.09.2023, 11:57:30

K rozelám bych droboť nedala. 

Andulky tam budou spokojené. Můžete dát třeba pár korel a 2 páry andulek a hned máte živější voliéru. ;) 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 02.09.2023, 20:48:12 xxx.xxx.63.34
Anonymní:

Ahoj mela sem 4 andulky (rodice a deti) a pred tydnem mi samice (mama) ulitla . Tata byl tyden v poho.. ale vcera najednou sedel v rohu nemohl vylizt na bidlo a litat. Dala sem mu najist jedl cely den nekolik porci a potom lital a sedel na vetvi atd. To asi neni normalni ze . Myslite ze bych ho zachranila kdybych mu koupila samici podobnou te druhe? Myslite ze by mohl zemrit ☹️ Tak co ho zachrani !!


Andulky nejsou partneři tak monogamní jako velicí papoušci, tj. pochybuji, že by samec natolik tesknil, až by z toho měl zdravotní obtíže. 

Nedávala jste nové krmení? Jak jsou stará mláďata? Nemůže být jen unavený z péče o ně? 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 30.08.2023, 11:56:23 xxx.xxx.63.34

Dávám každý měsíc jed - nejvíc se nám osvědčily měkké polštárky od Ratimoru. A co nejvíc uzavřených nádob na krmení (tj. mám vše v uzavíratelných sudech a kyblících). 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 29.08.2023, 13:40:20 xxx.xxx.63.34

K mníškovi nejlépe druhého mníška. Pokud máte samici, tak určitě pořídit samce (2 samice by se rvaly).  Nemusíte je nechat odchovávat, pokud nebudete chtít. 

Případně vím o kombinaci mníšek + korela, ale každý má svou klec a spolu jsou jen pod dohledem venku. 

Chůvičku a další droboť bych k ní určitě nepořizovala, mohla by je opravdu usmrtit. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 29.08.2023, 13:37:32 xxx.xxx.63.34
Anonymní:

Omlouvám se, fotky se nenacetli a ja si toho nevsiml, posilam znovu

Obrázek Obrázek

Pěkné. 👍 Zkuste dát ruku do dvířek - nelézt ji přímo do klece, ale aby si spíš přišla ona k vám. Taky je fajn sedávat kousek od klece a mluvit na ní. Můžete jí třeba popisovat svůj den - jde o to, aby si zvykla na váš hlas. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 29.08.2023, 13:16:02 xxx.xxx.63.34
Alan:

Dnes ráno jsem našel dvě ze 3 korel ve venkovní voliéře a obě mají jednu mohu pryč. Jasný musim zdvojit pletivo. Netušil jsem, že se tohle může stát. Past na kuny jsem objednal, ale  prosím o radu někoho kdo ví jak teď ty dvě chudinky zmrzačený udržet na živu? Jedna vypadá, že si i sedne na větev, ale druhá je dost pomordovaná. Nevím jestli budou schopné se nakrmit, napít. Jestli je tam mám nechat, nebo raději dát domu do miniklece a tam je nějak krmit. Nejsou ochočené, tak se teď mnohem víc přirozeně bojí i mě.  Moc Děkuji za radu předem. 


Ano, dvojité pletivo. Někomu se osvědčil i ohradník dolů k voliéře. My na to máme psy. 🙂 

Záleží, jak moc to má. Většinou jsou papoušci celkem stateční a naučí se fungovat i bez prstů, pokud se o nohu můžou alespoň opřít, aby zůstali sedět na bidle. Osobně bych je vzala domů do klece, rány ošetřila (min. dezinfekce a zjistit celkově, jak moc to je - pokud už příliš, nechat uspat a netrápit ji) + umístila někam, kde budou mít klid a dala krmení i na dno, ať se k němu dobře dostanou. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 28.08.2023, 14:24:28 xxx.xxx.63.34

Pokud ji máte měsíc doma, tak jí bude tak 3-4 měsíce. Rozumný chovatel je odstavuje až ve věku min. 2 měsíců. 

Máte foto klece? Ideální je ji nalákat na krmení - klas prosa, piškoty, apod. tak, aby šla mimo klec. Pokud ji lezete přímo do klece, bere to jako narušení svého území. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 28.08.2023, 14:22:02 xxx.xxx.63.34

U nás máme 1 pár rosely pestré r. 2021 - samice nanesla letos 6 vajec, sedla a nic nevyseděla.  Asi to zastudila, čisté to neměla. Vloni měla napoprvé 3 mláďata, ale nekrmili a přišli o ně. Podruhé už nesedla. 

A 1 pár rosely penant r.2021 - samice seděla podruhé (vloni jako roční snesla 9 vajec a seděla dost poctivě, ale měla to vše čisté) - tentokrát nanesla 17 (!) vajec, sedla, prosvítila jsem jí je asi po týdnu a nechala jen 8 ks, která byla 100% plná. Z toho vylíhla 5 mladých. Bohužel nekrmili úplně dobře, takže o mladé postupně přicházeli. Pak jsem to nevydržela a nejstarší mládě ve věku cca 10 dnů odebrala a ručně dokrmila. Viz foto. 

Takže za nás letos nic moc, ale beru to tak, že jde o mladé ptáky a snad to příští rok vylepší. 🙂 

Obrázek Obrázek Obrázek
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 27.08.2023, 19:35:32 xxx.xxx.63.34
Odpověď na příspěvek uživatele Santi z 27.08.2023, 17:38:22

Já je dávám psům. I se skořápkou. Mají  to jako malý pamlsek. 🙂 Pokud nemáte doma šelmičku, tak bych je klidně dala do míchanice. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 26.08.2023, 12:16:31 xxx.xxx.63.34
Jarda:

Nemám zkušenosti s tímto druhem.po týdnu mě začíná tak nějak brát,nezkoušel,je jí 6 měsíců,může mi někdo poradit jak ji ochocit? 

Obrázek

Jako u všech papoušků moře trpělivosti a ideál jít přes mlsky - klas prosa, piškoty, ovoce, atd. 

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 26.08.2023, 12:15:43 xxx.xxx.63.34

My máme momentálně 2 samce - jeden má 18 let, druhý 17 let. Ten 18 letý letos toká jak o život. 😀 Když ho někdo vidí naživo či na fotkách, tak mu ten věk vůbec nehádá. Žijí od mládí celoročně ve venkovní voliéře. Ten 18 letý je skoro 2 roky vdovec, ten 17 letý přišel o samici letos v květnu.