Aktuálně: 4 597 inzerátů178 067 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
Jesie
Jesie (95 příspěvků) 02.10.2023, 13:51:22 xxx.xxx.224.171

Já mám tuhle : https://www.horseandme.eu/helma-choice-turnier-casco--english-rose-shiny/

a už bych si ji nekoupila. Vnitřek na utažení je z takového tenkého plastu,tak že se to různě hrne,polstrování je přilepené tak nějak na oko a když jsem si vyměňovala klapky na zimu,tak se to začalo hýbat úplně. Navíc i přední kšilt je takový vrtkavý.

Používám ji cca na 3 koně denně. Už bych si ji nekoupila,radši bych investovala do dražší a kvalitnější

Něco v tomhle stylu : https://www.horseandme.eu/helma-jezdecka-shiny-diamond-hkm--cerna/

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 25.09.2023, 10:24:13 xxx.xxx.224.171

Znám několik koní s kapřím hřbetem 🙂,kteří skáčou parkury…jak moc etické to je si netroufám posuzovat,majitelé tvrdí,že je to ok a že koně nic nebolí. Já bych v tomhle případě hodně dbala na péči o záda,správné nasvalení a správné ježdění … Což dělám i u koní,kteří mají hřbet normálního vzhledu.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 25.09.2023, 07:53:30 xxx.xxx.224.171

ty jo…já jezdím našeho 6ti letého klidně i před kolmicí ,dokonce do něj nekopu a bičík nepoužívám…to asi nebudu koňařka 🙄

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 21.09.2023, 11:30:34 xxx.xxx.224.171

Ještě k růstovým ploténkám…počítám,že je to stejné jako u dětí a to,že pokud do nich zasáhnete v době,kdy ještě není ukončený růst,tak přestanou růst s okolní kostí a tudíž dochází ke zkrácení končetiny. U lidí se to potom řeší prodloužením kosti pomocí operace a kladky,je to poměrně dost bolestivé,trvající opravdu několik měsíců s klidem na lůžku…u koní si to moc neumím představit…

Proto moje pochybnosti co se týká sbírky….

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 21.09.2023, 11:12:46 xxx.xxx.224.171

Nestabilní koleno….bývá to často…vyšetření veterinářem ortopedem. Když kůň takto natáhne nohu dozadu ,pomáhá zkusit zacouvat,neplechu tam dělá to jablíčko…

Správnou prací a nasvalením může problém úplně vymizet

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 21.09.2023, 08:13:04 xxx.xxx.224.171

Můj názor - jsem proti jakýmkoliv takovým sbírkám. Chápu,že paní ma k prvnímu u sebe odchovanému hříběti vztah,ale tak to prostě je,pořizuji si koně/hříbě,tudíž musím počítat,že mohou vzniknout vícenáklady. Tahání peněz od ostatních koňáků přes city je podle mě prostě nefér a úplně špatně.

V popisu sbírky jsou jen vágní informace,které nic neříkají,jaké je postižení,jaká je prognoza do života zvířete,zda bude ještě někdy využitelný nebo jen jako společník,chybí mi tam nějaké info od veterináře,popřípadě nástřel rozpočtu z kliniky apod…

Já řešila na jaře úraz kolene u svého koně,také se vezl na kliniku,ale do německa. Padla na to celá moje rezerva,kterou mám pro tyto účely a žádnou sbírku jsem zakládat nemusela,protože mám zvíře s celou zodpovědností…

Nabízí se otázka,pokud by se paní nepodařilo vytáhnout z lidi potřebnou částku,co pak bude s hříbětem? Utratí ho? Prodá? Propadne klinice?

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 11.09.2023, 08:24:23 xxx.xxx.224.171

Já miluji značku UHIP. Od té doby,co jsem ji objevila,v zimě mi není zima. A to aníi na delších vyjížďkách v kroku. Miluju jejich vrstvení s vesty,hybridy,zateplené ponožky,rajtky…prostě zatím jsem nenašla jediný výrobek,který by nebyl k použítí….

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 06.09.2023, 11:40:42 xxx.xxx.224.171
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.09.2023, 10:01:37

Pokud máte pochybnosti,promluvte si přímo s majitelem,určitě Vám to rádi vysvětlí. My jsme připouštěli kobylu 25 let,sice už nezůstala,ale poslední hříbě měla ve 23 letech a bez problémů - vše v konzultaci a péči veterináře.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 06.09.2023, 07:55:37 xxx.xxx.224.171

Mám dotaz 🙂 a nechci zakládat extra téma…objednávali jste někdo z Equivet ? Já už před měsícem a hned zaplatila,objednávka nikde,jednou jsem se dovolala a paní slibovala,že hned posílají…mám pocit,že jsem přišla o peníze….

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 05.09.2023, 12:37:30 xxx.xxx.224.171

Takhle…já se tedy funkčnímu ježdění věnuji celkem dost. Chodím i pravidelně k fyzioterapeutovi,který se věnuje zejména sportovcům a spolu konzultujeme všechny cviky.

Zároveň chodím do posilovny (s trenérem),chodím běhat.

Ale úplně nejvíc mě posunulo mít vytrénovaný střed těla. A to už je dřina při tréninku 🙂 Ani profesionální sportovci často nemají naposilovaný střed,ale je to základ.

Cviky na střed těla se doporučují různé…ale úplně nejlíp mi fungují ty fyzioterapeutické.

https://www.youtube.com/watch?v=uIbBSjByMzQ

Jóga je super,ale chce to alespon 4x týdně,aby se člověk dobral nějakému efektu,jinak je to spíš takové šidítko….

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 23.08.2023, 08:23:48 xxx.xxx.224.171
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 22.08.2023, 13:17:02

Díky tomuhle příspěvku jsem taky zvědavá,tak se na to pozeptám,odkud jsou a proč…ale že byly primárně kupované do zápřahu vím …O to víc mě překvapuje,že takový průšvih.

Zjistím a napíšu

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 22.08.2023, 12:14:57 xxx.xxx.224.171

My máme ve stáji 2 Shirské dámy,dříve do zápřahu,dnes už jen pro děti na občasné povození…

Upřímně moc nadšená z tohoto plemene nejsem,je to opravdový obr,jedna kobyla má neurologické problémy s krční páteří,druhá má vrozenou vadu páteře. Takže celkem zklamání,že chovatelé nedávají pozor i na tyto věci v chovu.

A ty jejich rousy - to je opravdu velmi náročné udržovat bez podlomů….

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 22.08.2023, 08:26:48 xxx.xxx.224.171

Já nechci být zlá,ale u těchto opakujících se dotazů (myslím stylem) mám neodbytný pocit,že je to trochu jinak. Že žádná klinika neproběhla,možná se přijel podívat jeden terénní vet,ale spíše jen,že se majitel poradil s kamarády ze stáje a pak tady a z toho dělá diagnosu a léčbu.

Sama mám s klinikou zkušenosti,jak v čechách,tak v zahraničí a vždycky jsem dostala dost podrobný popis následné doporučené rehabilitace s možností kdykoliv konzultovat s konkrétním veterinářem . A popis myslím písemný,na papíře…

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 17.08.2023, 10:14:24 xxx.xxx.224.171

Já bych spíš začala na ruce,kavalety,ale ne na kruhu….ten bych zařadila až když bych viděla,že nekulhá. A pod sedlo bych vzala taky jen na krok postupně,rozhodně ne hned,nasvalený asi moc nebude ještě….Svaly po úrazu se mi povedlo vždycky vyrobit až třeba po půl roce systematické práce,fakt ne za měsíc…to ani u lidi nejde….

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 17.08.2023, 07:13:56 xxx.xxx.224.171

Osobní zkušenost bohužel nemám,ale od lidských pacientů ano…přijde mi brzy po 3 měsících v takhle zásadní části pohybového aparatu už dělat na lonži a jezdit pod sedlem….Druhá věc je,jestli se to vůbec někdy upraví,popis je dost vágní -úraz SI skloubení může být od natržených vazů přes zlomeninu cokoliv….