Aktuálně: 4 597 inzerátů178 081 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
Jesie
Jesie (95 příspěvků) 14.08.2023, 11:09:19 xxx.xxx.224.171
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 14.08.2023, 11:01:02

Podrobně jsem se nezajímala,já bych si to nikdy nekoupila už kvůli tomu podílu Fríse a jeho zdravotních problémů.

Co se týká Mikutové - od té bych si nekoupila ani toho fell ponyho a to věřím,že alespoň tam se trochu snaží. Pro mě tohle není věrohodný člověk.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 14.08.2023, 10:37:10 xxx.xxx.224.171

Myslím,že je to opravdu dané módností a prvním dojmem…a ten Fris opravdu udělat umí. Stejné je to u plemen psů - brachycefalická plemena se prodávají a množí jak na běžícím pásu i když se vlastně pořád dusí. A množí se i "papírový" jedinci,kteří vady mají. Protože prachy.

Tady kousek od nás zašli ještě dál,vymysleli Barok Pinto,což je teď taky dost modní záležitost…prostě se sprskne Frisak s čímkoliv,co hodí flekatou barvu…a hurá….Vtipné je,že je to také veterinářka 

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 14.08.2023, 10:08:06 xxx.xxx.224.171

Prvního vlastního jsem si pořídila ve 33 letech,když už jsem měla finanční zázemí a větší děti. Do té doby jsem příležitostně někde podrndala na půjčeném koni.

Začátky byly masakr,neumím si představit do toho jít znovu. U koní je vše trochu jinak než u jiných zvířat,takže spousty peněz mě stály konzultace u veterináře,které už dnes nepotřebuji. Pak také peníze za tréninky,abych se vůbec někam posunula a moje ježdění nebylo pro koně devastující (hlavně teda záda). 

Přišla jsem o veškerý volný čas,o dlouhé zahraniční dovolené,pro sebe si moc věcí nekoupím,protože již tradičně se něco pos… zrovna když mám našetřeno něco bokem.

Mám naštěstí partnera,co mě podporuje a je ochotný mi tohle všechno tolerovat.

Co mi to příneslo? Miluju to celým srdcem,neumím si představit život bez koní.Mám svobodu se rozhodovat podle svého co se týká tréninku nebo péče.

Jestli bych do toho šla znovu? Ne,raději bych si zaplatila někde B ridera,poloviční pronájem.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 10.08.2023, 08:50:17 xxx.xxx.224.171

Taktéž se přidávám,jestli plní co píšou,tak je cena ještě nízká 🙂

Aktuálně sleduji trend,že lidi chtějí hodně muziky za málo peněz…udržovat takto velký areál je opravdu o jiných penězích než 8500kč…

Provozuji ustájení na okraji okresního města,v zeleni,vycházky do velkého parku,do lesů a hor,paddocky,výběhy,boxy,hala s geotex.,2 jízdárny,tribuny,technika….se zaměstnanci (aby to vše opravdu fungovalo) si sotva pokryji náklady…s odřenýma ušima….

Cena 8 tis měsíčně …

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 09.08.2023, 11:49:46 xxx.xxx.224.171

My jsme naložili při začátku říje,odvezli k hřebci a týden se připouštělo přirozeně,dokud kobyly neřekly dost 🙂

Jedna zůstala,druhá ne,ale tam jsme to trochu očekávali…

Minioslíka jsme připouštěli přirozeně,ale z ruky s veeelikou dopomocí a povedlo se…

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 07.08.2023, 08:02:55 xxx.xxx.224.171

Zrovna včera jsme při krokování diskutovali s naší koňskou vet,že lidi dávají koním lidské emoce. Lidi,co mají koně nakoukané ve stádě,ve výběhu,tak sami vidí,že koně se spolu mezi sebou nemažou. Někdo zlobí,otravuje,narušuje osobní prostor - dostane. Kopance a kousance nejsou nic jiného,než vysvětlení ,že tohle je moc,tohle je za hranou. A koně jsou s tím ok,dál pak spokojeně žerou,komunikují. Není to - praštila jsem koníčka a on bude nešťastný a smutný. 

Vnucujeme jim často svoje vzorce chování a zapomínáme,že je to hospodářské zvíře. 

Takže za mě je jedna dobře a spravedlivě mířená lepší,než tisíckrát oťukávat a prosit. Mě to funguje.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 07.08.2023, 07:48:08 xxx.xxx.224.171

Tak já mám 4 valachy 😀 ať tady síly trochu dorovnám. Ne,že by to bylo cíleně,já při koupi mám jiná kritéria (třeba zdraví apod.).

Každopádně nuda s nimi není,nevím,jestli mám štěstí,ale zejména nejmladší se mnou diskutuje pořád a dokola a stačí chvilka nepozornosti a ihned se hlásí 😀. O Appačůze asi není třeba mluvit,ten má názor úplně na všechno a většinou je těžké mu vysvětlit,že vím,co dělám ….

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 02.08.2023, 07:51:49 xxx.xxx.224.171

…dle několika veterinářů,se kterými jsem kdy měla tu čest,tak jakýkoliv kříženec nebo prostě Frís je kasička na peníze. Nejčastější návštěvník kliniky v Brně 🙂

Já občas vídám Fríse na drezurních závodech a prostě si myslím,že to není kůň pod sedlo,ale prostě do zápřahu. Tím,jak má vysoko nasazený krk ,tak neznám jediného,který by používal záda a z mého pohledu to ani nevypadá pěkně.

Viz výše - 12 let,nepřiježděný,umím si představit jinou cenu,otázka je,co by s cenou udělali RTG,bez nich bych si už nekoupila ani hříbě…

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 25.07.2023, 10:06:35 xxx.xxx.224.171
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 25.07.2023, 07:45:44

Jen pro pořádek - bobule u lidských sportovců taky nefungují bez posilování. Je mylná představa,že se naperu hormonama a steroidama a budu mít svaly. Nebudu. 🙂 

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 28.06.2023, 08:02:07 xxx.xxx.224.171

My u nás máme vlky za "humny". Zachycené jen na fotopasti,protože jsou tak plašší,že je zahlédnout je nadlidský úkol,ani myslivci nemají štěstí. 

Koní tu máme na pastevku po okolí opravdu hodně,ale nejsou hlášené žádné útoky. Jediné útoky,které minulý rok byli,tak nevychovaní psi od majitelů z vesnice,kdy majitel neměl potřebu je zajistit,protože se prý vždycky vrátí domu...no,majitelé koní byli jiného názoru.

Jinak lokalita Krušné hory

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 26.06.2023, 13:48:30 xxx.xxx.224.171
JanaJanaJanaJana:

To jste mi připomněl....mám kamarádku s vlastním kapitálem - nový dům na velmi dobré adrese. Chce ho prodat a koupit dům v nějakém rozumném stavu plu salespoň hektar vlatsní půdy pro své dva koně - hledá dva roky, fakt :D zatím bohužel neúspěšně. Takže Vaši tezi podepisuji a podtrhuji 2x :D

A jen bych dodala, že na zahradě třeba 2500 m2 může kůň psychycky a fyzicky prosperovat, pokud je dobře upravena, je řekněme pro dva koně, kteří jsou celoročně dokrmováni senem a mají KAŽDODENNÍ POHYB alternativně (tj. práce v tahu nebo pod sedlem).


My jsme hledali 3 roky...buď nám nabízeli opravdu domy ke stržení za strašný peníze,nebo nebyl pozemek (požadavek jsme meli alespoň 5 tis metrů)...vzdali jsme.

Nakonec jsem sehnala jen pozemek 5000 tis,v podstatě louka se stromy,schovávám si ho až jednou budou koně na důchod....

Tak jsme tedy dál v ustájení.

 

Jinak ad náklady - na pronajatých pozemcích jsme byli 2 roky,dvě zimy. Nedělali jsme tedy vše na pevno,ale třeba zpevnění části výběhu u krmiště jsme vyřešili štěrkem a koberce ze zrušeného fotbalového hřiště. Náklady za odvoz. Plus naše práce. A většinu věcí jsme řešili podobně,traktor jsme poprosili vždycky souseda zemědělce za naftu....takže jo,jde to i s menšími náklady než píše Jbb :) nicméně to chce víc shánět a vymýšlet alternativu...

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 20.06.2023, 08:43:01 xxx.xxx.224.171
Horsana:

Mno, takto...to môže byť pravda, lebo aj na Kaukaze u kabardincov je odpad veľký- ale to nikoho netrápi, čo nezlomia, to predajú hlupákom z Európy, alebo zjedia a je po probléme.

Niektoré zvieratá sú extrémne plaché a proste to s nimi nejde...nijako. Kazaši vedia kvantum aj divých zvierat obsadnúť a aj nejako prijazdiť, no metódami, ktorých výsledok som zažila na vlastnej koži...a nebolo mi ľahko na duši.

A potom sú také kone,  ktoré keď pochopia, ktorá bije, tak za vami budú chodiť ako pes a žiarlivo útočiť na iné kone, ak vyhodnotia, že na vás ten kôň nejako škaredo, či majetnícky pozel cez ohradu...


...třeba se mi jednou poštěstí toto plemeno zažít a ochutnat jejich originalitu....

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 19.06.2023, 14:28:02 xxx.xxx.224.171
Buggyra:

Jé, Horsano, já se bojím, že Jesie nemá doma 4 x Karačájevce. Pokud teda chcete jejich popisy.

Taky jsem si to musel přečíst dvakrát.... ale mám z toho dojem, že už má doma 4 jiné koně, a dalšího (teda toho vysněného Karačájevce) jí zatrhli :-) Ale ráda bych se mýlila...


Omlouvám se,že píšu jak tatar...přesně tak, máme 4, ale jiná plemena, Karačájevce mám zatrhnutého, protože v ČR o nich kolují dost hrůzostrašné historky, jak jsou neobsednutelní, nezvladatelní a vůbec hodně tvrdí koně...a můj muž už při našem nejmladším ST po Furioso trne hrůzou a ptá se mě,jestli ho nechci raději prodat :D

takže Karačajevec je prostě jen můj sen....

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 19.06.2023, 13:22:59 xxx.xxx.224.171
JanaJanaJanaJana:

proč ne Karačájevský? Vždyť u nás chov je...svho času i za solidní peníze, ale pravda, total syrový kůň.


Mám 4 :D a dalšího mi muž povolí jen přes jeho mrtvolu....jinak bych si na něj asi troufla,bylo by to určitě na dýl,než by z toho byl použitelný jedinec,ale byl...