Aktuálně: 4 593 inzerátů178 064 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů
Jesie
Jesie (95 příspěvků) 19.06.2023, 11:18:44 xxx.xxx.224.171

No,zrovna o víkendu jsem totéž řešila s trenérkou....Ze 4 koní co mám a jezdím,tak už jsem se naučila vysedět ,ale....náš mladík,to je peklo,to nejsem schopna se uvolnit,poskakuji jako začátečník. Myslím,že právě hodně záleží na stupni výcviku koně,kdy je schopný pomoci klusem přes hřbet,pomalejším tempem....

Každopádně aktuálně je i lonž pro mě těžká a jen se těším,až si to postupně sedne.. :D 

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 15.06.2023, 07:38:19 xxx.xxx.224.171
Horsana:

Aha, ok, myslela som si, že je to nejaká zdravotná prehliadka :)

By the way, je tu niekto, kto prešiel z auta s manuálnou prevodovkou na automat? Potrebovala by som povzbudiť :D


Já..před pár lety mi to muž vnutil a dodnes blahořečím tento den :) Je to báječné,i když tahám hengr...automat mi otevřel novu dimenzi řízení :)

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 15.06.2023, 07:23:35 xxx.xxx.224.171

Uvádí se 6 týdnů,pamatuji si,že na ifauně bývaly diskuze,že i po 4 týdnech. No,já jsem raději neriskovala a krmím až po 6

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 13.06.2023, 10:01:10 xxx.xxx.224.171

Já jezdim občas na závody jako zdravotník a bylo mi řečeno,že pokud nedorazím,tak závody nesmí začít....ofiko závody....bez veterináře na místě ano,přejímku může udělat pořadatel....

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 13.06.2023, 09:57:53 xxx.xxx.224.171

:D tak krmení je finančně nejmenší položka v mém seznamu. Aktuálně mu kraluje veterinářka,jen za poslední 3 měsíce kůň,co nikdy nemarodil a neměl nikdy žádný problém,je po operaci kolene,samozřejmě se nabalily další komplikace včetně byliny v seně a fotodermatitidy....aktuálně jsem tam za cenu ojetého přepravníku na koně. Asi tak.

Ptát se na krmení je vlastně nezjistit nic :)

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 12.06.2023, 07:53:45 xxx.xxx.224.171
Jesie:
-Elvira-:

Jo s tím zpevněním je to pravda. Já jsem holt zhýčkaná a beru jako standard, že koně mají možnost i v největším hnusu stát na pevným. To jsem v úvodu přehlédla, že není úplně dořešen. Letošní mokrou zimu jsem si říkal, že nezpevněný krmiště fakt nezávidím nikomu. Z betonu se ty promáčené bobky sbírají jedna radost


Já bych taky bez zpevněné plochy už nechtěla být. Je to mazec a ve chvíli,kdy člověk  ( a i kůň) pozná to blaho,stát na pevném a bez nánosů bahna....už nechce jinak :) A dají se vymyslet finančně dostupné varianty.pamatuji si,jak jsme před lety tahali umělý trávník ze zrušeného fotbalového hřiště :) a bylo to super.

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 12.06.2023, 07:47:09 xxx.xxx.224.171

Já teda mám jinou zkušenost s místní KVS. Na všechny podněty vždycky vyjeli (přiznám se,že i já jsem jednou hlásila),vždycky řešili a ještě se pak neohlášeně vrátili na kontrolu. Aktuálně se tu řeší ( a prý to bylo i v televizi) velký chov krav,kde uhynulé kusy ležely na pastvině společně s živými,nedostatečné přikrmování v zimě a další....majitel dokonce KVS vyhrožoval,teď už je to u soudu a opravdu to nevypadá na peněžitou pokutu....Tak takhle moje zkušenost :) že někde se pracuje....

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 10.06.2023, 08:07:51 xxx.xxx.18.138
Mortisak:

Tak odběry zvládne každý veterinář, který je schopný odebrat krev (zvlášť u koní, kteří jsou na zemi pouze jedním kopytem :D). Cena veta a pak je za vyšetření u Genomie (6100 Kč). A potom záleží co vám vyjde. Pokud máte smůlu jako my, tak budete dělat dvě imunoterapie.

Imunoterapie ARTUVETRIN: cena je 6600 Kč včetně DPH na 37 týdnů. Imunoterapie ALLERVET: cena je 7400 Kč včetně DPH na 10 měsíců.

Co jsem si zjišťovala, tak aplikace je do podkoží a chtějí rovnou vědět jméno veta, který to bude dělat.


Děkuji! Dobře vědět...

Budete tedy teď na imunoterapii a předpoklad je,že se priznaky utlumi nebi vymizí?  S tímhle nemám zkusenosti 

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 10.06.2023, 08:04:53 xxx.xxx.18.138
zofre:

Rolinka je v archivech  poměrně dlouho. Je dobré znát historii.

Poprvé jsem si  jí "všimla" po požáru, to máme 2007, a pak to mělo zajímavý vývoj, mnoho let, dosud.

Není mi známo, že by majitelka ZP prošla nějakou sebereflexí a od  svých historických postupů se nějak veřejně distancovala, ale určitě  nevím všechno, třeba mi to uniklo.

 

Tak když je nejisté, kam půjdou archivy ifauny:

https://equichannel.cz/clanky/pomozte-konim/rolinka-a-jeji-kone-volaji-sos-konsky-domov-duchodcu-vyhorelhttps://equichannel.cz/clanky/pomozte-konim/rolinka-a-jeji-kone-volaji-sos-konsky-domov-duchodcu-vyhorel

https://equichannel.cz/clanky/zajimavosti/kauza-rolinka-nekonci-budoucnost-koni-je-stale-nejistahttps://equichannel.cz/clanky/zajimavosti/kauza-rolinka-nekonci-budoucnost-koni-je-stale-nejista

https://equichannel.cz/clanky/zajimavosti/tak-trochu-jina-tiskovka-v-rolincehttps://equichannel.cz/clanky/zajimavosti/tak-trochu-jina-tiskovka-v-rolince

zdálo se, že Rolinka minimálně nezvládá, co si nabrala. Ale  další jednání nedávalo mnoha lidem smysl.

V Rolince byl slepý kůň Sám Čert,  utracen,  a jeho matka SatanasLady, bez větších problémů. O tu měla zájem zkušená chovatelka, která k ní měla vztah a podmínky pro její další život, nepochodila, kobyla byla utracena.

 

Rolinka nabírala "zachraňováním" další koně...a dostávala  příspěvky na záchrany...

Třeba na tříletou Johanku, která za 2 roky prodělala několik bolestivých operací fotograficky vždy dokumentovaných a bolestivých pooperačních stavů, aby  byla po 2 letech utracena

http://www.rolinka.cz/kone/kone-zemreli/johankahttp://www.rolinka.cz/kone/kone-zemreli/johanka

Nebo tambyli umístěni a na stránkách Rolinky hned prezentování chudáci  odebraní z Miaty:

https://equichannel.cz/clanky/pomozte-konim/jeste-jednou-ranc-miata-aktuality-a-pribeh-plnokrevne-lamelkyhttps://equichannel.cz/clanky/pomozte-konim/jeste-jednou-ranc-miata-aktuality-a-pribeh-plnokrevne-lamelky

a to už jsme 2015

a přijímala staré koně, na báječný důchod  a péči, k tomu byl na EQ zajímavý článek Drak dobojoval-koník z Rolinky, i diskuze se  dá ještě najít

 

a odchovy byly, jaké budou  víc asi  vědět příznivci amerických plemen

 

 

 


Díky! Už jsme si vzpomněla....tohle mě už tenkrát rozčilovalo a jak píše Horsana,ten druhy kůň na prodejní fotce vypadá taky strašlivě...

Škoda že KVS má stále velmi omezene kompetence 😰

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 10.06.2023, 07:55:39 xxx.xxx.18.138
Eji:

Dobrý den. 

Nejsem si jistá, jak u nás nacenit ustájení. Nejde o nic velkého, ustájko bude pouze pro 1, max 2 cizí koně. Nacházíme se na vysočině, hned vedle jednoho z větších měst. K dispozici samozřejmě seno, voda, sůl i minerálka. Jde o venkovní ustájení s celodenním přístupem do přístřešku, je k mání i venkovní box. Základní plac, který se bude brzy zpevňovat, je hliněný. Vedle je menší pastvina, během chvíle se bude přikupovat další, větší. Dále písková kruhovka, skokový materiál (který lze používat na vedlejším zatravněném placu) a jako sedlovna slouží maringotka, která se již začíná rekonstruovat (bude v ní postel, gaučík i kuchyňka), jinak je i venkovní posezení s ohništěm. Samozřejmostí jsou kontroly koní několikrát denně, asistence u kováře i veterináře. Kousek od nás rybník k plavení a jinak krásné vyjížďky do okolí. Jsme hodní a v pohodě, na všem se s námi dá domluvit. Nechci svou nabídku přecenit, ale ani nechci prodělávat. Kolik byste byli ochotní za takové ustájení dávat? V okolí máme spíš velké stáje s úplně jinými podmínkami, tudíž nelze porovnat. Jedna slečna u nás chtěla ustájit koně, má nabídka byla 3,5 tisíce, nebo minimálně 3. Zdálo se jí to moc, tak nevím, jestli je to opravdu nereálná částka?.. Díky moc za odpovědi. :) 


Ja jsem provozovatel ustájení pro 40 koni a zároveň majitel 4 koni. Vyzkoušela jsem si všechny typy ustájení. U nás máme 8 tis/měsíčně. Máme velkou staj,kydani 1x denně plus během dne vybíráni bobku,seno jádro 3x denně,k dispozici paddocky nebo vybeh,vyjížďky v arealu (máme lesík s cestami na cca 30 minut krokem) nebo vyjížďky do lesa a do hor. Dostupnost z většího města (jsme na jeho okraji),staly tým osetrovatelu,dozor 12 hodin,přes noc mám kamery,abych si mohla kontrolovat. Vet a kovář přímo v miste,ale zařizuje si každý soukromník sám . Bandaze ,masky v cene. 

Kruhovna,dvě venkovní jizdarny,hala. Sedlovny vytápěné,toalety se sprchami.  

Zdražovali jsme letos v lednu,par lidi kvůli tomu odešlo,predtim 6 tis. Cena ale už neodpovídala nákladům,zejména na zaměstnance. Chapu,že každý koňak rad ušetří,protože co si budem,pece je finančně náročná,ale já chci mít staly tým českých osetrovatelu a udržet kvalitu a cistotu arealu a to mi zadarmo nikdo dělat nebude.   

To co popisujete bych já nabídla za 5500-6 tis korun 

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 08.06.2023, 11:31:31 xxx.xxx.224.171
Buggyra:

V pořádku, nehádám se, to si musí každý rozebrat sám. Nakonec není to fajn, když je to otevřeně v inzerátu vypsáno, že se člověk může rozhodnout. Mně na tom inzerátu prostě nepřijde nic vyloženě špatného. A děkuji za vysvětlení, co považujete za náročnou péči, fakt je, že já mám vnímání posunuté, protože takto přesně pečuji o našeho plnokrevníka a ještě mám pocit, že to dost šidím loughing


JJ já to taky brala jen jako diskuzi a děkuji,protože pak se člověk zarazí a řekne si : aha,jako fakt by to byl takový problém? Nebo mám moc vysoké nároky? :D

Já mám teď koně po artroskopii kolene,několik týdnů na boxe,do toho zřejmě třezalka v seně,takže sotva vylezl na sluníčko ( je černobílý samozřejmě),tak hned problém s kůží :) ... no a to už je pro mě mazec,péče náročná,management taky....

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 08.06.2023, 11:16:19 xxx.xxx.224.171
Mortisak:

Už mne nebavilo neustále řešit, co koupit a jak ulevit a domnívat se. Letos jsem nechala udělat rozbor krve na různé alergeny. Výsledky mi už přišly. Na podzim udělám imunoterapii (máme jak na pyl, tak i na hmyz - nedá se to zkombinovat do jedné imunoterapie) a budu doufat, že se sníží citlivost na alergeny. 


To mě zaujalo....tyto odběry dokáže standartní terénní vet? Cena? Předem děkuji

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 08.06.2023, 11:02:26 xxx.xxx.224.171
Buggyra:

Tak najít 18letého koně (natož takového vzrůstu) bez nálezu, to je dost těžko splnitelný sen :-) Ale to mi pořád nedává důvod si myslet, že bude péče hnedle nějak náročná. Jasně, jeho stav se může zhoršit, ale to se může zhoršit stav jakéhokoli staršího (nebo klidně mladšího) koně, to prostě dopředu nevíte. A když si ho bude pořizovat mamka na to, aby mohla jezdit s dcerou na procházky, tak jim nemusí vadit závislost na druhém koni. Je to tam uvedeno, každý může zvážit svoje priority. A zjevně vás též něco urazilo na cenovce, to myslíte jako že je to moc vysoká částka a nebo moc nízká?


Schivers sy - neuromuskulární onemocnění,příznaky již okolo 5 roky se zhoršující se tendencí.Jak nemoc postupuje, může dojít k postupné a zhoršující se atrofii svalů zadních končetin.Kůň si odmítá lehat,tudíž je ohrožený spánkovou deprivací.Má často rány v oblastí spěnek a kopyt.V této době neexistuje žádná dostupná léčba,je potřeba krmit koně se shivers syndromem krmivem s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem sacharidů.

 

Za mě je péče o takového koně mnohen náročenější,zejména vzhledem k riziku úrazu,než přínos koupě za 40 tis....

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 08.06.2023, 10:12:03 xxx.xxx.224.171
Buggyra:

Jesie, proč máte pocit, že péče o Šumíka je náročná? Z čeho v tom inzerátu to na vás ten dojem dělá?

Já mám za to, že je to jeden z mála koní, kteří jsou tam skutečně vhodní k prodeji. Je relativně zdravý, pojízdný, nepotřebuje žádnou specializovanou péči ani dietu. A ta cena je spíš takový symbolický adopční poplatek v dnešní době. Zrovna ve vedlejším tématu jsme probírali, že koupit takového staršího koně nemusí být vůbec špatné rozhodnutí, pro někoho, kdo nemá třeba sportovní ambice a chce spíš zkušenějšího klidného parťáka.


Schivers syndrom,věk 18 let,závislý na druhém koni ( z mého pohledu dost těžko odbouratelné zejména v tomto věku)

Pokud bych sháněla klidného staršího koně,tak především zdravého. Tady si troufám tvrdit,že mimo syndromu tam budou i nějaké artrozy.