Aktuálně: 4 931 inzerátů174 216 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů
Ariska
Ariska (47 příspěvků) 28.04.2024, 18:13:35 xxx.xxx.8.9
»
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 28.04.2024, 17:38:26

S aromalampou mě to taky napadlo , zrovna jsem pálila cedrové dřevo. Pak kocour vše poblil. může to souviset?

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 28.04.2024, 17:15:31 xxx:xxx.6623:b38a

Můj kocour má zácpu, je teda už starý, ale jak se nacpal granulema, tak zvracel,začalo to postupně. Výsledky krve má výborné. To mě jen tak napadlo, jestli vaše kočička nemá podobný problém. 

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 24.04.2024, 09:51:31 xxx.xxx.124.129

Nějaký divný bacily?

V pátek Erča zvracela několikrát šťávy, predtim nechtěla žrat., dostala dietu a famosan, na veterine jsem nebyla. Tak jsem si říkala,že je ok a dnes nechtěla opět žrát.   Ach jo ☹️veterina nás asi nemine. 

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 05.04.2024, 13:43:31 xxx:xxx.c500:5498
Anonymní:

Dobrý den, a kocourkem jsem letěla hned rano v úterý na veterinu.. Vyšetření ledvin bylo a je v pořádku. Jen co nás trápí je jeho anemie, kterou léčíme už od prosince 🙁

Tím, že se mu podaly ATB a snížila dávka kortikoidů (které bere na tu krvetvorbu nebo se snížil právě rozpad červených krvinek) tak se stav zhoršil. 
Zhoršila mu to narkóza, zánět a ATB.. 🙁 takže jsme navýšili dávku kortikoidů a teď dobíráme ATB. Dneska jdeme znovu na kontrolu. Po úterý byl zase mazlivý a v pořádku, ale od včera večera zase špatný..🙁 takže jsem zvědavá na dnešek. Granulek se ani nedotkne - ani normálních ani těch dietních (ty dneska půjdu vrátit - Hills)

A zeptám se co vše mu mohu dávat aby jedl. Tím že je dost nemocný kvůli těm krvinkách, tak je potřeba aby jedl, ale zároveň má mít dietu kvůli močáku. 
Je to k zbláznění, snad nám pomůže🙏🏻

Jinak jste se ptaly.. jednalo se o- struvitový písek 

Podchytili jsme to hned v začátku, takže to nebylo v takové míře. Dneska jedu koupit nový záchůdek a fontánku. Udělám vše aby mu bylo lepe, je jako naše mimino🙁 

Děkuji všem🍀


To mi je líto,kolik je kocourkovi? 

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 05.04.2024, 08:33:55 xxx.xxx.28.35
Tenurri:

Ono to asi jde, ale fakt záleží, kde ve městě člověk bydlí.

Pro zadavatele  - zvážila bych lokalitu, je velký rozdíl, jestli bydlíte v centru města, nebo na okraji. Taky je rozdíl v jednotlivých městech. Byty a paneláky jsou dneska už i na vesnicích. Jak moc bezpečné/nebezpečné bude okolí pro kočku?

Chodí kolem hodně psů? Je hned u budovy silnice? 

Jaké máte sousedy? Lidi mohou být někdy krutí. Jsou lidi, co nesnáší kočky a záměrně jim ubližují. 

Jakou máte/budete mít kočku? Pokud to bude nějaké plemeno, je dost možné, že vám ji někdo ukradne, nebo ji někdo kolemjedoucí odveze do útulku, protože takové kočky se venku moc netoulají. Tam bych možná spíš zvážila zvyknout na postroj a vodítko a chodit ven s kočkou, pokud o to bude mít zájem. Kočky od chovatelů většinou nejsou zvyklé chodit ven.

Kočka, která chodí ven, potřebuje pravidelně očkovat proti různým nemocem, budete možná muset řešit i blechy a jiné parazity, případně zranění od jiných koček. Nutnost je kastrace (ale to i v případě bytové kočky).

Jestli bydlíte kousek od lesa, kočku vám můžou zastřelit jako škodnou.

Upřímně, pokud bych neměla kočku, která to vyžaduje (například byla zvyklá chodit ven dříve) a neměla zabezpečenou zahradu, nešla bych do toho.


Naprosto souhlasím. Mám obyčejného kocoura, v mládí jsem ho brala v létě na vodítku na zahradu, pak se mu to přestalo líbit, cca od 10 let chodí volně po zahradě ,ale celou dobu koukám kde je. Je to votrava, ale alespoň si užije 🐈

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 13.03.2024, 18:03:00 xxx:xxx.6a7d:83f6
005Bára:

Pěkný den, mám doma 5 měsíční fenečku Šarpeje, je velmi aktivní, hravá a hlavně nikoho a ničeho se nebojí a v tom je trochu můj problém, když jsme sami celkem i poslechne, ale jak uvidí cizího člověka, téměř vždy mi uteče a začne ho "vítat", poradí mi někdo jak ji to nejlépe odnaučit? Děkuji a přeji hodně radosti s našimi miláčky.


Mám vítací shibu, jako štěně utíkala za každým. Taky bydlíme na vesnici a teď už utíká jen za lidmi, které zná(a těm lidem to nevadi). Když jsme jeli do města, tak tam lidi ignorovala.    

Chce to trpělivost a trénovat odvolání, jak tady radily.

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 05.03.2024, 16:15:52 xxx:xxx.6a7d:83f6

RD vždy lidi sprdne, že pes se bojí chůviček a   majitel stojí jak dřevo. Ale nikdy neřekne , co by měl dělat.  Hladit ty cizí psy? A že je malý pes vystrašený, když k němu přijdou 2 velká telata, mi přijde normální.  A je to každý díl,   myslím si, že by psi měli mít čas se seznámit.

Vysvětlí mi to někdo?🤭

Té holky i fenky mi bylo líto.😢 možná genetika, možná výchova, kdo ví 

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 04.03.2024, 09:09:50 xxx.xxx.27.142

Vzbudily jste ve mně zvědavost, budu si to muset pustit. 

Celý pořad mi připadá,že to pro lidi co o výchově nic nevědí. Pak je ale smutné, že si pořizují psa. 🙄

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 22.02.2024, 19:20:09 xxx:xxx.6a7d:83f6

Nevyplnila jsem, jsou to těžké otázky. Např.  jestli bych přijala “vypěstovaný” orgán. Já nevím, můžu říct, že ne, a pak až by mi šlo o život, tak bych se zachovala jinak.

 Nebo jestli kupuju rychlou módu.Když si koupím tričko v CA a vydrží mi několik let ( třeba na doma, pod košili?) Spíš bych se ptala ,jestli   po sezóně vyhazuju oblečení.

jednoznačně můžu říct, že kupuju netestovanou kosmetiku a třídim 🙃

No takhle mi funguje mozek 😂

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 29.01.2024, 09:23:52 xxx.xxx.124.129
Zrzavci:

Dobrý den, hlásím, že mám opět problémek s psaním z  mobila. Vždy to po nějaké době začne psát obráceně, tedy napíšu první písmeno daného slova, kurzor se zařadí za to napsané písmeno a všechna ostatní se sází dozadu už za to napsané. Vím, že už jste to řešili a nevím, zda to třeba už není problém jen můj. Jedná se jen o mobil.


Já mám stejný problém, nejste sama.

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 15.01.2024, 16:41:51 xxx:xxx.2cf3:f554
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 15.01.2024, 15:41:21

Závidím lidem, kteří v tom mají jasno

Přesně tak, dnes  se už ani odborníci neshodnou. Já musela kastrovat, protože moje fenka měla problémy, jinak bych asi nekastrovala. Měla jsem hrozný strach , ale teď uznávám, že je to pohodlné 🤭 

Je to už rok a je to vyžle, pořád lítá. 

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 14.01.2024, 10:02:49 xxx:xxx.2cf3:f554
Lenocka:

Na ten nedám dopustit! 👍

A jinak díky za tip, že se dá objednat v i DrMaxovi, to je super


Já děkuji za potvrzení,že jste spokojená. Koupím.