Aktuálně: 4 632 inzerátů177 804 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Ztráta plachosti u vlků

Buggyra
Buggyra (3324 příspěvků) 05.09.2023, 10:01:09 xxx.xxx.198.226
JanaJanaJanaJana:

Jo, jenže teď mají drobní zemědělci častokrát i civilní zaměstnání a nemají čas být pasáčky. A přes léto se ovce napasou především v zimě, kdy chodí vlci. Zahnat ovce do košárů znamená zvýšené náklady na seno, což těm zemědělcům nikdo neproplatí.


Uff, nejsem sama, kdo se přeřekává v “zima” a “noc” - stává se mi to hrozně často! 😀 A nikomu v mém okolí… a občas si to ani neuvědomím…

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (796 příspěvků) 05.09.2023, 10:03:35 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 05.09.2023, 09:58:55

Protože aby ten odstřel fungoval, tak se musí střelit buď problematický jedinec-samotář anebo nějaký podřízený člen a nestřelit alfu. Jelikož tím se rozpadne smečka, mladé vlky nebude nikdo učit lovit a půjdou za jednodušší kořistí do lidských sídel. Když střelíte mladého vlka v rámci problematické smečky, tak máte třeba na půl roku od konkrétní skupiny pokoj.
Krom toho my nejsme ve fázi, aby tady byl plánován odstřel, taková situace je zatím jenom na Broumovsku a tam je to celkově složité ze všech stran.

lupus4
lupus4 (656 příspěvků) 05.09.2023, 10:12:22 xxx.xxx.125.74

Pořád se mele o škodách na nezabezpečených ovcích. Zapomíná se na miliardové škody způsobené přemnoženou spárkatou v lesích, které vlci velmi úspěšně snižují.😉

civilní zaměstnání a nemají čas být pasáčky

když na něco nemám čas, tak to NECHOVÁM

megi-the-pes
megi-the-pes (2295 příspěvků) 05.09.2023, 10:25:23 xxx.xxx.61.107

Jasně, nechovám, sekám ručně. Ty ovce (a další zvířátka) mají tu výhodu, že udržují krajinu, jak má být. Mimochodem tu povinnost stanovuje zákon, starejte se. To sekačkou nedáte. Ne že fyzicky, ale jde o vyžírání toho, co tam nemá být.
To jsou támhle koníčci, tuhle toto, zubři nebo co. Každý druh žere něco jiného. Jděte si tam na louku kleknout a vysbírejte kytičky. 🙂 Toto ví děti na prvním stupni.

Když vlci tak úspěšně snižují stavy špatných zvířátek, proč furt nadáváte na myslivce, že je zvěř přemnožená?

lupus4
lupus4 (656 příspěvků) 05.09.2023, 10:29:29 xxx.xxx.125.74
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.09.2023, 10:25:23

protože je přemnožená díky nim (jejich stoletým lžím o podstavech)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (796 příspěvků) 05.09.2023, 10:30:52 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 05.09.2023, 10:12:22

Profesor Okarma (Polsko) v jedné ze svých studií doložil, že vlk pomáhá snižovat stavy  spárkaté s pozitivním dopadem na krajinu jen do určité hustoty  této zvěře v krajině. Pak plní spíš sanitární funkci, což je ale samozřejmě také velice prospěšné. Čili v našich podmínkách vlk nic znatelně nesníží.

Jinak já teda jako fanoušek lokálních potravin teda zemědělce ve svém okolí chci. To prostě není jen zájmový chov. A jestliže je tento stát nedokáže kvalitně podpořit a zvýhodnit oproti šmejdskému zboží zvenčí, tak bohužel tito lidé musí hákovat ještě jinde.

mastnacekk
mastnacekk (528 příspěvků) 05.09.2023, 10:36:30 xxx.xxx.80.12
JanaJanaJanaJana:

Profesor Okarma (Polsko) v jedné ze svých studií doložil, že vlk pomáhá snižovat stavy  spárkaté s pozitivním dopadem na krajinu jen do určité hustoty  této zvěře v krajině. Pak plní spíš sanitární funkci, což je ale samozřejmě také velice prospěšné. Čili v našich podmínkách vlk nic znatelně nesníží.

Jinak já teda jako fanoušek lokálních potravin teda zemědělce ve svém okolí chci. To prostě není jen zájmový chov. A jestliže je tento stát nedokáže kvalitně podpořit a zvýhodnit oproti šmejdskému zboží zvenčí, tak bohužel tito lidé musí hákovat ještě jinde.


To jeste rozlisujte velkochovy, kde se zhusta jede chemka, aby to udrzeli pri zivote a malochovy, idealne tvrde extenzivni.

mastnacekk
mastnacekk (528 příspěvků) 05.09.2023, 10:50:20 xxx.xxx.80.12
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 05.09.2023, 10:37:06

No nevim. V disouzich se tvrde jede do chovatelu bez vyjimek. A drtiva vetsina hlupaku si mysli, ze vsichni dojime stat na dotacich a topime se v penezich. 

Buggyra
Buggyra (3324 příspěvků) 05.09.2023, 11:52:49 xxx.xxx.198.226
mastnacekk:

No nevim. V disouzich se tvrde jede do chovatelu bez vyjimek. A drtiva vetsina hlupaku si mysli, ze vsichni dojime stat na dotacich a topime se v penezich. 


No a vy děláte zrovna to, co kritizujete. Píšete, jak se hážou ovečkáři do jednoho pytle, a tady velice fundovaně diskutující Janu hážete do pytle se mnou, která o problematice mám skutečně jen povrchní znalosti.

Sardullah
Sardullah (1028 příspěvků) 05.09.2023, 17:36:01 xxx.xxx.189.104

Já jako nechovatel ovcí a teoretik…už jsem narazila na dost článků, kde jsou jako hlídací alternativa zmiňováni oslíci a takhle na první pohled to vypadá dost zajímavě. Někde určitě nelze použít smečku pasteveckých psů a nebo vystavět ploty do nebes, tak tohle by mohl být třeba užitečný pomocník. Fakt by mě zajímalo, jak je u nás oslík, co by “hlídač” stáda rozšířen a jakou mají případě úspěšnost.

Tyhle informace se mi nějak nedaří najít.

Neverend
Neverend (206 příspěvků) 05.09.2023, 19:50:26 xxx.xxx.242.38
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.09.2023, 07:16:27

O děti a jejich budoucnost mám obavy ze zcela jiných důvodů než je přemnožená fauna.🙂

Anonymní (neregistrovaný) 05.09.2023, 19:53:39 xxx.xxx.32.252
mastnacekk:

Fundovane? Tak toho jsem si jaksi nevsimnul vedle te snusky pocitu a co by a kdyby aby.


To je pak těžký když do toho kecají i obyčejní občané. Podobně jako s kácením nebezpečných stromů v parcích.🙂

Anonymní (neregistrovaný) 05.09.2023, 19:54:29 xxx.xxx.32.252
Sardullah:

Já jako nechovatel ovcí a teoretik…už jsem narazila na dost článků, kde jsou jako hlídací alternativa zmiňováni oslíci a takhle na první pohled to vypadá dost zajímavě. Někde určitě nelze použít smečku pasteveckých psů a nebo vystavět ploty do nebes, tak tohle by mohl být třeba užitečný pomocník. Fakt by mě zajímalo, jak je u nás oslík, co by “hlídač” stáda rozšířen a jakou mají případě úspěšnost.

Tyhle informace se mi nějak nedaří najít.


Nějaké video z akce by to chtělo, neumím si to vůbec představit.😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.