Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 26.02.2024, 21:54:32 xxx.xxx.60.175
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 26.02.2024, 20:57:27

Ještě k té mazlivosti: Možná, že pochopil, že se mu snažíš pomoct. Fido si před injekcí inzulínu lehá a nastaví mi hřbet (teď už teda míň ochotně) a pak se obvykle přijde extrémně mazlit!💕

Canka
Canka (339 příspěvků) 26.02.2024, 22:10:24 xxx.xxx.212.25

Dík Jani..já se fakt snažím..a není to Leithian slepě..všechno konzultuju s tou vetkou..a fakt to není o penězích,když jde o moje zvířata..jasný,člověk si zanadává,protože je to drahý ta veterina,ale je ti to prostě jedno,hlavně když bude zvířátko zdravý..když řekla,že potřebuje udělat krev,tak jsem jí jasně řekla,ať udělá vše,co potřebuje..

Jinak co se týče těch antibiotik..sama mi řekla,že když ATB nezaberou,že budeme muset léčit jinak..jen mi neřekla jak..až tam pojedu ve čtvrtek na další injekci,řeknu jí,že to není dobrý,že se prostě schovává a má ten průjem..za mě je teď priorita zbavit ho toho průjmu..to ho podle mě teď nejvíc ničí..

Každopádně teď úspěch..vylezl..šel do kuchyně,vyskočil si na okno(dneska jsem ho nepustila,je tam zima,a když teď není OK,nebudu to riskovat).Takže jsem mu hned dala vodu a granulky na to okno a pil..hodně…bodejť by ne,když celý den nepil..i spapal čtvrt misky granulí..a teď tam teda leží a kouká z okna přes sklo..vím,že by chtěl otevřít to okno,ale má smůlu.. 

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 26.02.2024, 22:13:49 xxx.xxx.60.175
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 26.02.2024, 22:10:24

Tak to jsou konečně dobré zprávy!!! Já takto poznám na Fidovi, že je mu líp…když chce ven! A že Tvůj kocourek hodně pije, je super!👍

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 26.02.2024, 23:10:16 xxx.xxx.95.92

Z průjmu je určitě unavený a rozbolavělý. Prďka opruzená ho bolí…nedivím se, že zaleze do skříně. Taky už se určo bojí dalšího mytí. Je prostě vystresovaný z toho všeho, co se mu děje. Chuďátko malé😟

ATB nejsou Jani naslepo - vždyť to měl zvýšené(lymfocyty a nevím co ještě) Sama jsem hodně moc proti zbytečnému braní a s trávícíma problémama to podle mě může být hodně začarovaný kruh. Ale to PCR mu dělali. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 27.02.2024, 07:36:16 xxx.xxx.119.6

Canko, 

je dobře, že jste vše ještě takhle konzultovala s veterinou. I informace o tom uhlí, co jste sem dala, může být pro někoho užitečná.

Kdybyste měla problém do něj ten gel dostat - je bez chuti, můžete ho zkusit přimíchat do tý kapsičky, když je baští, jen je samozřejmě třeba hlídat, jestli to sní.

Dávám odkaz na Fortifloru, kdyby se to třeba hodilo, buď Vám to zhodnotí někdo tady, nebo vetka. Neříkám, že to musíte pořídit, ale třeba tip do budoucna?

https://www.purina.cz/kocka/krmivo-pro-kocky/produkt-proplan-fortiflora-probiotikum

Ještě mě napadá, kontrolovat barvu sliznic? 

https://www.klinikanisa.cz/co-je-normalni/

Nevím, jestli máte s koprologií zkušenost, tak přidám, jak probíhá. Můžete si ji nechat udělat sama, pokud máte v okolí laboratoř, která koprologický vyšetření provádí - výsledky nechat buď zaslat sobě nebo rovnou na veterinu. Jestli není, tak holt přes veterinu. Po dobu jednoho týdne sbíráte obden vzorek trusu, uschováte ve sklenici a skladujete v lednici. Na stránkách tý laboratoře byste určitě našla instrukce, případně by vám na veterině řekli - vyplnili žádanku.  Zase neříkám, že musí být kocourek začervený, je to vyloučení problému, aktuálně mám u psa problém se škrkavkami, myslela jsem si, že to bude jednoduchý, prostě odčervím a jupii jsme zase zdraví. No bohužel. Jinak nás třeba na kopro, odkáží vždy,  když má pes nějaký břišní trabl (dělala se i při kašli…). I když vy máte kočeny domácí. No prostě je to jen tip. 

 Snad už se kocourkovi uleví, je fakt, že s ATB to prostě není 5 min.  po aplikaci na “hurá.” 

A jestli je to veterina ve stylu - tady teď dám injekci, a nevysvětlí co, proč a jak, tak se ptejte, ono jaksi vy nemůžete za to, že na to nejsou zvyklí nebo to neumí. 

kocoura219
kocoura219 (138 příspěvků) 27.02.2024, 08:19:02 xxx.xxx.104.252

Občas sem nakouknu a když jsem zjistila, že Canky kocourek má nějaký zdravotní problém, sledovala jsem s napětím každý den, jak se to vyvíjí. No a dnes ráno podobné příznaky u mého kocoura…. Včera ještě vše v pořádku, jedl, vylučování ok, pohrál si, no a dnes ráno průjem, jíst nic nechtěl a je zalezlý v přepravce nebo v tunelu. Ven nechodí, takže doufám, že mu jen nesedlo nějaké jídlo, ale včera nedostal nic neobvyklého, tak moc nevím, v čem je příčina. Zatím jsem podala enterozoo gel a čekám, co bude 🤔

kometa
kometa (5005 příspěvků) 27.02.2024, 08:22:21 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

A to já teda veterináři říkám, co má dělat 😀 A i doktorovi.  Mají mě všichni jistě moooc rádi 😀 Ale udělají, co si objednám. Někteří jsou i rádi, že se mě můžou zbavit, tak mi napíšou, co si nadiktuju…


Tak já taky přicházím k doktorovi (veterinárnímu i lidskému) už  s hotovou diagnózou. Většinou. Ale mám příslušné vzdělání, že jo. To je jiná startovací pozice.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 27.02.2024, 08:23:51 xxx.xxx.198.226
Fikovnice:

Buggyro, toto dělala moje kamarádka - nezdravotnice. Přišla k praktické dr. a sdělila jí např., že má angínu.

A dr. ironicky a kousavě:"Áááá, já to mám i s diagnózou!"😀


Víte co, kdyby ti doktoři měli snahu skutečně dělat diagnostiku, a ne jen “něco předepsat”, protože to bude “asi viróza”, tak jim nic nediktuji. Resp. v případě, že mám “asi virózu”, tak se nehádám, žejo. Ale v případě, že mám podezření na něco jiného, tak si prostě vyžádám specializované vyšetření, a doktor mi to napíše bez řečí. Zatím jsem pojišťovnu nic nestála, tak co by nenapsal, že.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 27.02.2024, 08:27:34 xxx.xxx.198.226

koupila jsem i to živočisné uhlí..ale to prý se nesmí kombinovat s jinými léky,že to vyvazuje ty hnusy ze střev

Proto říkám, živ. uhlí jasně, no problemo, ale dávejte je proti těm lékům. Tj. pokud léky dostává večer, uhlí bych dávala ráno 🙂

kometa
kometa (5005 příspěvků) 27.02.2024, 08:32:14 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 26.02.2024, 23:10:16

vždyť to měl zvýšené(lymfocyty

Jenže na tohle nasazovat ATB je zbytečné. 

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 27.02.2024, 08:34:52 xxx.xxx.198.226
kometa:

Tak já taky přicházím k doktorovi (veterinárnímu i lidskému) už  s hotovou diagnózou. Většinou. Ale mám příslušné vzdělání, že jo. To je jiná startovací pozice.


Mno já nechodím s diagnozou, ale s požadavkem na vyšetření to a to. Diagnozu si dělat netroufám, nevím, co všechno se nabízí, nemám ten záběr znalostí.

hmn
hmn (1117 příspěvků) 27.02.2024, 08:39:59 xxx.xxx.27.149

“koupila jsem i to živočisné uhlí..ale to prý se nesmí kombinovat s jinými léky,že to vyvazuje ty hnusy ze střev”
totéž platí pro entero zoo gel a další doplňky/léčiva vyvazující bordel ze střev

a nejen koprologie, ale i bakteriologie je žádoucí

kometa
kometa (5005 příspěvků) 27.02.2024, 08:40:32 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Mno já nechodím s diagnozou, ale s požadavkem na vyšetření to a to. Diagnozu si dělat netroufám, nevím, co všechno se nabízí, nemám ten záběr znalostí.


I to stačí.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 27.02.2024, 08:41:00 xxx.xxx.198.226
kometa:

Zase dvakrát,

Stále postrádám(e) tlačítko smazat.


zajímavé, že se to podruhé připnulo za můj příspěvek? To musí docházet k nějaké časové prodlevě mezi těmi příkazy, asi jestli se nenačítá nějaký skript se zpožděním (vůbec tomu nerozumím)?

kometa
kometa (5005 příspěvků) 27.02.2024, 08:42:44 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 27.02.2024, 08:39:59

a nejen koprologie, ale i bakteriologie je žádoucí

Mě by spíš zneklidnil ten KO, pátrala bych tady.

Canka
Canka (339 příspěvků) 27.02.2024, 23:04:20 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Tak dnes hlásím zlepšení..poprvé celý den bez průjmu…ale na velké nebyl..jen čůral..pije díky bohu dost..je teda stále ve skříni..vylézá jen na jídlo a když jde na záchod nebo se napít..ale hodně se dneska mazlil,olizoval mě,vrněl…i jsem ho česala hřebínkem a byl spokojený…Problém je ten opruzelý zadeček..má to celé červené  a ocas zespoda u prdelky úplně bez chlupů😮Chtěla jsem mu to omýt heřmánkem,ale jak jsem se toho dotkla,tak šílel..takže ve čtvrtek poprosím vetku,ať to zkoukne,co by jsme s tím mohli udělat..Enterozoo jsem dala dneska dvakrát..ráno a pozdě odpoledne..tak asi zabral..a vlastně ještě včera večer…

To krmení jsem mu dala vedle té skříně,aby nemusel nikam daleko…  

Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 28.02.2024, 07:45:48 xxx.xxx.198.226

Asi bych uvažovala dát mu chudákovi satelit (talíř, okruží, trychtýř, nevím, jak se tomu..) a na zadek patlat nějakou hojivou (a znecitlivující) mast. No, aby si to neoblízal. Patlámo by mohlo být přijatelnější než omývání heřmánkem, při patlámu člověk nemusí tu kůži třít, dá se to tam  navrstvit.

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 28.02.2024, 08:23:07 xxx:xxx.e330:d32f
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 27.02.2024, 23:04:20

….tta kto je moc fajn…já bych mu to nechala vyholit včetně spodku ocásku aby to co nejvíce větralo a bylo to možné udržovat co nejlépe od znečištění…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.