Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 01.03.2024, 08:48:29 xxx.xxx.198.226

Na co je dobré kočkám stříhat drápky? Nikdy jsme to já ani nikdo ze známých nedělali. Kocour má na zadních ubroušené od toho, jak startuje na dlaždičkách, a přední si brousí tak různě o co může (plus šplhá po stromě). Jako stříhání by mu “nevadilo”, já mu můžu cokoli, ale nejsem si jistá, proč by to potřeboval? Díky za vysvětlení.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 01.03.2024, 08:57:22 xxx.xxx.198.226
kometa:

Mobil by mě asi nezabil. Ten není na 220(230).


Jenže zase je to stejnosměrné. Střídavý proud mrská svalama (člověk umře zpr. na infarkt nebo na následky těch svalových křečí), stejnosměrný si najde cestu skrz tělo a tu cestu spálí (úrazy od blesků) a zároveň elektrolyzuje (rozkládá krev - otrava, apod.). Záleželo by na tom, jaké proudy by dala ta baterie z telefonu, jestli by probily tu vodu, to tělo, a jak moc. Domněnky laika.

hmn
hmn (1117 příspěvků) 01.03.2024, 08:59:32 xxx.xxx.27.149
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.03.2024, 08:48:29

kočkám je dobré stříhat drápky když je mají přerostlé
pak se všude možně zatrhávají a mohou si drápek i vytrhnout
u byťáků ne až tak neobvyklé
má Matýsková, která je byťák ve značné míře, s tím má také problém

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.03.2024, 10:14:58 xxx.xxx.90.24

Nikdy mě ani nenapadlo drápky u koček kontrolovat, brousit si mají na čem, i když jsou třeba v zimě víc doma. Jinak chodí ven, takže je to v jejich kompetenci, ať si radí. 

O případech, kdy někoho ve vaně zabil mobil jsem četla, ale jestli je to pravda to popravdě netuším. Aha, proletěla jsem zběžně pár článků a vždycky se to týkalo mobilů připojených k nabíječce. Ha, tak to je další level lidské blbosti😉

Když jsem u toho proudu, hodně z vás ví, že mamku skoro zabila vadná prodlužka k sekačce, kterou při sečení protáhla vodou. Neví, jak dlouho tam ležela a mlátil s ní proud. Upálil jí část palce na ruce, vypálil díru na zadku, kudy šel ven. Když jsem tam přijela, sousedka už jí zavolala rychlovku, mamce se nějak povedlo k nim doplazit. Jo, mimochodem, jistič to nevyrazilo. Měla ruku až po loket celou rudou a asi 2x větší. Byla v šoku. Naštěstí to přežila, pak jezdila rok na plastiky s tím palcem, aby se dal používat. 

P.S. přišli brigádníci, letím makat😉

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 01.03.2024, 12:20:06 xxx:xxx.ed7e:1763
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.03.2024, 08:48:29

…drápky u kocek co striham jsou přerostle tak, že jimi jednak  zachytávaji třeba na svetru když prošlapuji a jednak je to velmi nepříjemné když prošlapuji na holé kůži, jsou jak jehly…navic  dráp na boku prední tlapky je když přerůstá schopný se skroutit a zarůst do tlapky nevím jak bych to vysvětlila lepe…..a věřím,Czech ne každá kočka to má ….moje třeba jenom na předních tlapkách, na zadních to u nich není třeba….

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 01.03.2024, 12:22:25 xxx.xxx.198.226

Tak to můj Kocour, když prošlapává, tak taky ty drápky vytahuje, ale nenapadlo by mě to považovat za projev toho, že jsou přerostlé. On si pod sebou prostě načechrává to spaní, na to ty drápky potřebuje, podle mého?

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 01.03.2024, 12:26:05 xxx:xxx.ed7e:1763
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.03.2024, 09:04:20

…je prerostlá špička toho drapu a fakt to je jak jehlička….sousedky kočka měla boční drápy přerostlé tak, že byly vyloženě zarostlé do tlapky, tenkrát jsem je vystrihovávala po kouskách, neštěstí to bylo jen povrchové…

hmn
hmn (1117 příspěvků) 01.03.2024, 12:27:05 xxx.xxx.27.149

“když prošlapává, tak taky ty drápky vytahuje, ale nenapadlo by mě to považovat za projev toho, že jsou přerostlé”

no, tohle a takto podáno projev přerostlého drápu není
ale přerostlý dráp je více zatočený, tudíž kočka má problém s jeho vytažením, zasekává se
+ jak píše kilian, problém s bočním drápem

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 01.03.2024, 15:05:15 xxx.xxx.198.226

Uf, postěžuju si.

Dneska nepřijde jedna holčička na koně, protože jedou s rodiči na rodinnou akci. No, to se nedá nic dělat, holt když jede rodina pryč, dítě tady nenechají, a když jedou na výlet, holt prostě dítě čapnou rovnou ze školy a jedou, taková je doba, že docházka do kroužku přeci jen celorodinným zájmům ustoupí, a nikoli, že se rodina přizpůsobí kroužku dítěte. Holčička to dala vědět ve středu a nebo možná mamce ještě dřív.

Dneska kolem poledního sms od maminky druhé holčičky, že ta taky nepřijde. Tak si říkám, konec týdne, asi nějaká viroza, nechtějí před víkendem, aby se to rozjelo, možná taky něco důležitého, co nemůžou vyřídit jindy, tak jí to odkývu, že škoda, že jsem chtěla s holčičkou vyrazit na vyjížďku. 

No a překvapení, zpátky zpráva, že holčička si to ROZMYSLELA, a že přijde, že mají doma návštěvu (ta je tam mimochodem už od úterka), a že ke koním nechtěla přijít, protože chtěla trávit čas zábavněji s návštěvou. Ale že když teda bude vyjížďka, tak že přijde. Tak jsem ji ujistila, že když nemohli, tak jsem změnila plány, a holt jsem si naplánovala něco jiného, a že s dítětem fakt už nepočítám. A že bych si přála, aby docházku brali zodpovědněji (není to poprvé, posledně jsem se dozvěděla, když byli koně očkovaní, že když se dítě dozvědělo, že se nebude jezdit, ale pracovat, tak řeklo, že nepřijde, a maminka ho musela přemluvit, a to taky nebylo poprvé, kdy se dítě vůbec rozmýšlelo na poslední chvíli, jestli přijde…). V odpověď mi přišla vykřičníková sms, že dítě chodí dvakrát týdně, a že tedy to považuje za velmi zodpovědný přístup, a že nevynechává pro nic za nic a že tedy docházku berou velmi vážně. Vykřičník. 

Já teda považuji pravidelnou docházku dle dohody podle závazně podepsané přihlášky za SAMOZŘEJMOST a nikoli za něco, za co by se měli členové bít v prsa. A omluva z účasti (z tak malicherného důvodu) v ten den mi nepřijde jako nic zodpovědného, protože já jako vedoucí výcviku ten den mám v tu chvíli ale už pro ně rezervovaný a můžu se jít klouzat. Zajímavé je, že ta maminka se za sebe omlouvá vždycky minimálně den dopředu, ale dítě nemá problém omluvit pár hodin před akcí, tak to mi hlava nebere.

Nevím, jak dnešní rodiče, ale mě z kroužků omlouvala nemoc a úraz. Možná pohřeb nebo pobyt člena domácnosti v nemocnici, ale to jen možná. Naplánovat si výlet nebo nákupy v hypersuper do doby docházky na kroužek neexistovalo. Asi jiná doba…

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.03.2024, 16:41:15 xxx.xxx.90.24

Neposoudím. Za mě ale tohle nevím, jestli se nějak řešilo, protože byly kroužky pro x dětí ne, že se čekalo na jedno dítě, jestli může. Ze mě by vás rozhodně brzy trefil šlak, protože já jsem byla dítě, které se pro něco nadchlo(no ukecali mě spolužačky, nebo nějaká učitelka) šla jsem tam párkrát a konec, už mě to nebavilo. Rozhodně mě totiž nebavila ta pravidelnost, že tam musím v úterý a ve čtvrtek, když mě se zrovinka ve čtvrtek nechtělo(našla jsem si lepší zábavu) Nejdýl jsem vydržela u gymnastiky, protože ta mě bavila(sportování všeobecně) to asi půl roku. V atletice by to šlo, jenže jsem prcek, takže když se skákalo do dálky či výšky, byla jsem mimo. A běhy na delší tratě jsem doslova nesnášela. Bohužel úča byla rodinná známá, takže pořád chodila k babči a za našima, proč tam nechodím, když jsem na atletiku tak dobrá, ať mi domluví…No naši věděli, že mě k ničemu nedonutí, ale ani nepřemluví😏

Dneska nám to celkem šlo, protože jsem úplně zapomněla, že jsme vysoký plot od druhého souseda hodně vystříhali a ořezali, takže z jeho strany je takový poloplešatý(no a celkově je nejkratší) Takže jak jsme tu stranu dodělali, šla jsem si domů pro druhou baterku, že uděláme rovnou i tu stranu od nás. Než jsem uklidila záchodek a dala Viktěnkovi maso, tak začalo pršet. Šla jsem kouknout na comp na radar a poslala brigádníky domů..byl tam mrak nejmíň na hodinu. Přijdou to dodělat zítra hned ráno, mladý musí uklidit větve od souseda a holka dočistit záhon, co začala. Já zítra nic, jedněm starým sousedům umřel syn, musím v 11h na pohřeb. 

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 01.03.2024, 17:00:31 xxx.xxx.133.55
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 01.03.2024, 12:22:25

Ne ne, to je přeci mléčný krok!😀

Dělají to všechny 3 moje kočky. Od Fida to bolí nejvíc, ale to proto, že je nejmazlivější…

Prostřední už ale taky začal šlapat… 🙂)))

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.03.2024, 19:22:32 xxx.xxx.90.24

Ještě od tématu. Psala jsem, že nás vyhnal déšť. Ač teda celkem pršelo a cca hodinu, nenapršel ani milimetr. Jela jsem z Prahy tím vlakem, trasa na Kolín, Ústí nad Orlicí, Olomouc…a viděla jsem ten obří rozdíl. Všude stojí voda. Kolem trati, jak jsou ty příkopy, jsou plné a jsou z nich jezera. Všude na polích a loukách velké kaluže, stojí voda, zaplavené lužní lesy. U nás nic takového nenajdete, Nikde žádná kaluž, nikde voda nestojí, krom té naší uježděné cesty kolem potoka, kterou ujíždějí těžké kladače. Ach jo😟

Canka
Canka (339 příspěvků) 01.03.2024, 19:37:11 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Tak Nikoušek je podle mě z toho už venku..už je to zase skoro on..poslední,co chybí je,aby se mnou spal v posteli..zatím se k tomu nevrátil ještě…tak snad ta poslední injekce bude v pohodě už..

Víc písnu zítra,musím frčet pro ségru do práce,je jí hrozně zle,silná migréna a už prý pozvracela půlku kanceláře😟

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.