Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (339 příspěvků) 28.02.2024, 09:47:45 xxx.xxx.249.200

Ja doma imaice strojek mám,stříhám tím malou ponici,ale já to sama nezvládnu..ale zkusím poprosit na té veterině,jestli by ho ta vetka na zadečku neoholila..dneska bych se na tu jeho prdku chtěla pořádně podívat..ale jak říkám,nechci ho nějak víc stresovat..

Každopádně dnes ráno hned,když mi zazvonil budík,tak vylezl ze skříně se pomazlit.a chodil za mnou normálně..byl na záchodě(bohužel jen čůrat,takže bobík nemůžu zkontrolovat),napil se a baštil..dal si kapsičku a granulky..a nezalezl hned do skříně,ale seděl na chodbě a koukal,jak si hrajou Čikitka s Pučmeldou…pak jsem mu prdla ten Entero a i když jsem odcházela,tak byl na okně a nešel zalézt..tak snad je to na lepší cestě..ale nemůžu si pomoct,za mě pomohl hlavně ten gel..nevím,jestli ty antibiotika..

orionka-2
orionka-2 (865 příspěvků) 28.02.2024, 12:12:44 xxx.xxx.64.54
Canka:

Ja doma imaice strojek mám,stříhám tím malou ponici,ale já to sama nezvládnu..ale zkusím poprosit na té veterině,jestli by ho ta vetka na zadečku neoholila..dneska bych se na tu jeho prdku chtěla pořádně podívat..ale jak říkám,nechci ho nějak víc stresovat..

Každopádně dnes ráno hned,když mi zazvonil budík,tak vylezl ze skříně se pomazlit.a chodil za mnou normálně..byl na záchodě(bohužel jen čůrat,takže bobík nemůžu zkontrolovat),napil se a baštil..dal si kapsičku a granulky..a nezalezl hned do skříně,ale seděl na chodbě a koukal,jak si hrajou Čikitka s Pučmeldou…pak jsem mu prdla ten Entero a i když jsem odcházela,tak byl na okně a nešel zalézt..tak snad je to na lepší cestě..ale nemůžu si pomoct,za mě pomohl hlavně ten gel..nevím,jestli ty antibiotika..


Snad to půjde k dobrému. Je dobře, že 2 další kočeny jsou v pohodě, že to není nakažlivé.

Nevím, jestli to tu nebylo : Nemohl se napít z misky pod kytkou po zalití ? Pod jedovatější, než je azalka?

Můj pitomý kocour pije z misky vodu, která proteče po zalití do misky pod azalkou. Říkám mu “až se otrávíš, tak si nestěžuj”. Misky s vodou po domě má, ale jemu chutná nejvíc, ta co proteče přes hlínu.

lupus4
lupus4 (670 příspěvků) 29.02.2024, 10:38:29 xxx.xxx.205.61

čirou náhodou na mne vyskočilo “kočkotéma”,nečetl jsem všechny tlachy, jen mne zarazil váš obecně uplatňovaný násilný postup u nemocných,  to jste ani jedna nikdy neslyšela a nezkusila je naučit metodou “ošetření se souhlasem” se v klidu nechat manipulovat, tak, jak potřebujete, to se všichni s nimi jen  více méně "rvete" a  často i do krve (vaší) a zbytečně …

i u vašich “znásilňovaných”(v rámci konání dobra) kocourů to je jen o trpělivosti a přípravě dávno před tím, než je to pak náhodou potřeba…

výmluvy, že to nejde si nechte, když to v pohodě funguje i na tygry 😉

kometa
kometa (5005 příspěvků) 29.02.2024, 10:48:30 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 29.02.2024, 10:38:29

Máte samozřejmě pravdu, já se se svými kocoury taky nějak domluvím.

Ale tady se primárně řeší zdravotní problém, se kterým si veti úplně nevědí rady. Dle mého.

biaca
biaca (659 příspěvků) 29.02.2024, 11:28:11 xxx.xxx.47.71

Problémem ošetření se souhlasem je ten, že doma - to nějak přes domluvu jde - nebo se o ní pokusit, ale u veterináře to je jiné. Stále se mi líbí názor, že to jde kocoury naučit, aby u veterináře byli v klidu, ale ve výsledku je praxe jiná. 

Orionka (neregistrovaný) 29.02.2024, 12:12:13 xxx.xxx.64.54

Ono je každé zvíře jiné. S naším polovenkovnim kocourem jsem byla na veterině asi 3x. Ne že by dával jednu packu po druhé, ale žádná rvačka se nekonala. Nic jsem dopředu neučila, kocour není žádný velký mazlík - tak moje zásluha žádná, nebo miniální. Taky je to možná tím, že naše veterinářka kočky umí. Myslím, že je má radši než psy. A léky jsem dostala dávkované ve stříkačce, na každý den jednu - podávání tedy bylo v pohodě.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 29.02.2024, 13:01:45 xxx.xxx.224.101
biaca:

Problémem ošetření se souhlasem je ten, že doma - to nějak přes domluvu jde - nebo se o ní pokusit, ale u veterináře to je jiné. Stále se mi líbí názor, že to jde kocoury naučit, aby u veterináře byli v klidu, ale ve výsledku je praxe jiná. 


A já to mám obráceně. Všichni mí kocouři se u veterináře “roztekli” a nechali si líbit i věci neuvěřitelné.

biaca
biaca (659 příspěvků) 29.02.2024, 13:20:09 xxx.xxx.47.71

Asi takhle u nás ošetření se souhlasem funguje do určitých mezí - podání prášku, vykoupání, omytí zadku /zvládame/, ale např. ostříhání drápků (ani náhodou - hrát si s pacičkami můžu, ale jakmile vezmu do rukou nůžky už mám v rukou jiného kocoura.)

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.02.2024, 17:36:33 xxx.xxx.80.190

Zdravím ve spolek, jsem zde😉 Koukám, že to tu drží jen Nikča s Nikoušem, Bobeš taky nikde??? Niki četla jsem, jen jsem nebyla přihlášená, tak jsem ani nereagovala. Doufám, že u vás dneska zase jen lepší. Co se týče ošetření koček…no tak nevím. U psů to bylo jednoduché, byli naučení, nechat na sobě dříví štípat. U koček? Leonek byl mouchy snězte si mě a jak psala tuším Evka, na veterině se ,,roztekl" Ovšem cestou tam i zpět nám prakticky zdemoloval auto a sebe přizabil. První Gucci byla hodná, klidná, dá se říct mazlivá kočička - z veteriny nám ji poslali domů jako ,,neošetřitelnou" Viktorek jako přes kopírák, je hodný, klidný, lidi jakž takž dává - z veteriny nám ho dali zpátky jako neošetřitelného, tedy volali mi, ať si pro něj přijedu, že další pobyt tam je zbytečný, když si s ním neví rady. Když jsem pro něj přijela a sestřička ho s obavama šla vytáhnout z klece, byl naprosto v pohodě a ona se moc divila, že když jsem tam nebyla, nenechal na sebe sáhnout. Gucci dva má od kastrace takový amok z lidí, že fakt nevím, co by na veterině vyváděla. Možná ale, že by strachy ,,zkameněla". 

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.02.2024, 17:53:56 xxx.xxx.80.190

Byli sme tři dny v Praze. Muž jel už v pondělí, já jsem je nechtěla nechat tři noci v garáži, bez dozoru, protože tu chodí ten velký cizí kocour(musím vymyslet, co s ním) Takže jsem se rozhodnula, že pojedu až v úterý vlakem. Nejela bych vůbec, Tom tam byl s dramaturgem, takže sám nejel a celé dny měli pracovní program, ale vymysleli si kulturu - v úterý jsme byli v Opeře na Nabucco(vi) ve středu na baletu. No a dneska jsem hned ráno valila zase vlakem domů. Kočice vypálily z garáže, venku krásně, teplo, sluníčko…přesto tam byli zalezlí😟 Vikťinka vypadal celkem v pohodě, Gucci vyplašená až hrůza. Měla olízaný flek na zadku. Myslím si, že to nebylo klíště(už kvůli tomu, jak byla vylekaná) ale má tam tečku, jako drápanec, nebo kousanec, ale teda není tam protizub. Toho cizího kocoura, jak to nedělám ráda a Macka tu nechávám, poženu sviňským krokem😠 Mlátit kočky mi nebude👎

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 29.02.2024, 18:55:17 xxx.xxx.60.135
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 29.02.2024, 15:41:17

Já bych ale, Evi, stříhání drápů asi nedala. Ne, že bych měla strach z mých koček, ale bála bych se, že bych to střihla blbě, do živýho. Jinak Fido veterinu asi chápe…že se mu tam pomáhá, a je tam klidný (ale zároveň se bojí - to na něm poznám).

Ale třeba Prostřední je magor, pošuk a závislák na mně, na druhou stranu je málo kontaktní. On vyloženě potřebuje moji blízkost, ale přímo na mě si lehne jen zcela výjimečně. Ani mazlení a hlazení moc nemusí. Takže si myslím, že u koček jsou fakt velké interindividuální rozdíly. Už jsem taky párkrát psala, že Elsa je flegmoška a salámistka…ale jakmile zmerčí nůžky v mých rukou, zdrhá. A také jsem to už psala - nikdy v životě jsem ji nestřihla, neškrábla, nic zlého se jí neděje a nedělo.

No a Fido a injekce inzulínu: Čím dál víc je nespokojený. Když přijde čas injekce, utíká mi. Tak jej obvykle lapnu, a pak už se podvolí…a lehne si na břicho nebo na bok a nastaví mi místo pro aplikaci. Ale není to už tak samozřejmé jako dřív. Dr. mi nicméně říkala, že se nemám divit…že už toho holt má plné zuby!

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 29.02.2024, 19:21:54 xxx:xxx.ed7e:1763
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.02.2024, 18:55:17

….Jani já jsem skoroslepá a striham mým kočkám i všem známým a ještě se to nestalo, je to krásné vidět, vo se může ucvalnout s kde už je to živé

Canka
Canka (339 příspěvků) 29.02.2024, 19:22:30 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

U Nikouška velké zlepšení..celý večer už byl normálně venku ze skříně a chodil po bytě…už si i vyskočil na svoje místo na jídlo a nemusela jsem mu to nechávat na zemi..i ráno se přišel sám mazlit zase a mňoukal a chtěl chovat…takže jsem málem dneska přišla pozdě do pràce,ale to by nevadilo,hlavně,že bylo Nikoušovi líp..jak jsem dojela z práce,už mě vítal ve dveřích jako vždy😍Měl hladík,tak jsem mu hned dala nabaštit a pak se mazlil a mazlil..no měla jsem radost..každopádně jsme dneska jeli na veterinu zase,doktorka ho prohlídla,prohmatala,zkontrolovala tu prdku a dostal injekci..popsala jsem jí jeho chování,ze se furt schovával a nevylézal a ona říkala abych přijela raději ještě v úterý,že dáme poslední injekci..ale prý kdyby nebyl v to úterý 100%,tak by jsme asi udělali prý sono..že by pak bylo lepší zamyslet se,co dal..že prý by to klidně mohla být i špatná slinivka a tak.. ptala jsem se na tu leukémii a to by prý hodnota leukocytů musela být kolem 50 a více..on má 17..že je to blbost..a že se nemám bát,že to nepodceníme..byla moc milá..Nikoušek se choval dneska ukázkově a doma už pak zaujal svůj erotický posed,koukněte na fotku😂

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 29.02.2024, 19:59:03 xxx.xxx.80.190

Vždyť Nikoušek vypadá čupr!👍 Osobně si myslím, že zabrala ta ATB. Nedávala jsi Niki syrové kuřecí? Možná jsi i psala, že ne, ale nepamatuju se. Prostě mě napadá salmoneloza. I když sama bych nad tím kroutila hlavou, ale tihle naši degeneráti…kdo ví🙄 Enterogel jsem kdysi dávala na průjem Workovi, ale nezabral vůbec, stejně jako ta smecta a černé uhlí. I když bych byla ráda, kdyby tohle pomáhalo, ale tak nějak bych řekla, že to pomůže jen na nějakou blbinu, ale pokud se tam rozjede fakt fest infekce, nepomůže to. Tehdy Workovi taky nic z toho, až třikrát Endiaron a bylo po průjmu. 

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 29.02.2024, 23:45:01 xxx.xxx.60.135
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 29.02.2024, 19:22:30

To jsou super zprávy…❤️

Jinak leukémie v mých myšlenkách vůbec nebyla…

Ale Niki pro zajímavost se zeptej na ty destičky…jestli Tě můžu poprosit. Fakt bych chtěla vědět, jaké má pro ten pokles dr. vysvětlení.

Jo a myslím, že stejně jako můj Fido pochopil, že mu pomáháš v jeho nemoci!👍

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 29.02.2024, 23:54:37 xxx.xxx.60.135
lesnizinka:

Máme nějakou dobrou proudovou ochranu, pak je taky zabezpečovačka pod proudem pořád, tepelné čerpadlo….takže jistič fakt ne. Vytahuju jen blbosti, co nemusí být zapnuté, různé prodlužky, nabíječky a pod, ale toho není tolik. Spotřebiče jsou vestavné, takže ty taky ne.  


Stran proudové ochrany, jističe atp., holky jak to je: Když se hodí fén do vany, tak proudový chránič teda zabrání tomu nejhoršímu?? Narazila jsem na to v jakémsi podcastu, kde se zas probíral Kramný… Já myslela, že v dnešní době (i v Egyptě!) už je toto ošetřené - že elektrický spotřebič, který třeba i náhodně spadne do vany, tak vyhodí jistič. Víte k tomu někdo něco víc?

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 01.03.2024, 07:45:08 xxx.xxx.80.190
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 29.02.2024, 23:54:37

Nejsem elektrikář, ale řekla bych, že na starých domech tohle není a v Egyptě…tak to pochybuju. Kramný jako elektrikář si to nejspíš předem zjistil tipuju, že tam nebyli poprvé. Přece všude máš: nebrat si do vany elektrické spotřebiče, například mobil, že Niki?!?😉

kometa
kometa (5005 příspěvků) 01.03.2024, 08:12:04 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Stran proudové ochrany, jističe atp., holky jak to je: Když se hodí fén do vany, tak proudový chránič teda zabrání tomu nejhoršímu?? Narazila jsem na to v jakémsi podcastu, kde se zas probíral Kramný… Já myslela, že v dnešní době (i v Egyptě!) už je toto ošetřené - že elektrický spotřebič, který třeba i náhodně spadne do vany, tak vyhodí jistič. Víte k tomu někdo něco víc?


elektrický spotřebič, který třeba i náhodně spadne do vany, tak vyhodí jistič. Víte k tomu někdo něco víc?

To by mě taky zajímalo. Jestli bude jistič rychlejší než zástava srdce. Zkoušet to nebudu, že jo.😉


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.