Aktuálně: 4 900 inzerátů174 593 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Třetí víčko

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 12:08:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 18.04.2024, 11:58:02

vidíte, když kliknete na obálku velký nadpis Soukromé zprávy? Nejste náhodou na stránce někde dole? Protože to tam prostě je, musí být. Vidím to, ať hodím jakoukliv barvu. U té černé je to tlačítko v barvě lososové, nebo jak to říct. Stránka vypadá tak, že 

nahoře vlevo je chovzvířat.cz

na stejné úrovni vpravo je obálka, Vyše ikona a odkaz na menu (tři čárky pod sebou)

pod tím je vlevo velký nápis Soukromé zprávy (v černé variantě je logicky bílá)

a hned pod tím  o fousek níž je vpravo oválné “tlačítko” v lososové barvě s bílým nápisem Nová zpráva.

Vypisuju to proto, že i když už to máte napsané, tak pro příště je tohle jednodušší varianta.

Daja
Daja (417 příspěvků) 18.04.2024, 12:35:10 xxx:xxx.cfc9:fa6f

Tak bohu žel, jela jsem slovo po slově, hledala ,ale třeba tři čárky nemám ani je nenajdu😉, ale pamatují se, že v dávné době jsem tam ty čárky vydělá.

lesnizinka
lesnizinka (1546 příspěvků) 18.04.2024, 16:37:54 xxx.xxx.92.252
Saga:

Holky u nás -5°C😢Mám obavy, že je po všem. Ještě, že jsme nedaly vůbec nic do hlíny! Brambory sadíme až tak za měsíc, kořenovku, cibule a další taky tak, ale jabloně jsou kantáne👎Švestky už byly skoro odkvetlé, tak tam nevím, ale ráno to byl dost trpký pohled (napřed na teploměr a pak na stromy😢), sousedi mají jeden strom úplně žlutý - spálený mrazem. Fakt super todlecto, o weekendu je +25°C a za pár dní toto!


Sago, nás to čeká tuto noc, jabloně jsou v květu i u nás. Zbytek už má mini plodíky a to snad vydrží. Bolí ty vistárie, o ty květy určitě přijdem a nevím, jak dopadnou kvetoucí jahody, zkusím přikrýt alespoň část😟 Následky dnešního(nakonec-1.3st) jsem našla na sargentových hortenziích (velké chlupaté listy) 

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1546 příspěvků) 18.04.2024, 20:11:23 xxx.xxx.92.191

Tak ještě jsem našla jednu oběť mrazíků - omrzla kirengeshoma😕 Myslím, že zítra už výčet ani dávat nebudu, prostě napíšu: všechno co mohlo zmrznout..zmrznulo. Včera jsem trochu nafotila, ale nemám staženo. Na památku🙄 Dneska přijel kámoš Tomovi s noťasem a čučel ve vchodě na rozkvétající vistárii: ty jo, to co je, to je super, nikdy jsem si toho nevšimnul😲 Ty voe chodíš kolem ní 10let😛 Asi netrefil nikdy kvetení😏

Obrázek
Canka
Canka (289 příspěvků) 18.04.2024, 22:27:14 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Teda to je sakra zima!!!Myslela jsem,že to ochlazení brzo opadne a bude zase hezky,ale naopak to vypadá,že bude zima až do konce dubna…a to jedu s kamarádkou v nedělina trhy kupovat sazeničky🙄No to nevím,jak to udělám teda,protože to ven nedám..a doma mi je sežerou kočičáci😕Budu to muset nějak vymyslet..

Holky na zahradu mi začal chodit kocour..a holky co myslíte?Opakuje se stejný scénář jako s tím černým kocourem,co mi tam chodil…tenhle se naučil taky prorvat dvířka na magnet a žere Bertovi všechno jídlo☹️Budu ho muset odchytit a odvézt pryč…zkusím zkontaktovat tu známou,co jsem jí vezla toho černého…jak to,že se to takhle ty cizí kocouři sakra naučí?😔

orionka-2
orionka-2 (472 příspěvků) 18.04.2024, 22:43:47 xxx.xxx.64.54
Canka:

Ahoj holky,

Teda to je sakra zima!!!Myslela jsem,že to ochlazení brzo opadne a bude zase hezky,ale naopak to vypadá,že bude zima až do konce dubna…a to jedu s kamarádkou v nedělina trhy kupovat sazeničky🙄No to nevím,jak to udělám teda,protože to ven nedám..a doma mi je sežerou kočičáci😕Budu to muset nějak vymyslet..

Holky na zahradu mi začal chodit kocour..a holky co myslíte?Opakuje se stejný scénář jako s tím černým kocourem,co mi tam chodil…tenhle se naučil taky prorvat dvířka na magnet a žere Bertovi všechno jídlo☹️Budu ho muset odchytit a odvézt pryč…zkusím zkontaktovat tu známou,co jsem jí vezla toho černého…jak to,že se to takhle ty cizí kocouři sakra naučí?😔


Mně chodí cizí kocour až do kuchyně, jakmile nechám svému pootevřené malé okno  přes šupu a záchod. Docela složitá cesta. Podle mě leží zalehlý někde v trávě, ve křoví a sleduje domácího a pak jde za ním. Když jsem svého kocoura pouštěla velkým oknem z terasy, cizí počkal a když domácí zmizel, chtěl cizí za ním a moc se divil, když mě viděl. Takže zjednodušeně - domácí je to naučí, sledují ho.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.04.2024, 06:14:57 xxx.xxx.119.6

Tak já ťukám, ťukám na stůl, že u nás nemrzlo. Usínající jsem si vzpomněla, že jsem nepřikryla jahody, ale už jsem se k tomu nedokopala, ráno jsem vyběhla a dobrý. Dneska už jsem si ale textilii připravila a dala si upozornění. Včera asi dvě minuty chumelilo, střídavě sluníčko a velký vítr. Kapucu a šálu jsem nandavala/sundavala, ale ještě si to počasí užívám, hudruju teda na vítr, na déšť - když chce člověk zrovna něco dělat na zahradě nebo vyběhnout se psem, ale nižší teploty si momentálně užívám, jsem ráda hlavně kvůli psisku, že můžeme trajdat dlouhý procházky. 

Včera jsem v sazeničkách objevila hordu mravenců, asi tu někde s námi přezimovali a řekli si, že je už správný čas vylézt. No nebyla jsem na ně hodná, z loňska tu máme nějakou mravenčí past, tak jsem jí nasadila, jsem zvědavá, jestli bude ještě fungovat. 

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 19.04.2024, 07:35:26 xxx.xxx.198.226

Nikčo, tak ještě existují krmítka pro kočky/psy na čip. Tak zkusit sehnat ještě to, a Bertík by měl na obojku čipy dva 🙂 A krmítko by se otevřelo jen Bertíkovi. To už se cizímu kocourovi bude hůř dobývat, leží to na zemi, má to menší rozbitnou plochu… Můžete zkusit, no. 

A venkovanům tam nechat někde zvenčí třeba nějaké low cost granule, aby se zacpali tím a neměli motivaci lozit Bertíkovi dovnitř?.

lesnizinka
lesnizinka (1546 příspěvků) 19.04.2024, 07:38:12 xxx.xxx.92.191

V 8h ráno u nás -1st, takže v noci cca -3 tipuju, až se koukne muž a řekne mi, bude jasno. Škody se sčítají, až vyjde sluníčko a zasvítí na to, tak to padne. Dívám se oknem na vostárii na terase a doufám, re to není pohled poslední(na tu nádheru) má ještě fůru nerozkvetlých květů. Ale je přeci jen trochu víc chráněná, než ty na loubí. 

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 19.04.2024, 07:39:04 xxx.xxx.198.226

Já se o jahody úplně nebojím, mám je ve zvýšeném záhoně a zakryté geotextilií, teda samozřejmě jen ty kořeny. Pokud pomrznou nějaké listy, tak však ony nasadí nové. Teď jsem jim dosypávala po obvodu bedny zeminu, tak by měly být trochu chráněné v načechraném, a stěny bedny jsou vyšší než rostliny, takže i to by mohlo pomoct.

Jabloně mě také netrápí, buď budou nebo ne. Ale co bych ráda, aby se letos povedlo, jsou třešně. Už kvetou ty předloni přesazené, velmi radostně, tak jsem se těšila na úrodu, nakoupila sítě proti ptactvu, a kdo ví, jak to dopadne…

Saga
Saga (338 příspěvků) 19.04.2024, 10:20:44 xxx.xxx.167.183

Tak holky u nás ta mrazivá rána pokračují, dnes -4°C. Nebudeme mít nic, ani sousedi, jablka jsou černá, sousedova třešeň taky, jahody jsme měli přikryté a jsou černé taky, naštěstí je máme prvním rokem, tže to by bylo jahod stejně málo, ale i tak to člověka naštve. Děvětsil úplně umřel, ty obří listy jsou kaput. My i sousedi máme kolektivní zahrádkářskou depku. Všechno ostatní dáváme do hlíny až po zmrzlých, někdy i déle, v našem kraji to jinak nejde, ale nakvetlé stromy neovlivníme ani nepřikryjeme👎! Tak snad nám vyjde aspoň ta zelenina, brambory nasázíme až v květnu a záhonky ještě déle, dřív to nemá cenu.

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 19.04.2024, 10:40:32 xxx.xxx.198.226

Jéj, Sago, vy jste nějak ale vysoko, ne? (nebo si to zase s někým pletu)

My jsme severní svah, ne kdovíjak vysoko, ale je za námi takový nepříjemný kopec, který hodně stíní, máme mrazovou kotlinu, tak je u nás vše zpožděné. A hádám nás mrazy tolik nezasáhly. Taky že tu byly jen dva pod nulou podle meteoměřiče. Já stále doufám, že nějaká třešeň bude…

Bobca
Bobca (943 příspěvků) 19.04.2024, 11:10:08 xxx.xxx.20.192

tak už mám děvčata termín operace..13.5…Nastupuju v neděli 12.a snad prý už v úterý by mě lifrovali domů…No jsou normální😟?Dovezla jsem si už i fr.hole..No,ze schodů se určitě skutálím..Zkoušela jsem tady po pokoji(2-3týdny prý nesmím stoupat na tu nohu)Už po 2 krocích-skocích s těma berlama po jedné noze mi bolí pravá kyčel..Bude to zajímavé..

Buggyra
Buggyra (3228 příspěvků) 19.04.2024, 11:19:08 xxx.xxx.198.226

Johó, francouzky jsou ještě dobrý, mně dali na šlapání po paneláku takové ty prvorepublikové hole pod ramena ("na Bělehrad!"), a to jsem myslela, že z těch schodů rovnou skáču o tyči! 👌🤣

Bobčo, pořiďte si gelovou vložku do bot, aby vašim kloubům pomohla pružit. A doporučuji, pokud můžete, botu pevnou v kotníku. I na cajdání po domácnosti.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.04.2024, 11:26:03 xxx.xxx.119.6

A cyklistický rukavice, aspoň mně pomohly. 

lesnizinka
lesnizinka (1546 příspěvků) 19.04.2024, 11:49:47 xxx.xxx.92.191

Sago, to je mi  líto, leč jsme na tom cca stejně. Šla jsem zahradou, raděj jsem se moc nerozhlížela, byla jsem vlastně jen vypnout topítko ve skleníku a strhnout textilku z jahod. Z textilky se sypaly kusy ledu, tak nevím, co ty jahody, uvidím, až se tam opře sluníčko. Buggyro, copak listy, o ty tam nejde, ale když zčernají středy květů, je po jahodách👎 Vloni to tak dopadlo, pak bylo jen pár z pozdějších květů. Letos mám taky hodně nových sazenic, tudíž mizerných a i tak by jahod bylo málo🙄

Ořech Mars je černý(listí) bohužel to mě nenapadlo a zmrznul i ten prcek, který jsem mohla přikrýt, nějaký japonský, co jsem zasadila předloni a říkala si na jaře: super, pučí, žije, protože jeho předchůdce(to zase francouzský) to nedal. 

No jasně devětsily jsou po smrti, ale ty byly už včera. Ony vypučí, ale je to oslabuje. Stejně tak brambory. Většina tu sázela brambory o měsíc dřív, když byla taková vedra a mají je vylezené - mamka hlásila, že jsou kaput. 

lesnizinka
lesnizinka (1546 příspěvků) 19.04.2024, 11:53:53 xxx.xxx.92.191

Bobi, tak to máš teda fofrem, tu operaci. Tak on to není kloub, tohle je maličkost, to tam ležet nemusíš. Tebe by akorát měli trochu víc hlídat zkrz ostatní choroby, ale to snad ví. No ba, zkutálej se ze schodů a zlom si kyčel😲 Budeš prostě sedět pár dní doma!

Petře řekli výsledky z histolky za jak dlouho, 14dní? 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.