Aktuálně: 4 945 inzerátů174 371 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Třetí víčko

Canka
Canka (286 příspěvků) 16.04.2024, 22:11:31 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Ráno zima jako sviňa😂Vítr,déšť a 2°C…a já frajerka vyrazila ráno před prací jen v mikině ke zvířátkům🙄No klepala jsem kosu celou dobu…a už chápu,proč ještě koňuši neschodili celý zimní kožíšek..

Hnusný počasí se drželo celý den dneska..jako měla jsem upřímnou radost z deště,to ano…ale jen do doby,než jsem odcházela od koníků totál promáčená🤪Ale zahrádka se mi teď po tom vypletí úplně rozrostla a já zjistila,že tam mám 2 stromky,u kterých nevím,co to je😂Jeden je asi višeň,ale to druhé je mi záhada…uvidíme,co na tom vyroste😂A jinak je už holky v pohodě,že jahody kvetou?Tpuhle dobou?Mám strach,že mi zmrznou…

Raduš ten skútr už mě upřímně docela štve,protože to je už skoro měsíc a vlastně furt nic nevím…počasí teď na ježdění nebude ještě,ale aspoň cenu už bych ráda věděla… 

Obrázek
Canka
Canka (286 příspěvků) 16.04.2024, 22:11:32 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Ráno zima jako sviňa😂Vítr,déšť a 2°C…a já frajerka vyrazila ráno před prací jen v mikině ke zvířátkům🙄No klepala jsem kosu celou dobu…a už chápu,proč ještě koňuši neschodili celý zimní kožíšek..

Hnusný počasí se drželo celý den dneska..jako měla jsem upřímnou radost z deště,to ano…ale jen do doby,než jsem odcházela od koníků totál promáčená🤪Ale zahrádka se mi teď po tom vypletí úplně rozrostla a já zjistila,že tam mám 2 stromky,u kterých nevím,co to je😂Jeden je asi višeň,ale to druhé je mi záhada…uvidíme,co na tom vyroste😂A jinak je už holky v pohodě,že jahody kvetou?Tpuhle dobou?Mám strach,že mi zmrznou…

Raduš ten skútr už mě upřímně docela štve,protože to je už skoro měsíc a vlastně furt nic nevím…počasí teď na ježdění nebude ještě,ale aspoň cenu už bych ráda věděla… 

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 16.04.2024, 22:37:36 xxx.xxx.177.249
Bobca:

Raduš,Petra má 45,proto jí pozvali sami od sebe na první vyšetření..jenže-zrovna ji poslali domů,že má napsáno"poslat lékaři".. Byla jsem tam s ní,počkala bych na výsledek,a tím pádem,by na to přišli asi hned,a vzali by jí ještě na ultrazvuk..Tak jsem to kdysi měla já,ale mám tukovou v levém už moře let..velikosti mexického dolaru a vlašského ořechu😊..Až pak se vyšetřila sama,a má ji tam..Její matka to měla taky a vyřízli jí to.Je vpořádku.


U nás to teda chodí jinak…

I kdyby se výsledky měly poslat dr., tak v momentě, kdy se dr. něco nezdá na mamo (což se stalo v mém případě naposledy…panebože - kdy už to zas bylo??), hned volá na UTZ. Což udělala a OK. Ale já jsem v tomto hrozná, termíny si nepamatuji, tabula rasa!🤔🤫

Furt se plánuji objednat na prevenčky a furt je něco. No, moje blbost.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 16.04.2024, 22:39:37 xxx.xxx.177.249
Doron:

Jj, posílám. Už bylo špatné světlo. Je opravdu zredukovaná na desetinu.😅

Je to spíš pro ostudu, ale nějak nemám srdce tu zeleň na domě úplně zkrotit.😞

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Návštěva u Doron bude dobrodrůžo!!!😉👌

Daja
Daja (414 příspěvků) 17.04.2024, 05:11:07 xxx.xxx.237.225
lesnizinka:

Ronjo, ona akébie není žádná obří liána, stonky má tenké nevím, jakový máte plot, ale určitě ho nezboří(my máme ten klasický svařovaný) Kytky co jste vypsala, nejsou nijak choulostivé, aby zimu nepřežily. Třeba levandule a bylinky nemají rády přemokření, ale když to přežije mně, v naší hnusné jílovici, tak už všem😏 Pokud by jste chtěla ušetřit, klidně vám pošlu přebytky, např. kontryhely vyhazuju, heucheru tam sice napsanou nemáte, ale,,palace purple" se mi množí v chodníku a mám asi milion pidi rostlinek. Okrasný vysoký česnek můžu poslat a ještě mám jeden krásný druh, přímo bombastický - není tak vysoký, ale zase má velký průměr(skoro jak kopačák) a vypadá jak ohňostroj👍 Česneky je ale lepší sadit na podzim, teď už je na ně dost pozdě, mě jdou na kvetení. Sasanky které? Mám naplehněnou klasickou hajní. Denivky nějaké určité kultivary, nebo barvy? Máte takové ty drobné žluté? (tu jsou v každé zahrádce) Po kolika kusech si kupujete? (nevím, jak velký je záhon, kolik toho tam vleze, když tolik druhů. Rozrazily mi taky moc nejdou. S trávama jsem taky na štíru, taky se v nich moc nevyznám, namnožila se mi červená  Imperata cylindrica "Red Baron" až poté, co mi ji přinesla sousedka(mě zdechnula)  a zapíchnula jsem ji do vřesoviště(jí roste normálně v zahradní půdě) Na podzim jsem poprvé vysadila kavyly od sestřenky, jí se naplehnily a nechtěla je všechny skopat, tak jsem zvědavá, jestli je letos budu mít, nebo zdechnou. Hezká je třeslice prostřední(srdíčková tráva) ale tu jsem si asi vyhubila, postříkala jsem ji nejspíš s nějakou hnusobou, která mi prosrostla mezi ní🙄 Česneku jsem ve svém compu našla jen tuhle fotku, nevím, jestli tam něco nazvětšujete, je to ten klasický, vypadá nějak takhle, kultivar si nepamatuju.  

Obrázek

Lesní žínko, čtu kolik pak máte přebytků a tak mě napadlo, kdyby Vás to neopravovalo, že s prosbou bych se připojila i já a pokud by to bylo možno, že v řadě na přebytky bych stála i já. Zakládáme novou záhradu a vše se hodí.

Jen taková poznámka nic neznám, jen vím, že pozemek je v 80% sluneční a prozatím jsme jen chalupáři na ještě půlrok.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.04.2024, 11:01:04 xxx.xxx.119.6

Žínko, děkuju za nabídku přebytků, je to od Vás hezký, ale udělejte radost Dáje🙂, já jsem divnej tvor, neumím přijímat - zvlášť od neznamých lidí a vsadím se, že Vy byste za to ještě nic nechtěla a to už by pro mě bylo tuplem k nepřežití😁. Hloupej, kdo dává, hloupější, kdo nebere. Tak já jsem extra tupá.

Jinak jsem měla sepsanej dlouhej příspěvek ke kytkám, ale omylem jsem ho smázla, tak ve zkratce😁, místa je dost, úpravy byly velký, něco půjde na doplnění jiných záhonů, něco do vyvýšených a část i do květináčů. Pak už jen, aby to vypadalo jako na papíře. Včera na mě vykoukl článek s Lefflerem, tak měli bychom se vyvarovat impulzivních nákupů🙄, tak škrtám některé věci, které se mi líbily v zahradnictví, např. ořechokřídlec. 

K vaší hezký fotce posílám svýho česnekovýho bídáčka (zasazen na podzim), ale oni se určitě časem zlepší. A další foto je česnek, co jste možná myslela, ten velký? Dostala jsem semínka, ale asi místo něho vyrostl jen plevel, nebo..prostě zhynul. Cibulky dám určitě na podzim, to je samozřejmě lepší. Díky

Včera lilo, padaly i krupky, nádrže doplněný - ulevilo se mi.

Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.04.2024, 11:02:48 xxx.xxx.119.6

Jo, ještě jste mě rozesmála, musela jsem kouknout, co je to ta heuchera - dlužicha😁, tak tu mám. 

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 17.04.2024, 11:02:57 xxx.xxx.198.226

U nás včera také sprchlo, ale bída s nouzí, do nádrže jestli 100 litrů napadalo. Spoléhám na zbytek týdne, mělo by poprchávání pokračovat.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 17.04.2024, 11:15:01 xxx.xxx.119.6

Jo, akébie na plotě být nemůže, já hloupá zapomněla, že pes má podél plotu kukátka, to by bylo strašný, kdyby o ně přišel😱.

Jedna bude u posezení u stromů a bude se holt usměrňovat, na druhou by se (někde😁) našlo místo. Ale jsem teda ráda, že to není něco jako vistárie. Mají ji známí a taky je pěkně zarostla…

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 17.04.2024, 14:22:19 xxx.xxx.177.249
Ronja s motejlem:

Jo, akébie na plotě být nemůže, já hloupá zapomněla, že pes má podél plotu kukátka, to by bylo strašný, kdyby o ně přišel😱.

Jedna bude u posezení u stromů a bude se holt usměrňovat, na druhou by se (někde😁) našlo místo. Ale jsem teda ráda, že to není něco jako vistárie. Mají ji známí a taky je pěkně zarostla…


“Pes má podél plotu kukátka a bylo by strašný, kdyby o ně přišel…” 😂👍

Dámy, jen zde se poznají praví milovníci zvířat! 🤣 Já celou zimu rozvalený balkón dokořán! Teď přišlo vyúčtování, samozřejmě nedoplatek na teple jak prase, ale holt kočičky nemůžou být bez přístupu na balkec!

eva (neregistrovaný) 17.04.2024, 16:35:46 xxx.xxx.163.77
Fikovnice:

“Pes má podél plotu kukátka a bylo by strašný, kdyby o ně přišel…” 😂👍

Dámy, jen zde se poznají praví milovníci zvířat! 🤣 Já celou zimu rozvalený balkón dokořán! Teď přišlo vyúčtování, samozřejmě nedoplatek na teple jak prase, ale holt kočičky nemůžou být bez přístupu na balkec!


😲

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 17.04.2024, 16:49:35 xxx.xxx.92.252

Už jsem tu🙄 Zapomněla jsem, že musím s mamkou na úřad, žádá o dávky na bydlení. Je na baráku sama, důchodkyně s jedním malým důchodem. Musí se tam co půl roku, pokud se nic nezmění, většinu papírů tam brácha naposílá on-line, ale stejně musíte ty jejich tiskopisy vyplnit a podepsat. Vyplnit…ty voe, zajímalo by mě, jestli to fakt někdo dokáže vyplnit😲 Je tam asi 30kolonek, na všechno možné, ovšem já tomu fakt nerozumím(mamka už vůbec) z prvních otázek: jste vedena u FU? Možnosti něco jako: ne, už ne, jako OSVĆ pod číslem… Říkám: on někdo není vedený na FU? Všichni platíme daně, tak jsme asi všichni vedení, ne? Takže jsem nevyplnila a naštěstí tam máme moc příjemnou úřednici, která během dvou sekund vyplní zbylých 29kolonek stylem: fajfka, křížek, křížek, fajfka, fajfka, křížek….aniž by musela číst a snažit se pochopit, o co jde. Takže co tam mělo být zaškrtnuté, propříště…opět nevím🙄 A nejlepší, že to jdou vyplňovat dvě slepé a ani jedna si nevezme brýle😏 Respective: brácha tvrdil, že to mamka jde jen podepsat🙄 Jenže: vy tady máte na toto čtvrtletí na SIPO, že elektřinu platí pan….No to asi těžko, to je taťka a ten je 20let mrtvý. Mamko, jak to, že je tam napsaný taťka? Brácha převáděl na nového dodavatele a oni to hodili na SIPO a ještě k tomu na taťku. Ale brácha tam hned volal, že je to blbě, jenže v tom čtvrtletí už to tak zůstalo, dál to bude zase zrušené, vráceno jak bylo před tím, přes účet. Úřednice: hmm, jenže já to tak nemůžu mít, musí se to nějak vyřešit, já si to teda s vaším bráchou ještě nějak vytelefonuju, alespoň mi to tady podepište, ať sem nemusíte hned zase jezdit to jen podepsat. A takových zádrhelů x, mamka vzteklá, že na to s.re, že jí ty dva tisíce, co dostane nestojí za ty cesty a vyplňování hory papírů pořád dokola nestojí🙄 Ale stojí, kdo ti dá dva tisíce…

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 17.04.2024, 16:56:40 xxx.xxx.92.252

Ronjo, ten první suchý ustříhnutý česnek ano, to je ten moc hezký, velký, co jsem měla na mysli👍 Proč ne ořechokřídlec? Měla jsem hodně, i se mi semenily, ale změnily se jim v okolí podmínky, přistínily se a už většina vyhynula, právě jsem teď na jaře dumala, že je zkusím nastříhat a namnožit, jestli se tedy povede, abych zase měla. Je to hezký a vděčný keřík. Cpát vám to mermomocí nebudu😛 ale jsem zvyklá, že přebytky rozdávám sousedkám, i jsem rozesílala(ještě na Fauně) když jsem nadhodila a někdo si řekl. Za poštovné. Zase mi je líto to vyhazovat do kompostu, tak jsem ráda, že si někdo vezme. Co mi nejde samozřejmě narozdávám. 

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 17.04.2024, 17:03:11 xxx.xxx.92.252

Dájo, je něco z toho co jsem vypsala, co by ste přímo chtěla? Něco by se dalo ještě teď, například ty pidi rostlinky heuchery ,,palace purple". I kontryhely a klasické purpurové echinacei by to asi daly. Nebo by jsme se mohly domluvit pak na podzim(jestli vydržíte) a já bych třeba ještě udělala seznam co by šlo, co se rozrostlo přes léto? Klidně písněte na SZ🙂 ať to tu neplevelíme kytkama😉

Jo, kvetoucích vistárií(nových fotek) se asi nedočkáme🙄na zítřejší noc hlásí i u nás mrazík😢

Niki, když vidím fotku toho puclíka😉 Dneska u nás od rána elektrikáři, Gůča po příchodu amok, létala od jedněch dveří k druhým. Říkám jí: nikam nechoď, někam si zalez, venku je zima! Néé, ona chce ven. Našla jsem ji v 15h v garáži, když jsem přijela autem, chlapi už byli pryč. Viktík si spokojeně chrněl ve skříni, toho nic takového nerozhodí🙂

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 17.04.2024, 17:03:39 xxx.xxx.20.192

no jasný..na ulici je nenajde..Já,kdybych měla asi pořádnou smlouvu,taky bych měla nárok na příspěvek-si myslím..Ale v Přáslavicích mi to bytná tak okrouhla,že se mi tam nevztahovalo nic a nepřiznali mi nic..Ale zatím to jde..Jsem psala..Kdybych neměla po chlapovi skoro 4000 a na 4 děti 2000,tak teda vůbec nevyžiju..Nestěžuju si,ale kdyby člověk měl nějaký nárok,proč by si nezažádal?.Vedle si hlavu nedělají..Každého myslím 16tého-se nastrojí a houfně jdou na sociálku..😕

Dveře už jsou zasklené…

Daja
Daja (414 příspěvků) 17.04.2024, 19:04:06 xxx.xxx.71.142
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 17.04.2024, 17:03:11

Jojo podzim klidně, ráda si počkám a předem děkují. SZ vůbec nevím kde se tady vytahují, abych mohla Vám napsat😉. A hlavně já jsem baba s paneláku tak, že já o zahradě vím tak leda prd tak, že jsem ráda když mi někdo pomůže, poradí a já jsem za to ráda a vděčná.

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 17.04.2024, 19:36:45 xxx:xxx.5435:ffa9
Odpověď na příspěvek uživatele Daja z 17.04.2024, 19:04:06

….vždycky jsem se koukala sousedům po jejich zahradách, jaké tam mají keře, stromy a kytky…brala jsem si i vzorecky a vždy se vše ujmulo a dobre se dařilo, popřípadě od místní zahradnice, která znají místo vždy dobře poradila co ano a co už ne…tak zkuste i takhle….

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 17.04.2024, 22:03:21 xxx.xxx.92.252

Hele, kdo mi záviděl auto?!? 😉Tak může usínat s úsměvem na rtech, muž mi ho právě ,,zrušil"  - trefil statného srnce🙄 Ještě jsem ho blbec ukecávala, že však ty bílinské z kufru vyhodí lehko a může si ho vzít. Na druhou stranu mi pak říká: tak ještě, že sme to vymysleli tak - moje nemá havarijní, opravu bych musel platit sám👎 Tak jsem se čistě náhodou dozvěděla, že já na něm havarijní mám😛 (jak se to tu onehdá řešilo)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.