Aktuálně: 4 942 inzerátů174 398 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Třetí víčko

Doron
Doron (1793 příspěvků) 15.04.2024, 20:18:21 xxx.xxx.162.126

U nás po dlouhé době konečně zapršelo, zaplať pánbůh. Počasí bylo takové dramatické, velký vítr déšť a do toho duha.

Na fotce to tak nevynikne, ale vložím stejně.

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 16.04.2024, 07:46:55 xxx.xxx.81.125

Doron, já pochopitelně nečumím na duhu😉 ale na vistárii😀 Letos se i mě opravdu povedly(včas a hodně jsem vloni stříhala) tak jen doufám, že než dojdou do plného květu(abych mohla nafotit) nesejmou je hrozící mrazíky. Tedy u nás to má být těsně dle předpovědi, takže určitě budou😟Pršelo trochu včera, z předpokládaných 11mm napršela sotva polovina, no alespoň něco. Teď je necelých 8st a mírně pofukuje. 

Včera mi poslali avízo, že by dnes měly přijít obrubníky, takže bych se měla s plnou vervou pustit do práce, protože jsem si uvědomila, že nejdřív bych si měla budoucí obrubník naznačit, plochu porýt, navozit kompost, zapracovat rotavátorem…zarýt obrubníky a vysázet kytky. Tak nevím, jestli mi to mokré půjde🙄

Niki se skůtrem to máš stejně, jako já s Fabií. Ta ale pořád stála u nás před garáží. V pátek si ji odvezl Toma známý, že on to všechno udělá (zeservisuje, dá polepy) Takže konečně nám tu nestraší a nezavazí😏Tak si tento víkend místo výletů pro změnu naordinuj nějaký hezký welness, ne?😜 Stačí to jako tak nenápadně nadhodit😛

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 16.04.2024, 09:34:18 xxx.xxx.20.192

Dám sem na porovnání Radčinu vistárii-foceno před 3 lety(doufám,že to je ona,co myslí)🙏…😊U nás je škaredě,včera pršelo..Finišuju s úklidem,v pátek hned z fakultky jedu poklízet do neděle Zdence králíky a slepice,přijedu,operu si věci a v úterý vyrážím do penzionu “Pod Kyčmolem”-zase někde k Jablunkovu-do pátku 26,4, s Jaruš na wellnes..Koleno sice bolí,ale to musím zvládnout..Co když mi dá termín brzo,tak ať to tu mám poklizeno..Zítra s Petrou znovu na mamograf,volali že tam něco našli-sama si pak nahmatala bulku,tak je špatná..Tak to mám tak rozlítané..V pátek se pak ozvu,jak jsem dopadla s termínem..nesmím si zapomenout vzít sebou tablet..

Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 16.04.2024, 10:00:51 xxx.xxx.81.125

Díky Bobi😉 to je jen jedna z mnoha. Celkem jsou na loubí 3, jedna na pergole ve vchodě a další dvě v zahradě😀 Tuhle mám i s Woruškem, ve vchodě zase s Viktíkem, jak jsme měřili ten květ, najdu fotky. Ta vchodová je nakvetlá letos víc👍 zatím je ale rozkvetlých jen pár květů.

Tak ty se jedeš welnesit? 😉 Měla jsi vzít i Nikču😜 Trochu poprskává, ale fronta se táhne celá pod náma, tak bych si třeba mohla jít chystat ten záhon. Musím dotáhnout prodlužku do skleníku a nachystat topítko…kdyby se blížil mrazík, ať se to jen zapne. No a mám tam tvořit ještě tu ohrádku na rajčata uvidíme, jak mi co půjde😉

Petra na mamograf nechodí…co ty dva-tři? roky? Vlastně už jsem zapomněla, kolik jí je, podle dětí je asi mladší než my, tak asi nechodí ,,povinně"? Že už bulku. Třeba to bude jen cysta. Moje mamka před pár lety měla. 

Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.04.2024, 10:39:47 xxx.xxx.119.6

No teda fičák převeliký, ráno 5 stupňů, dali jsme s psíkem dlouhou, svižnou prochajdu, ale promrzla jsem, na čepici to bylo a tu jsem samozřejmě neměla. 

Objevila jsem náhodou nové zahradnictví a teda mile mě překvapilo, měli docela slušný výběr trvalek + ještě budou mít tenhle týden novou dodávku. Tak to vypadá, že tam seženeme vše nebo skoro vše, co chceme do záhonu a mohli bychom jim udělat dobrou tržbu, když jsou noví.

Dnes se musím odpo pustit do úklidu, včera mi nebylo dobře, nějaká celková slabost, myslela jsem, že na mě něco leze, ale krk je v pohodě. Možná to byl následek včelího píchance. Dostala jsem asi po dvaceti letech a rovnou do hlavy, ale jinak to bylo v pohodě, žádný velký otok a bolení. O víkendu u nás spousta pylu, jeden to vyluxoval a za pár minut to bylo v domečku zase. Tak až bude chvilka budu lítat s hadrem.

Akébii, Žínko, máte? Koukala jsem, co by mohlo růst u pergoly a líbí se mi, že by se dala i baštit. Děsí mě její přírůstek, ale do nekonečna by růst neměla, tak se asi nemusím bát, že nás zaroste😁.

U nás včera taky sprchlo, nic velkýho, zalívat se teda nemuselo, ale doufám, že nějaký slušný déšt ještě přijde, protože co? Protože trávník samozřejmě spolkl skoro všechnu vodu z nádrží🙄. Bojím, bojím.

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 16.04.2024, 11:07:04 xxx.xxx.81.125

Ronjo, které trvalky chcete nakupovat? Jsem zvědavá, protože to je mé hlavní hobby. Teď už opravdu hlavní, s pejsama jsem to hodně zanedbávala. Akébii mám, jenže jsem ji vysadila na plot, který postupně zarostla japonská kalina, takže akébii má teď spíše soused😏 Na plody musíte mít dvě, nepříbuzné(tedy nenamnožit si tu první) někde opodál. Já druhou koupila teprve tři roky zpátky a dala ji kousek vedle té první kde, ale není u plotu velký keř. Před měsícem koukám a ti debilní brigádníci mi ji při vyhabávání urvali, vyrvali těsně u země. Můžu sice doufat, ale pravděpodobně to nerozchodí. Byla jsem vzteky bez sebe, protože jsem jim nejmíň 3x opakovala, ať tam nevyhrabávají, protože mi vyhrabou pérovníky(kapradiny) 👎 To, že krom nich urvou i tu akébii mě ani nenapadlo😟

Bobca
Bobca (942 příspěvků) 16.04.2024, 11:18:20 xxx.xxx.20.192

Raduš,Petra má 45,proto jí pozvali sami od sebe na první vyšetření..jenže-zrovna ji poslali domů,že má napsáno"poslat lékaři".. Byla jsem tam s ní,počkala bych na výsledek,a tím pádem,by na to přišli asi hned,a vzali by jí ještě na ultrazvuk..Tak jsem to kdysi měla já,ale mám tukovou v levém už moře let..velikosti mexického dolaru a vlašského ořechu😊..Až pak se vyšetřila sama,a má ji tam..Její matka to měla taky a vyřízli jí to.Je vpořádku.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.04.2024, 11:34:13 xxx.xxx.119.6

Musím to vzít pěkně od začátku, spousta věcí mi zimu nepřežila, nestarala jsem se, bohužel. Takže od bylinek - šalvěje, levandule, yzopy, rozmarýny apod.

Z kvítí sporýše, rozrazily, šalvěj hajní, hvězdnice, řebříčky, kontryhely, pryšce, kakosty, šuškardy, kuklíky, hlaváčky, slézy, perovskie, ořechokřídlec, rdesno, třapatek mám dost, sasanky, denivky, kosatce, floxy a nějaké nízké rostlinky, na jiné si teď nemůžu vzpomenout,  seznam mám v autě. 

Záhon jde z plného slunce, polostínu až do stínu k jezírku, když budete mít nějaký tip - sem s ním! Budu ráda. Třeba tápu v trávách, ráda bych jimi rostlinky trochu rozbila, ale zas nechci, aby tam šly moc do šířky, zkusím se poptat i v zahradnictví.

Jo o tý akébii - že dvě, jsem četla, to určitě koupíme, no ještě nevím, jestli by byla na terase, nebo u posezení pod stromy - tím si právě nejsem jistá, aby si neřekla, že se poplazí i po nich😁. Líbila by se mi i na plotě, ale tam by měla asi zákaz, s tím jsme si dali spoustu práce a drahý by nepřežil, kdyby plot nepřežil🤣.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.04.2024, 11:36:16 xxx.xxx.119.6

Mně se nějak nezobrazují konce příspěvků, tak teď čtu o tý vaší akébce, no to mě mrzí.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 16.04.2024, 11:40:46 xxx.xxx.119.6

Jo taky česneky - do těch jsem letos zamilovala, plus jiný cibuloviny, no a to je zatím vše, co si pamatuju🙄.

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 16.04.2024, 17:17:03 xxx.xxx.81.125

Ronjo, ona akébie není žádná obří liána, stonky má tenké nevím, jakový máte plot, ale určitě ho nezboří(my máme ten klasický svařovaný) Kytky co jste vypsala, nejsou nijak choulostivé, aby zimu nepřežily. Třeba levandule a bylinky nemají rády přemokření, ale když to přežije mně, v naší hnusné jílovici, tak už všem😏 Pokud by jste chtěla ušetřit, klidně vám pošlu přebytky, např. kontryhely vyhazuju, heucheru tam sice napsanou nemáte, ale,,palace purple" se mi množí v chodníku a mám asi milion pidi rostlinek. Okrasný vysoký česnek můžu poslat a ještě mám jeden krásný druh, přímo bombastický - není tak vysoký, ale zase má velký průměr(skoro jak kopačák) a vypadá jak ohňostroj👍 Česneky je ale lepší sadit na podzim, teď už je na ně dost pozdě, mě jdou na kvetení. Sasanky které? Mám naplehněnou klasickou hajní. Denivky nějaké určité kultivary, nebo barvy? Máte takové ty drobné žluté? (tu jsou v každé zahrádce) Po kolika kusech si kupujete? (nevím, jak velký je záhon, kolik toho tam vleze, když tolik druhů. Rozrazily mi taky moc nejdou. S trávama jsem taky na štíru, taky se v nich moc nevyznám, namnožila se mi červená  Imperata cylindrica "Red Baron" až poté, co mi ji přinesla sousedka(mě zdechnula)  a zapíchnula jsem ji do vřesoviště(jí roste normálně v zahradní půdě) Na podzim jsem poprvé vysadila kavyly od sestřenky, jí se naplehnily a nechtěla je všechny skopat, tak jsem zvědavá, jestli je letos budu mít, nebo zdechnou. Hezká je třeslice prostřední(srdíčková tráva) ale tu jsem si asi vyhubila, postříkala jsem ji nejspíš s nějakou hnusobou, která mi prosrostla mezi ní🙄 Česneku jsem ve svém compu našla jen tuhle fotku, nevím, jestli tam něco nazvětšujete, je to ten klasický, vypadá nějak takhle, kultivar si nepamatuju.  

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 16.04.2024, 17:30:31 xxx.xxx.81.125

Musím jesště letět makat chvíli, ale jsem si vzpomněla, protože to čtu na Ct24 na liště: česká pošta upozonuje na množství podvodných zpráv. Mě přišla SMS cca před 14dny: chceme vám dodat balíček, ale nemáme všechny informace, otevřete si www…. Hned jsem si říkala, že co je to za blbost, tak jak jsem šla na poštu, ukázala jsem to tam kámošce za přepážkou,,néé, to je blbost, tohle pošta neposílá, to je podvod!" No taky, že jsem na to neklikala. Ale je mi jasné, že třeba 80letý tchán na to klikne👎

Doron
Doron (1793 příspěvků) 16.04.2024, 18:33:48 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 16.04.2024, 07:46:55

Lesnizinko, vistárie mi úplně zdivočela, roste do druhého patra a na střechu, obtáčí celý dům, když necháte otevřené okno do ložnice, vistárie je hned tam a ovíjí noční stolek 🤣.

Tak jsem ji ještě teď na jaře zredukovala asi na desetinu .

Vistárie Vaší mamky je krásná a velmi kultivovaná.

Kilian
Kilian (966 příspěvků) 16.04.2024, 18:41:53 xxx:xxx.5435:ffa9
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 16.04.2024, 18:33:48

 …..mohla bych moc poprosit o fotku….vistarie miluju, mám na chalupě modrou a podařilo se mi ji udržet střihem v podobě stromku….mám ji pár roků a přivezla jsem si ji jako nevzhledné proutky z města na kole….

Doron
Doron (1793 příspěvků) 16.04.2024, 20:30:47 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 16.04.2024, 18:41:53

Jj, posílám. Už bylo špatné světlo. Je opravdu zredukovaná na desetinu.😅

Je to spíš pro ostudu, ale nějak nemám srdce tu zeleň na domě úplně zkrotit.😞

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Kilian
Kilian (966 příspěvků) 16.04.2024, 20:39:34 xxx:xxx.5435:ffa9
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 16.04.2024, 20:30:47

……diky, nádhera…I ten dům, nějak k němu patří…na cvičáku ji máme letitou u sezení venkovniho a je také nádherná i kdy  tam na terase žije téměř z ničeho…..

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 16.04.2024, 21:24:55 xxx.xxx.81.125

Doron, všechny vistárie jsou moje, mamka má muškáty😉 Vy bydlíte na hradě?😲😉 Super👍 vypadá to, že máte krásnou starou vilu👍 Ona vistárie, jak se jí povolí, tak vás sežere😜 Udělala jsem to právě na loubí, pohltila sousední zimolezy, pohltila lanka, teď jde po trámech a za pár let…loubí nebude, už teď je totálně nabok a nakřivo🙄Na baráku na pergole, se proto snažím stříhat poctivě(viz foto😉) i tak ji vždycky na podzim rvu zpod okapů a parapetů. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.