Aktuálně: 4 662 inzerátů177 645 diskuzních příspěvků17 795 uživatelů

Třetí víčko

Saga
Saga (352 příspěvků) 05.04.2024, 21:29:24 xxx.xxx.245.41

Elsa je MCO, že? Tohle plemeno jsem si moc přála, ale protože jsme chtěli polovenkovní kočku, vzali jsme si jen obyčejnou. Z bezpečnostních důvodů, o MCO navolno bychom se báli😟. 

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 05.04.2024, 23:34:45 xxx.xxx.63.239
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 05.04.2024, 21:29:24

Ano ano, Elsice je papírová. To bylo moje přání mít aspoň jednou v životě zvíře s papírama…😀

No, mohla by být holka ještě větší…ale stačí. Ona byla, tuším, nejmenší z vrhu. Neměla jsem příliš výběr - myslím, že ze dvou, ostatní už byli zadaní. A stříbrnou jsem chtěla schválně… Neříkej, že i šlechtična Elsa proletěla komínem…😂

kometa
kometa (4390 příspěvků) 06.04.2024, 09:49:35 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Děcka, načítají se vám Bobči fotky? Mě se to nechce načíst a nevím jestli je to chyba u nás v připojení? Nikčiny se mi načítají. 


Mně se načítají.

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 06.04.2024, 11:00:09 xxx.xxx.90.14

Díky všem, už jsem na to pak přišla, protože mi přestávalo načítat všechno. Nějaká zblblá Wifina zase, občas se musí vypnout, zresetovat. Už to fungá🙂 Tak jak jste na tom s počasím? V noci šly přes nás nějaké přeháňky, sice nanapršel ani milimetr, ale překvapilo nás ráno mokro. Příjemně🙂 Zatím je pod mrakem, kéž by to tak zůstalo, protože je 20st…a to nesvítí🙄

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 06.04.2024, 12:03:44 xxx.xxx.63.132
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 06.04.2024, 11:00:09

Včera hlásili kroupy. Tak jsem se děsila, že Čeněk schytá další rány. Ale prý to bylo v Čechách. Když jsem pouštěla ven Fida, bylo mokro, dtto ráno. Ale asi to nebylo nic extra vydatnýho.

Canka
Canka (301 příspěvků) 06.04.2024, 21:52:59 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Raduš trochu ten přístřešek zfušoval,takže se to ještě bude v pondělí dodělávat,musím ještě jet koupit dřevo další..ale hlavně,že už je to funkční..jak se to včera hodilo…večer se přihnala první letošní bouřka a konečně chcanec!!!Nic velkého,bylo to krátké,ale dost intenzivní…takže se aspoň něco zalilo a malá ponička si šla do toho přístřešku zalézt,než jsem je pustila domů ms večeři…tak mám radost,že už se má i ve výběhu kam schovat..

Včera večer jsme měli s holkama babinec a já to přehnala s alkoholem🙄Mě bylo dneska ráno tak zle,jak už dlouho ne….dopoledne jsem si vyzvedla čivavku a jeli jsme za zvířátkama..a odpoledne jsme jeli na výlet do hor a do lesů…bylo to moc hezké odpoledne…a bylo naprosto nádherný počasí..ještě kolem půl deváté,když jsem šla od zvířátek,tak jsem byla jen v tričku… 

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 07.04.2024, 10:39:28 xxx.xxx.90.14

No vidíš Niki, super, tak nakonec i vám něco sprchnulo👍 Tobě dobře tak😜 nemáš chlastat🤪🤪 ale chudinku čivinku jsi úplně zhuntovala😛😉 Na přístřešku teda není poznat, že by byl odfláknutý, vypadá normoš dobře, co by jsi chtěla za takovou chvilku vyrobit?!😏 U nás se včera odpoledne už vyjasnilo a bylo vedro. Dneska bude hůř, hlášeno 23(o stupeň to zvednuli) takže tipuju nejmíň 25👎

O těch souseda včelách u kurtu jsem určo psala, že kámoše na tenisu s Tomem pobodaly?  Včera jsem musela za ním, protože Tom vzteklý, že dneska přes poledne mají čtyřhru a jestli budou muset do haly, tak si pro těch 1200Kč za to k sousedovi půjde🙄 Takže jsem šla k sousedovi ho ukecat, jestli by nezavolal tomu svému příbuznému, co jsou to jeho včely a neposunuli je trochu dál od kurtů. Večer tam přijel a převezli je, snad to bude stačit🙄

Bobca
Bobca (989 příspěvků) 07.04.2024, 11:43:36 xxx.xxx.20.192

už jsem doma..mohla jsem už včera,ale Eli kadí večer a  ráno-a nechává to ležet navrchu..hrabe,hrabe a pak to položí..A nebyl to zrovna tuhý bobek(ale průjem taky né)..Ta představa,že bude celá od hovínek..Jsem radši zůstala do dneška..Druhý záchodek mají právě doma,a na ten Eli chodí-smrad neskutečný,když to nechá nahoře..Měla jsem i nerva..Jdu ke slipkám,dveře jsem za sebou zavřela-balkonové,jen ručkou přitáhnout..Přijdu,Safír nikde!!😲Neměl kudy utéct😲Tak jsem šla volat do zahrady,k sousedům-i ti mi pomáhali…prošmejdila jsem byt,vanu,pod komodou..asi 3x.Jdu z venku..a..pán si to šmáruje od koupelny🤔..Já,ščastná,že se našel,že si zajedu na oběd do OC Haná..Přijedu..Kocour nikde!!Zas lítání,volání-i doma..otevřela jsem několikrát skříň-rohovou(je malinko-asi 1cm dole pootevřená-nejde zavřít)..Napadlo mě nakouknout dozadu do rohu-je tam tma-nemá v té šatničce světlo,foťákem as bleskem..No co byste řekly..Byl tam.Hajzlík-ani nedutal🤔.Spal jak dřevo…Včera bylo krásně,šla jsem na chvíli na procházku..že už budu vědět,kdyby náhodou..

Dnes to ještě nekončilo..Nanosila jsem si věci do chodbičky,šla se rozloučit..Safír proběhl do chodbičky a já netušila,že on si umí otevřít i ty vchodové dveře!! a frnk,byl venku!!..Po kratší honičce jsem ho dopadla,vrata ven byly zavřené..JENŽE!!já za sebou nezavřela,a mezitím utekla Elza😲🙄..Tak Safírka zamknout a hledat tu mršku..je tam chodníček trošku zešikma,a užuž jsem ji skoro měla,smekla se mi noha,já na kolena,svalila se na zadek,záda,nohy hore z kopečka..A kočka fuč..Letěla směrem na zahradu..Naštěstí i tam byla vrata zavřená,a Elzu,schovanou pod stoličkou jsem lovila-přímo za ocas..Bylo mi to jedno..Uhoněná,špinavá,ale šťastná,jsem nasedla do auta a ujížděla domů..Jó,ještě né😎Schovku s klíčkem,že nechám kousíček provázku,na kterém budou ty klíče viset do schránky(tak jsem to měla já nachystané)zaháčené za ty štětiny v otvoru..no co-spadly mi dovnitř i s provázkem..Takže jsem musela Italy vzbudit,že jo,že dobrý-dojedou večer..Klíč má náhradní sebou..Uf🐈

druhý je fronta na ležení na mé tašce..a povlíkat jsem taky nemusela👍

Obrázek Obrázek Obrázek
Sardullah
Sardullah (1025 příspěvků) 07.04.2024, 11:53:21 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 07.04.2024, 11:43:36

Jako je fakt z podivem, jak se kočka dokáže schovat, když chce….to fakty člověk projde byt 3x, prohlídne všechno…koukne na každý místečko, kde by kočka mohla býti…a pak přesně…jde hledat počtvrté a kočku potká jak se někam přesunuje.

Fikovnice
Fikovnice (4545 příspěvků) 07.04.2024, 12:29:32 xxx.xxx.60.190
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 07.04.2024, 11:53:21

Však vzpomínáš, jak jsem šlechtičnu Elsu hledala asi 7 hodin, včetně kamerových záznamů na paneláku…a dáma celou dobu chrněla zapasovaná do konstrukce gauče??! Myslela jsem, že ji tehdy zabiju…když už jsme s tetou (byla u mě tehdy na návštěvě) ji de fakto oplakávaly…a dáma vylezla, mňoukla a začala si slastně protahovat tlapy!🤣

lesnizinka
lesnizinka (1621 příspěvků) 08.04.2024, 17:24:01 xxx.xxx.90.14
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 07.04.2024, 20:49:34

Spinká jak neviňátko, on jen chudinka tvrdě usnul a ty, že dělá schválně ,,mrtvého brouka"😉 A oči jak pomněnky, co bych já za takové dala👍My máme teda dost velký barák, ale kočičáci žádná ,,divná" místa a schovky nevyhledávají, mají dvě-tři místa kde vím, že je najdu chrnět😉 

Dneska bláziněc nějak od rána. Mamka si přijela nakátrovat hlínu na muškáty(rozloželý hnůj) Vždycky si bere tři pytle a po jednom si je odváží zrovna jak je naplní na modré kárečce domů. Po druhém měchu mi volala, že kárečce se nějak ulomilo kolo, že to málem nedojela. Volala to bráchovi, ten jí vynadal, že ji přetížila, kolo je umělohmotné a bude se muset koupit nové. Řekla jsem jí, že ten třetí nějak naložíme do auta a prý ne, to by sme nanaložily(nejspíš fakt ne) vezme si kolečko. Blázníš? Jak to chceš táhnout třičtvrtě kilometru, těžké jak sviňa na kolečku?!? ,,Pomalu, po kouskách" Ani naložit sme to nezvládaly, pak to přetáhnout po vyjetých kolejích…no jela s tím skoro hodinu! Po deseti metrech, pak už říkala, že to nemohla ani v rukách udržet. Zítra bude hotová👎 Ona je fakt hrozná🙄 Já sem si naplánovala dopřesazování keříků(místo buxusových koulí, co sežraly housenky) nějaké cesmínky zakrslé. Měla jsem je, ale na blbém místě, na sluníčku každý rok  zdechnuly👎 Tady jsou alespoň trochu chráněné, tak uvidím. Narýpat si v kompostu zeminu, smýchat s rašelinou, vykopat ty cesmínky a vysadit je do děr po buxusech, dotáhnout konve s vodou, pozalévat, vyhrabat binec, co se tam navykopával(zbytly buxusů, kamení, zbytky textilky a orvaný břečťan, co už byl nacpaný mezi buxusy.  Horko, 24st, sotva jsem se plazila. Ještě nějaké cesmínky zbyly, tak jsem je vysadila do květináčků, budou čekat, kam se upíchnou😉 Honem uklohnit rychlý oběd, naložit mamce ten poslední pytel na kolečko, poobědvat a konečně ležím na gauču (teda už bych zase měa vyrazit ven, nestíhám ani pročíst zprávy😏 ) Jo, odhlásila jsem noviny, MF. Chtěla jsem to udělat už vloni, ale vystýlám s nima odpadkáč na kompost😉 magazín už jsem půl roku neměla normoš čas přečíst, stejně všechno čtu na NETu. Tak jsem se rozhoupala a ukončila předplatné. Tom mi říkal, že mi dá raděj peníze na rozložitelné kompostové pytle😜

A teď jsem si vzpomněla, že ještě vyhrožovala kámoška😉 že se k večeru zastaví😏

Canka
Canka (301 příspěvků) 08.04.2024, 22:13:01 xxx.xxx.212.25

Ahojky děvčata,

Bobi Elza je krásná!!!A víš,jak dobře tohle znám?Že se kočičáci dokážou u mě v bytě schovat tak,že je prostě nemůžu najít a šílím? Přitom mám.vždycky prolezlá všechna místa a oni se najednou oněkud zjeví😂

Já dneska po práci frčela pro zbytek dřeva na ten přístřešek..no a co myslíte?Vzala jsem si sebou starou deku,abych to hodila do auta pod to dřevo a ty gumový úchytky,aby mi přichytili kufr otevřený?Ani jedno a ani druhý🙄Takže třísky a bordel všude po autě a místo těch gum mi to klučina z té firmy přivázal provázkem🤪Každopádně v pořádku jsem dřevo dovezla…ještě mi soused motorovkou na mou žádost zkrátil tu délku střechy a já už pak dodělala jen tu stěnu..jsem teď konečně spokojená..už to jen natřu o víkend a budu spokojená..a ponička snad taky…opekla jsem u toho buřty a měla jednu černou asistentku😂

Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (989 příspěvků) 09.04.2024, 07:33:47 xxx.xxx.20.192

Niki,Elza je ta menší,má jiné zabarvení,tmavší ocas..Doporučila jsem jí jít k vetce,má hodně “ospalků”-nevím,jak bych to nazvala,ale je to jiné,krvavější,a začíná jí občas vylézat třetí víčko..Safírek to nemá,ani ždibíček..Elza je z Prahy,Safír ze Slovenska..Jeho chovatelka je pořád v kontaktu,zajímá se..A to jsem měla velký strach,když jsme pro něho jeli nějak v prázdniny,že naletíme..Opak je pravdou,chovatelka úžasná,hodinu  si o něm povídaly,co a jak,dala jí spoustu věcí,pořád jsou v kontaktu..Spíš pražská je přesný opak..Nebudu jí zde pomlouvat,ale….☝️..Kámoška asi spěchala,aby měl kocourek společnost..A ona měla zrovna cestu z Prahy do Olomouce..

na první fotce je čekání,až se uvolní moje taška..Vetšinou na ní ležela Eliška a najednou jí zalehl Safírek(tu jsem vlastně dávala)😊Na druhé je jeho oblíbená pozice vedle mě a můžu ho donekonečna drbat všude..Háže bříško,atd..Na kozenkách vrní.U česání taky vrní a nastavuje se taky.Eli se nerada chová,nevrní,jen chvíli to strpí a uteče..Na poslední je vidět ten rozdíl ve velikosti..Myslela jsem,že je hluchá,ale prý není,stačí zaštěrchat sáčkem s pamlskama😀..To jenom mě měla v paži👎Fakt-dáma až do nebe..Nereagovala na nic,nos nahoře.🤗

U nás už je 25-teda na slunku.

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.