Aktuálně: 4 577 inzerátů178 229 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Třetí víčko

Doron
Doron (1917 příspěvků) 04.04.2024, 10:23:20 xxx.xxx.162.21

Buggyro, jak Vám slépky závidím! Kvůli liškám jsem zatím na chov rezignovala.😞

Možná si pořídím pštrosy Emu , na ty budou lišky krátký 🤣. Už si o nich něco studuju.😅

Jinak u nás už všechno kvete, třešně, broskvoně, hrušky, mirabelky .., za chvíli bude i šeřík.

Musím poslat pohled z okna, je to úplnej kýč !

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 04.04.2024, 10:26:13 xxx.xxx.90.20

Soused, i majitelé slepic si venku udělali pěkné záhonky. Koukala jsem, že sousedovi už se tam řádkuje mrkvička. Akorát jsem si říkala, že až ty slepice napadne jít ty záhony zkontrolovat, bude po úrodě vidím, co jsou schopné vyrobit v babči humně. Tom hlásil, že už je tam viděl, ale mrkvička vypadá OK. Mají obří výběh, mohou zobkat na třech polích rozlohou, jinak jsou to jedno asi zaseté a dva sady, cca 2 hektary. Takže by ty záhonky mohly vynechat. K tomu kohoutovi. Ony se slepice drží pospolu a mají tendence houfovat i bez kohouta. My nemáme kohouta u slepic cca 20let. První skákali na nás na děcka, další šel, když skočil na dědu, který nemohl na nohu, takže ho na zemi dokloval a od té doby jsme bez kohouta, i strejda vedle, kterého slípky mají s našima společný výběh. Nevím jestli jsem to už nepsala, ale onehdá volala tchýně, že se jí zdá, že máme slípky bez kohouta, jestli to neva, že už jí dvakrát skočil z hnojiště na záda a má to sečtené🙄 Je jí bezmála 80 a neví, že slepice snáší vajíčka i bez kohouta😛 Teď přišel mrak, trochu prsknulo a já mám jít roznést hříbky. Jinak jsem chtěla stříkat ty plevely, protože hurá👍 nefučí. Jenže jsou zase přepršky🙄 Sice je to neměřitelné, ale postřik bych tam valila zbytečně👎

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 04.04.2024, 10:54:10 xxx.xxx.198.226

No moje slepice se tedy mají tendenci držet pospolu jen tak jako aby se neřeklo - často se nějaká zapomene mimo 🙂 Já kohouta nemám taky už dvacet let (resp. vlastně jednou jsem měla, dostala jsem dva s liliputkama, lasičky je, pravda, sklidily jako první…), protože pro mě je to darmožrout, vejce to nesnáší, a množit hybridky nepotřebuju. Tak na co kohouta. Leda jako krmení pro kunu, no ale zase - to ho musím živit.

Leithian
Leithian (587 příspěvků) 04.04.2024, 10:57:30 xxx.xxx.51.104
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.04.2024, 10:23:20

Tak zkusit Brahmanky. A k nim ostrejsiho kohouta. Takovy 6kilovy hovado velikostne do pasu zrychtuje i psa😁

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 04.04.2024, 11:00:08 xxx.xxx.198.226

Chovatel brahmanek mi říkal, že kohouti jsou velmi klidná stvoření 🙂 A taky že ten jeho se přišel pohladit a rozvážně kráčel okolo… Tak možná spíš husenky?

Saga
Saga (358 příspěvků) 04.04.2024, 12:23:48 xxx.xxx.167.183

Nesnáším kohouty právě proto, že dobře pětadvacet let jsem musela strávit v jejich přítomnosti👎. Kdysi jsme měli mraky slepic a pouštěli je na dědinu, jako všichni ostatní a kohouti je strážili a vodili domů, tenkrát byl kohout celkem praktická věc. Ale stejně mě každý ráno nas*al, když ve tři hodiny po půlnoci začal řvát. Nyní vůbec nechápu, k čemu by mi byl, slepiček dva páry na uzavřeném prostoru, kam se žádný predátor nedostane. Akorát by užíral a otravoval slepice, které by na omezeném prostoru neměli možnost útěku. A hlavně tu nikdo neřve v časných ranních hodinách, slepice pouštíme beztak nejdřív kolem sedmé ranní a to i v létě, v zimě dýl. Vím, že teď zním jako typickej Pražák, ale kohoutí kokrhání mě prostě zrovna do extáze nedostává. Naštěstí tady u nás už má drůbež málokdo a kohouta skoro nikdo a vzdálené kokrhání je mi putna, ale když to zařvalo za zdí od ložnice, to by mě čert vzal👎😠

S predátory jsme nikdy neválčili, přestože tu jistě jsou, myslím, že každý chov lze zabezpečit tak, aby nebyla újma na stranu chovatele, ale bohužel to někdy není levná nebo úplně jednoduchá záležitost. Naši sousedi mají 40 slepic a pouští je do polí, ztráty mají pravidelné, ale protože odmítají slepice jakkoliv zabezpečit, s úhyny prostě počítají, to je daň za svobodu, podobně jako u polovenkovních koček.

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 04.04.2024, 12:51:31 xxx.xxx.90.20

Já jsem právě toho liliputího kohouta ještě vůbec neslyšela kokrhat! Tom říkal, že tak nějak chrchlá skřípajícím hláskem, podivně😛 Já jako hluchá ho neslyším, takže by mi nevadilo ani kdyby řval nad ránem, i když mám otevřené okno na tu stranu, páč když spím, tak spím a když nespím, tak je mi to šumák😉 To spíš slyším pravidelně sousedovic(přes jedno, právě i majitelů slepic) vlčákovou. 

U nás se malinko ještě slepice pouští, hlavně lidi kolem potoka tady u nás, ale už asi jen dva baráky. Ono začalo chodit hodně lidí se psy na procházky, bohužel i se psy, co loví, takže lidi o slepice přicházeli, tak je raděj už ven nepouští. Až tady tihle mladí sousedi si je zjara pořídili a pouští je za barák, kde nejsou nijak vidět a od zadu už jsou jen pastviny a les. Tady spíš hrozí, že je objeví kmotra liška. Ale jak tu řve vlčáková za plotem a přes jeden barák jsou zase volně puštěné JRT holky, tak možná si ve dne už netroufne jak v době, kdy tu byla jen pole a jeden jediný náš barák. 

Saga
Saga (358 příspěvků) 04.04.2024, 12:58:35 xxx.xxx.167.183

U nás už je právě volné pouštění slepic zakázáno obecní vyhláškou. Taky je tu ještě několik starousedlíků, co toto ignorují, nám ostatním je to putna, nikdo si na nikoho nestěžuje, ale právě ti, co pouští úplně ven, prostě na sebe berou to riziko, že budou taky třeba bez slepic. Prostě s tím počítají, proto jich mají tolik a když se něco semele, tak jen pokrčí rameny a neřeší to. Taky možnost. Já jsem ráda za naše hybridky s pravidelnou snáškou a nulovými problémy😄.

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 04.04.2024, 15:42:00 xxx.xxx.90.20

Protislepičí vyhláška?!?😛 Tak to by mě nenapadlo😀 Zrovna před hodinou jsem mluvila se sousedem a prý mu zatím záhonky nelikvidují. Soused šel s hadrem umýt okno, co mají na lince a co směřuje do našeho živého plotu, ale jako úplně. Že: musím ho umýt, od toho prachu, na to se prostě nedá dívat! Říkám mu: no jo, jenže prach hlásí na příští týden znova🙄 A stejně tím oknem nikam nevidíte😏 Ale tak neva, světlo tam jde a hlavně teď vidím ty kapky všude👎 Mám to stejně, od kuchyně jsem okna umyla, jsou bez záclon a za dva dny prach a můžu taky znova. Ale já to vydržím, počkám až po dalším prachu😏

Byla jsem roznést ty houby, vyšly mi pro tchány, tetě a ještě pro troje sousedy👍 Vrátím se a muž: ani se nesvlékej, někdo šramotí v odtahu digestoře, asi staví hnízdo.  A jo, odlétal tam odněkud pták, nejspíš rezek. Už kdysi jsme tam dávali síťku, teď složitě vyšroubuju zhotovenou mřížku dřevěnou, síťka nikde a nanosená hromada mechu a trávy suché…až dokamsi🙄 Musela jsem tam posvítit baterkou, bylo to až dva metry v té rouře roztahané, podle tyče vysavače, kterým jsem to odtud dostávala. Síťka tam sice byla, ale roztrhaná a zmuchlaná, použitá na to hnízdo😏 Tak jsem sehnala v domku jinou, dala jsem tam perlinky kousek. Snad to za chvilku nadopadne stejně😏

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 04.04.2024, 15:52:03 xxx.xxx.90.20

Doron, až teď jsem objevila váš příspěvek, posílaly jsme skoro stejně, tak už se mi nezobrazil. Hezké okno máte👍 A kvete vám to takřka na dotek😉 U nás taky😀 všechno, jen nikdo nefotí jako vždy🙄

Canka
Canka (304 příspěvků) 04.04.2024, 21:31:09 xxx.xxx.212.25

Ahoj holkyn

Jsem dneska chtěla skoro slavit,že pršelo,ale byla to asi 10 minutová záležitost a bylo po všem😔Přitom celý den se honili mraky a nic..jen silně foukalo…jako začínám být trochu zoufalá😔Výběh u koní opravdu totál sucho,všude praskliny..zahrádku už musím zalévat každý den,protože je úplné vyprahlá a to je teprve začátek dubna..tráva vůbec neroste..to si fakt dovedu u nás představit letošní ceny sena😢

Dneska jsme po práci s kamarádem začali stavět takový menší jednoduchoučký přístřešek pro miniponičku..nestihli jsme to celé,ale i když jsme stihli jen základ se střechou,tak malá si to hned oblíbila a šla tam zalehnout😂Druhá kobča byla děsně aktivní a zvědavá a se vším ,,pomáhala,,😂

Zítra po práci jedu se ségrou na oběd a nakoupit a navečer jdeme s kamarádkama posedět a pokecat…má být o víkendu úplně nádherně,tak si vezmu čivavku a vyrazíme někam na výlet😇 

Obrázek Obrázek Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 05.04.2024, 07:36:26 xxx.xxx.90.20

Niki, to jak leží ponička jste stihnuli postavit za odpoledne? To teda smekám, jste šikovní😲👍 Já onehdá vrtala jednu skobu do sádrošového stropu si v ložnici(na moskytieru) asi 6x jsem letěla zpátky do pracovny pro jiný vrták, než mi došlo, že ta díra nemůže být jen na ten pidi šroubek(průměrem) ale i na to divné hejble, co se tudy musí protáhnout, aby se nad tím rozevřelo a ukotvilo to celé. Sama jsem kroutila hlavou nad tím, jakové jsem pako, běžně mi to myslí, ale jak jsem chtěla honem, honem, o to hůř to šlo😏 Takže tohle by se u nás stavělo…nejspíš roky😛 s nejistým výsledkem, bo sme jak Pat a Mat😊 A až to dostavíte, napakujou se jí tam Božena s kobčou, protože nové je vždycky lepší😜

U nás včera zase pár kapek, nechci tě teda mučit, protože vím, jak je to hrozné. A když čtu: Evropa v létě zažije vlny veder…se mi normálně chce zvracet😢 Mám z toho úplně hrozný strach😟 Naštěstí ta předpověď, co hlásí na víkend není pro nás, u nás prý ,,jen" 21st. Bude to sice nejmíň 23, ale není to 28👎

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 05.04.2024, 15:16:22 xxx.xxx.90.20

Dneska ráno na obchůzce si dřepnu ke kámošky pejsaně u plotu, dávám jí kokina jako vždy, když tam zrovna je a plesk, něco mi bouchlo na rameno. Kouknu na něj a ptačí sranec jako kráva😲 Zvednu hlavu, nade mnou na větvi ořechu sedí kosák, prdel otrčenou přímo na mě😏 Doufám, že to bylo všechno ty prase!😛 To se mi snad ještě nestalo, jen u nás nad jezerem, když dělaly vlaštovky tréninkové pití a bylo jich tam milion. A to byl pidi prskanec, proti tomuhle😏

Dneska teda fáááákt veselo👎 Když se sousedi přistěhovali, navezli si až dozadu ke kurtu úly. Teda prý nějaký bratránek. Tom jim říkal, že u kurtu to nebude zrovna dobrý nápad. Ale dobrý, nic se nedělo. Dneska zrušil halu, zahájil venkovní tenisovu sezonu, přijel mu kámoš, po půl hodině dostal dvě žihadla do nohy a naštvaný odjel🙄 Tom řval jak pominutý, okamžitě ať si to se sousedem domluvím,,když jsem s ním taková kamarádka"🙄 ať okamžitě včely odstěhuje! Zatím jsem ho neviděla nevím, jestli neměl noční, nechtěla jsem tam zvonit. 

Pokračování: poobědváme, Tom nasratý, nemluví😏 odjíždí do práce. Za půl hodiny volá: jdi se podívat do tvého auta, jestli jsem tam v kastlíku nenechal klíče od kanceláře. Hm, to bych je nejspíš viděla, byla jsem v lékárně. Tak sedni do auta a jeď cestou a koukej, určitě jsem je nechal na střeše položené, pomatuju si, jak jsem se rozjel, že někde něco zašramotilo. A to jako kam mám jet? Nevím, naší ulicí, po Pekárnu třeba. Cóó?!? Já jsem v domácích hadrech(to už jsem vyjížděla z brány, myslela jsem, že budou hned tady někde, na rozbité cestě před barákem) A uvidím je? Jak velký je ten svazek, co tam všechno na něm je? Čip od kanceláře a milion klíčků…Nenašla jsem ho ani v zatáčce u Pekárny, což bylo divné, ani kousek dál na křižovatce, jedu dál vesnicí, už jsem na konci, asi jsem blbě čuměla, nebo je mezitím někdo našel, to není možné a uvažuju, že se u benzínky za vesnicí otočím. Cestou s ním pořád mluvím. Kde asi by spadnuli, na kterou stranu? Doprostřed cesty asi, u řidiče byly. A v tu ránu je vidím - ano, uprostřed cesty, takřka na čáře. Hned kousek byl vjezd do podniku, tak jsem se tam rychle otočila, popojela zastavila s výstražnýma, protože v tu dobu všichni z práce, velký provoz. Vyběhnula z auta, drapla na zemi klíče a prchla do auta. Nejsou rozbité a kolem rozfrnkané? Ne, nic tam nikde nevidím, čip tu je celý vypadá to, že je ani nikdo nepřejel🙄 Nechala jsem projet motorku, tři auta, kamion a hurá, jela domů, celá, auto celé, klíče celé😏 Vztekloň se trochu uklidnil😜

Bobca
Bobca (1009 příspěvků) 05.04.2024, 17:46:15 xxx.xxx.94.164

. Konečně se mi povedlo připojení na WiFi.. Posílám pár fotecek.. Menší je Eliška a větší Safírek. Už jsem si je i pochovala, mazlíčky. Venku mají udelanou volieru a dvířka zevnitř.. Kámoška je šikovná, i tu stenu si dělala sama. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 05.04.2024, 21:01:05 xxx.xxx.63.239
lesnizinka:

Děcka, načítají se vám Bobči fotky? Mě se to nechce načíst a nevím jestli je to chyba u nás v připojení? Nikčiny se mi načítají. 


Teda Sago!!!😂

Moc dobře si pamatuji, že jsi psala, že mourovaté kočky (tedy i moje) Ti připadají, jako by prolítly komínem…nebo nějak tak jsi to psala, že mám pravdu?🤣

A teď tu budeš obdivovat čičiny…😄

Počkej, zkusím poslat nějakou dosud neprofláknutou fotku…ale bude to někdo, kdo “prolítl komínem”…😂

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 05.04.2024, 21:05:58 xxx.xxx.63.239

Moje láska Fido ❤️ a na druhém snímku Elsa alias Elsice-opice alias Elííí alias Eliška alias…

Prostě každá z mých koček má asi milión jmen. Fida v poslední době nejčastěji oslovuji: Myšíííí 😀

Obrázek Obrázek
Saga
Saga (358 příspěvků) 05.04.2024, 21:22:33 xxx.xxx.245.41

Však jo, chytneš kočku za ocas, vrazíš jí do komína a voilá, máš mourka 😂😛.  Jen se přiznej, kolik máš doma komínů, že mají Tvoje kočky tak jednotvárný vzor? 😛Ty Bobčiné ale nejsou mour, ty jsou flekaté a ten ocas! Jak štětka na vymývání láhví! Náš sibiřák měl taky takový, tyhle maxichlupaté kočky jsou děsně nepraktické, ale krásné 😉

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.