Aktuálně: 4 805 inzerátů175 972 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (972 příspěvků) 01.04.2024, 12:13:52 xxx.xxx.20.192

tak to je fakt..to se nám s Jaruš ještě nepovedlo😟

Děvčata..mám taky problém🙏..U Zdenky mi kocour-cizí-venkovní,označkoval(no úplně obechcal🤮)kufr na kytaru..ten pevný,kožený..Cesta autem i s otevřeným okýnkem-120km-byla otřesná,i když jsem to umyla..Teď jsem šla na hůru,jestli to už vyčichlo,ale je to hrůza..Čím to mám vyčistit?nebo stačí nastříkat voňkou?tohle nemůžu dát do pokoje..Máte s tím nějaké zkušenosti?dík za radu.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.04.2024, 12:39:57 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.04.2024, 12:13:52

Mě napadá ocet, kys.citronová a soda, a zřejmě několikrát opakovat.

Fikovnice
Fikovnice (4408 příspěvků) 01.04.2024, 12:40:36 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 01.04.2024, 12:13:52

Boži, ten smrad je úděsnej, dobře znám! Snad SAVEM, ale zas abys neponičila povrch toho obalu…

Jinak oni mi zde opakovaně říkají (anebo píšou), že si mě neskutečně váží, vždyť jsem tu tak asi poosmdesáté!😂 I když spíše povícté. A přivezla jsem jim sem odhadem už nejméně 25 - 30 dalších lidí… Takže podnik, kde si umí vážit stálých hostů!👍 No a mně tu ze všeho nejvíc vyhovuje bazén se slanou vodou, kde je člověk sám! Takže plavu/plaveme nahé…🤭

hmn
hmn (1053 příspěvků) 01.04.2024, 14:13:13 xxx.xxx.112.173
Ronja s motejlem:

Mě napadá ocet, kys.citronová a soda, a zřejmě několikrát opakovat.


souhlas

možností je víc:
- jen posypat sodou a po cca půl hoďce vyluxovat
- jen octem
-posypat sodou a zalít octem, vyčistit
…..

ale co to udělá s kůží toť otázka (jako jen té sody bych se nebála)

savo ani ne

Fikovnice
Fikovnice (4408 příspěvků) 01.04.2024, 14:23:36 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 01.04.2024, 14:13:13

Myslela jsem, že Savem se přebije ten puch…

Jinak na všelijaké skvrny (i smrduté) atd. mi vždy byl opakovaně raděn/razen (?) normální Jar.

Fikovnice
Fikovnice (4408 příspěvků) 01.04.2024, 14:35:11 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 01.04.2024, 14:29:32

Tak v tom případě nevím…

Savo teda popravdě kočky nějak přitahuje, jestli se nepletu.

Mně kolikrát přijde domů takto strašně smrdutej Fido a netuším proč!😲 Že by se nechal pomočit od nějakýho venkovního nekastráta si moc nemyslím. A že by spal v nějakém brlohu nekastráta…??? Je to divné, ale občas páchne strašlivě a to on ani náznakem neznačkuje. Naštěstí to z něj vždy vyprchá samo.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.04.2024, 14:53:23 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 01.04.2024, 14:13:13

Kdysi mi kocour prochcal kozačky, a připomnělo se mi, že jsem to, pravda, nedávala najednou (jinak používám společně). Nosila jsem je dál, tak myslím, že nepáchly. Ale je fakt, vyzkoušet to radši na míň viditelným místě.

Bobčo, našla jsem třeba tohle, ale zkušenost pražádná.

https://www.benu.cz/menforsan-enzymat-odstran-moci-pachu-a-skvrn-500ml

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.04.2024, 15:58:12 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 31.03.2024, 22:07:03

Žínko, tak ještě jedna pro Vás, zimu přečkal i pan ropušák a dnes jsem je takhle nachytala. Díky, že jsem se mohla podělit s někým, kdo je podobně/stejně nastavenej. A už dávám se žábama pokoj🤪.

Obrázek
lesnizinka
lesnizinka (1574 příspěvků) 01.04.2024, 16:10:35 xxx.xxx.81.205

Co se pochcaného kufru týče…hm, nevím. Když nám Leonek přeznačkoval půl sedačky, sice jsme ji svlékla a vyprala, jenže zbytek už prosáknul na matraci. Smrad šílený, není třeba kočkařkám vysvětlovat, pavilon šelem. Tu matraci jsem doslova prolévala sodou, sodou s octem, slanou vodou, vanishem, aviváží, voňavkama…Ještě skoro za rok, když jsem na to místo dosedla, jsem to ucítila, jak to vyfouklo. Co se dá omýt, jako ten kufr, bych prostě postupně zkoušela vším možným. Tipuju, že ten ocet(ředěný pochopitelně) několikrát po sobě by snad mohl pomoct. Jestli je tn kufr fakt kožený, nezapomeň ho po očistě pořádně promazat, nejlíp sádlem třeba. 

Já jsem se v půl jedné doplazila z májůvek😏 Bože, mě se tam tak nechtělo, jenže jsem si říkala, že tam snad právě nikdo nepoleze. Hmm, tak to jsem se sakramentsky spletla, byla jsem 4tá! Ráno na obchůzce mě strašně bolely nohy. Dumala jsem, jak je to možné, když jsme včera jen celé odpoledne seděli u mamky s návštěvama - celým příbuzenstvem. Pak mi došlo, že jsem si v tu neděli poprvé vzala běžecké boty(v zimě jsem chodila v trackových nepromokavých) Za prvé mi odraly paty, takže jsem tak nějak našlapovala, abych to vůbec došla a za druhé, asi jiný došlap, namáhá se jinak noha a proto mě dnes tak moc bolely svaly. Nakonec jsem se ale hecla a kolem 10h vyrazila na kopec. Jak už píšu, byli tam už tři lidi, paní s mladýma. Tak jsem šla tak nějak bokem, kde jsem si říkala, že snad ještě nebyli. Něco jsem našla a když odešli přemýšlela jsem, jestli má ještě cenu někde hledat, když tam nejspíš byli od rána. nakonec mě napadlo, že paní je důchodkyně, pravděpodobně(narozdíl od těch mladých) neuvidí všechno, tak to zkusím projít po ní. A jasně, někde i vynechala, našla jsem, byla jsem tak nadšená, že jsem zkusila cestou zpět i kouknout na místa, kde hledali mlaďoši…a taky jsem našla, ti zase nezkušení asi😉 Cestou zpátky, jsem potkala bývalou spolupracovnici a mamky kámošku, že teprve jde…no asi nic nenajdete, už jste nejmíň 5tá. A vzápětí k nám přišla další paní😏 Prostě jsme se tam dneska skoro ušlapali😛 Ale menší taštičku jsem našla, takže budu mít pro sousedy, podělit ty starší, co už si nevylezou🙂 Zase tam strašně fučelo, snad víc tentokrát, jak u nás dole, normálně jak jsem dřepěla, mě to sfouklo až jsem kecla na prdel. A teda oči zase tak vypískované, že na ně už skoro nevidím, pálí mě hrozně, budu si je dneska už muset jít vykapat. Načistila jsem houbičky, co jsem přinesla v ten čtvrtek či kdy, uvařila polévku, než jsem to nachytala, uvařilo se, tak jsme obědvali zase v půl čtvrté😏 Muž naštěstí vyluxoval než jsem přišla, protože už tu byl obr bordel…dva dny jsem to odkládala🙄 A už tu sedím a datluju😛

lesnizinka
lesnizinka (1574 příspěvků) 01.04.2024, 16:40:24 xxx.xxx.81.205
Ronja s motejlem:

Žínko, tak ještě jedna pro Vás, zimu přečkal i pan ropušák a dnes jsem je takhle nachytala. Díky, že jsem se mohla podělit s někým, kdo je podobně/stejně nastavenej. A už dávám se žábama pokoj🤪.

Obrázek

👍😀 Já si je hýčkám, jenže si myslím, že je ,,zredukovaly" ty předešlé suché zimy, holomrazy😟 U nás to bylo normoš pářící masakéro, já už je od samičky musela normálně vyšťouchat, byla to plovací koule, samice a na ní třeba 7 nápadníků, oni by ji normálně utopili😲 fakt už se chudina zmítala pod vodou. Ale to je určitě víc, než 7 let. Pulečky nám redukovaly ryby(bělice) ale těch už je jen pár a pulčata už jsou celkem schované v hustém porostu kolem jezera. No a užovka, ta určitě. Sestřenka má malé jezírko, ale bydlí skoro v divočině a u potoka k tomu a té užovka vychytala jezírko komplet, žabky i karasy. Já mám v muže compu fotku, kdy jsme užovku vyfotili, jak se cpe u nás rybkou na mole. Jo a kromě ropuch, zmizely i užovky😢 Měla jsem je tu (chovku😉)už v době, kdy se stavěl barák, nastěhovali se do jámy s vodou na zalévání, takové malé jezírko to tehdy bylo. Normálně jsem si je opravdu ochočila, když jsem si sedla na břeh, spustila nohy do vody, a zavolala: Žofinky!…tak ty moje dvě ,,tkaničky" připlavaly a rejdili mi kolem noh, nechaly se pohladit. Pak se líhnuly v kompostu měli jsme vždycky velkou starou, říkali jsme jí babka, menší byla mamka a nové mrňata byly Žofinky. Psi se jim vyhýbali, ale nijak nehysterčili, když jsme na některou z těch velkých narazili v zahradě Berušek ji oběhnul širokým obloukem, Worka byl zvědavý, koho tam zdravím, tak stál a koukal na ni. Na toto jsem měla úžasné psy👍 Oni věděli, že když já na nějaké zvířátko mluvím (spíš šišlám😜) je to naše, náš kamarád. To jsem tu byla jak v ráji, jak Mauglí, jen já a plno zvířat. Z nich už není nikdo😢

Já chodím pořád nahlížet na hnízda žabích vajíček, jak se líhnou, jestli už všechny budou. Měli jsme jich…no nepočítala jsem, ale určitě kolem 30 to bylo. A to jedno tu u baráku, to bylo nějaké populární, protože to nakladly normálně na kopec! Pochopitelně, jak pak přišly mrazíky, tak ty horní přemrzly a teďka vypadají, že je po nich🙄 I jsem se tehdy snažila ho trochu popostrčit do hlubší vody, aby se celé potopilo, jenže to mají přichycené k rákosu a nešlo to😟

Canka
Canka (293 příspěvků) 01.04.2024, 17:35:48 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Jsem celý prodloužený víkend někde lítala a pořádně si to užila🙂Co se týče počasí,tak na to,jaká byla předpověď,tak jim to u nás úplně nevyšlo..ano..pátek a sobota bylo moc hezky,takže jsem výletila,dělala na zahrádce a u koníků a neděli a dneska kino,výlet do hor,výlet do zooparku a za dobrým jídlem..ve finále jsem teda celá ucaprtaná a musím ještě dneska doma uklidit a dát to tady do kupy,ale aspoň jsem si to užila..dneska u nás fouká,hnus počasí a celkem chladno teda…

Ale jsem aspoň zdravá narozdíl od některých tady😂 

Bobca
Bobca (972 příspěvků) 01.04.2024, 21:21:52 xxx.xxx.20.192

děvčata-děkuji všem za rady🌼..Zítra hned zkusím ty babské rady,než bych koupila ten drahý přípravek…Není to hladká kůže přímo jak kožené boty,ale vzhled jak krokodýlí boty,hrbatá..bude to umělina,prostě tvrdý futrál.Savo bych asi neto,ale ocet a to ostatní zkusím určitě..dám pak vědět

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 02.04.2024, 07:02:29 xxx.xxx.198.226
Daja:

Děkuji a jakmile bude čas kouknu na to. Hmmm nevypadá to zle a doufám, že tady napíšete jak to jede😉


pche, nejede, ani přes veliko se nic nechytlo 😀 Ale předpokládám, že je to proto, že jsem navnadila na jaře, kdy je spousta masa venku k dispozici. Přes léto myši neškodí, to jen v zimě. Teď jsou určitě rozlezlé po venku a vyhřívají se a cpou se žížalama, tak co by dělaly uvnitř. Navíc uvnitř jsem jim zrušila rejdiště, tak asi odtáhly. Mohla bych kyblík nastražit venku a doufat, ale tam mi ho zase rozfouká vítr… Kyblíky počkají na další zimu, beztak se teď i slepice mohou živit masem venku.

lesnizinka
lesnizinka (1574 příspěvků) 02.04.2024, 07:45:24 xxx.xxx.90.20

Kde jsou myši, upřesním pozděj, teď musím zacvičit a ven😉 U nás se stal zázrak a v noci pršelo, teď koukám - 20mm! Koukala jsem dvakrát, třikrát…ne opravdu ne dva, ale dvacet😲 Tak to jsem úplně v šoku, to tu dloooouho nebylo. Zdravím všechny navrátivší se cestovatelky😀 Brácha hlásil, že do Prahy jel 5h👎 Místo necelých tří.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 02.04.2024, 07:51:37 xxx.xxx.198.226

Já byla přes svátky u příbuzenstva, teda ve čtvrtek a pátek jsme ještě s osobním asistentem stihli zrotovat políčko a zasadit brambory. Tentokrát jsem se vykvajzla na hrůbky a dala brambory jen tak na plocho pod zem, nakašlat, je jich zaseto dost, něco z toho bude, v nejhorším nebudu rozdávat po příbuzných 🙂

Dosadila jsem česnek a do meziřádků k němu dala mrkev, schválně, co to udělá.

Ještě musím dát do země cibuli a do meziřádků chci taky mrkev, tak snad to půjde dokupy, je mi jinak líto místa.

Utěšeně se nám rozrůstá medvědí česnek, koupili jsme před 3 lety dvě rostliny, tak do loňska vždycky vyrazily tyhle dvě ze země a ta jedna postupně za ty roky krněla, až letos nevyrazila vůbec, ale zdá se, že nám ji nahradila asi stovka nových semenáčů, takže budeme mít medvěďočesnekové políčko - a to mám radost 🙂 teď nám bude svědčit, že bude trochu něco padat, včera pršelo docela pěkně.

Zkontrolovala jsem si vysazenou třešeň, a vítr mi ji nevyviklal ani nevyvrátil (je dost mělce a nevyvázala jsem ji nijak), tak asi dobré a už si jí nebudu všímat. Kvést letos nebude, ale starší kousky pokvetou.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.