Aktuálně: 4 818 inzerátů176 085 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 31.03.2024, 21:01:46 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 31.03.2024, 20:17:38

Boži, já piju zelené teď. Odjela jsem také na kratičkou dobu tam, kde to mám ráda!😉👍

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 31.03.2024, 21:06:31 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 31.03.2024, 21:04:58

Děkuji moc! Já Ti psala pár příspěvků zpátky, ať ten moribundus pořádně vykurýruješ!👍

Saga
Saga (338 příspěvků) 31.03.2024, 21:13:50 xxx.xxx.245.41

Vím vím, jako už mě to celkem štve, že mě to takhle drží, není to nic zásadního, jen že prostě nemůžu jet na 100%, nic víc. To neustále se střídající počasí je mi hrozně nepříjemný, teď bylo celkem hezky i u nás, ale zase se má ochladit, no co člověk nadělá…

Doron
Doron (1863 příspěvků) 31.03.2024, 22:02:49 xxx.xxx.7.2

Milé ženy, musím si vám postěžovat.

Taky jsem už přes týden nemocná, mám pocit, že mám snad černý kašel.😅

A ještě je všemu se mi dneska nepodařilo vyšlehat z bílků sníh. 🤣 Vůbec to nechápu, stalo se vám to někdy?

lesnizinka
lesnizinka (1576 příspěvků) 31.03.2024, 22:07:03 xxx.xxx.81.205

Dva dny tady skoro ani čárka, přijdu a tu 16! komentů😜 Sago jak píše Kometka, tohle bych nezvládla ani jako naprosto zdravý člověk😲 Vy už jste se musela strašně v tom marodění nudit, když jedete jak motorová myš😛

Ronjo, vyzvětšovala jsem si obrázek a koukám - oko…žabina to je👍 Chtěla jsem se zeptat, že doufám, že je to ropuška, protože skokanů máme v jezeře letos asi milion, tedy už se líhnou pulečkové - máme se, i sousedi😛 na co v létě těšit😏 Ale ropušek…jsme mívali minimálně 5 pářících se párů…a letos jsem neviděla ani jednu jedinou😢 Pořád doufám, že jsem nějakou přehlédla a třeba v malé bažince jsou její pulčata…ale nevím, hledala jsem, ale nenašla😢 A už jsem se dočetla, že ropušku máte👍

Bobi, já jsem zase tenhle tvůj příspěvek vůbec nezachytila😲 o pletýnkách bych si pamatovala😜super, máš se👍 Já si doufám zítra užiju po svém - vyhrabu se na kopec na májůvky. Akorát, že je volno, tak budou nejspíš vysbírané😏

Janino ty mrško, že ty se válíš ve welnesu?!?🤪

Bobca
Bobca (972 příspěvků) 31.03.2024, 22:10:49 xxx.xxx.20.192
Doron:

Milé ženy, musím si vám postěžovat.

Taky jsem už přes týden nemocná, mám pocit, že mám snad černý kašel.😅

A ještě je všemu se mi dneska nepodařilo vyšlehat z bílků sníh. 🤣 Vůbec to nechápu, stalo se vám to někdy?


jedině že tam spadlo kousek žloutku…stačí malinko,a nejde to..

Saga
Saga (338 příspěvků) 31.03.2024, 22:43:26 xxx.xxx.245.41

Doron, držím palce! Mám obavy, že vím, jak Vám je!

Žínko, určitě znáte takový ten pocit, že když vás něco baví, tak se do toho kolikrát tak zažerete, že najednou nevnímáte bolest nebo jen blbou náladu a jedete na plný pecky! Mě baví dělat na “svém”, to však bohužel nemohu říct o zaměstnání 👎tam vyloženě trpím jako zvíře, a chodím tam jenom proto, že musím, tže když je mi blivno, tak tam dvojnásob, ale když jsem doma, tak je i chcíp poloviční! Myslím, že rozumíte, i když to možná píšu kostrbatě.

Doron
Doron (1863 příspěvků) 31.03.2024, 23:37:16 xxx.xxx.7.2
Bobca:

jedině že tam spadlo kousek žloutku…stačí malinko,a nejde to..


To bude ono! Jeden se mi protrhnul a asi se tam trochu dostalo. Jak jsem unavená, jsem nešikovná.

lesnizinka
lesnizinka (1576 příspěvků) 01.04.2024, 07:41:56 xxx.xxx.81.205
Bobca:

jedině že tam spadlo kousek žloutku…stačí malinko,a nejde to..


Já nevím Bobi, jasně, že se to všude píše, já jsem patla a na pečení kopyto, takže se mi to stane každou chvíli, ale ještě se mi nestalo, že by se mi nevyšlehaly. Teda samozřejmě co vidím, se snažím vybrat, ale do molekuly to nebude😉 Mastnou nádobu nemívám, to myčka naštěstí umyje dobře😉 

Ano, ano Sago, vím o čem mluvíte, proto mám modré stehno, protože v ,,zápalu boje" člověk nevnímá😉 A jaké to je pracovat na cizím už si ani nepamatuju😛I firmy, kde jsem pracovala bývaly s náma spojené, krom těch úplně prvních. 

Bobca
Bobca (972 příspěvků) 01.04.2024, 08:25:21 xxx.xxx.20.192

Raduš,tak to se ti podařilo vybrat asi dobře,a měla jsi štěstí👍…Mám dceru cukrářku,se švagrovkama jsme pekly moře let na svatby,na vánoce u nás byla výrobna cukroví…😊Znám různé fígle-i na zdrclý krém,jak ho spravit..ale žloutek v bílku?většinou to nedopadlo..takže třeba jsme rozklepávaly(teda hlavně  já) vajíčka po jednom do hrnku,aby kdyby náhodou👎..se to dá prostě bokem a použije se to do něčeho jiného..Jednou švagrová přehlídla špatné vajíčko(nebylo ještě černé),ale nikdo to necítil,bo jsme pekly ještě i s amoniem-a to smrdí fest.A po upečení plátů,a nandání spousty kandovaného ovoce a polití čokoládou jsme to ochutnaly..!!a😲..Celá krabice od kuřat-plná!!skončila na dvoře u slipek..Od té doby jsme tomu říkaly"slepičí řezy"😀

Jinak přeju všem marodům brzké uzdravení😇🙏

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.04.2024, 08:27:08 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 31.03.2024, 22:07:03

Já si pamatuju, jak jsem chodila trávníkem a malý ropušky přede mnou utíkaly. Než se šla sekat tráva, bylo třeba projít zahradu, aby se schovaly, dát sekačku pro jistotu na vyšší kolečka. Poslední rok jsem neviděla ani jednu. Máme tu tuhle dospělou krásku + tu ještě žije samec, ale asi jim to s mladýma nevychází. Obcházela jsem rybníky, a jak kvůli suchu klesla voda, vajíčka uschly. Dřív byly v každý vyjetý koleji od traktoru - jak se tam držela voda, vracela jsem se z toulek se psem a pozorovali jsme je. Pak se nám tu asi před třemi lety objevila užovka obojková, myslela jsem, že přes nás migruje, protože jsem jí jen zahlédla a nic, ale vloni trávou prchaly mláďaťa a nevím, jestli ona baští ropuchy, když jsou jedovatý, asi ne, že? Takže nejspíš to sucho😪.

Žabí zpěv Vám závidím, patří to k těm venkovským večerům a mě mrzí, že nám každým rokem ubývá. 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 01.04.2024, 08:33:18 xxx.xxx.119.6

A když jsou ty Velikonoce, tak ještě jedna žabí, i když hodila by se spíš na Zelenej čtvrtek😁.

Tak hezký, klidný Velikonoční pondělí. Marodům zdar a sílu, válejícím se pohodu a makajícím, ať jde práce od ruky.

Obrázek
Bobca
Bobca (972 příspěvků) 01.04.2024, 08:45:28 xxx.xxx.20.192

Dřív byly v každý vyjetý koleji od traktoru - jak se tam držela voda, vracela jsem se z toulek se psem a pozorovali jsme je.

Jojo,jsem si vzpomněla..taky-spíš ještě hódně zamlada,jsme jezdili po polňačkách a v kolejích od traktorů to bylo..

Holky,objevil se mi na Pinterestu tenhle nápad👍..Vypadá to dobře..šloda,že nemám balkon😊..a nápad pro bobíka..Kdo vozí dřevo do krbu,si může udělat “pomocníka”.Kočku jsem dávala myslím do veselého okénka,ale dám ji ještě sem,líbí se mi🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 01.04.2024, 11:59:50 xxx.xxx.177.249
lesnizinka:

Dva dny tady skoro ani čárka, přijdu a tu 16! komentů😜 Sago jak píše Kometka, tohle bych nezvládla ani jako naprosto zdravý člověk😲 Vy už jste se musela strašně v tom marodění nudit, když jedete jak motorová myš😛

Ronjo, vyzvětšovala jsem si obrázek a koukám - oko…žabina to je👍 Chtěla jsem se zeptat, že doufám, že je to ropuška, protože skokanů máme v jezeře letos asi milion, tedy už se líhnou pulečkové - máme se, i sousedi😛 na co v létě těšit😏 Ale ropušek…jsme mívali minimálně 5 pářících se párů…a letos jsem neviděla ani jednu jedinou😢 Pořád doufám, že jsem nějakou přehlédla a třeba v malé bažince jsou její pulčata…ale nevím, hledala jsem, ale nenašla😢 A už jsem se dočetla, že ropušku máte👍

Bobi, já jsem zase tenhle tvůj příspěvek vůbec nezachytila😲 o pletýnkách bych si pamatovala😜super, máš se👍 Já si doufám zítra užiju po svém - vyhrabu se na kopec na májůvky. Akorát, že je volno, tak budou nejspíš vysbírané😏

Janino ty mrško, že ty se válíš ve welnesu?!?🤪


…uhodla…🤣


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.