Aktuálně: 4 978 inzerátů174 008 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 27.03.2024, 20:07:28 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 27.03.2024, 18:56:37

Já to, Orionko, už ani za osobní útok nepovažuji. Štve mě to strašně, ptž jsem auto opečovávala…ale tak třeba ten mládenec ze servisu fakt umí zázraky. A řekl, že cena bude DO 2 tis. Kč!!!!👍 Nemohla jsem uvěřit, ptž ta kapota je zvalchovaná fakt na mnoha místech.

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 27.03.2024, 21:08:34 xxx.xxx.62.247
Fikovnice:

Já to, Orionko, už ani za osobní útok nepovažuji. Štve mě to strašně, ptž jsem auto opečovávala…ale tak třeba ten mládenec ze servisu fakt umí zázraky. A řekl, že cena bude DO 2 tis. Kč!!!!👍 Nemohla jsem uvěřit, ptž ta kapota je zvalchovaná fakt na mnoha místech.


Na stranu druhou ještě za dob IF jsem psala, že jsem na starém autě měla rozprsklé vajíčko - po celé délce auta. Při umývání se pak urvala anténa, takže škoda tehdy byla asi 1500,- Kč. A pachatel na 99% magor z našeho domu. Je to blázen, a působí nebezpečně. Bojí se jej plno lidí. I teď jsem stála několik dnů přímo pod jeho okny. Ale zdál se mi poslední týdny zkompenzovaný!😀 On dle mě chodí vždy jednou za čas do cvokhausu a pak je nějakou dobu neagresívní. Těžko říct, kdo má na svědomí toto…

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 27.03.2024, 22:14:43 xxx.xxx.62.247
Buggyra:

Balon by hlavně svrchu na kapotě neudělal takovou jámu. To by ho někdo musel hodit z letadla. Ale parabolou svou hmotností tohle prostě neudělá. To musel fakt někdo na tu kapotu skočit nebo něco (někoho) hodit.

Jestli na kamerách nebude viník, tak opravdu bez šance, a holt je to blbá náhoda, že si vybrali tvoje auto. No být tebou bych to brala tak jako by ti na auto spadnul strom nebo sníh, prostě se stalo, co už. Horší by bylo, kdyby ti do něj vlezla kuna…


Každopádně mě to donutilo začít sjednávat havarijko…

Holky, prosím, nenapsaly byste zde, kdo jste u jaké pojišťovny a kolik platíte? Já mám Čeňka u ČPP. Hned jsem tam volala, že budu chtít auto pojistit i havarijkem. Nabídli mi dva balíčky - oba jdou dohromady s povin. ručením. Jeden je asi za 8.8 tis. Kč, druhý za 11 tis. Kč. Oba pokrývají vandalismus, ten levnější, tuším, neřeší nehodu (což je divné), ale jen vandalismus, přírodní živly, zvěř a odcizení.

Mluvila jsem se sousedem, on má taky vymazlené autí a má je prý pojištěné u nové pojišťovny Pillow, prý vychází nějak dobře…ale pro něj. Na každé auto logicky trochu jinak. Prosím, poradíte někdo, nebo spíš podělíte se, kde a za kolik máte pojistku vy? A co všechno pokrývá…?

Canka
Canka (285 příspěvků) 27.03.2024, 23:09:23 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Tu sulku zítra vyfotím,tedy když na ní nezapomenu🙄

Technickou mám zdárně za sebou a kromě prasklé prachovky je auto prý v super stavu,tak mám radost..mám zase na 2 roky klid..a stálo to míň,než jsem čekala…

Jsme dneska s kamáredem betonovali patky,musíme postavit ven do výběhu ještě jeden pidipřìstřešek pro malou ponici,protože ta větší jí furt vyhání..bylo nádherně..krásných 18°C!!!A zjistila jsem,že Berťas má kamaráda nového..a ten vypadá úplnějako Edík😟 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.03.2024, 06:45:59 xxx.xxx.198.226

Včera žádný myší záchyt… zítra jim hodím do toho kyblíku na dno trochu namočeného zrní, kdyby se něco přes svátky chytilo, aby mi to tam neumřelo.

Daja
Daja (414 příspěvků) 28.03.2024, 06:53:24 xxx:xxx.ed27:3301
Buggyra:

Včera žádný myší záchyt… zítra jim hodím do toho kyblíku na dno trochu namočeného zrní, kdyby se něco přes svátky chytilo, aby mi to tam neumřelo.


Prosím nevím jestli jste dala odkaz na ty víčka na kýble. Pokud ne prosím nasměruje mě kde to jde koupit. Děkuji.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.03.2024, 07:05:36 xxx.xxx.198.226

Fikovnice, havarijko bych sjednávala (jsem kdysi sjednávala) pouze pro případ, že bych při případné nehodě nechtěla zůstat bez auta. Že když si to rozstřelím, dostanu peníze a jdu koupit jiné.

Pokud ti jde o škody způsobené osobou a nikoli provozem na silnici, tak si sjednej jenom připojištění na vandalismus ke svému povinnému ručení. Vyřídíš to snadněji a bude to hned. Při sjednávání havarijka po mně chtěla pojišťovna auto přistavit, aby si ho mohl jejich technik prohledat a podle toho mi určili podmínky pojištění, např. mi kvůli vadě na čelním skle toto chtěli připojistit za nějaké nesmysly, takže to jsem odmítla a měla jsem havarijko bez skel (to sklo tam je dodnes).

Já už teď mám na všech autech holé povinné ručení, ČSOB pojišťovna mi k tomu do toho balíčku nacpala nějakou mikrohavarijku, pojištění věcí v autě a malé úrazové pojištění řidiče pro případ autonehody, ale to je spíš tak mazání medu na hubu, nemyslím si, že by z toho nějak dechberoucně plnili, kdyby na to přišlo. Taky to pojištění zavazadel je na částku asi 2 tisíce. Teď jsem nechávala na jiné auto taky přesjednávat pojištění, od Koop jsem přešla k ČPP, tam nemám vůbec nic navíc, kromě rozšířené asistence, o kterou mi šlo.

Všechny ty povinka mám do šesti tisíc za rok, jenže mám starý auta, a jak pravím, jsou to holá povinka.

Co možná se snažím mít pojištění čehokoli u zavedených finančních domů, u velkých pojišťoven. Ale naše zprostředkovatelská společnost má docela přísná kritéria, s kým jde do holportu, a momentálně už zařadili i Pillow a Slavii, takže na tyhle dvě pojišťovny se už asi taky dá spolehnout. Máme u Pillow dodávku, ale zatím jsme neřešili pojistnou událost, tak nevím, jak ta pojišťovna funguje.

U Koop i ČSOB jsem už řešila pojistnou, u Koop i přes havarijko, a obě fungovaly bez problémů. ČPP ještě vyzkoušenou nemám, ale tam se také ničeho nebojím.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.03.2024, 07:21:16 xxx.xxx.198.226
Daja:

Prosím nevím jestli jste dala odkaz na ty víčka na kýble. Pokud ne prosím nasměruje mě kde to jde koupit. Děkuji.


Dajo, odkaz je dlouhý, dejte si do vyhledávače “temu víko past na myši” a ono vám to vyjede.

A dá se to samozřejmě koupit i jinde než na tom TEMU, já jsem to tam koupila, páč to bylo nejlevnější a hlavně jsem to TEMU chtěla otestovat 🙂

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 28.03.2024, 09:35:07 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 28.03.2024, 07:05:36

Buggyro, já celý život neměla havarijko neb jsem si říkala, že přece nebourám. Ale tady po tom vandalismu něco sjednám.

Jenže! ČPP nenabízí NIC k povinnému ručení, jako třeba jen ten vandalismus. Musím mít havarijko a v něm nabízí jen ty dva výše uvedené balíčky. Tudíž jedině přejít k jiné pojišťovně…

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.03.2024, 09:41:41 xxx.xxx.198.226

Tak ono není jen na “já nabourám”, ale taky na “spadl mi strom do cesty” nebo “ujela pode mnou krajnice” nebo “zaparkovala jsem o lampu” a “skočila mi svině do cesty”… Mno já na tohle mám zprostředkovatele (teda… jsem zprostředkovatel sama, ale nebaví mě se v tom hrabat), který dle mnou zadaných parametrů mi prošmejdí různé pojišťovnické produkty na trhu a vybereme pak společně to, co mi bude nejvíc vyhovovat. Tak možná oslovit někoho takového, umím si představit, že ti ušetří dost peněz. Třeba proto, že havarijko je dost drahé, kdežto připojištění vandalismu k povinku je pár stovek. Aspoň já to tak měla, nechávala jsem si připojistit vandalismus u Koop, když mi haranti ze školy poškrábali auto. Nakonec jsem to nevyužila, ale byl to holý vandalismus (nebo v kombinaci ještě s jedním, třeba živly, možná to nešlo sjednat samostatně - ale rozhodně to nebylo součástí havarijka, to bych neplatila…). Takže jo, klidně přejít k jiné pojišťovně. Já to dělám furt, klidně co dva roky, když se ukáže, že jinde mají lepší podmínky ;-)

Orionka (neregistrovaný) 28.03.2024, 10:46:04 xxx.xxx.148.3

Sice jsem to prskla do veselého okénka, ale když jste u aut, dám to ještě sem, neboli tu ná : značka K+R ? Znáte? Víte ? Však jste tu skoro všichni řidiči.

Fikovnice
Fikovnice (4280 příspěvků) 28.03.2024, 11:11:33 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 28.03.2024, 07:05:36

Buggyro, ještě k té ČPP. Právě soused mi ji dost pohaněl, a že ta Pillow je super. Nicméně prý si mám dát prostě srovnávače cen. Každopádně dávat jedenáctku ročně u ČPP mi přijde fakt nějak hrozně moc. Ale nikdy jsem havarijko neměla, takže nevím.

Vtipy (neregistrovaný) 28.03.2024, 11:12:12 xxx.xxx.161.241

Když vezete děti k busu, pusu a jeď holčičko, papá. Tato dopravní značka označuje parkoviště, na kterém lze zastavit za účelem vystoupení a nastoupení osob, které dále využívají prostředek hromadné dopravy osob. Zkratka K+R vychází z anglického „Kiss and Ride“, tedy polib a jeď.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.03.2024, 13:19:35 xxx.xxx.198.226

Havarijko je velmi drahé. Velké riziko pro pojišťovnu (dříve či později se to auto rozbije, žejo).

Proto říkám, lepší připojistit samostatně vandalismus, event. ještě s něčím, k povinnému ručení. Vandalismus a třeba střet se zvěří jsou pořád ještě pro pojišťovnu menší riziko.

Já srovnávače nepoužívám, tak nevím, ale mám za to, že i když to hodíte do srovnávače, musíte pak projít pojistné podmínky, srovnat si limity plnění, omezení, výluky, atd., a v tu chvíli mi přijde ten poradce o dost šikovnější, páč si tu práci dá za mě. Nakonec ona to ta moje zprostředkovatelka taky nejdřív hodila u sebe v programu do srovnávače, a pak jsme se šly hrabat těmi pojistnými podmínkami 🙂 Ale ona ty pojistné podmínky má holt z centrály zpracované do přehledných tabulek. No i tak jsme musely otevřít Všeobecné pojistné podmínky u nějaké pojišťovny z webu, protože jsme ten jeden parametr (rozsah asistence - CZ/EU a pod.) v tom běžném srovnání nenašly…

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 28.03.2024, 15:41:19 xxx.xxx.81.205
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 28.03.2024, 10:46:04

Vůbec jsem netušila, tak jsem si to vyhledala. No už vím. U nás se nikde, ale fakt v širokém okolí tato značka nevyskytuje, protože do města je to několik vísek. Kouknu, až budu jezdit v nejbližším městě. 

lesnizinka
lesnizinka (1541 příspěvků) 28.03.2024, 16:17:09 xxx.xxx.81.205

Uf, jak je hezky, absolutně nestíhám🙄 Já vím, že je to blbé psát těm, co ještě ke všemu chodí do zaměstnání, ale prostě fakt nestíhám. Stačí vylézt do zahrady a najdu si tam milion věcí, co je třeba dělat a lítám od jednomu k druhému(jako vždy😏) A pořádně není nic. A to nemluvím o tom, že ,,saharský písek" se nekonal a já mám ta okna špinavá😏 Tomovi má navečer přijet spolupracovník, říkala jsem si, že alespoň ty vchodové dvěře by bylo záhodno…jnže na ně svítí slunko teďka. A pak jsem chtěla ještě jít do zahrady a pak jsem chtěla ještě vyběhnout na louky, protože jsem v zahradě zjistila, že rostou májovky!😲 Hmm, v březnu…děsím se léta, tohle dobře nedopadne😟 Včera jsem do tmy dělala záhony a sázela, alespoň mrkev, celer, různé druhy cibulí,  letní česnek, kopr. Udělala jsem si i řádek na hrášek, dnes jsem ho koupila, ale jsem ho ještě hodila naklíčit, aby byl dřív. No ale: bylo to šílené! Zem nepromrzla, takže elektrická motyka(malý rotavátor) mi skákal povrchu jak divoký kůň, nemohla jsem to ani udržet. Večer jsem myslela, že mi upadnou zápěstí, mě debila nenapadlo si je stáhnout, jak to dělával děda - měl na to takový kožený pásek ušitý z pevného řemene a zatáhnul si to, když třeba štípal dřevo. Takže jsem se domů doplazila za tmy, pak hned šel tenis, v půl desáté jsem si letěla umývat hlavu ještě a okamžitě vytuhnula. Jak jsem na mokré usnula, tak jsem se z mokrou o půlnoci probudila🙄 Teda muž mě probudil. Dneska jsem valila objet město, všude jsem něco potřebovala, koupila jsem si lilie a chřest a musela to povysazovat. Viktík asistoval. Teď čekám s uvařeným obědem, až dovalí z práce. Vařila jsem králičí perkelt, aby bylo i na zítra, když jsme doma. 

Daja
Daja (414 příspěvků) 29.03.2024, 04:26:30 xxx:xxx.da71:4488
Buggyra:

Dajo, odkaz je dlouhý, dejte si do vyhledávače “temu víko past na myši” a ono vám to vyjede.

A dá se to samozřejmě koupit i jinde než na tom TEMU, já jsem to tam koupila, páč to bylo nejlevnější a hlavně jsem to TEMU chtěla otestovat 🙂

Obrázek

Děkuji a jakmile bude čas kouknu na to. Hmmm nevypadá to zle a doufám, že tady napíšete jak to jede😉

Daja
Daja (414 příspěvků) 29.03.2024, 04:34:28 xxx:xxx.da71:4488
Buggyra:

Tak ono není jen na “já nabourám”, ale taky na “spadl mi strom do cesty” nebo “ujela pode mnou krajnice” nebo “zaparkovala jsem o lampu” a “skočila mi svině do cesty”… Mno já na tohle mám zprostředkovatele (teda… jsem zprostředkovatel sama, ale nebaví mě se v tom hrabat), který dle mnou zadaných parametrů mi prošmejdí různé pojišťovnické produkty na trhu a vybereme pak společně to, co mi bude nejvíc vyhovovat. Tak možná oslovit někoho takového, umím si představit, že ti ušetří dost peněz. Třeba proto, že havarijko je dost drahé, kdežto připojištění vandalismu k povinku je pár stovek. Aspoň já to tak měla, nechávala jsem si připojistit vandalismus u Koop, když mi haranti ze školy poškrábali auto. Nakonec jsem to nevyužila, ale byl to holý vandalismus (nebo v kombinaci ještě s jedním, třeba živly, možná to nešlo sjednat samostatně - ale rozhodně to nebylo součástí havarijka, to bych neplatila…). Takže jo, klidně přejít k jiné pojišťovně. Já to dělám furt, klidně co dva roky, když se ukáže, že jinde mají lepší podmínky ;-)


Fíkovnice Buggyra má pravdu, nejlepší najít zprostředkovatelé a on Vám opravdu najde nej výhodnější pojistku. Taky ho mám a každý rok chodíme pojistky upravovat. Oni totíž mají i samy osobě slevy s pojišťovnama. Nám se havaríjko už nesčetněkrát vyplatilo, posledně nové auto 10měsícu staré jsem napbourala zadek , škoda za 105 000kč. Havaríjko předplacené na 5let, řekl manžel😉a proto mě nezabil.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.