Aktuálně: 4 792 inzerátů176 089 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Třetí víčko

Saga
Saga (338 příspěvků) 25.03.2024, 09:08:50 xxx.xxx.167.183

Edit - tymiánový čaj nejspíš zabral, míň chrchlám, vit. C si beru ten pro koně a mám ho ještě půl kila, tže nedostatek nehrozí😛Už mám uvařený další kotel bylinkového čaje. Kolega se mě vyhýbá😂asi vypadám bacilonosně, ale trošku se mi ulevilo, uvidíme, jak to půjde dál.

kometa
kometa (4303 příspěvků) 25.03.2024, 09:29:21 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.03.2024, 07:22:32

Brufen (ten jsem zatím nelupla). Uvidím, do kdy to vydržím

Já antipyretika taky nelupu - pškně poctivě čaj, cibuli a česnek.

Saga
Saga (338 příspěvků) 25.03.2024, 09:37:31 xxx.xxx.167.183

Taky se to snažím vyřešit bez léčiv, jen s bylinkami. Brufen jsem si od toho čtvrtka, co je mi blivno vzala 2x, jinak tymián, céčko, cibuli a přes víkend i ten česnek, ten raději do práce nee😄. Jako mohla bych i med, mám 2 sklenice, když on mi tak strašně nechutná…tak se mu zatím vyhýbám. Mám tu aspoň pěkně teploučko, což je bonus👍

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 25.03.2024, 09:49:40 xxx.xxx.198.226

ad tahací forichťung: vemte “cikánskou” kárku, nechte si k ní od chlapa přivázat dvě břízky a uříznout zadní trubku a dopředu dodělat madlo, nasaďte bleděmodrý postroj, a vyražte. Kárka má 50 kilo,  jestli, tu za sebou poník ani neucítí. A když bude terén nevhodný, půjdete pěšky, když bude terén chvíli vhodný, nastoupíte zezadu na kárku jako na římský vůz a pojedete ve stoje. Viz náčrtek

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.03.2024, 09:57:38 xxx.xxx.119.6

Taky přeju marodům zlepšení stavu a brzké uzdravení. O víkendu jsem byla lazar přes záda, měla jsem docela pilný týden, když bylo hezky, jeden kompost prosátý a odvezen na záhony, druhý přeházen, opraven záhon, ve kterém krtek vyvalil kameny. Ostříhány stromy a větve zpracovány, máme nový drtič - miluju ho, stejně jako ochranná sluchátka😁. Doštípaný a srovnaný dřevo (bude i na příští zimu🙂), odvezeny dva valníky hlíny, dorovnány a uváleny vybagreniny, vypleto, přesázeny květináče - spousta kvítí zimu nepřežila, no jo. Jee, a s pejskem, jak jsem si ten týden venku užívala, dlouhý procházky jsme měli, fakt paráda.

No a v sobotu na nákupu, jsem dávala na stranu bednu s potlučenými jablky a lup ho, projela mnou taková bolest, až mi slzy vyhrkly😪. Myslela jsem, že tam sebou plácnu, no nějak jsme dokoupili, cestou zpět slzavý údolí při každým hrbolu na silnici, naštěstí bylo fakt hnusně, takže jsem neměla výčitky, že budu ležet a fakt jsem ani prstíkem nehnula, záda jsem si nechávala promazávat kostivalem a dost se to zlepšilo, ještě nebudu dělat nic těžkýho, ať to nepokouším a snad to bude dobrý. 

Počasí o víkendu, v sobotu ráno 17 st. to jsme dali výlet a ten nákup, pak už jen lilo, včera chumelenice, pršosněžení a déšt, v noci taky. Dnes to vypadá, že by mohlo být líp. 

Dávala jsem asi pozdě semínka, ale už jsou venku rajčata, kedlubny, saláty, afrikány, okrasný česneky, papriky zatím nic, ale ještě je brzy. V záhonku u jezírka je letos hezkej medvědí česnek, původně jsme ho měli u domu, tam se mu nedařilo, šel pod jabloň, tam jsme mysleli, že úplně zhynul, ale jak jsme dělali ty úpravy, našly se "cibulky něčeho”, co šlo k tomu jezírku a teď jsme zjistili, že je to ten česnek. Tak třeba tam jednou budu mít malej hájek, už se tam krásně rozrostla mařinka a lesní jahody.

Jo, taky jsem někdy psala o pořízení pokojovek do tmavší ložnice, zatím jsem vzala nějaký kapradiny, hézký, názvu si nepamatuju, u jedný ale bylo psáno, že je jedna z nejodolnějších kapradin - tak ta odešla jako první😁. Taky mi, a nevím proč, asi odchází lopetkovec - tři rostliny, přitom ten jsem měla hezkej. 

Tak ještě jednou, ať je marodům líp, já bych doporučovala ještě pití cibule a česneku a mít je na nočním stolku nebo pod polštářem, ale každý má to svý, osvědčený…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.03.2024, 10:05:51 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 25.03.2024, 09:57:38

Plus teda taky samozřejmě záleží, co člověku je. Tak, Sago, držím palce, ať stačí to bylinkování, aby to nebylo něco, na co je potřeba vyšší zásah lékařský.🌷

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 25.03.2024, 10:09:11 xxx.xxx.198.226

Cibuli a česnek v hojném množství konzumuji, pitím se nezdržuji. Na ty langoše padly dvě palice, za sobotu to ve mně zmizelo, až zasyčelo 🙂 A cibule ve vajíčkovém salátu byla půl minulého týdne. Teď mám dva dny od cibulovin vynucenou pauzu, ale dnes večer zase ztrestám nějaká vejce a cibuli k nim šoupnu 🙂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.03.2024, 10:11:26 xxx.xxx.119.6

A ještě, každou noc teď řáděj kočky, rvou se a řvou jak blázni. To se k nim v šílení přidá i pes🙄, tak pak v posteli vymýšlím všelijaký scénáře, teda nic drastickýho, většinou k nim sprostě promlouvám, ty nejdrzejší odkopávám na měsíc. Musí to být pro ně náročný, myslím, že tu jsou všechny kastrovaný, ale taky je to pro ně asi malej prostor na to kolik jich, ani nevím, tuším, že moc😁.

Saga
Saga (338 příspěvků) 25.03.2024, 10:11:57 xxx.xxx.167.183

Buggyro, díky za obrázek! Já to doma nadnesu, zda “by se to nemohlo jako vyrobit”? Vím, že něco podobného má i Čanka, tenkrát se mi to moc líbilo, jak to vymyslela! S tímhle bych mohla i na pole (když na něm není plodina) a na louky. My tu totiž jinak vedeme jen silnice a já s koňma extrémně nerada chodím do civilizace, to je vždycky za trest projít obcí, protože se na nás všici sesypou jak kobylky a to já extrémně nesnáším (tyhle prudící hladiče😠). Proto chodím výhradně terén, jako echt terén a těmhle elementům se vyhýbám. Právě od toho dne, co jsem doma rozbalila modrý postroj, nad kterým jsme svorně všichni óchali a áchali, přemýšlíme, co za tu malou prudnu hodit, aby se co nejvíc unavila😄!

lesnizinka
lesnizinka (1576 příspěvků) 25.03.2024, 10:12:19 xxx.xxx.83.242

Nějak nám stále blbne připojení, takže včera nás to odhlásilo lautr všude. Já sem naběhnu, napíšu sáhodlouhé psaní ke všem, o počasí atd a zjistím, že nejsem přihlášená. Tak si to poctivě zkopíruju, pak vlezu na hesla a zkopíruju si heslo….debil👎 Ještě jsem našvaná, vůbec se mi to nechce psát znova. U nás v sobotu půl dne hezky, pak pár neměřitelných kapek, do nádrže mi natekly dvě konve🙄 sotva jsem zalila sazenice salátu ve skleníku. Včera zima, 8st a vítr, dvakrát mini přeháňka, opět neměřitelná, i se sněhem. Jo, ráno mi tak profukovalo mikinu, že jsem si musela zkřížit ruce na břichu, protože pod mikinou holé a jak led. Dneska ještě přitvrdilo, vichr větší, stupňů 5 - vzala jsem si na mikinu vestu a dobře sem udělala, i tak mi teplo nebylo. Ven nejdu, asi se dám do mytí oken(takže vlastně jdu😏)

Saga
Saga (338 příspěvků) 25.03.2024, 10:17:01 xxx.xxx.167.183

Ronjo, díky! Já myslím, že to umořím! Už mám půlku směny za sebou, nezhynula jsem, stav se nezhoršuje, možná malinko (ťuk ťuk) zlepšuje. U koní bude odpoledne zase jenom half-service, tříčtvrtku jsem poslala do krámu, ať mi nakoupí něco pro zdraví a doplní tu úděsně prázdnou lednici, tže tam taky nemusím. A hlavně, pak už zbývají jen 3 pracovní dny a ne 4!! Což je bonus jako prase😉!

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 25.03.2024, 10:25:34 xxx.xxx.198.226

Sago, ještě mě napadlo, že to původní madlo “tohle pryč” by se dalo třeba trochu narovnat a pak nacvaknout zpátky (a pro jistotu přichytit třeba hadicovýma objímkama nebo něčím takovým) a nemuselo by se vymýšlet nic nového. Pokud vychytáte rovnováhu, není třeba se kdovíjak zásadně přidržovat, ale je dobré, když je na co se spolenout, když se poník lekne nebo nečekaně vjedete do výmolu. Na žádný velký terén to není, je to nízké, bude dobré z toho uřezat takové ty patky, o které se to opírá, za ty to všude zadrhává (tuhle káru máme, kus je jí vidět dole na foto)…

A na poli nebo louce to bude strašně drkotat. Jako nerozpadne se to (hned), ale drncá to, není to odpružené 🙂 Polňačka se s tím dá, to je v poho.

Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 25.03.2024, 11:09:28 xxx.xxx.119.6

Ježiš, se omlouvám, přehlídla jsem, že už jste si tu o cibuli psaly😂. No nevadí, třeba si nedáváte rožmackanej česnek do gázi a tu pak do nosu, na protáhnutí dutin, ale třeba jsem přehlídla i to😂.

lesnizinka
lesnizinka (1576 příspěvků) 25.03.2024, 12:46:18 xxx.xxx.83.242

Že ,,cikánská kárka"😛 Boha na dědině jsme s tím jezdili donedávna všichni😜 myslím, že ji ještě mí každá starší rodina. Moje mamka s bráchou ji mají po babči, strejda vedle má svoji, já nemám, ale někdy by se na něco většího převézt šikla. 

Hledala jsem si ještě něco na NETu (taky se mi šíleně dneska nechce nic dělat😏) a volá mamka, že jede na hřbitov a volá, protože si mobil nebere. Při poslední cestě na nákupy v pátek, na něj pukla v tašce smetanu. Mobil žije, na rozdíl od předchozího kolegy, na který jí vyteklo vajíčko👎 Říkám jí: dneska, když je tak hnusně zima, fučí? ,,No, ale alespoň neprší". Kouknu na předpověď: tak ti nevím, ale přeháňky hlásí dnes, líp má být zítra, i když…vichr zase. ,,No, tak já radši jedu dnes". Netrvalo čtvrt hodiny, najednou tma. Kouknu na radar, mrak jak kráva, až bouřka. Chtěla jsem jí hned volat, ať se letí někam schovat (kam netuším, snad WC je tam otevřené) jenže si nevzala ten mobil, že áno. 2 minuty a šutora - kroupy pohustu, vichr, pak pršení. No výborné, jedu se podívat, kde je jí konec. Tom že: a co tam budeš s ní dělat, má kolo, to jí stejně nevemeš…Říkala jsem si, že alespoň ji vzít do auta ohřát, nebo zavézt dom převléct atd. Přijedu tam, ta vysmátá, že co tam dělám? Sice teda mokrou bundu a promočené semišové kozačky, ale prý byla pod hustým smrkem, tak dobré, nedostala to napřímo(to by snad ani nešlo, bylo to hrozné)  A že:  a nezavolalas mi, co se žene. Já jsem chtěla, už jsem točila mobil, ale jsem si uvědomila, že jsi hlásila, že si ho raděj nebereš🙄 ,,Hmm, ale já jsem si ho nakonec vzala"😏Tak kdybych to věděla, nemusela jsem tam letět autem ji zachraňovat🙄 Toto mi dělá pořád👎

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 25.03.2024, 12:51:56 xxx.xxx.198.226

Já tomu říkám cikánská, protože v tom cikáni tahají ty oškubaný okapy a vytrhaný kabely do sběru. Jinak my to tady na vesnici používáme všichni doteď a ještě dlouho budem. Ale neumím to dobře pojmenovat, protože dvoukolových vozíků je hodně, akorát v těch menších nevozí cikáni okapy…

Moje máti má nařízeno mít mobil u sebe stále a pořád, a běda jí, jestli ne, tak dostane takový sprdunk, že si ho příště přišije rovnou na ucho. Jako já ke své drahé matce chovám úctu a kloním hlavu a poslouchám jak hodinky, ale vocamcaď pocamcaď. Máti se mi taky smála, že co je mi po tom, jestli má mobil, ale pak jsem jí vysvětlila, že  když ji nezachráním, tak budu muset prodat herky, a si piš, že se dostanou k někomu, kdo se k nim bude chovat nešetrně - od té vteřiny bez mobilu nevychází.

No, já jsem na tom hůř. Mobil pro mě nemá nějak citovou ani jinou hodnotu, takže nelením ho nechat třeba přes víkend v autě nebo zapomenout v práci. Poslední veselá nastala včera, kdy jsme jeli na ty závody, byla jsem předběžně domluvená s tím pánem na pneumatiky, a telefon jsem nechala doma na stole. Tralala. Ještě že jsem si, chytrá horákyně, napsala číslo na pána a adresu na papírek, a schválně jsem si papírek necvakla na telefon, ale na klíče (bez těch upe auto neodemknu, tak byla jistota, že to vezmu s sebou - asi prozřetelnost). Takže pak na cestu pro pneu jsem dostala máti mobil, s máti jel v autě jiný člen výjezdu, který měl svůj mobil, a ještě že tak, protože aspoň si mě mohli zavolat na pomoc, když se jim rozpadla ta dodávka. Sranda musí bejt 😀

lesnizinka
lesnizinka (1576 příspěvků) 25.03.2024, 13:14:19 xxx.xxx.83.242

No však. Jsem jediná, kdo ji má na starosti. Brácha je daleko. Nikoho jiného nemáme, teda strýce, který se stará max sám o sebe(a je starší jak mamka) a tetu se sestřenkama ve vedlejší vesnici. Má nařízeno totéž, co vaše máti, no dodržuje? Nikoliv👎 Ted jí zjistili ještě ke všemu tu cukrovku, což možná vysvětluje ty stavy, kdy jí bývá ,,slabo". Když se jí nemůžu dovolat, volám první strejdu, ten mi řekne max, že ji ještě dneska neviděl. Volám sousedku, jestli je doma a neviděla ji, tak ať k ní vleze. Když ani té se nedovolám, musím skočit do auta a jet tam🙄 A to už jsem notně vyplašená. A ona s úsměvem vyleze ze skleníku, že no a co?  Bych ji v tu ránu zabila👎 Já na mobil nemám snad citovou vazbu😛 ale uchylku, pocit, že ve chvíli, kdy ho nemám, se zaručeně něco stane a já to nebudu moct ovlivnit, zachránit…No rychtyk, na 90% to tak je👎 Takže jakmile zjistím, že jdu do zahrady a nemám v kapse mobil, propadám panice a letím pro něj. Že bych někam jela bez mobilu nepřipadá v úvahu. několikrát kontroluju, jestli ho mám😏

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 25.03.2024, 13:18:27 xxx.xxx.198.226

Tady dneska celý den prská, to bude vody, těším se. Nádrž je pod okapem a od pátka do ní utěšeně sbírám vodu, voděnku, budu mít na zalévání (teda… ještě musím mít co zalívat, aneb nemám zasazeno a zaseto venku zatím lautr NIC 🙄).

Musím se podívat na svou novou čerstvě zasazenou třešeň z minulého týdne, zda s ní vítr nezacloumal. Překvapilo mě, jak mělce jsem ji dostala od zahradnictví nařízeno zasadit… tak aby ji vítr nevyvrátil (jsem lempl a nezatloukla jsem k ní konstrukci ani byť jen jednu trubku na přivázání).

lesnizinka
lesnizinka (1576 příspěvků) 25.03.2024, 15:23:04 xxx.xxx.83.242
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 25.03.2024, 13:18:27

Já venku taky zhola nic, já bych se ještě stejně do té své jílovice nedostala, hlásí hezky, vichr, tak to snad trochu obeschne a pak už to zkusím. Dneska jsem nakoupila semínka zeleniny a už teď vím sakra, že nemám hrášek, protože tam nebyl🙄 Musím ještě sehnat, zkusím druhou prodejnu. Zjistila jsem, že mi chcíply asi dva angrešty a červený rybíz. Postupně, ale letos už nadobro. Budu muset stejně sjet - jestli tedy ještě prodávají. 

Bobca
Bobca (972 příspěvků) 25.03.2024, 15:25:17 xxx.xxx.20.192

tyjo,tady se to rozjelo😀..že čučnu a čtu tady skoro půlhoďku..U nás byly kolem poledne krupky..bubnovalo to o střechu dole..Ale teď svítí sluníčko..

lesnizinka
lesnizinka (1576 příspěvků) 25.03.2024, 16:37:23 xxx.xxx.83.242
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 25.03.2024, 15:25:17

To byly ty naše asi😜 Houby krupky, my měli kroupy celkem velké teda😲 Já jsem to taky četla dlouho a ani jsem na nikoho konkrétně nereagovala, protože na konci jsem zapomněla, co jsem četla na začátku😜


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.