Aktuálně: 4 793 inzerátů175 910 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (4401 příspěvků) 29.03.2024, 20:48:39 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 29.03.2024, 20:44:32

Ale tak jsou lidi, kterým pivo chutná…a to jsem já! Zamlada se člověk přece dopustí kdejakých ptákovin. To mě snad nechceš kritizovat za moje telecí léta…?😉

Jinak to, že chodím na zelené pivo, beru jako tradici. Kdyby bylo růžové, tak chodím na růžové. Mně je ta barva šumák.😄

lesnizinka
lesnizinka (1573 příspěvků) 29.03.2024, 20:49:16 xxx.xxx.81.205

Sardullah, tak lichořeřišnice na mšice - jak píše Ronja - je blbost. Na mšice 100% afrikány, ale to jen ve skleníku, kde se ta vůně z nich prostě line. Venku to asi takový efekt mít nebude, ale nezkoušela jsem. Ve skleníku to mamka takhle řeší celý život a mšice na paprikách tam ještě nikdy neměla, teď mám pár let skleník i já a dělám to stejně. Takže kolem těch stromů to bude pokus, pak podej hlášení, jak to dopadlo😉

Fikovnice
Fikovnice (4401 příspěvků) 29.03.2024, 20:51:12 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 29.03.2024, 20:44:32

A to určitě nebylo pití na sílu. Já jsem s přáteli byla schopna fakt sedět v hospodě jednu "směnu", t.j. klidně 8 hodin.😂Byla jsem prostě hrozné kvítko, no… Co už se mnou…

Studentská léta + těsně po nástupu do práce = takto jsme chodívali řekněme do mých 28 - 30 let. Pak mě to prostě přestalo bavit…

lesnizinka
lesnizinka (1573 příspěvků) 29.03.2024, 21:12:13 xxx.xxx.81.205

Mě ani nikdy nezačalo…tohle bavit😛 Ráda se s přáteli sejdu, jednou za rok😉 na pár hodin. Víckrát si myslím, že by už ani nebylo o čem mluvit😏 Bobeš nikde, Nikča nikde, dostanou černý puntík😏 Bobča měla někam jet? To jediné ji omlouvá, ale nevím, nepamatuju si právě. Niki, tobě jsem zapomněla napsat, že proto kočičáka možná Berťas toleruje, že vypadá jak Edík? 

Fikovnice
Fikovnice (4401 příspěvků) 29.03.2024, 21:29:50 xxx.xxx.62.247
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 29.03.2024, 21:12:13

To nee! Myslíš, že kočky se preferují podle podobnosti?😉

Podle mě je to náhoda: Buď si sednou nebo ne. Kočky jsou spíš individualisté. Já si možná měla nechat Fida samotného. Ale už je holt situace taková jaká je. Před chvílí jsem zas musela zasahovat: Kuky a Elsa byli ve při!!!😀

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 30.03.2024, 09:48:47 xxx.xxx.119.6

No nám většinou se mšicemi pomáhají sýkorky a beruchy, při nějakém větším problému jsem zkoušela mýdlový roztok - to hlavně na keřích, tak jako zhynuly no, ale hlavní příčinu - mravence, to moc neřešilo. Vysadila jsem aromatický bylinky, docela se jim nelíbí máta, ale myslím, že je otázka času, kdy si z ní udělají mosteček.

K nám dorazil ten saharskej prach, hnus.

lesnizinka
lesnizinka (1573 příspěvků) 30.03.2024, 10:43:15 xxx.xxx.81.205

Ronjo, koukala jsem ráno do údolí v horách před náma a bylo tam nějak šedooranžovo. Říkám muži: kurňa, tuším je to prach. Víc než ten mi asi vadí jít proti tomu vichru, víc než polovinu cesty mi to hučí do uší a já hluk nesnáším. Jo, oči mě pálí taky, asi je mám opískované🙄 Teď v telce ukazovali, že už je pohustu nad celou republikou👎 U nás 17st. 

S těma mravencema je to potíž, oni fakt ty mšice natahají všude. Ono na mšice na keřích nejvíc pomůže je prostě smít hadicí, prudkým proudem. Než je tam zas natahají, chvilku potrvá😉

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 30.03.2024, 19:25:04 xxx.xxx.119.6

Jo, já ráno vyběhla se psem, nejdřív mi byl ten opar divnej, než mi došlo, co to je, foukalo, no nedalo se jít, v očích to bylo, mezi zubama mi vrzalo, co teprv pes🙄. Stočila jsem to dom, u našich skoro nic, tam prý jen brzy ráno. Cestou dom zase jako jinej svět, všechno v oranžovým oblaku, vlastně zajímavá podívaná, trochu jako ze strašidelnýho filmu.

 Jsem grogy, s našima jsme si dali do těla, když jsem tam dorazila - nalehko, musela jsem si půjčit bundu, kdyz jsme šli se psem. Pak už vykouklo sluníčko a bylo teplo, chvílema docela slušný vedro, jak se makalo. Ale mám z toho dne dobrý pocit, stihli jsme toho dost.

 Ty mšice, já nevím, mám asi obě ruce levý, mně vodou sundat nešly, nebo spíš jsem se bála, že ty keře zlomím, to bych to od půlky schytala😁. My neměli kdovíjaký problémy s mravencema, třeba v domě jsme je nemívali vůbec - do loňska, a to už na ně vzal drahý hrubou sílu, nějaký pastičky. No a jak bylo sucho, tak je pravda, že bylo mravenců a mšic víc. 

Dobrou noc.

lesnizinka
lesnizinka (1573 příspěvků) 30.03.2024, 19:37:31 xxx.xxx.81.205

Ještě, že alespoň vy ste se tu ukázala, nakukuju a nikdo nikde. Buggyra hlásila cestu k příbuzným, ta Bobča se mi matete, že taky něco plánovala, proto finišovala s těma taškama. Nevím, co je s ostatníma holkama, Fíkovnice vypisuje jinde, Niki nejspíš někde výletí, Saga doufám, že už je zdravá…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 31.03.2024, 12:00:03 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 30.03.2024, 19:37:31

Žínko, no a že jsme si včera pokecaly, co🤣.

Bobča, psala, že jede hlídat kočiny.

Saga
Saga (338 příspěvků) 31.03.2024, 14:39:53 xxx.xxx.245.41

Ahoj holky!

Hlásím, že žiju, ale jako…už mi bylo v životě líp teda! Jsem myslela, že ten moribundus ze mě vyskočí mnohem dřív a tak nějak v kuse, ale odchází pomalu a po částech. Až dnes a to už je !!10 den!! můžu napsat, že je mi jakž takž. Snažím se normálně fungovat, neležím, ale všechno mi děsně trvá a nemůžu to udejchat. 

Každopádně i tak jsem zvládla něco málo práce a o holky koňské už se starám sama bez pomoci, ale na ejchuchů to ještě není. Aspoň mám doma hezky uklizeno, vytřeno, vypráno a vyžehleno. Taky jsem vyklidila zimní seník (mám dva), všechno vymetla, zbytek sena nastěhovala na půdu, umyla okna ve stáji a nyní je místo sena v seníku zaparkovaný vůz za traktor. V seníku jsem našla ježka, asi tu byl celou zimu, tak jsem ho musela o pár metrů přemístit, ale doufám, že ho to neodradilo a že tu s námi zůstane. Taky máme pro tchány poštěpkováno a nadělané dřevo a uklizeno v lese, kde jsme káceli. Přezutá auta, umytá kola a já jsem taky umývala všechny zimní boty, impregnovala a uklízela do šatny, stejně tak jako většinu zimních oděvů. A mmch jsem zjistila, že na jaro mám jedny rozpadlé pracovní sandály a jedna jezdecká perka…no heh…asi budu chodit bosa. Takovýhle nedostatek bot jsem neměla ani nepamatuju👎.

Jsem ráda, že je už letní čas a zítra ještě jeden den volna. Víc toho zatím nezvládám, večer se vždycky zhroutím na gauč a mám tak nějak dost. To volno přišlo v pravý čas!

kometa
kometa (4300 příspěvků) 31.03.2024, 17:17:18 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 31.03.2024, 14:39:53

Právě jsem propadla hluboké depresi. 🙂 Tolik toho nezvládnu ani v plném zdraví.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 31.03.2024, 17:33:21 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 31.03.2024, 17:17:18

No mě Saga donutila přestat kňourat nad menstruační bolestí😁, pilná jako ona jsem nebyla, ale binec, co mě doma sejřil jsem dala dokupy a zahradničím a mám radost…přežila další zimu, snad bude další generace🙂.

Obrázek
Saga
Saga (338 příspěvků) 31.03.2024, 20:01:51 xxx.xxx.245.41

Děvčata nepropadejte žádné panice!😄

Však jsem to sotva udejchala, momentálně chrchlám jak starej tuberák a jsem celá placatá, ale mám radost z dobře odvedené práce. Ono je to s úplně jiným elánem a motivací, když člověk nemusí do zaměstnání, nemusí ráno brzo vstávat a být furt na telefonu a ve střehu! Když je mi ouvej plácnu s sebou na otoman nebo na mez a prostě si dám oraz. A to jsem si tak kolem páté hodiny říkala, že dneska už stačilo, že nebudu nic dělat a najednou se mi nabídla dobrovolně vodička pro minihorse, že bychom mohli jít ven. No, holky už nebyly venku celou dobu, co chcípu, takhle bychom šly ve čtyřech, vyvenčily oba koně naráz, no…Tak jsem vybrala nejkratší trasu, asi 3 km, abychom to udejchaly (vodička taky po nemoci) obě dvě, holky moc hodný, ale asi v půlce trasy se naše mini odepla vodičce z panik karabiny, vůbec nevěděla jak, a z nabité svobody bylo solidní rodeo😄! To, jak dvě dospělý ženský naháněji jednoho minihorse po cca hektarový louce, sledovány cobem, kterej se na tuhle zábavičku zvysoka vyprd a vzal to jako příležitost naplnit si panděro, vidět nechcete😄! Obě uchrchlaný, skorem zadušený jsme ale nakonec zvítězily, kdy jsem prostě vzala coba, otočila ho směrem domů s tím, že ten malej zmetek se přidá. Stádový pud zvítězil, když ta malá bestie zjistila, že je tam sama, to byly fofry, aby nás dohnala! My teda sípem obě dvě, ale tak hlavně, že koníčci měli zábavičku😄! A už nic nedělám, jenom vana a gauč, přísahám!😄

Saga
Saga (338 příspěvků) 31.03.2024, 20:07:41 xxx.xxx.245.41

Edit - Kometo, prosím - svoboda je nabitá, nebo nabytá? Už mi to úplně nemyslí a nejsem si jistá, nemám ráda hrubky ve vlastním projevu😟!

kometa
kometa (4300 příspěvků) 31.03.2024, 20:10:01 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 31.03.2024, 20:07:41

Svoboda je nabytá (nabýt = získat). Nabitá (naládovaná, plná energie) je pistole nebo žena - jako vy.🙂

Bobca
Bobca (967 příspěvků) 31.03.2024, 20:17:38 xxx.xxx.20.192

Raduš-psáno kolem 25.3.🙂

U nás nesněží,je 6 stupňů,ale mám tu tmu,bo venku je černo☹️..Ve středu má být už 20 stupňů😊hurá..Jedu ke Zdence,ve čtvrtek mají na hřišti akci,bude zelené pivo(což teda až tak nemusím)Mám vzít kytaru,dojet už ve středu-ve čtvrtek budu péct jejich oblíbené pletýnky,prý už se chlapi těší..Už je to tradice..Ze 2 kil mouky..Jedli je i ke guláši😄Jinak holky budou dělat ještě langoše.Bude dražba věcí,co ti doma přebývají😇

Akorát jsem nepsala,kdy dojedu,nechávám to otevřené….Takže než jsem dnes početla všechno..🙂.Akce se vydařila,pivo Brněnské zelené bylo dobré,ale Litovel nestála za nic..tmavé-kalné..Jinak to bylo super,akorát ke hraní nedošlo,hrály se pak šipky..Bolely mě škraně od smíchu..Končili jsme v 1 v noci..Kočky jedu hlídat ve čtvrtek 4.4…Do neděle..

Byly jsme ještě na Hukvaldech..Stavily jsme se pak v Rychalticích “u Richarda” na obědě ještě s dalšími 2 kámoškama..Výborně tam vaří ,a porce jsou obrovské👍Tašky se líbily…

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ronja s motejlem (neregistrovaný) 31.03.2024, 20:55:33 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 31.03.2024, 19:07:27

Ropucha, nešla jsem blíž, abych jí neplašila (třeštění oka chápu), i když ona je spíš taková “mouchy snězte si mě.”

Fikovnice
Fikovnice (4401 příspěvků) 31.03.2024, 21:00:48 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 31.03.2024, 14:39:53

Sago, moc Ti přeju, ať už se cítíš úplně OK…ale nepřetěžuj se, a pro jistotu vše pořádně vylež/vykurýruj!💖


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.