Aktuálně: 4 582 inzerátů178 198 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 02.04.2024, 08:07:37 xxx.xxx.198.226

Příbuzným jsem vezla nějaký materiál, takže když jsem v pátek za tmy dorazila, akorát jsem se svalila do postele a bylo mi všechno jedno. 

V sobotu dopoledne jsme vyložili ten materiál z přívěsného vozíku a jak jsem byla po té nemoci (no ne že bych to doléčila, ještě chrchlám, a přesně jak píše Saga, nic neudejchám a ze všeho hned unavená.. hrozný), tak mi to dalo takovou čočku, že jsem si šla pak lehnout a prospala jsem i oběd.

Večer grilování, no odešla jsem jako první, protože jsem byla unavená a dělalo se chladno, tak jsem opět padla naznak a do mdlob.

V neděli jsme se pustili po vzoru žínky do kultivace políčka na brambory (asi 10x10 m). Sucho na troud a země je tam prašná a neřekla bych jílovitá, ale drží se to pohromadě bez jakýchkoli mezer. Rotavátor elektrický na šňůře, je to lehké a spíš to po té udusané zemi skákalo, než že by se to zahryzlo. No tak jsme tam s tím několik hodin zápasili na střídačku s příbuznou, obě vorvaný jak jetel, no nakonec jsme to nějak porvaly a na další grilčo jsme přišly pozdě… já si zapomněla vzít punčochy pod tepláky, takže jsem na grilču poprosila o deku, ale bylo to málo a pod deku mi zalézala zima… A to bylo špatně, už při usínání mi bylo jasno, že mi to od nemoci nepomohlo. No naštěstí jsem byla chytrá horákyně a převlíkla jsem si aspoň to propocený triko, než jsem si šla sednout…

No a v pondělí jsem teda nadělala na tom políčku malým plužíkem na tyči (to se asi nějak jmenuje, ne?) ty hrůbky a příbuzná byla spokojená. Nad políčkem má ještě tak na dva moje rotavátory a tři její rotavátory vyrobený takový “zvýšený” záhon (políčko je zakousnuté do svahu, tak je nad ním břeh), na který si natáhla geotextilii a já jsem jí pak do toho záhonu nacpala jahody. Měla dvacet sazenic a pak jsme přesadily ještě nějaké staré ze zvýšeného záhonu, které chtěla rušit, takže 1x10 m záhon jahod, to jsem zvědavá, co s tou sklizní bude dělat…

Všechno jí tam kvete. No a modřenců tam má lány, zase si na podzim od ní vyreju bednu a dám do výběhu ke koním, ať nám to tam na jaře pěkně kvete 🙂

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 02.04.2024, 08:12:16 xxx.xxx.198.226

Na fotkách výše u kytek její starý domácí kocour (asi plnoletý).

Já tam mám “svou” kočičku viz foto. Ta se mnou spí v posteli 🙂

A jinak je tam kočičí ráj, někdo by řekl kočičí množka, ale jsou to venkovanky a ona poctivě kastruje. Další foto další kočky. Je jich tam průběžně asi patnáct. Letos šest odrostlých koťat, která se budou kastrovat - předposlední foto jedno černé (celkem dvě černá, tři mouratá a jedno flekaté bílo-mouraté, taková drzá vopice hyperaktivní).

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Saga
Saga (358 příspěvků) 02.04.2024, 09:32:23 xxx.xxx.167.183

No, já teda musím říct, že mě už ten můj chcíp pěkně leze na nervy🤧! Popracovala jsem sice dosti, ale dobrovolně, a když to nešlo, tak jsem s sebou někde plácla, spala do kdy chtěla, spala i po obědě, když to bylo potřeba, a vono to furt nestačí😠! Dneska, když mi v 5:00 ráno zazvonil budík, tak jsem nevěděla co dřív, jestli se jít vy🤮 nebo usmrkat a uchrchlat k smrti. Teče mi z očí i z nosu a už mě to silně neba, teplotu nemám, krk dobrý, ale prostě furt to není ono. Doma jsme se shodli na tom, že to vážně musí být z toho počasí, u nás už je asi 3 týden furt vichr, nedá se před tím nikam utýct a když zrovna nefouká, tak ch*ije. A tak furt dokola. O tom volnu svítilo slunko i u nás, naštěstí, ale foukalo furt. A dnes už zase déšť👎. Včera, když jsem poklízela výběh, což mi trvá cca 40-50 minut, tak za takhle krátkou dobu klesla teplota z 21°C na 14°C!! Jako pak má být člověk zdráv, z takovýchhle výkyvů🤧! Jdete ven pomalu v tričku a vracíte se v zimní bundě…

Saga
Saga (358 příspěvků) 02.04.2024, 09:34:43 xxx.xxx.167.183

Buggyro ty kočky jsou mňaukézní🤗Náš soused krmil dva toulavé kocoury, už jsou tam tři, tak se to u nás taky pěkně rozrůstá, ale my jsme rádi.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 02.04.2024, 09:57:19 xxx.xxx.198.226

Já naštěstí už jen kýchám a kašlu, jinak potíže nepociťuji (neteče mi, nebolí, nechraplám, no problemo), ale cítím, že jsem prostě pořád krůček od toho, aby se to zase rozjelo. Teď budu mít “volný” víkend, tak bych potřebovala makat u koní jako šroub, no a… uvidí se. Bude osobní asistent, tak to snad odmaká za mě. Já ho nemít, tak bych snad musela být zdravá!

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.04.2024, 10:11:27 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 02.04.2024, 09:40:41

Inovace - bramborové osivo!!!😄

Jinak já od včera šok. Včera Velikonoční pondělí a zároveň Apríl. Zrovna jsem se ráchala v bazénu a telefonát… Volali z jedné fakulty jedné univerzity, že po mně úplně strašně touží😂, že potřebují zakreditovat nový předmět a já že jsem na to jak dělaná atd. atd. No, Apríl to nebyl a já mám od včera hlavu jak pátrací balón!!! Co mám dělat? Baby raďte!😉😀

hmn
hmn (1053 příspěvků) 02.04.2024, 10:17:25 xxx.xxx.112.173

to bude spíš nějaká sfiňa kovidová
já mám dnes 16tý den nemoci a furt to není OK
a po prvním týdnu, když už  se zdálo, že to bude dobé, přišlo to horší

Kilian
Kilian (1044 příspěvků) 02.04.2024, 10:17:46 xxx:xxx.9272:4783
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.04.2024, 10:11:27

…jela bych tam a to hned…welnesů ještě bude….tahle nabídka se nemusí opakovat a třeba tě to zase posune někam dál….

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 02.04.2024, 10:18:02 xxx.xxx.90.20

Ále to máte jedno Buggyro hlavně, že jsou v zemi😛 Tak práce s rotavátorem naprosto totožná jak u vás, taky mám ten elektrický na šňůře, pán nám na naši velikost obdělávané plochy doporučil takový největší, že ho taky má doma a je s ním spokojený…a fakt zatím třetí rok jede dobře👍 No jasně, pole ujeté od traktoru…nemá šanci. Takže jsem se u toho taky málem přizabila, i ten rotavátor to málem nepřežil. 

Nevím, jestli jsem psala, že na pondělí mi Guča vlezla do ložnice už ve dvě v noci, rachot, jen jsem na ni zaječela, že jestli mi tam přinesla myš nebo ptáka, tak ji přerazím. Do rána tam lítala ještě asi 5x, mé podezření sílilo, i když ta potvora se nijak netvářila ráno, že by na něco číhala, klidně chrápala v rohu postele. Dveska v noci pršelo, tak byla s Viktíkem v pracovně a já měla jen ventilačku. V noci jsem se probudila a zdálo se mi, že i když hluchá, jsem uslyšela něco zašramotit. Ale tak ono sem tam něco někde praskne, tak jsem neřešila. Ráno se jdu oblékat, oblečení mám přehozené přes zadní opěradlo křesla a je tam i froté župan, když se něco dělo venku, hlavně s Workou, tak jsem si ho přehodila a vyběhla svítit baterkou z terasy. Beru si ty věci a hledím…kytka vedle na polici leží v květináči. Jak to doprčic, vždyť jsem ji předevčírem zalila, proč leží? Kouknu na ni a vypadalo to jak ulomené, nebo mi blesklo: ukouslé!😲Kouknu za křeslo, na okno, prohlížím si oblečení na křesle a co to je na županu…myší bobek! Druhý spadlý na zemi😲 Doprdele Gučico já tě fakt přerazím! Vyházela jsem matraci a polštář z křesla, vyklepala na terase ten župan, nic, prohlížím to křeslo a pod tou zadní deskou se krčí velká myš. Fakt velká…nebo možná myšice. Na okně mám krabici od bot, ve které jsem občas zachraňovala ptáčka, co bací do okna a přežije. Vzala jsem ji, že ji tam naženu, jenže ona se nacpala kamsi dovnitř do křesla👎 Tak jsem otevřela balkonové dveře, že třeba bude hladová a vyleze ven. Jdu sem, pocvičit, do ložnice k muži se zkrášlit a jak se jdu chystat ven na obchůzku, zastavím se ještě v mé ložnici. Myš na křesle není, vylezu ven prohlédnout terasu, tam není. Vrátím se zpátky do pokoje a něco zašustilo. Letím ke skříním, jestli jsou pořádně zavřené, kouknu do škvír mezi skříní a zdí, pod postel, za postel, zvednu hlavu a😲 na posteli mám košíček s kosmetikou. Tubička s gelem na rty vytažená 30cm dál na prostěradle(nemám ustláno), rozkousaná, gel vytečený na prostěradle, poodhrnu kousek vedle duchnu a čumí na mě myš. Kuva neser mě ty blbaňo, podívej na ten bordel! Letěla jsem pro tu krabici od bot a už jsem viděla, jak myš vyběhnula zpod duchny a po županu chtěla skočit z postele, ale jak mě uviděla, vletěla zpátky pod duchnu. Trochu jsem ji nazvedla, podstrčila tam krabici, která je i vystlaná papírem, buchla jsem do duchny kousek dál a hups, myš v krabici👍 Honem jsem zaklapla víko a letěla ji vysypat dolů z terasy. Muž že: a fakt vypadla, viděla jsi ji? Jo, plachtila do těch keříků, v pohodě, nic se jí nestalo😀 Včera to tam všechno vysál, dneska musím popřevlékat a vyčistit a vydesinfikovat pokoj sakum prdum a ani to ještě nevím, jestli si do té postele v klidu a bez odporu lehnu😏

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 02.04.2024, 10:20:43 xxx.xxx.90.20
Fikovnice:

Inovace - bramborové osivo!!!😄

Jinak já od včera šok. Včera Velikonoční pondělí a zároveň Apríl. Zrovna jsem se ráchala v bazénu a telefonát… Volali z jedné fakulty jedné univerzity, že po mně úplně strašně touží😂, že potřebují zakreditovat nový předmět a já že jsem na to jak dělaná atd. atd. No, Apríl to nebyl a já mám od včera hlavu jak pátrací balón!!! Co mám dělat? Baby raďte!😉😀


tvl Jani, běž do toho, sami ti to nabídnuli, tak si tvé práce určitě budou vážit víc! Zjisti ohodnocení, co ti nabízí…a dojezdově dobrý? 

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.04.2024, 10:22:56 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 02.04.2024, 10:17:17

Kometo, je to strašně složité… Finančně stejné jako u nás, ne-li horší a nejde o můj předmět… Navíc jsem přislíbila již v lednu, že nastoupím jinde… Ani nevíte, jak jsem z toho vedle, ale ani ne nějak moc pozitivně. Motá mi to palici…😕

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.04.2024, 10:24:48 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.04.2024, 10:20:43

Holky, jste zlatý, že se vyjadřujete…děkuju moc! Já včera večer volala všem mým známým…a nějak jsme se shodli toto nechat jako zálohu… Finančně ještě větší ubohost než u nás. Obrovské plus: Normální kolektiv! Ale opravdu nejde ani přímo o moji specializaci…

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.04.2024, 10:27:47 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 02.04.2024, 10:17:46

Evi, já tam nemusím jezdit. Vracím se domů zítra…

Toto je nabídka od šéfa, kterému bylo přetlumočeno, že jsem teď na D. A že neříkám ani ano, ani ne. 

Holky, jste fakt zlatý, ale já jsem nabuzená na tu novou práci… Jinak si myslím, že tady tato nabídka…nejde o dny, akreditace se bude týkat až dalšího semestru…

Sestřenice mi lakonicky napsala:"Můžeš si teď diktovat podmínky!" No to určitě! To bych nikdy nedělala…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.04.2024, 10:35:37 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.04.2024, 10:24:48

Nechat třeba jako částečnej úvazek, záložní příjem? Jestli je tamta nabídka opravdu jistá.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 02.04.2024, 10:42:39 xxx.xxx.119.6

Jsem ráno zalejvala včera zasetou trávu ( jo, Buggyro, travní koberec mi samozřejmě neprošel - jsem blbka a jestli budu chodit s blbýma nápadama, bude mi zakázán internet!), tak vtipný to bylo s tím vichrem, měla jsem si pořídit ten rybářskej obleček, do toho jsem běhala zpět k nádrži, protože jak jsme tam nechávalu vodu, tak tam je samozřejmě bordel a ucpávalo to filtr…mně sem někdo vidět, tak se za břicho popadá….pak začalo pršet.😁

Myš v posteli, to bych měla další měsíc těžký spaní.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.04.2024, 10:45:44 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 02.04.2024, 10:35:37

Ano. Moje současné rozhodnutí je mít včerejší nabídku jako zálohu. Ono to úplně nehoří. Myslím, že akreditaci potřebují začít v podzimním semestru…

Kilian
Kilian (1044 příspěvků) 02.04.2024, 11:43:52 xxx:xxx.9272:4783
Fikovnice:

Evi, já tam nemusím jezdit. Vracím se domů zítra…

Toto je nabídka od šéfa, kterému bylo přetlumočeno, že jsem teď na D. A že neříkám ani ano, ani ne. 

Holky, jste fakt zlatý, ale já jsem nabuzená na tu novou práci… Jinak si myslím, že tady tato nabídka…nejde o dny, akreditace se bude týkat až dalšího semestru…

Sestřenice mi lakonicky napsala:"Můžeš si teď diktovat podmínky!" No to určitě! To bych nikdy nedělala…


….ve finále je to na Tobě….

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 02.04.2024, 11:45:53 xxx.xxx.198.226

Jak jsem se zmínila zadem, tak pokud je to finančně blbší, nešla bych do toho. Ani kdyby to bylo finančně nastejno. Páč ty si potřebuješ polepšit a konečně mít o starost míň. Takže já bych měla jasno. Uvidíš, jak se věci vyvinou, víc nabídek na stole je rozhodně lepší než jedna 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.