Aktuálně: 4 534 inzerátů178 229 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Třetí víčko

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.04.2024, 11:46:10 xxx.xxx.177.249
hmn:

to bude spíš nějaká sfiňa kovidová
já mám dnes 16tý den nemoci a furt to není OK
a po prvním týdnu, když už  se zdálo, že to bude dobé, přišlo to horší


Hmn a jak se léčíš? COVID opravdu furt řádí…👎 Myslím, že nejsi úplně bezriziková. Jestli se z toho nemůžeš pořád vyhrabat, co Isoprinosine? Já mu teda věřím hodně…

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 02.04.2024, 12:04:05 xxx.xxx.90.20

Jsem chtěla napsat, že jak to holky popisujou, sedí to leda tak na covid. Jakože fááákt?!?😲 Baby, neserte mě ještě s covidem, ten jsem zrušila po vánočním marodění a s covidem je prostě utrum! Tak to tu nešiřte doprkna😜

Jani, tak nevěděla jsem o té druhé nabídce a pokud je to, jak píšeš, tak jak píšou holky, leda jako zálohu, či druhou práci. 

Ronjo, ložnici jdu obrátit naruby😛 Včera jsem zalévala hrášek. Ale u toho přestalo fučet, což bylo teda zajímavé a za druhé, když jsme šli s mužem za chvíli ze zahrady, tak i začalo prskat. Myslela jsem, že tím to jako vždy i skončí, protože dle radaru se velký mrak proplazil těsně vedle, přes Brno. Naštěstí tam byl asi v záloze další, někde u Vídně😉 Teď už vyšlo slunko. 

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.04.2024, 12:06:20 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.04.2024, 12:04:05

Jj, Rady, já byla v lednu na konkurzu a ten jsem získala… Akorát, že teď se to zaseklo a potenciální nová šéfová nereaguje. Doufám, že se třeba ještě “vzpamatovává” z Velikonoček.😛 Nic nesnáším víc než nejistotu.😟

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 02.04.2024, 12:17:47 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.04.2024, 12:04:05

Jinak já jsem teď u Moravských Budějovic a včera tu pršelo celkem dost. A předevčírem Brno - ten divnej saharskej písek…ale to bylo asi všude.

Bobca
Bobca (1009 příspěvků) 02.04.2024, 12:33:36 xxx.xxx.20.192

tyjo,tady to zas jede…já se pustila do velikonočního úklidu..Futrál jsem umyla octem a čekám….Byla jsem převzít zboží v “okně”,zakecala se v trafice a teď nestíhám🤭Přišlo mi zboží z Temu,je tam i pěkná halenka,a vypadá dobře…i materiál..jinak samé kravinky…

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 02.04.2024, 13:11:26 xxx.xxx.90.20

Bože já jsem pako🙄 Holky, nějakým záhadným chvatem jsem si vyhodila takovou tu horní obslužnou lištu v compu, co jsou tam ty věci jako úpravy, historie…už ani nevím, co všechno tam bylo. Už se mi to kdysi stalo, něco se pak zmáčklo a skočila zpátky. No já si nemůžu zaboha vzpomnět co, jak ji tam dostat zpátky?!😲

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 02.04.2024, 15:03:04 xxx.xxx.90.20

Mám to😛 Musela jsem na to složitěj, přes nastavení, žádné kouzelné tlačítko jsem nenašla, ale dostala jsem to tam zpátky, jen nevím, jestli je to všechno😛

Canka
Canka (304 příspěvků) 02.04.2024, 17:26:51 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Teda já si nějak nevšimla,že by Covid řádil..ani u mě v okolí,ani v práci🙄Ale teda koukám,že jste tím skoro všechny složené😟Jako je pravda,že to počasi tomu moc nepřidává..teploty lítají nahoru a dolů a teda u nás furt fouká a fouká…ale deště se ale nedočkám😔Výběh je totál sucho a všude už praskliny…a to je duben..jestli tady nezačne pršet,tak si dovedu předatavit,do jakých závratných cenových výšin se vyšplhá seno letos😢

Dneska jsem měla s kamarádem stavět malý přístřešek venku ve výběhu pro malou poničku,protože ta větší kobylka a Božka jí furt vystrkujou ven z toho většího pro všechny..takže jsem nakoupila materiál a chtěla dnes stavět,ale bohužel tomu kamarádovi do toho něco skočilo..tak ale snad to do víkendu budeme mít postavené..

Aspoň dneska zasadím cibuli a česnek,mrkev,hrášek a salát..už jsem i přemýšlela,že bych zajela o víkend pro sazeničky na trh,ale to je asi zbytečně brzo..počkám tak do půlky dubna..

Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 03.04.2024, 07:54:32 xxx.xxx.198.226

Dneska mi přivezou nové pipulky, tak jsem včera kmitala, abych pro ně měla oddělené místo v kurníku a separé výběh, aby si mohly na sebe zvykat se “starými” bez počátečních šarvátek. To budou zase nervy ten měsíc, než se naučí chodit samy ven a domů a tak 🙂

Dneska odpo přijdou děcka na koně, tak budu kmitat kolem děcek a pak trochu ještě kolem pipulek, zítra mám odpo “volno”, tak můžu zase něco popracovat (cibuli do země? hm…) a v pátek nejdu do práce, protože přijede vetka a bude dělat koním zuby a bílému endoskopii, a výsledky vyšetření mě nejspíš vyčerpají, tak jsem radši vzala dovolenou na celý cen 😀 Tak třeba odpo taky něco udělám… možná čaj a obklad na hlavu.

U nás včera utěšeně celý den poprchávalo, pravé aprílové počasí, tak je příjemně zalito a vody taky napršelo od začátku týdne dost 🙂 Tak jsem spokojená.

Salát bych taky mohla dát, no. Hrášek nevím, ten mi nějak nejde, tak jestli se do něho pouštět…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.04.2024, 08:47:38 xxx.xxx.119.6

U nás doma je hrášek extrémně oblíbenej. Většinou se mu daří, takže pupky (i ten psí) bývají řádně přecpány. Jobovka přišla minulý rok, kdy jsme vyseli, hrášek rostl, začal kvést a už jsem tušila, že je něco jinak - fialový květy nikdy neměl, no a on to byl nakonec (zřejmě) krmnej, nedobrej, nahořklej, břichobolavej. Podraz, velikej! Říkala jsem si, že si musím zapamatovat výrobce, nezapamatovala, jsem zvědavá, co vyroste letos.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.04.2024, 08:54:43 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 03.04.2024, 08:49:01

No, ale ono to bylo prodáno jako konzumní, proto jsem si to měla zapamatovat. 

Bobca
Bobca (1009 příspěvků) 03.04.2024, 12:35:23 xxx.xxx.20.192

Buggyro-salát bych ven ještě nedávala..jedině do fóliáče,nebo skleníku..bych se bála přízemních mrazíků..Jinak u nás pje pěkně,ale chladno ještě.

Futrál nesmrdí,ale ještě ho chvíli nechám na hůře.Pomohl jablečný ocet-jiný jsem zrovna neměla🙂.

Ronjo,jak by začal kvést fialově,šel by ke slipkám a nasadila bych nový..👍..

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 03.04.2024, 13:37:15 xxx.xxx.198.226

Bobčo, však já jej vyseji. Tj. než bude čouhat ven, tak bude dávno po mrazíkách. Ale můžu ho dát klidně pod geošku, resp. pod igelit. U těch zvýšených stačí ten igelit jen natáhnout přes vršek zvýšeného a hned je veselo. To není špatný nápad.

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 03.04.2024, 16:49:07 xxx.xxx.90.20

Čau holky jsem zde😉 Ráno jsem vyrazila na májůvky, protože popršelo že😉 takže když budu první👍 lidi jsou v práci, hrozí jen čilí důchodci😉 A to důchodci, protože důchodkyně se tam prý samy bojí jít😜Jediné, čeho jsem se bála já bylo, že zdechnu, než tam vylezu a někdo mě předběhne😛Byla jsem tam sama! Možná i první, čemuž jsem nevěřila, ale našla jsem plnou malou igelitku, zase jsem se tam plácala tři hodiny. A to ještě ne pro sebe, my už jsme měli polívku, na dnešek mi od minula zbylo na omáčku a ta dnešní úrodička😉dám ještě mamce a tchánům na omáčku a co zbude, rozdám sousedům, kteří ještě nedostali. Tom si klepe na čelo, protože mi pomáhal vyšperhat trny z rukou a kolena, sedum, ale mě to prostě dělá hroznou radost. Dvakrát: když najdu a pak, když můžu někomu udělat radost😉

Přečetla jsem, co jste nadatlovaly(a už skoro zapomněla přes oběd😉) Hrášek sadím, sadím statečně pořád a nikdy z něj nic nemám, u nás prostě nejde, asi nesnese tu jílovici. Za těch 17let jsme něco utrhnuli možná tak 5x🙄 Ale tak zrovna ten práci nedá, takže prostě zkusím vždycky😉 U nás se prodává i vážený, takže nemáte ten pytlík a houby si člověk zapamatuje, co to vlastně koupil😏

Sousedům chodí vedle slepice, ale jsou to slepice až dalších sousedů. Tom říká: copak slepice, ale když spustí ten kohout! Kohout? Oni mají i kohouta? A na co? Někdo tvrdí, že je ochrání před dravci. Onehdá koukám, slepice pěkné, baculaté…a kolem poskakuje liliputek kohout😀 Tohoto myslel, takovou hlístu?!? No nevím, nevím, jestli ten toho jestřába zvládne😏

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 04.04.2024, 08:13:20 xxx.xxx.119.6

To jste dobrá Žínko, nebo… prostě Vy to znáte, já bych si na takovou houbu netroufla. Jedu jen hřibovitý. Tuším, že houbová sezóna bude špatná i letos, tak se možná vrátím k pěstování hlívy, ať ochutnám aspoň nějakou houbu.

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 04.04.2024, 08:31:49 xxx.xxx.198.226

On tam ten kohout není proto, aby se pral s dravci (i když, kohouti přírodnějších plemen se pouštějí do křížku ochotněji, a samozřejmě lepší přijít o kohouta než o nosnici…). Kohout totiž nemusí tolik jíst (nedělá vejce), tak má daleko víc času hlídkovat a monitorovat okolí, houfovat si zaběhlé slepice a tak. Takže chrání hejno spíš preventivně než přímo tím, že by si to s někým rozdal. No a lilipuťák, říkal známý, je i celkem bojovník, takže platí, že se nechá sežrat první. A když už mám přijít o drůbež, tak ať je to radši jedna slepice a jeden kohout, než dvě slepice. Nakonec kohout se dá na bazoši sehnat zdarma.

Bobca
Bobca (1009 příspěvků) 04.04.2024, 08:40:03 xxx.xxx.20.192

No jistě Buggyro! nevím,proč mě napadly hned sazenice🙂 jsem to ale trdlo🤭vypadlo mě,že se napřed seje.Už jsem z toho asi vypadla i já-ze zahradničení...U nás včera navečer pršelo,teď je 11 stupňů,zamračeno,nad lesy pruh bílého,vypadá to jak mrak ve “dni nezávislosti”🙂 Odpolko jedu za těma čičinama,budu tam asi do soboty,nebo neděle,beru foťák☝️

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 04.04.2024, 08:44:30 xxx.xxx.198.226

Děvčátka krémové slepičky z drůbežárny včera přijely. Chudinky ještě během cesty stačily posnášet vejce, dostala jsem dvě krabice po 4 slípkách a v každé krabici 3 vejce 🙂 Teď po vyklopení do nevlídna venku si dají určitě pěkně pauzu. Nevypadají holky zle, jen měly bledé hřebínky a trochu odrbané konce peří, tak musí člověk brát, že jsou před přepeřením, tak jsou trochu “obnošené” 🙂 Ale jsou opeřené pěkně, tak snad jim nebude zima.

 Mají k dispozici půlku slepicodomu (takže ca. metr čtvereční na pět slepic, tři kousky dostala kamarádka) - tolik místa nejspíš měly i v drůbežárně. No a samozřejmě přes den místa daleko více, protože mají svůj malý výběh. Dostaly hojnost granulí pro nosnice a voděnku dovnitř i ven, aby nestrádaly ani tam ani tam. Včera večer některé přebíraly a pokoušely se zobat piliny, tak doufám, že toho nenazobaly moc… měla jsem jim podestlat senem, no, co už, nějak to snad dají.

Včera jsem si na focení vzpomněla až za šera, takže nic, jestli se tam dneska dostanu nějak rozumně a nezapomenu, vyfotím 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.