Aktuálně: 4 534 inzerátů178 233 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Třetí víčko

Bobca
Bobca (1009 příspěvků) 09.05.2024, 09:21:32 xxx.xxx.20.192

děvčata-špatně se to čte ty vaše příběhy(starosti) s mazlíčkama…Taky jsem se hodně bála o Maxe,ale dostal se do kondice a doufám,že ještě lítá někde po zahradě a loví myši u babiček..Nereagují,ale na jedné straně se nechci ani dovědět,jestli už třeba není🐈

Držím pěsti,ať vám všem to dobře dopadne…Viktorka znám osobně..krásný plyšáček👌

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 09.05.2024, 10:42:35 xxx.xxx.83.210
Dublinbarzoj:

Hlavně injekce antivirotik opravdu bolí a štípe a 14 dní aplikace je málo, chce to přeléčit opravdu dlouhodobě, my píchali kocoura měsíc a stejně jsem měla nervy aby se to nevrátilo. Dvěma známým, co ukončili léčbu po třech týdnech se to stalo. 


Prý se 14 dní musí píchat a pak je to ještě asi 10 týdnů v tabletové formě. Já jsem si říkala, že ho raděj budu vozit o něco dýl píchat, kdyby to zkrátilo ty tablety, protože to bohužel znamená, že nebudu moct odjet ani na jeden den. Nemám nikoho koho by znal a kdo by mu to mohl dávat. No po tom, jak vidím, jak moc ho bolí to píchání, raděj obětuju dovolenou😟

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 09.05.2024, 11:07:57 xxx.xxx.83.210

Vidíš Bobi a tebe jsem právě potřebovala na hlídání. Bohužel se to takhle blbě sešlo. Já myslela, že by jsi jen normálně hlídala, teď by jsi musela i dávat tablety, takže buď nakonec ráda😉že půjdeš s kolenem a nebudeš moct😏

Dnešní hlášení: tak u nás nemůže být nic normální🙄ve středu ráno měl Viktík zase úplně tekutý žlutý bobek, co už má vlastně od pondělí, mezitím byl v úterý jeden hovňous. Přijeli jsme večer od té vetky, vzala jsem kanystr a jela na benzin, protože Fabka bez toho nejede😜 a do sekačky. Stavila jsem se u mamky, dát jí králičí kosti pro Mandy - Tom koupil Viktěnkovi králíka na papání. A vepřovou panenku, protože je jemná. A taky se teda podstatně líp z ní ty porce pidikostiček vyrobí😏Přijedu od mamky a volám Viktína, jestli chce masko, byla tam ještě trocha toho králíka ze včera. Hned letěl, spapal všechno(asi 30g) a olízal trochu z kapsičky. Zalehnul. Šla jsem to sem napsat, pak vstanu, že musím jít cvičit a koukám, olizuje si záda. Vikti, co tam lížeš, už tam máš mokrý flek. Šáhnu na to a je to mastné. Hned jsem volala vetce, jestli není možné, aby mu to z podkoží nějak vyteklo? Prý ne, ale nějaká kapka tam vyteče, když to vytahuje a asi si to rozlízal po chlupech kolem jak je to husté, mastné. Jen je možné, že mu z toho bude blbě. No tak kdyby jen tohle, tak dobré. Byl aktivní míň, asi mu úplně dobře nebylo, ale spinkal, mezitím ještě dvakrát papal masko, než šel spinkat do pracovny. A pokadil se, zase průjem. Ráno přijdu do pracovny a v záchodku dvě kaluže, dvakrát kadil. Nepřijde mi, že jemu by to nějak moc vadilo, ráno hodně papal masa, olízal svoji kapsičku i trochu felixu, co jsem dala Gucci a nejedla to. Pak ležel asi hodinu venku na křesle přijde mi, že vyhledává chladno. Ptala jsem se paní, jestli ta látka nemůže vyvolávat takový průjem, protože teď to není jen tekutý bobek, ale už několik denně, tedy průjem. Prý asi ne, spíš ta nemoc samotná. Je pravda, že mu to začalo už v pondělí, než jsme v úterý jeli a tam mu píchla proti průjmu, takže v úterý večer měl pak bobek, ale ty následné už tekuté. Včera mu vetka jak jsem psala píchla ještě od bolesti, takže dneska se jí zeptám, jestli nemá pro změnu něco od toho průjmu, že by mu píchla místo toho od bolesti. Nestačí to všechno, ještě ho bude vyčerpávat ten průjem. Jani, jak dlouho může být žlutý? Prý játra dle výsledků jsou dobrá, dělá to ten rozpad bilirubinu, no určitě se to nelepší a přijde mi, že by mohl mít ten průjem souvislost, protože to začalo, jak zežloutnul. 

Canka
Canka (304 příspěvků) 09.05.2024, 17:00:58 xxx.xxx.212.25

Ahojky,

Raduš já si pamatuju,že když jsem tenkrát u Čikitky řešila průjem,když jsem jí přivezla,tak na veterině mi nic nedali..až pak jiný vet mi dal pastu,ale taky to nebyl žádný zázrak..srovnalo se to pak časem samo..dneska už má ukazkové bobky samozřejmě😂

Takže Viktík normálně baští?To je super…to je hlavní,ať papá a pije…hlavně pije u toho průjmu..a vy jste měli jet někam na dovču Raduš?To by stejně asi neklaplo ne s tím Viktíkem teď ne?Kdo by mu píchal ty injekce? 

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 09.05.2024, 22:27:26 xxx.xxx.83.210

Niki nepije, protože on jen líže tu šťávu z kapsiček. Tudíž baští bych tomu taky neříkala, ale to on tak celý život. Předtím olizoval rosol, teď má šťávu, ty ,,masečka" kostičky podivné prostě do huby veme snad jen omylem. Papá maso. Právě, že v neděli se mi zdálo, že se nimrá i s tím masem, nesnědl ho tolik. V pondělí už nechtěl skoro vůbec. 

Dovča…školní děcka mají taneční soutěž v Athénách. Měli jsme tam letět s nima(to je víkend v červenci) a že by sme tam zůstali do konce týdne pak u moře. To už by měl být na práškách, ale i tak je to problém. No zbytečné to vůbec řešit, teďka večer se mi zdá nějaký horší. On chtěl celý den pořád něco papat, jako by to chtěl všechno dojíst. Ale zapomněl, že ho tam v bříšku tlačí ta masa nevimčeho a přijde mi, že zase jak se napapal, tak ho to bolí. Nedostal právě už od bolesti. A že by to zmizelo ze dne na den se určitě čekat nedá. Vím, ale začínám se prostě bát, aby to bylo ono, i když všichni mě horem dolem přesvědčují, že určitě je. 

Canka
Canka (304 příspěvků) 10.05.2024, 09:46:28 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Potřebuji vymyslet něco na chlupy😔Nebo to je hrůza…kočičáci začali přelínávat a já mám plný byt chuchvalců chlupů..přijde mi,že jen zametám a vysávám..a jak jsou kluci(Čikitka naštěstí má jiný typ srsti) specifičtí tou svou srstí(lehoučká mončičáková srst),tak to je šílené…furminátor vůbec nepomáhá a navíc je to kočičakům značně nepříjemné…napadlo mě,neexistuje něco,čím se chlupy vyčesávají a rovnou odsávají?Jakože třeba nástavec na nějaký ruční vysavač nebo já už nevím..

Raduš když měl ten mamky kocourek lymfom na tom střevě(nevím,jestli si to pamatuješ,pohřbívali jsme ho na začátku loňského roku),tak to doktoři nejdřív ani na sonu neviděli..až pak úplně přestal jíst,jen pil..a nekakal..už to neprošlo skrz ten lymfom..a mňoukal a naříkal..jeli jsme ho uspat,protože to bylo trápení..je zajímavé,že u tebe tu ,,masu něčeho,, vidí hned..třeba to opravdu není žádný lymfom,ale mohlo by to být něco,jakože co by mu ucpávalo třeba střeva?Proto průjem a ne celý bobík?Pamatuji si,že s jeho trávením,respektive vyprazdňováním,jsi tady vždycky řešila problém…a navíc..to žd chodí ven,to asi zvyšuje pravděpodobnost toho,že se může nakazit něčím od venkovních koček ne?Co myslíte?

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 10.05.2024, 09:54:27 xxx.xxx.198.226

No a co tak ten kontrastní rentgen, jak radily holky vedle? Ten by měl ukázat, jak trávenina pochoduje vnitřnostmi, jestli tam není někde zúžení nebo naopak vychlípenina…

Bobca
Bobca (1009 příspěvků) 10.05.2024, 10:18:41 xxx.xxx.20.192

Niki,Max si oblíbil vysavač,celého jsem ho mohla místo vedle místa vysát..ale ty potřebuješ i prostříhávání…

Raduš,nebyl by pro mě problém píchat injekce,nebo dávat prášky…jenže mně straší,že nebudu moct ani ten začátek července jet hlídat..To září Čendu snad už dám…Včera jsem byla na té anesteziologii..Mám špatné výsledky tepen z loňska..musím dodat říjnové..budou mi v pondělí dělat ještě čerstvé,takže PRÝ-pokud to bude špatné,budou se napřed řešit krkavice,bo prý bych mohla dostat infarkt jak vyšitý😟…to potěší,už na to čekám jak na smilování..Mám bolesti víc jak týden-jak blázen,nic nezabírá(aulin mast+ prášek-sypkaný-2x denně,ledování,bandáž)..Tak hledám zprávu z  EET-EIT z října..

Ve spánkové laboratoři mě pochválili,skoro 3000 hodin provozu,průměr přes 7 hodin/noc..I to,že ho vozím sebou všude je dobře😇Budu po operaci na ARO prý monitorovaná,tak si chobotka beru sebou..Takže to jsou čerstvé zprávy..

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 10.05.2024, 10:27:30 xxx.xxx.83.210

Ahoj holky, Viktěnka byl, no ještě je v tak špatném stavu, že vetka říkala, že víc jak krev a to sono si netroufne dělat a ani tu kontrastní látku(rentgen zmínila právě) by nebylo teď dobré do něj ládovat. Všechno., až kdyby nezabrala tato léčba. 

Dnešní info: ten pupík je pořád problém, je vidět, že když se napapá, má problém i lehnout si tak, aby ho to netlačilo. Papá už celkem dobře. Včera se vrhnul na granule, které dva měsíce nejedl, no pak zjistil, že ho bolí ty dásně a chroupání nedá🙄 Pořád by něco papal, ale když mu to dá, čichne k tomu s tím, že tohle si nepředstavoval. Naštěstí pořád olizuje ty gastro kapsičky a papá masko, dneska králíka snědl teď ráno polovinu denní dávky. Teoretická otázka: kdyby jedl jen čistě maso nevíte někdo, kolik by měl denně spapat? Zatím je to 100g, víc myslím nikdy nesnědl, ale jedl k tomu i ostatní. Bohužel jak jsem psala, maso jí jen a pouze, když mu ho hážu pod nohy, tak si tak nějak nedovedu představit, jak mu v pidi kostičkách nahážu půl kila😜 to bude na hodinu😉

Ráno byl v záchodku průjem, jedna kaluž a nablito. Jenom voda, tak jsem si říkala, že tuším z hladu👎 

Doufám, že se dostanem do fáze, kdy vám budu moct psát i mnohem lepší zprávy, z jiného soudku. Třeba to, že jsem včera posadila do potůčkového záhonu konečně přišlé kytky. Strašně se těším, až to vyroste, rozroste se. A vyplela jsem dva záhony. Dneska jedem do Brna pro moje auto konečně, no muž pokračuje svým do Jihlavy, já svým musím nějak dojed domů tak, aby sme ho nevezli rovnat znova😏 Přes Brno bych si netroufnula normálně, přes rozkopané Brno ani nechci pomyslet, jak tohle dopadne. Po dálnici jsem autem nejela asi 10let, takže taktéž vtipné, jak se frajerka v drahém autě bude šourat za kamionem jak hlemýžď, protože se bude bát ho předjet🙄 Normálně bych se sesypala při představě, že to budu muset absolvovat, no po tom všem, co mám tento šílený týden za sebou, už to nějak neřeším, nějak to prostě dopadne. Držte mi palec, ať dojedu😊

kometa
kometa (4422 příspěvků) 10.05.2024, 13:02:03 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 10.05.2024, 10:27:30

jen čistě maso nevíte někdo, kolik by měl denně spapat?

Neřešila bych, kolik čeho, ale aby vůbec něco snědl.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 10.05.2024, 16:47:57 xxx.xxx.133.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 09.05.2024, 11:07:57

Rady Fido byl žlutý odhadem nejméně týden, jaterky závratné!!! Přesto se to spravilo!

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 10.05.2024, 18:50:02 xxx.xxx.115.82

Koukám, že Viktěnka veterinářku taky pěkně zlobí. Ta naše nad Klífou kolikrát taky stála a zvažovala, jestli mu vyšetření nepřitíží natolik, že jej raději dělat nebude. 

U nás dnes krom průjmu na začátku i kousek formované stolice. Takže je tu náznak zlepšení. Kocour se zatím tváří, že o nic nejde, ale když jsem včera zmínila na veterině, že má Klífa od středy průjem, viditelně to doktorku opět ponořilo do beznaděje. 

Mmch, včera jsem na veterině byla s nejmladším, o kterém jsem se tuhle v práci zmínila “ještě že Groot je miláček zdravý”. Groot chytil rýmu 🤦 Takže má ATB, snažíme se jo držet od zbylých dvou, ale všichni dost protestují. Dnes nechtěl ani jíst…takže už nacvičenou metodou dokrmu dostal 2x konzervu. Mně z nich už vážně klepne pepka.

A aby to byla větší zábava, tchýně má zlomenou ruku a vozím ji do práce a z práce (pracujeme spolu). Jeden by netušil, jak ohromně omezující to je. Ještě min. čtyři týdny vozit budu. Achjo.

Viktěnkovi bych dala cokoliv, co si bude přát. A spíš častěji (i to masíčko) po menších dávkách, ať ho to bříško tolik netlačí. 

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 11.05.2024, 10:56:55 xxx.xxx.83.210

Holky, předem se omlouvám, že jsem nenapsala hned info, já ho psala, ale byla jsem tak unavená, že jsem v polovině usnula. Pamatuju si jen, jak mi padala hlava, tak jsem naštěstí! zkopírovala a vypnula. Muset to psát znova, tak mě trefí asi😉

Takže ze včera: Tak hurá, zvládli sme to dneska všechno, bylo to náročné a velmi hektické😏Tom mě vyvezl z Brna k Olympii, že zvládneme oběd, protože už bylo půl čtvrté a neobjedvali jsme a pak už by sme ani jeden nestíhali, protože další hodinu a půl na cestách. Mě už začínalo být divně. Samozřejmě, než to přinesou a bla, bla a on už nestíhal, já jsem potřebovala něco dokoupit, že jako mám ještě čas. No nevlezla jsem do Terranovy?!? Viděla jsem za výlohou džíny, co se mi líbili a nemám co na sebe😉 Tak jsem si troje zkoušela(a jedny tedy koupila, byly i ve slevě) U pokladny jsem pro jistotu koukla na hodiny a málem mě klepnulo - měla jsem se zastavovat koupit Felixy Gucci a pro tu injekci, co jsem sehnala a v 19h být u veterinářky s Viktěnkou. Pchá…že šourat😇 Letěla jsem jak blázen doufám, že mě nezměřil radar, brzdila jsem na poslední chvíli a tuším nedobrzdila🙄 injekci jsem zrušila ve chvíli, kdy jsem tam měla odbočit a chyběl mi čas. Přijedu domů k bráně a uvědomím si, že mi Tom sice do tašky strčil klíče od baráku, ale ovladač na bránu zůstal doma🙄 Vyskočila jsem z auta, přelezla v bílých kalhotách branku, ve vchodě drapla přepravku, v kuchyni hodila do tašky serum, položím u pracovny přepravku, odemknu, Viktík jak slyšel šramot, stál hned za dveřma, tak než se chudák vzpamatoval, šoupla jsem ho do přepravky a letěla. U vetky jsem přistála 18.57😏(říkala mezi půl až sedmou) Zpátky doma jsem ho honem nakrmila a letěla ještě přes dvě vesnice pro to další sérum. Paní stejně ukecaná jako já, takže jsem tam strávila hodinu, stejně Tom nebyl doma a já už jsme nic neplánovala, na cvičení jsem neměla vůbec energii. Hlavně, jak jsem do sebe naházela rychle ten oběd, bylo mi těžko, nafouklá jak balon🙄 Viktína doma chtěl znova papat, naházela jsem mu masko, převlékla se, vybalila krabici s kapsičkama, co mi hodila ppl za branku(je super, jak se to naučili, i česká pošta dokonce😉) nalila si pití, že si konečně jdu sednout do obyvču(bylo půl desáté) a vidím Toma couvat do garáže. Prý volal, že už jede domů, já jsem stála s tou paní a mobil zůstal v autě, mě málokdy napadne kouknout zpětně, jestli někdo nevolal kor teď, jak nevím, kde mi hlava stojí.

Viktík papá mnohem víc, ještě to na něm poznat není, ale dneska se mi zdá, že už nemá žlutá ouška, jen dásně ještě. Hlavně! Ráno měl poprvé bobek a nebyl žlutý. Taky od rána papá, masko, kapsičku, energy pastu, dokonce vlastně než jsem přišla z obchůzky spapal i polovinu kostiček z té kapsičky😲😛 Holky…a začal se chovat normálně! Poskakuje, drápe koberec, to nedělal snad dva měsíce. Je super, že je venku hezky, protože jde ven, lehne na stolek a sleduje. Dneska je to opravdu výrazná změna, vetka mi říkala, že v pátek už by se to mělo začít projevovat…ta léčba a rychtyk👍 Jsem šťastná jak blecha. Muž mi samozřejmě řekl, že je to jeho zásluha, že kdyby u toho nebyl, tak jsem Vikťu uspala😔 Ale tak to není, vetka mi řekla, že je to s ním opravdu špatné a léčba není, máme se rozhodnout, jestli ho zkusíme udržovat při životě dokrmováním a něčím na podporu, ale že není pravděpodobné, že to přežije. Zavolala jsem Toma, ať on řekne, co dál. A před ním už řekla, že ještě existuje alternativní léčba, ale je drahá. Nevím, jestli ho poznala? A navrhnula, že udělají ještě ty krevní testy, jestli to má ještě nějaký smysl, jestli ještě něco funguje. No a jak jsem psala, k jejímu překvapení všechno OK, tal jsem začala shánět tu léčbu. 

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 11.05.2024, 11:18:00 xxx.xxx.83.210

Bobi, zase mi vypadla zpráva od tebe. našla jsem ji teď náhodou, protože jsem si vzpomněla, že tam něco psala i Niki. Hmm, ty krkavice, to není dobré, ale vím, že řešitelné, tuším se i nějak, nebo něčím čistí, nebo se dává stent? Akorát je to komplikace, nebudou tě moct uspat asi. 70letý soused u mamky má jednu operaci páteře před lety, nějak se mu bortí, neznám diagnozu, může mít Bechtěreva, protože stejné problémy má i syn, ale já to mám jen přes mamku, jinak bych se zeptala. Teď přestal fungovat na krční, od bolestí shodil 13kilo, první se bál, nechtěl jít, protože jeden pán z vesnice zůstal ochrnutý. Jenže ty bolesti už má nesnesitelné, nic to neztlumí, tak se rozhodnul, že jde. V Brně mu to slíbili, udělal si veškerá předoperační, přijel tam, operatér kouknul na snímky a řekl, že je to neoperatibilní, že kdo mu to probůh slíbil. Tak se soused úplně sesypal, protože takto se žít nedá. Říkala jsem, ať zkusí ještě obeslat jiná pracoviště, Prahu, nebo třeba i zahraniční, třeba to někdo umí😟 

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 11.05.2024, 11:24:33 xxx.xxx.83.210

Niki, to jsi hezky napsala, ty ,,mončičákové kožíšky"😛 Ano, jsou úžasné, ta hustota heboučká. Akorát tím, že naši mončičáci byli vždycky venkovní, na zimu měli takové kožichy, že se jim ani nedalo kouknout na kůži. Vím, že když sestřenka drapla Leonka, úplně žasnula, jak strašně hustou tu srst má(má obyč kočky a jednoho ragdola) Letos je mončičák Viktín, protože v zimě venku nebyl. No ano, chuchvalce se nám tu válí neustále všude🙄To vysaješ a za hodinu je to zpátky😏 Vím, ale momentálně je mi to jedno😏

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 11.05.2024, 14:23:36 xxx.xxx.83.210

Jani asi takto. Tvrdili, že je to on. Ale lahvička krom stupnice není nijak označená. Druhý dodavatel má lék na vodní bázi, ne na olejové a ten mi řekl, že je to totéž a diktoval nějaké číslo. Taktéž označená lahvička není, ale je vyzkoušený, jedna z holek tady mi ho doporučila, že za něj ručí, zachránil jí kocourka. Dal mi odkaz na stránky FIP a je tam i ta původní lahvička, takže asi to opravdu bude totéž. Paní, co mi to vydávala si ním zachránila 7letou kočičku. Rok ji léčili na veterině, no nevěděli na co, prostě na všechno a na nic. Nakonec řekli, že je možné, že je to FIPka a s tou diagnozou, že má smůlu. Až jela na jinou, na stejnou, jako teď já, kde s tím už měly vetky zkušenost zprostředkovanou od útulků, tak jí to poradily a kočičku společně zachránili. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.