Aktuálně: 4 571 inzerátů178 102 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Třetí víčko

orionka-2
orionka-2 (570 příspěvků) 06.05.2024, 10:23:07 xxx.xxx.64.54
Ronja s motejlem:

Jako já si opravdu myslím, že to tak je, i že nás umějí poznat, jen už to nemůžu říkat moc nahlas, neb ještě chvilka a převezmu roli obecního magora (už ji ale určitě mám). 


Taky mám roli obecního magora - a vůbec mi to nevadí. Třeba jediná okolo nemám posekanou zahradu, ale jen vysekané cestičky. Kvete. Pampelišky, řeřišnice, rozrazily…..Tráva přemrzla, jen co se vzpamatovala, přišlo vedro a sucho a sousedi to posekali. Takže mají hnědo. Normálně bych zakázala sekat do odkvětu. Hmyz - pak má být. Kde ? Pořád Green Deal  a to nejjednodušší se neudělá.

Jak říkám obecní magor jsem.

lesnizinka
lesnizinka (1632 příspěvků) 06.05.2024, 10:24:06 xxx.xxx.81.248
kometa:

Umějí.

Byla jsem na ornitologické přednášce - o havranech, ale to je v zásadě jedno. A tenhle předpoklad tam zazněl. že si pamatují obličeje a dokonce informují i svá mláďata, na koho si dát bacha.


Jé, to je pěkné😀 Aha, tak to jsem měla držet hubu(jak jsem je to seřvala za tu bitku) protože teď budu mít nálepku,,pozor stará megera"😛

kometa
kometa (4414 příspěvků) 06.05.2024, 11:18:35 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Jé, to je pěkné😀 Aha, tak to jsem měla držet hubu(jak jsem je to seřvala za tu bitku) protože teď budu mít nálepku,,pozor stará megera"😛


To už vám nikdo neodpáře.😀

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 06.05.2024, 18:23:32 xxx.xxx.61.164

Dámy, zdravím srdečně!

Já si neskutečně vážím naší proděkanky:

Mám po srazu s přednostkou, proděkankou a tím, kdo mě vyšoupl z místa. No a proděkanka jako PRVNÍ SLOVA řekla:"Úvodem chci říct, že chci strašně moc poděkovat Janě za to, co pro studenty ZL udělala, a že jimi úplně žila...naše spolupráce byla po desetiletí naprosto bezproblémová a ve všem jsem se na ni mohla spolehnout!" Bylo chvíli ticho a přednostka pak:"No ale já vím, že Jana je vynikající pedagog...a také jí děkuji!"😂 Kolikrát jsem jí psala, že aspoň poděkovat mi mohla, jedním slovem. NULA reakce. 

Pak přednostka všemu nasadila korunu, ptž prý:"Teda tady tím poděkováním se, doufám, s Janou neloučíme! Nadále počítám, že bude studenty většinově učit!"😄

Proděkance jsem pak jak volala, tak psala (a děkovala), a ona:"Řekla jsem jen to, co jsem cítila…a řekla bych to znovu!"

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 07.05.2024, 08:34:40 xxx.xxx.61.198
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.05.2024, 18:23:32

Psala mi sestřenice i přátelé, že proděkanka je skvělá (což je) a sestřenice prý:"To je neuvěřitelné, aspoň malé vítězství!!!" Teda pak mi prod. řekla, že je ve vedení asi poslední blbec, který ještě narovinu říká, co si myslí. Což je tristní.

No a dotyčný se začal chystat něco promítat, pečlivě tam procházel soubory, chystal plátno, když vtom proděkanka stoupla a prý:"No nic, tak já půjdu"…a v klidu odešla!😂

A když přišla, podala jí ruku naše přednostka, poté já a On ne!!! Nechápu!!!

Bobca
Bobca (1004 příspěvků) 07.05.2024, 08:46:58 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.05.2024, 08:34:40

Jani,víš,že "lidé jsou různé"..ber to tak🙏…ale já myslím,že můžeš být spokojená,né?😇dočkala ses poděkování a naděje,že tam budeš dál učit,né?🤝

Bobca
Bobca (1004 příspěvků) 07.05.2024, 08:54:14 xxx.xxx.20.192

Bobi prosim tě zopákni specielně pro mě sklerotika, co jsi si s tím kolenem udělala? Ty jsi sebou někde majzla?!? Se mi něco mate, ale nemůžu si vybavit, u čeho to bylo

Raduš..máš to na minulé stránce popsané…nevím,jestli ti to neuniklo,tak jen připomínám..Jo a zapomněla jsem dodat,že to “slítnutí” bylo ze schodů na betonový chodník-v plné rychlosti👍A vlastně jsem na to koleno nemohla kleknout celou dobu(jsem se vyhýbala) tak tam něco “bujelo”delší dobu😊

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 07.05.2024, 09:16:52 xxx.xxx.61.198
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 07.05.2024, 08:46:58

"Jani,víš,že "lidé jsou různé"..ber to tak🙏"

Boži, jak to myslíš? Jasně, že to vím a píšu o tom. 😀

A jsem šťastná, že se proděkanka zachovala tak, jak se zachovala.👏

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 07.05.2024, 09:22:42 xxx.xxx.61.198
Bobca:

Jani,víš,že "lidé jsou různé"..ber to tak🙏…ale já myslím,že můžeš být spokojená,né?😇dočkala ses poděkování a naděje,že tam budeš dál učit,né?🤝


Jinak já nejsem vyhazovaná, ba naopak…oni počítají, že budu většinově učit…😄

Ale to je na delší vyprávění. Mně šlo o to, že tím, že se za mě postavilo vedení, se třeba někdo u nás chytl za nos… I když to je asi jen zbožné přání.☹️

Bobca
Bobca (1004 příspěvků) 07.05.2024, 09:42:27 xxx.xxx.20.192

Myslela jsem to,prostě ..,o tom podání ruky-že ON nepodal…..ale že jinak můžeš být spokojená,že tě nevyhodili,že s tebou počítají…😊

hmn
hmn (1053 příspěvků) 07.05.2024, 10:11:12 xxx.xxx.57.108

“A když přišla, podala jí ruku naše přednostka, poté já a On ne!!!”

přiznám se, že trošku nerozumím
ON odmítl její podanou ruku?
nebo jí ON nepodal ruku jako první? ON je výše postavený?

orionka-2
orionka-2 (570 příspěvků) 07.05.2024, 11:48:06 xxx.xxx.64.54
hmn:

“A když přišla, podala jí ruku naše přednostka, poté já a On ne!!!”

přiznám se, že trošku nerozumím
ON odmítl její podanou ruku?
nebo jí ON nepodal ruku jako první? ON je výše postavený?


Dejte pokoj s bombónem. 🙂)

lesnizinka
lesnizinka (1632 příspěvků) 07.05.2024, 14:17:50 xxx.xxx.83.239

Jani, omlouvám se, že jsem nereagovala, ale u nás peklo na zemi. Potřebuju konkrétně tebe, napíšu ti potom i soukromou. 

Pro ostatní. Nechtěla jsem o tom sem psát, protože jsem nebyla rozhodnutá, jak to budu řešit. Viktorek pořád nepapal dost, ty dásně má pořád, i přes léčbu červené, svoje granulky chroupat nechtěl a z těch kotěcích, co vzal na milost jich taky moc nepapal. Trochu maso a z kapsiček jako vždy jen šťávu. Nevěděla jsem už, jak do něj dostat něco víc, pořád jsem kupovala kapsičky, granule, konzervy - kdyby mu přece jen něco zachutnalo, ale žádný úspěch. Říkala jsem mu, že s takovou teda nikdy nepřibere. Rostl mu akorát pupík, tak jsem si říkala, že první pupík, je dobře, že je napapaný a pak mu to půjde na sádlo. Jenže místo toho přestával už týden zase papat, i masa míň. První, co mě napadlo, ten velký pupík - ledviny v háji. Jenže mi tam vůbec nesedělo, že čůrá normálně a teda krom té šťávy z kapsiček jsem ho neviděla nikdy pít, takže velká žízeň ne-e. A normálně měl bobky, i když ty on vždycky trochu měkčí, nebo někdy tvrdé a někdy půl bobku tvrdý a zbytek měkčí. Jenže od neděle bylo vidět, že mu nějak není dobře, odpoledne zvracel. Včera sice nezvracel, ale skoro nepapal, masa malinko a dostal průjem. Ráno byl normálně, ale odpoledne šel znova a průjem. To už jsem začínala být hysterická. Ráno, když jsem přišla za nima, sice se choval jako by nic, ale zdálo se mi, že má nějaké žluté ucho. Rychle jsem ho vzala k oknu a koukla do tlamky - a byl žlutý! Letěla jsem za mužem, že musíme okamžitě na veterinu, že je konec, má žloutenku. Mají až od 10h, tak jsme jeli. Byla jsem si jistá, že ho jedem uspat, že má něco hrozného. No…po ultrazvuku břicha mi mudr.řekla, že je to špatné, něco tam má, co tam být nemá. Něco z toho můžou být zvětšené uzliny, ale něco je masa. Je to vidět i na játrech, která mají změněnou strukturu. Jelikož Viktorek není očkovaný, tipuje FIP. Nebo lymfom či jiný druh nádoru. Jestli se chceme rozhodnout, že ho uspíme, udělala by ještě krevní obraz, k čemu by ukazoval, jestli ještě něco funguje.  Byla překvapená, že funguje všechno, špatně jen rozpad bilirubinů(obě hodnoty) co prý ukazuje zase asi na FIP. Na FELV a FIV udělala nějaký ten rychlotest, říkala, že není úplně přesný, ale myslí si, že v tomto případě už by to ukázal a je nagativní. Shrnu to: doporučila zkusit tu alternativní léčbu, máme si sehnat a to ti Jani právě hned píšu soukromě. Já už jsem celou noc nespala, tušila jsem, že je něco blbě, prostě se mi nezdál, i když Tom mi tvrdil, že mu nic není a chová se normálně. Ráno mi to ta žloutenka potvrdila. V ordinaci jsem měla zase hysterák, ani jsem nemohla mluvit, abych jí popsala, co na něm všechno pozoruju, co má či nemá. Říkala, že to břicho je zlé, ale volné tekutiny tam moc nemá, aby mohla vzít vzorek na potvrzení diagnozy, spíš je tam to ,,něco". Když se nepotvrdilo selhání ledvin, upínám se k té alternativní léčbě, jen ji někde musím sehnat právě. O peníze mi určitě nejde.  Jestli máte někdo kontakty, sem s nima. Mám hledat na NETu, kočičí útulky prý s tím mají zkušenosti. Hrajem teď o čas, protože je otázkou, kdy mu to cosi v bříšku naroste tak, že už nebude moci papat nic. Jsem úplně v prdeli momentálně. Asi to mám zmatené všechno, ale to teď jsem, nějak mi to úplně nemyslí. 

Buggyra
Buggyra (3329 příspěvků) 07.05.2024, 14:26:51 xxx.xxx.198.226

lesnizinko, vydržte na výsledky krve, třeba je to zánět, jako měl můj Kocour, ten už taky umíral, resp. vezla jsem ho tam uspat, a vetka říká, počkej, to bys brala nějak šmahem, vezmeme krev a uvidíme… no a zánět, atb a byl dobrej. Taky byl žlutej, no zánět byl v játrech, takže nefungovala, takže žloutenka. Tak uvidíte. Nevím teď jestli ta játra mohou být třeba zvětšená kvůli tomu zánětu. A jestli je to nějaká masa jakože nádor, ohraničená, neprorostlá, tak by to snad mohlo být řešitelné operabilně? Vzala vzorek tkáně?

lesnizinka
lesnizinka (1632 příspěvků) 07.05.2024, 15:02:34 xxx.xxx.83.239
Buggyra:

lesnizinko, vydržte na výsledky krve, třeba je to zánět, jako měl můj Kocour, ten už taky umíral, resp. vezla jsem ho tam uspat, a vetka říká, počkej, to bys brala nějak šmahem, vezmeme krev a uvidíme… no a zánět, atb a byl dobrej. Taky byl žlutej, no zánět byl v játrech, takže nefungovala, takže žloutenka. Tak uvidíte. Nevím teď jestli ta játra mohou být třeba zvětšená kvůli tomu zánětu. A jestli je to nějaká masa jakože nádor, ohraničená, neprorostlá, tak by to snad mohlo být řešitelné operabilně? Vzala vzorek tkáně?


Děkuju. Výsledky krve máme, nic tam není, jen rozpad bilirubinu, který prý taky ukazuje na FIP. Jinak ani jaterní hodnoty nejsou změněné, stejně tak žádné jiné.  

Mám před sebou ten krevní obraz a v těch zvířecích zkratkách se nevyznám respective - psi je měli stejně jak lidi, tady je to nějak jinak, vůbec nevím, co je co😔Kometko, Jani, můžete poradit, co mám hledat, co nesmí být moc nebo málo? 

kometa
kometa (4414 příspěvků) 07.05.2024, 16:35:31 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 07.05.2024, 15:02:34

Kometko, Jani, můžete poradit, co mám hledat, co nesmí být moc nebo málo?

Bylo by lepší sem ty výsledky hodit.

Na FIP se dá nasadit Remdesvir.

Ale jestli je tam nějaká divná masa… Ještě je možnost břicho pod narkózou otevřít a kouknout.

Co mě tak napadá.

Fikovnice
Fikovnice (4567 příspěvků) 07.05.2024, 18:36:08 xxx.xxx.61.198
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 07.05.2024, 10:11:12

Nevyznám se tady v tom bontonu…

Ale naše přednostka podala ruku proděkance (tudíž je níž). Já ji následovala (a jsem ještě níž). Tedy bych očekávala, pravidla-nepravidla, že on, přinejmenším jako muž, tu ruku podá. Ale to je jedno, snažím se, aby mi na něm záleželo co možná nejméně. A proděkanka mi pak k tomu něco napsala, což nechci zveřejňovat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.