Aktuálně: 4 577 inzerátů178 228 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Třetí víčko

kometa
kometa (4422 příspěvků) 08.05.2024, 14:09:20 xxx.xxx.147.163
Ronja s motejlem:

Žínko, co Calopet pasta? U psa mi kdysi hodně pomohla, ale nevím jak je to u koček, musely by se vyjádřit kočkařky.


Calopet lze i pro kočky.

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 08.05.2024, 14:10:43 xxx.xxx.115.55
Fikovnice:

Díky, že jste to sem napsala!💐


Nevím, jestli to lesnizince pomůže, ale naděje vždycky je. Už třikrát to u nás vypadalo jako konečná, ale jedeme dál.

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 08.05.2024, 15:45:28 xxx.xxx.83.239

Díky holky, jsem ráda, že píšete, specielně Odberryho…nečte se to zrovna dobře, když si to převedu na sebe, je mi vás strašně líto, čím si musíte procházet, já už to prostě psychicky přestávám dávat. Nemůžu si už pořizovat zvířata, protože tohle…prostě se totálně sypu. Včera jsem vetce skoro nedokázala říct, co Viktorkovi je, bulela jsem jak hysterka, protože jsem byla přesvedčená, že ho vezu zabít, na popravu😢

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 08.05.2024, 15:45:32 xxx.xxx.115.55
kometa:

Já (teda můj kocour) jedu dál už třetím rokem. Ledviny.


S ledvinami já (naštěstí) zatím žádnou zkušenost nemám, ale vím, že to je taky parádní průšvih. Daří se udržet je na dobrých hodnotách? Baští maso nebo speciální diety?

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 08.05.2024, 15:52:50 xxx.xxx.115.55
lesnizinka:

Díky holky, jsem ráda, že píšete, specielně Odberryho…nečte se to zrovna dobře, když si to převedu na sebe, je mi vás strašně líto, čím si musíte procházet, já už to prostě psychicky přestávám dávat. Nemůžu si už pořizovat zvířata, protože tohle…prostě se totálně sypu. Včera jsem vetce skoro nedokázala říct, co Viktorkovi je, bulela jsem jak hysterka, protože jsem byla přesvedčená, že ho vezu zabít, na popravu😢


Totálně jsem se sypala zhruba měsíc zpátky. Myslela jsem, že to už dál nedám a měla jsem hříšné myšlenky, že kdybych ty dva ráno našla mrtvé (v noci by zemřeli), že by se mi hrozně ulevilo. A pořád váhala, jestli to nemám sama ukončit (ne sebe, ale jim od toho trápení pomoci). Jenže oni nevypadali, že by to tu chtěli už zabalit. 

Ale to, že už si další kočku nepořídím, mě teď taky drží. Sešlo se to tak, že jsem opravdu vyčerpaná. Psychicky a to se dost odráží i na tom, že fyzicky to je taky naprd. Na veterině je spousta sestřiček, ale ani jedné jsem už nemusela hlásit jméno. Jen se ptali, jestli dnes vezu Klífu nebo Tazmána. Na jednu stranu milé, na druhou to vypovídá o tom, že už bychom si tam mohli přihlásit i trvalé bydliště. 

Držte se, věřím, že až přijde jejich čas, poznáme to. Dokud chtějí oni, musíme to zvládnout i my. Nikoho jiného nemají. 

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 08.05.2024, 16:10:33 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 15:52:50

Já už Fida pohřbívala několikrát. Dokonce sousedka šla za mnou s vínem…že Fida zapijeme. Tehdy mi dodala odvahu ona, když řekla:"Jano, ale on vůbec ještě nechce umřít!" Já už měla tehdy úplně zkreslené vidění a vnímání (bylo to u toho kočičího moru).

kometa
kometa (4422 příspěvků) 08.05.2024, 17:16:04 xxx.xxx.147.163
Odberryho:

S ledvinami já (naštěstí) zatím žádnou zkušenost nemám, ale vím, že to je taky parádní průšvih. Daří se udržet je na dobrých hodnotách? Baští maso nebo speciální diety?


Obojí. Měl by jenom dietu, ale to byl občas hlady. Jsem ráda za všechno, co je ochoten pozřít.

lesnizinka
lesnizinka (1634 příspěvků) 08.05.2024, 20:09:49 xxx.xxx.83.239

Tak jsme byli na druhé injekci. Brrr, je to hrozné myslím, že těch 14dní bude nekonečných🙄 Viktěnku to bolí. Je to prý husté, tlačí to tam hrozně pomalu, Vikťa mi vždycky zavalí dráp do ruky, jak se brání.  Včera mě i pokousal, pak jsem byla celá od krve. Dneska jsem ho doma nemohla nacpat do přepravky, zapřel se a nechtěl. Nechci ho moc mačkat, to bříško ho bolí. Napadlo mě, že ta vetka mu včera píchla i něco od bolesti, naštěstí, protože ho pomačkaly strašně moc, všechny tři. Ukázala jsem naší dneska ten papír a říkala, že jo, že to je fakt, bude lepší mu ještě píchnout, ať nemá ty bolesti. Říkala, že až mu to zabere, ta léčba, bude mu líp. Jsem na to odpověděla: pokud to není ten lymfom. Tak jsem to asi včera blbě pochopila, podle ní ne, prohmatávala ho všude a jinde jak v tom bříšku uzliny zvětšené nemá, že si nemyslí. 

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 08.05.2024, 20:42:25 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 08.05.2024, 15:45:28

Já jsem si dovolila sem Odberryho nasměrovat.😉

Jinak o nemocech našich kočičáků diskutujeme ve vlákně Vypadávání srsti… Už jsme tam asi 4 s nemocnejma kočičákama.😢

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 08.05.2024, 20:48:16 xxx.xxx.115.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 08.05.2024, 20:09:49

To se musí píchat každý den? Kdy se očekává, že bude vidět zlepšení? Držím všechny prsty, aby to bylo ono a zabralo. A ano…u nás byly zvětšené uzliny někde tuším u jater. 

Jo a ještě jsem zapomněla napsat…. Klífa měl nějaký nález na játrech, který se prý objeví mmj i při hladovění. Ale prý “ještě nemá žluté sliznice”. Z toho jsem pochopila, že kdyby málo jedl delší dobu, tak mu ten bilirubin taky stoupne. Nejspíš tedy to bude váš případ a jak se dá víc dokupy, snad by to mělo ustoupit.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 08.05.2024, 20:51:31 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 20:48:16

Ano, to jsem psala. Opakovaně.😉

Kočka NESMÍ hladovět!!! Už dva dny úplné hladovky jsou nebezpečné. Proto, když Fido nejedl asi 12 dní, byl komplet žlutý a měl totální selhání jater. Tehdy se opravdu stal Zázrak!!!

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 08.05.2024, 20:53:24 xxx.xxx.115.55
Fikovnice:

A nezvládla bys mu to píchnout Ty nebo někdo z rodiny? Měl by menší stres.


Úplně si nemyslím, že to vždy může být menší stres. Předchozího kocoura jsem díky známosti na veterině (chodila jsem k majitelce kliniky na praxe a výpomoc v době dovolených jejich sestřiček) mohla léčit doma; píchat injekce a čistit rány, které se mu dělali díky špatné reakci těla na vlastní testosteron (což jsme zjistili později) a dost to na dlouhou dobu narušilo důvěru kocoura ke mně. Trvalo min. ¾ roku, než mi začal zase věřit. Já v té době těhotná jsem to hrozně obrečela, že jsem si leností jezdit na veterinu pos*ala vztah s osudovou láskou. Naštěstí byl chytřejší než já a vzal mě na milost.

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 08.05.2024, 20:56:34 xxx.xxx.115.55
Fikovnice:

Ano, to jsem psala. Opakovaně.😉

Kočka NESMÍ hladovět!!! Už dva dny úplné hladovky jsou nebezpečné. Proto, když Fido nejedl asi 12 dní, byl komplet žlutý a měl totální selhání jater. Tehdy se opravdu stal Zázrak!!!


Klífa ale nepřestal jíst úplně. Jen hodně snížil porce. A i to stačilo k tomu, aby mu to rozhodilo jaterky. Tak na to jen upozorňuji, že se nemusí jednat o úplnou hladovku, ale i o snížený příjem, který lesnizinka zaznamenala taky.❤️

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 08.05.2024, 21:16:41 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 20:56:34

Jj, věřím… I když je pravda, že moc nechápu, jak fungují takové ty venkovní kočeny v krutých mrazech. Nejsou nikoho, nikdo je nenakrmí…😔

Jinak já do Fida také tehdy vždy nějakou trošičičku natlačila. Byla to největší hrůza, co jsem s ním zažila. A jak měl úplně žlutou pusu to nezapomenu.

Doufejme, že u Lesnížínky dojde k obratu k lepšímu.

No a ad stres: Vy jste si narušila vztah s kocourem, přesto si myslím, že kdyby mohl mluvit, řekl by, že raději by tu injekci od Vás…😉 Teda u Fida jsem o tom přesvědčená. Pravdou je, že u nás hraje roli ještě kinetóza - cestou k vetce a vůbec stres z přepravky.

Odberryho
Odberryho (287 příspěvků) 08.05.2024, 21:30:34 xxx.xxx.115.55
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 08.05.2024, 21:16:41

Tak je pravda, že já neměla nikdy žádné zvíře, které by špatně snášelo cesty autem. Klífa držkuje spíš proto, že musí být v přepravce, ale jinak cesty neřeší a pozornost na veterině si užívá. On je všude hned doma.

Fikovnice
Fikovnice (4570 příspěvků) 08.05.2024, 22:50:00 xxx.xxx.62.135
»
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 08.05.2024, 21:30:34

Aha, tak to pak jo. Fido ví, že na veterině se léčí a všechny úkony trpělivě snáší. Až tak, že při UTZ volal dr. asistentku, ať se jde podívat, že takovéhoto kocoura tam ještě neměli. Ležel na zádech, klidně držel a koukal na obrazovka svého sona!🤣 Ale vím/poznám, že je tam ve stresu, no…

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (153 příspěvků) 08.05.2024, 23:38:10 xxx.xxx.95.109
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 08.05.2024, 20:09:49

Hlavně injekce antivirotik opravdu bolí a štípe a 14 dní aplikace je málo, chce to přeléčit opravdu dlouhodobě, my píchali kocoura měsíc a stejně jsem měla nervy aby se to nevrátilo. Dvěma známým, co ukončili léčbu po třech týdnech se to stalo. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.