Aktuálně: 4 599 inzerátů178 091 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Třetí víčko

lesnizinka
lesnizinka (1632 příspěvků) 05.05.2024, 11:05:18 xxx.xxx.81.248
kometa:

Nejsou to spíš krkavci? Podle popisu. Havrani nežijí vyloženě v lese a tvoří kolonie.


Reni já nevím. Už jsem právě nad tím taky dumala, ale co jsem chodívala zase v místě, kde jsou krkavci, ještě s pejsama, je to odsud hodně kilometrů daleko, tak ti se mi zdáli právě větší, když byli psi ještě štěnda, normálně jsem se o ně i trochu bála a držela je u sebe. Vím, že jsem někde narazila na to, že tu ti ,,havrani" hnízdí, v nějakém článku o našem CHKO, zkusím pohledat, protože dost možná, že jsem si to zapamatovala blbě a byli to opravdu krkavci. 

orionka-2
orionka-2 (570 příspěvků) 05.05.2024, 11:56:06 xxx.xxx.64.54

Krkavci jsou větší a jsou to celkem milí ptáci 🙂). Když na ně zakrákám, letí se podívat, kde je ten padouch, co se jim vetřel do teritoria. Hlavně se neshlukují, drží se v párech a problém nastává při přeletech mladých samců.

Bobca
Bobca (1004 příspěvků) 05.05.2024, 12:18:49 xxx.xxx.20.192

Noha bolí pořád jak čert..ale snažím se ještě dodělat nějaké věci,než budu nemožná úplně..Nečekala jsem,že mě to zastihne tak brzo..Leduju,mažu Aulinem,pojídám Aulin 2x denne,mám to stažené obinadlem…No musím vydržet😇

Hodně štěstí v boji s krkavcema😎

kometa
kometa (4414 příspěvků) 05.05.2024, 15:01:21 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 05.05.2024, 11:05:18

Reni já nevím.

Mají charakteristický hlas - vygůglete si. Podle toho je poznáte bezpečně. I já to zvládám a to mám hudební hluch.😉

lesnizinka
lesnizinka (1632 příspěvků) 05.05.2024, 16:29:32 xxx.xxx.81.248

Už vím, už vím, Reni měla jste pravdu👍 jsou to krkavci🙂 A snad už si to doprčic i zapamatuju😜 Sebrala jsem poslední špetku důstojnosti a napsala známému z CHKO, se kterým jsem se kdysi chytla kvůli lesu(nechal vykácet kus lesa kvůli orchidejím)  A odepsal, že jsou to krkavci. Nemáme tu širá pole, takže tu nebývají ani vrány a ti havrani taky ne, ale nebyla jsem si právě jistá, jestli se tu ten jeden pár nějakým ,,nedopatřením" neobjevil a nezůstal. Ale ty kolonie havranů v některých městech jsem v telce viděla, to je fakt. A tak jsem ráda, že máme krkavce, asi na ně přestanu řvát a navážu kontakt, pokecáme😉 Ostatně s tím ráno jsem pár slov prohodila(to já pořád s každým zvířetem, respektive i hmyzákem😜) Teda moc jsem ho asi nepotěšila, říkala jsem mu: no vidíš, vidíš, furt se melete, podívej se, jak vypadáš!(chybí mu těch pár letek, chudákovi se s tím asi i blbě lítá🙄) Kráknul na to něco ve smyslu, že já mám nejmíň co mluvit s tím pupkem, co tlačím před sebou😛

lesnizinka
lesnizinka (1632 příspěvků) 05.05.2024, 16:36:48 xxx.xxx.81.248

Bobi prosim tě zopákni specielně pro mě sklerotika, co jsi si s tím kolenem udělala? Ty jsi sebou někde majzla?!? Se mi něco mate, ale nemůžu si vybavit, u čeho to bylo😊 No to jsi tomu teda dala🙄 Mamka si dva dny sadila muškáty, nějaké další kytky na balkon a včera rajčata. Včera mi říká: ty voe, mě ráno tak šíleně bolelo koleno, jak jsem asi na něm u toho sadění klečela, že jsem ráno nemohla sejít ze schodů pustit ven Mandy. K Vánocům si přeju nákoleníky😀 Dneska ráno volá: v noci jsem nemohla spát, musela jsem si vzít brufen, asi jak jsem zatloukala ty roxory na rajčata, tak mě šíleně bolela ruka, úplně škubalo v dlani, ale teď ráno se zdá, že po tom brufiku se to uklidnilo😉

kometa
kometa (4414 příspěvků) 05.05.2024, 16:44:43 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 05.05.2024, 16:29:32

Ostatně s tím ráno jsem pár slov prohodila

V Zoo na Hluboké měli krkavce, který zdravil “ahoj”. Bylo to zvláštní, protože nějak šlo poznat, že to neříká člověk.

Já si taky povídám se zvířaty, nejen domácími. Naposled jsem hulákala za volantem na vrabce, kteří nejevili touhu opustit silnici. Musela jsem přibrzdit a zatroubit. Řidič za mnou si asi ťukal na čelo. 

lesnizinka
lesnizinka (1632 příspěvků) 05.05.2024, 17:10:09 xxx.xxx.81.248
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.05.2024, 16:44:43

Ti lidi, co jsem jejich auto předevčírem zastavila, abych převedla přes cestu brouka, si ťukali asi taky. Odělávám z cesty hlemížďky, brouky, žáby atp. No dneska jsem pro změnu rozjetou žábu přeskakovala😢 S ptáčkama často, když nějaký drozd stojí u cesty, vlastně mě prakticky nechá kolem sebe projít a až pak uletí. Minule jsem mu už říkala. ježíš co blbneš furt, to jsem zase já, pořád já, každé ráno já😛Často s veveruškou,,zrzko, ha, ha, já jsem tě stejně už viděla, to ti nepomůže se schovávat za kmen, stejně vím, že tam jsi😜 A vzpomněla jsem si teďka, že chci vznést dotaz na chovatele ovcí, jdu hledat téma…

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.05.2024, 17:29:18 xxx.xxx.119.6

Bobčo, to mě mrzí, že máte s kolenem až takovýhle trápení. Vím, že jste někdy psala, že to nechcete moc rozebírat, jen přeju, aby bylo brzy líp, ať zase skáčete přes kaluže. 

Žínko, krkavce tu máme taky. Donedávna jeden pár, teď myslím už dva. Oni jsou opravdu legrační, jak jsou ukecaní. Mám taky podezření, že mě se psem sledujou (stíha🤣), a že za námi pak brousej po myších, co pes na louce nechává.

Dnes jsme měli první vlaštovčí průlet domečkem. Cca 3 týdny zpoždění. Takže náš sameček - samozřejmě se můžu jen dohadovat, jestli je to on, nemají prý velké dožití, ale prostě si myslím že ano (no jo, srdce v to doufá🙂) - nejodvážnější vlaštovka, čtvrtým rokem lítá posedět k nám a švitoří, pak si zas vylítne a zase zpátky a sedí třeba na kafemlýnku, moc se nebojí.

A samozřejmě autem se taky vyhýbám/e.

kometa
kometa (4414 příspěvků) 05.05.2024, 17:48:04 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 05.05.2024, 17:29:18

Mám taky podezření, že mě se psem sledujou (stíha🤣), a že za námi pak brousej po myších, co pes na louce nechává.

To možná ani není stíha - konec konců krkavci dávají přednost mršinám. A když někdo uloví a zanechá myš(i), tak nepohrdnou, že jo.

lesnizinka
lesnizinka (1632 příspěvků) 05.05.2024, 19:40:26 xxx.xxx.81.248

A bez práce…no neber to😉

Děvčata češtinářky, se moc omlouvám, fakt nejsem úplný debil, hned jak jsem to teď otevřela, vidím toho ,,hlemíždě"😊 já nechápu, že to nevidím, když to projedu očima předtím🙄

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.05.2024, 20:15:18 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.05.2024, 17:48:04

Jako já si opravdu myslím, že to tak je, i že nás umějí poznat, jen už to nemůžu říkat moc nahlas, neb ještě chvilka a převezmu roli obecního magora (už ji ale určitě mám). 

Fikovnice
Fikovnice (4565 příspěvků) 05.05.2024, 20:54:47 xxx.xxx.60.167
kometa:

Mám taky podezření, že mě se psem sledujou (stíha🤣), a že za námi pak brousej po myších, co pes na louce nechává.

To možná ani není stíha - konec konců krkavci dávají přednost mršinám. A když někdo uloví a zanechá myš(i), tak nepohrdnou, že jo.


Já tu teď dostala záchvat smíchu!!!🤣

Že krkavci dávají přednost mršinám, a proto sledují Ronju se psem…😂 Až pak jsem dočetla druhou část věty.

Jinak u nás v domě žil významný ornitolog a zabýval se právě havrany. Lidi z okolí mu museli hásit, kde je viděli, v jakém množství atp. Byl to extrémně vzdělaný pán.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 05.05.2024, 20:59:08 xxx.xxx.119.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.05.2024, 20:54:47

Ježiš, Fikovnice, teď jsem díky Vám dostala záchvat i já. Je fakt, že dnes jsem si říkala, že už zasmrádám jak ta mršina😁. 

Canka
Canka (303 příspěvků) 05.05.2024, 21:54:06 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Víkend utekl jako voda.je to možný,že to volno vždycky tak sakra rychle uteče???Zákon schválnosti😂No já budu muset příští víkend zajet koupit ty zničené sazenice.. doufám,že jsem to všude dostatečně zabezpečila a nic se tam už nepodhrabe…každopádně už to fakt nevypadá na žádný mráz,takže jsem ráda,že jsem to prdla ven..holt s prasátkem jsem nepočítala no😂

Ju a příští víkend je ve městě výstava koček,tak musím zajet kouknout..určitě tam bude vystavovat chovatelka,od které mám Pučmeldíka..a aspoň tam zase podpořím nějaký útulek…ju a musím objednat tu Čikitku na kastraci..jen se teda snažím dopočítat,jak je vůbec stará..já jí mám 7 měsíců(bože to tak uteklo,byla takový miminko,zrovna dneska jsem koukala na fotky,jak byla maličkatá) a když jsem si jí brala,už jedla pevnou stravu…i když byla maličkatá hubeňourka..takže tipuji tak 9 měsíců..to už je u kočičky asi v pohodě na kastraci ne?Mrouskání má za sebou první a já nechci,aby se tím musela trápit znovu..

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Bobca
Bobca (1004 příspěvků) 06.05.2024, 09:45:00 xxx.xxx.20.192

Holky,ani nevím,jak to začalo...kdysi jsem spadla-asi před 40 lety na koleno,když jsem “letěla”z jednoho kravína na druhý,bo jsem měla zaplé čerpadlo na mléko…abych to stihla….Ale sedlo si to..Po letech mě tam jako luplo,jakoby se přes jabko přetáhla nějaká šlacha,čico..Nemohla jsem jít z kopce(byly jsme na nějakém hradě-šla jsem pozpátku)šílená bolest..Taky to přešlo..Stalo se to asi 4-5x za celou dobu..A myslím si,že jsem si to dorazila kleknutím na radiátor,když jsem chtěla vylézt z okna..Jsou to ty 2 pláty vedle sebe..Zabolelo to,ale zase asi rok nic..a před asi 2 měsícema,to zase tak bolelo,tak jsem se objednala na ortopedii..a mezitím se to zase zklidnilo,,Normálně vše jsem dělala v dřepu😊a nic(teď už teda né).Poslal mě na rentgen a pak na magnetickou rezonanci..a…prý to nevydrží do podzimka,chtěla jem pozdní termím zkrz hlídání zvířátek..On,že né,zkrz artrózu,tak mě vmáčknul za 3 týdny mezi svoje operace..A já počítala,že si všechno poklidím,nachystám tento týden..nakoupím atd.,když nebudu 2-3 týdny nemožná(teda tak,že na to nesmím VůBEC stoupnout..a pak budu rehabilitovat…Jenže mě to nějak začlo bolet už ve čtvrtek,a už chodím skoro o berlích teď..Auto nepřichází v úvahu vůbec..Mám jet ve čtvrtek k anesteziologovi na konzultaci a na kontrolu s chobotem do spánkové laboratoře(jednou za rok se tam chodí)..Musí mě zavézt švagruše..Dnes měl být neurolog-taky v Olmiku..jsem zrušila.

Takže jdu jen laparoskopicky na meniskus..není to totálka..😇

kometa
kometa (4414 příspěvků) 06.05.2024, 09:47:40 xxx.xxx.224.101
Ronja s motejlem:

Jako já si opravdu myslím, že to tak je, i že nás umějí poznat, jen už to nemůžu říkat moc nahlas, neb ještě chvilka a převezmu roli obecního magora (už ji ale určitě mám). 


Umějí.

Byla jsem na ornitologické přednášce - o havranech, ale to je v zásadě jedno. A tenhle předpoklad tam zazněl. že si pamatují obličeje a dokonce informují i svá mláďata, na koho si dát bacha.

kometa
kometa (4414 příspěvků) 06.05.2024, 09:50:12 xxx.xxx.224.101
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 05.05.2024, 21:54:06

tipuji tak 9 měsíců

Naprosto v pohodě. Venkovní kočky se běžně kastrují ve 4 - 5 měsících, jinak by zabřezly. Limitem je v tomto případě hmotnost - min 2 kg.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.