Aktuálně: 4 530 inzerátů178 519 diskuzních příspěvků17 809 uživatelů

Třetí víčko

Daja
Daja (431 příspěvků) 01.05.2024, 05:18:28 xxx.xxx.121.211

Dobré ránko,

holky je možné, že může zmrznout Ibišek, Modřín s jedné strany? Totálně jsem v šoku😠, přijely jsme na chalupu a čekala mě hrůza a děs. Máme chalupu v Jeseníkách a nadmořská výška 320 m.n.m. Myslela jsem , že vše na zahradě aspoň s okrasných dřevin a stromů přežije, ale jak koukám tak prd.

Dája

Canka
Canka (304 příspěvků) 01.05.2024, 06:44:05 xxx:xxx.9ced:56ac

Holky mám totální nervy a vztek😠Něco se mi podhrabalo pod pletivem zahrádky a úplně vsechno zničené..všechny sazenice v prdeli😟Mám hrozný,ale hrozný vztek..muselo to být něco malého(možná mládě prasete) a madělalo to totální skázu😢

Dájo je to možné..známá právě bydlí na horách a prý jim letps prvně pomrzla část stromů…

Daja
Daja (431 příspěvků) 01.05.2024, 06:45:32 xxx.xxx.121.211
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 01.05.2024, 06:44:05

Ach jo, já myslela, že nejsme tak vysoko, tak že to přežijeme v pohodě.

Bobca
Bobca (1024 příspěvků) 01.05.2024, 08:54:13 xxx.xxx.20.192
»
Odpověď na příspěvek uživatele Canka z 01.05.2024, 06:44:05

teda Niki !!fotku nemáš?jak velká díra?..prase?to bys měla rozryté i kolem,né?Nenapadá mě nic..třeba někdo vysvětlí…Je to škoda…Nejsou ta stopy? nemohl to udělat závistivý soused a naaranžovat to?

kometa
kometa (4425 příspěvků) 01.05.2024, 09:49:32 xxx.xxx.147.163
Canka:

Holky mám totální nervy a vztek😠Něco se mi podhrabalo pod pletivem zahrádky a úplně vsechno zničené..všechny sazenice v prdeli😟Mám hrozný,ale hrozný vztek..muselo to být něco malého(možná mládě prasete) a madělalo to totální skázu😢

Dájo je to možné..známá právě bydlí na horách a prý jim letps prvně pomrzla část stromů…


Nebyl to spíš zajíc? 

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 01.05.2024, 11:03:51 xxx.xxx.81.248

Začnu od té předchozí stránky, jak píše Bobeš…krásná fotka s kobylkou a šeříky👍😀 fáááákt, moc vám to holky sluší👍

A ta zahrádečka😲 No ty voe, asi by mě šlak trefil😢 Bude to čuník, zajíc by ukousnul jen něco a hlavně by ho papriky a rajčata nezajímaly, u nás si toho nikdy nevšimnul. Navíc je teď všude žrádla dost.

A lísky…to máš nějaké zakrslé? Ne, že jsou ještě malé, ale že jsi je natlačila tak blízko sebe. Určo jsem ti někde psala, že lísky musíš mít minimálně 1,5m od sebe. Já je mám cca tolik a jsou jak sardinky, určitě díky tomu i míň zaplodí, už jsem tu krajní slabě rostoucí i rodící červenou vykopala(psala jsem to tu na podzim) aby se tam ty ostatní mohly trochu rozvolnit. 

orionka-2
orionka-2 (588 příspěvků) 01.05.2024, 19:24:36 xxx.xxx.64.54

My jsme 450 m vysoko, ale na jižní straně pod hřebenem a zmrzlo úplně všechno. Všechny ořešáky ( šetřete si loňské ořechy ), nakvetlé třešně, hrušně, jabloně. Na konci vsi je obrovský mladý višňový sad. Komplet zmrzlý taky. Bohužel si letos budeme muset vážit každého jabka, které by se náhodou urodilo, protože mráz prošel celou republikou a ovoce letos nebude.

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 01.05.2024, 21:58:57 xxx.xxx.81.248

Já si teď vzpomněla, že jsem na to Dájo zapomněla reagovat a koukám, Orionka mě předběhla😉 My jsme ještě níž, barák tuším 306nm. a taky komplet všechno zmrznulo. Nevím jak jabloně, ty v tu dobu ještě nekvetly. A třeba tchánům třešeň kvetla zase až po těch mrazech, tak ti mít budou(pokud ji nesejme zase něco jiného, vloni to byly kroupy) Jediné co snad z ovoce bude, je nějaká jahoda z květů, co vykvetly pozděj a maliny vidím. Momentálně jsem objevila taky kavkazské borůvky, že už jsou zralé, tedy zrají. U nich je naprd, že letí z keříku dolů, sotva se ho člověk dotkne. Zítra musím pod ně něco hodit a zatřepat. Ať máme alespoň něco na buchty. Jindy je spíš nechávám ptáčkům, ale letos se musím pokusit sehnat něco do mrazáku😉

Daja
Daja (431 příspěvků) 02.05.2024, 04:46:50 xxx:xxx.35a8:df46

Dobré ránko,

berušky zlaté děkuji za odpověď. Konečně včera jsem měla čas tak jsem si okolí a zahradu v klidu prošla a fakt komplet vše zmrzlo i ořešák ( nádherný, statný strom).

Jediné co přečkalo i s plody tak jedna větvička malin a taky i u nás kanadské borůvky. Nic, komplet vše fuč. Nevěřila jsem🙄

Dája

Bobca
Bobca (1024 příspěvků) 02.05.2024, 11:22:28 xxx.xxx.20.192

Zapomněla jsem napsat sem,že už pár dní tu mám Jiřinky..Zase je tu švitoření..Uklízely a vyhodily na parapet druhé suché mrtvé mládě..proto se vloni tak brzo odstěhovaly👎Jedno bylo na zemi mrtvé..Jinak jsme měla ráno rozklítané a bolí mě koleno jak blázen..tak zkusím ledovat-ortéza je dost naknop,ale musím chvilku vydržet to mít stažené..Petra zasadila včera rajčata,okurky..tak asi vydrží..má být zima ,ale ne mráz..

lesnizinka
lesnizinka (1636 příspěvků) 02.05.2024, 20:18:08 xxx.xxx.81.248

U nás po rodině se taky už řeší, jestli to všechno navysázet ven. Jsem si jistá, že ve chvíli, kdy se rozhodnem ty vysadit, přijde mráz, bouřka nebo šílený úpal😏

Dneska jsem měla brigádníky. Kluk zlomil rýč Fiskars🙄 holka mi vyplela troje kytky. Budu se z toho ,,léčit" několik dní, včetně finančně. Stálo mě to tisícovku, další tisícovku za rýč a ten druhý zlomený, klasické dřevěné toporo, tak ten si už potřetí během dvou dnů budu muset nasadit sama🙄

Canka
Canka (304 příspěvků) 02.05.2024, 22:47:35 xxx.xxx.212.25

Takže to zkrátím..

Moc děkuju za pochvalu fotky,hned jsem si ji objednala jako fotoobraz..miluji šeříky a miluji kobylku,tak si uděláme krásný obraz..jen už teda vážně nevím,kam si ho pověsím,protože mám obrazů s fotkami plný byt😂

Holky ta zahrádka byla celá komplet rozhrabaná..jakože rozrytá…vyhrabaný všechny sazenice a rozházený…a pošlapaný..a pod pletivem díra..snažila jsem se zachránit, co šlo..rajčata to přežijí snad..papriky asi taky…u kedluben a cuket nevím nevím a okurky(salátovky a polňačky) jsou kaput…ty to nedají..jahody přežili skoro všechny..i hrášek a salát..tak snad bude letos úroda..

Bobi závistivýho souseda žádnýho vedle pozemku nemám..mám tam teď dva sousedy(a doufám,že už se to nebude rozšiřovat) a oba mi furt nabízejí s něčím pomoc..teď mi opravovali branku,pomohli tahat pytle s krmením a přivezli pytel s pilinama pro morčátka…já jim na oplátku dávám hnůj na zahrádky…

Holky co se mi dneska stalo..byla jsem na procházce odpoledne podél řeky v jednom městečku a prostě jsem se chtěla dostat nějak na druhou stranu řeky,aby jsme nešli stejnou cestou zpátky..no.a rozhodla jsem,že půjdeme přes řeku..no dopadlo to tak,že jsem sklouzla po kameni a strhl mě proud vody a já narazila do kamene..noooo na stehně mám šlicnu jako kráva,co hraje všema barvama…no a první myšlenka,co mi v hlavě proběhla,kdyĥ mě ten proud strhnul a tahal dolů po řece,bylo KDO VEČER NAKRMÍ ZVÍŘÁTKA?😂

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 03.05.2024, 05:54:04 xxx.xxx.119.6

Canko, 

co vyzkoušet nějaký ten odpuzovač na divou zvěř? Dostala od nás sousedka k Vánocům takovej set, v něm i odpuzovač od Agrobio, myslím, že jsem ho tu jako srandu někomu doporučovala (Buggyře asi). Osobní zkušenost s tím nemám, ale jestli nemáte možnost nějak zlepšit zabezpečení zahrádky (jde to vůbec proti čuníkům??), tak třebas tohle? Použití jako dělaj myslivci, stojí do 500 - asi jak kde.

Buggyra
Buggyra (3349 příspěvků) 03.05.2024, 07:40:33 xxx.xxx.198.226

Proti prasatům dobře funguje elektrický ohradník, ale musí být umístěný tak, aby je picnul do rypáku (doslova) 🙂 Takže proklatě nízko. Jak jim přejede přes hlavu a hřbety, tak je to nezajímá.

Bobca
Bobca (1024 příspěvků) 03.05.2024, 08:20:53 xxx.xxx.20.192

Teda Niki😲a co kdyby tě to odneslo někam do pryč?Jsi odvážná..Nevím,jak velká řeka to byla,ale přece jenom…🤭Ta zahrádka,jak popisuješ,bude asi práce těch prasat..Jak se říká.."je to tu jak po prasatech"🙂

Raduš,tak to máš teda brigádníky👎..víc škody,jak užitku..

Jinak já to včera přehnala se sháněním kvítek do truhlíku,objížděla jsem květinky a namohla jsem si to koleno..do toho volá sestra od Mudr,že se jí uvolnilo místo.že dnes to bude masakr..tak jsem se ještě překonala ,stáhla ho ortézou a jela..Píchla mi Novalgin a napsala Aulin..Byla jsem si pro předoperační vyšetření..Vše-až na cukr(8) bylo super..Noc byla hrozná,bo v noci mi to bolí jak čert,nevím,jak si lehnout--Na zádech je to koleno lepší,ale to zas chrápu i s chobotem…a v krku Saharu😊Raduš,ptala ses na něho..Chobot je až do smrti..ale zvykneš si.. 

Buggyra
Buggyra (3349 příspěvků) 03.05.2024, 08:27:01 xxx.xxx.198.226

No, s brigádníkem taky vtipná zkušenost - používal teleskopické kleště/nůžky na větve, a po práci hrdě hlásil, že dotáhl nějaké šroubky a kleště sešteloval. No sešteloval je tak, že čelisti nedoléhají proti sobě a nůžky se nám tupí o tu dosedací plochu, proti které by měla čepel stříhat 😀 Šroubek se tím křížením vyklechtal a napůl strhnul, takže nůžky na vyhození… Ještě že nebyly drahé… musím koupit náhradou nové… Ve středu chtěl vrtákem na dřevo vrtat ocel, že se nic nestane, no my těch vrtáků zase tolik nemáme a kupovat se mi to nechce, tak to jsem mu už zakázala 😀 Musím ho víc hlídat, on zjevně má kvalitnější nářadí a víc mu vydrží. Nám by vše pošteloval a my bychom byli bez nářadí 😀

Buggyra
Buggyra (3349 příspěvků) 03.05.2024, 08:28:43 xxx.xxx.198.226

Nějaká lasice mi zakousla jednu slípku. Musím chodit kontrolovat tedy ještě za stmívání, jestli jsou slepice v kurníku. Tahle podlehla v noci tomu, že v kurníku nebyla. Naštěstí je to jedna z těch nových, tak žádná velká škoda.

Přemýšlím, že slepici ugriluji (tak jak je, s peřím, bez hlavy…) a naporcuji ji slepicím do krmení. Když můžu krmit myše, můžu i slepice. Škoda ji dát lišce. Ještě uvidím, zda se mi do toho bude chtít.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.