Aktuálně: 4 849 inzerátů175 210 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Třetí víčko

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 25.04.2024, 07:38:26 xxx.xxx.198.226

 Vybrala jsem si a objednala nové plavky 
Tak tohoto jsem na dlouhá léta ušetřena, mám jedny svoje od -nácti (stará dobrá kvalita) a ještě jsem podědila dvoje nebo troje po babičce (jsou sice značně z módy...) :-) Mám plavek, že je neunosím :-D 

Žejo, tvaroh do česnečky, zvláštní, já bych tam ještě tak viděla zakysanou smetanu, to jsem někde do nějaké krémové polívky už dostala, také neobvyklé, ale pořád je to smetana, že (myslím v rajské to bylo, v takové hogo fogo). Ale tvaroh... 

Na posledních fotkách z návštěvy vnučky jsem šmírovala vybavení u Doron doma - a musím konstatovat, že Doron žije skutečně na zámku. Asi chci taky na návštěvu. Byla bych teda dost neslušná návštěva, protože bych celou dobu muchlala psy a kočky a lidem bych možná odpověděla na pozdrav a dětí bych se stranila... 

Mělo ve středu pršet, já jsem si v dobré víře přehodila svod z okapu do zemní nádrže, a leda tak mi to do té nádrže smylo prach ze střechy... A voda v ní je nějaká taková divoká, resp. je tam na dně asi hodně usazenin, takže to vidím tak, že nějaký ten den po závodech tam na to vlítnu, ten zbytek vody vyčerpám do pojízdné nádrže, a tu zemní umyju. To zahrnuje velký froté ručník na tyči, kterým vytahám všechen bordýlek jako usazené mrtvoly žížal, rozpuštěný ptačí trus, rozložené listí a co půjde napadaných kamínků. Sice do nádrže teče jen ze střechy, ale ptáci na tu střechu nanosí neuvěřitelné věci a vítr samozřejmě taky nezahálí... No a až to bude vyčištěné, buď napadá a nebo budu muset dojet k vodovodnímu řádu s tou pojízdnou nádrží, naplnit ji a pak z ní naplnit tu zemní, ať máme zase čerstvou zásobu. Už se na tu epopej těším. Počítám, že deště bylo již dosti a už pršet nebude...letos. Teď koukám, že dneska má něco spadnout ještě, tak to by bylo fajn, že by se ty včerejší splachy ze střechy trochu naředily. 

Ořešáky a kaštany jsou teda černé komplet, ale rybízy a angrešty se statečně drží, stejně jako třešně a jabloně. U jabloní neumím odhadnout, kolik toho pomrzlo, no tak se uvidí v procesu. Ale měly toho nasazeno tolik, že nějaké promrznutí by mohlo jedině prospět. 

Ad doktor: Já chci taky takovouhle důkladnou preventivku u doktora! Ten u nás mi vezme krev na biochemku jen když hodně řvu, teď hádám už 4-5 let jsem na prevenci nebyla... Zvu se na ně sama :-D 

Ad jídlo: A zase mně vyhovuje, že už toho do sebe nenatlačím tolik. Hlavně mě to baví při vaření, protože když si uvařím pánev jídla, tak to mám na třikrát, na čtyřikrát, než to sním :-) A energie mi opravdu nechybí, spíš v pase přebývá :-D Na sladké taky moc nejsem, skoro do nuly jsem omezila bílé pečivo, několikrát do týdne teda jím chleba s pomazánkami, ale snažím se si vařit ze surovin a nekupovat zpracované potraviny. Ono se to nezdá, ale ono je to dost výživné. Jednou do týdne nějaké maso, ale jinak denně jedno dvě vejce v průměru, a to je bílkovin až až. Jednou týdně sardinky v plechu. Než bude zelenina, začala jsem se živit kopřivami, bršlicí a česnáčkem a medvědím česnekem a pažitkou :-) Jinak bohužel kvůli cenám zeleninu kupuji jedině mraženou ve směsích a sem tam nějaké ovoce ve slevě, ale jsem hambářka, měla bych ovozel jíst mnohem víc, a ono mi to i chutná, ale holt je to věc, na které se dá efektivně šetřit... Včera veterinář tři tisíce (za koně, jen vyšetření). 

Colu miluju taky, ale musí to být originál, žádná hrozná lajtka nebo zírou, fujhnus. Ale při těch cenách si ji skutečně už teď odpustím. Jestli zdraží ty potraviny ještě víc a já nedostanu přidáno, stanu se zřejmě potariánem - budu žrát celý rok jen brambory, co jsem si vypěstovala. A zapíjet vodou z kohoutku. Já jsem hrozná držgrešle v tomhle. Jo, já říkám, jak zeleninu v zimě skoro nejím, ale brambory, těch sním pár desítek kilo za zimu, to jo. 

Canko, já bych ta dvířka nechala nějak zpevnit... co místo toho umělohmotného, co tvoří tu plochu dvířek, instalovat nějakým šikovným řemeslníkem nerezovou tabulku? Aby to cizák neprorval. Možná i ty ližiny, v kterých to jezdí, zpevnit.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 25.04.2024, 08:49:20 xxx.xxx.198.226

A co  myšlenka, že když nechám kočku cajdat, kde se jí zlíbí, tak se mi taky nemusí vrátit domů? To si má především rozmyslet majitel kočky. To tam totiž ta sousedka taky nemusela mít jídlo pro svého kocoura, ale otrávenou návnadu. A pak je majiteli tuláka houby platné, že mává kupní smlouvou.

Kočky mojí známé pravidelně tráví soused. Zakusují psi jiných sousedů. Střílejí myslivci. Co by dala za to, kdyby tu kočku jen někdo sbalil a odvezl a krmil ji na své náklady.

Mimochodem, vet. správa vychází z toho, že pokud kočku krmím, je moje. Na tom základě dojeli zrovna mojí známé zkontrolovat “chov”. Čiže z tohoto pohledu se klidně Canka mohla stát v očích legislativy za zvíře odpovědnou.

Poslední poznámka: pokud by mi záleželo na tom, aby mi někdo vrátil kočku, když ji najde, měla bych ji označenou. Canky kocour má obojek, z čehož tak nějak každému docvakne, že asi někam patří (což ho neochrání před kunou, autem nebo otravou). Hádám kdyby Canka na cizákovi našla obojek s kontaktními údaji, tak by majitele mileráda kontaktovala.

hmn
hmn (1042 příspěvků) 25.04.2024, 09:13:13 xxx.xxx.59.65

Bugyra, takové myšlenky jsou v podstatě irelevantní
pořád zůstává fakt, že zvíře cance nepatří
to by musela nález hlásit obci a vlastníkem by se stala až dva měsíce po vyhlášení nálezu obcí….to říká legislativa

“Poslední poznámka: pokud by mi záleželo na tom, aby mi někdo vrátil kočku, když ji najde, měla bych ji označenou.!”
ono není normální sbírat kočky, které člověk venku potká…..

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 25.04.2024, 09:19:16 xxx.xxx.198.226

No to je pravda, měla by se odevzdat na obec. Třeba má s obcí Canka už svoje zkušenosti.

Ale kočku, která vyžírá krmení mým kočkám, bych teda sebrala.

Já nemám žádnou kamarádku, která by si ji vzala do stodoly, takže bych musela do útulku.

lesnizinka
lesnizinka (1553 příspěvků) 25.04.2024, 11:18:29 xxx.xxx.85.105

No, pravda je někde uprostřed, jako vždy. Chodí k nám už dva roky žrát kocour, pracovně ,,Macek" Mých sousedů co vím, cca vedlejších 8 baráků není. Mohl by být z Pálenice o kousek dál ještě. Ale už jsem uvažovala o tom, aby mi neterorizoval Viktorka(myslím, že to nedělá, ale dobře to není) že ho odchytím a dám vykastrovat. Jenže…to už bych z něho udělala ,,našeho" kocoura a to ani nechci. Ale já bych ho ani nedokázala někam dopryč odvézt. V neposlední řadě ani nemám komu. Mé kočky venku za ploty necourají, ale kdyby náhodou předpokládám, že by lidi poznaly, že tyhle někomu patří. Viktík má čip, takže označený je, ale tu to nikdo nezjistí, tudíž tak nějak zbytečné. Obojek mu nedám, nevidím to vůbec na kočkách ráda, nechci si to na nich ani jen představit. Auto ho přejede i s obojkem, lidí se bojí. 

lesnizinka
lesnizinka (1553 příspěvků) 25.04.2024, 11:42:59 xxx.xxx.85.105

Jo Nikiš zpomněla jsem😊 K tomu medvědímu česneku….proč ho kupuješ sakra? Mám ho tu všude kolem, kdyby jsi pípnula, že ho chceš, vyrýpnula bych ti cibulky😏 Stejně tak konvalinky. 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 25.04.2024, 12:18:10 xxx.xxx.198.226

Když kočku nahlásím, tak na mě budou koukat, jestli jsem se nezbláznila 😀 U nás na vsi nemají odchytovou službu a ještě bych jim na pozemku musela asistovat, aby si ji mohli ulovit, protože pozemek je soukromý, tak tam nemají sami co lozit. Co jim lidi nedonesou, to je nezajímá, resp. nasdílejí fotku pobíhajícího zvířete na sockách, jestli něčí není, ale výjezd k němu se nekoná. Když si zvíře neuloví občan, neloví zvíře nikdo. Jo, asi ještě tak nebezpečné nebo nemocně vypadající zvíře by třeba PČR přijela řešit, ale kočku, co mi žere nachystané krmení pro jinou kočku? 😀

orionka-2
orionka-2 (474 příspěvků) 25.04.2024, 13:29:31 xxx.xxx.64.54
lesnizinka:

Jo Nikiš zpomněla jsem😊 K tomu medvědímu česneku….proč ho kupuješ sakra? Mám ho tu všude kolem, kdyby jsi pípnula, že ho chceš, vyrýpnula bych ti cibulky😏 Stejně tak konvalinky. 


Medvědího česneku jsou lány snad všude. Taky jsem viděla podnikavce ho prodávat. Jen jsem si myslela, že lidem z města. S konvalinkami prosím nezaměnit.

Bobca
Bobca (954 příspěvků) 25.04.2024, 14:26:14 xxx.xxx.236.173

Buggyro, ne tvaroh, ale olomoucký tvarůzek, to kulaté smradlave..z Loštic. V polevce rozplizle naspodu.. Já si dala kachní stehýnko s červeným zelim a Jarus nejaky guláš ze zvěřiny.. Kanec, daněk, jelen, či co.. Dělají tu ke všemu karlovarsky knedlík.. Asi ve 4 se chystáme do sauny pred večeří.. 

lesnizinka
lesnizinka (1553 příspěvků) 25.04.2024, 16:24:47 xxx.xxx.85.120
orionka-2:

Medvědího česneku jsou lány snad všude. Taky jsem viděla podnikavce ho prodávat. Jen jsem si myslela, že lidem z města. S konvalinkami prosím nezaměnit.


No on někde neroste, pokud vím. Ano, pak jsou takoví, co na něj někam vyjedou a sežerou konvalinky😜 Ne, opravdu nevypadá stejně a hlavně smrdí jako česnek. Zamění snad jen úplné pako, či někdo, kdo si zapomněl brejle😎 Ale oni to mění spíše s ocůnem, což je pro mě už úplně nepochopitelné🙄 Předevčírem jsem si trhala v zahradě konvalinky do vázičky a zjistila, že prolezly pod plotem a rostou tam teďka i sousedům, na hromadách ornice, co vyhrábnuli před stavbou. 

lesnizinka
lesnizinka (1553 příspěvků) 25.04.2024, 16:35:24 xxx.xxx.85.120

Bobi, kurňa, ale to ti závidím, nemuset se starat o jídlo je super👍 Leze mi dost na nerva pořád přemýšlet, co budem obědvat dneska, zítra…🙄 Kdyby mi to někdo servíroval, budu šťastná jak blecha😛

Fikovnice
Fikovnice (4341 příspěvků) 25.04.2024, 17:11:40 xxx.xxx.63.78

Ahojte dámy!🌹

Kdyby se tu objevila Kometa, prosím, nezavolala by mi…? Měly jsme na sebe tel. kontakt a já jej samozřejmě ztratila… Stačí prozvonit, zavolám zpátky. Nebo poslat SMS.

Ad Bobča: Užívej si!🌷 Máme stejný koníček nebo zálibu!😉

Canka
Canka (291 příspěvků) 25.04.2024, 17:46:40 xxx.xxx.212.25

Ahoj holky,

Hmn - ta myšlenka proběhla..ale jak psala Buggyra a plně s ní ve všem souhlasím…kdyby byl jakkoliv označen nebo měl alespoň obojek proti klíšťatům(to tu má většina koček,co někomu patří) ,tak se budu snažit dopátrat čí je a komu patří a snažila se to vyřešit…ale upřímně?Jediný člověk,kdo kdy ve vesnici vyvěsil letáky,nebo třeba na úřad,že hledá kočku,jsem byla já…a jsem tu x let😀Takže v tomhle ohledu jsem v klidu…a já ho nevyhodila někam do prd….ale šel tam,kde bude mít jídlo a svoje místo..dneska jsem známé volala a prý je schovaný za balíkama,tak mu to jídlo dala tam…tak snad se dneska už nabaští…a já prostě nenechám svému kocourovi jíst všechno jídlo..nechávala jsem mu venku jídlo i pelíšek..přesto všechno snědl mému kocourovi..a když teď mrznulo,fakt to bylo nepříjemné ráno najít Bertíka uřvaného a hladového..navíc mu celý vnitřek seníku označoval a Bert tam ani nechtěl dovnitř..dneska jsem ho po dlouhé době našla spát konečně uvnitř seníku..takže prostě pro Bertíkovo blaho jsem to udělala a jsem ráda…

No Raduš já nevěděla,že máte někdo takhle k dispozici medvědí česnek☹️Takže jestli máš,budu za cibulky hrozně ráda..i za konvalinky,ty miluju!!!Ale musela bys mi to nějak rozdělit,abych to nepopletla..

Bobi ty teď poslední dobou opravdu žiješ a to ti moc přeju!!!

lesnizinka
lesnizinka (1553 příspěvků) 25.04.2024, 20:22:44 xxx.xxx.85.120

Nóó Reni, až Jana napsala jsem si uvědomila, že nějak moc nechodíte, teda sem, jinam nevím. Jste OK? 

A teď čumím na telku, teda nečumím, jen je to puštěné: na Primě je super reklama s poníkama, hned jsem si Buggyro vzpomněla na vás, u jsem ji viděla o víkendu a i jsem Tomovi říkala, že tady máme jednu😉 která dělá s dětma poníkové závody….viděla jste?  Na Českou spořitelnu to myslím je😀Já tak koukám na ty poníčky, že zapomenu sledovat, o čem ten příběh vlastně je😛


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.