Aktuálně: 4 635 inzerátů177 753 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Štěně kouše a dělá loužičky

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 27.06.2023, 08:57:47 xxx.xxx.15.85

Konečně jsem pochopila, proč jste proti tomu, aby si člověk pořídil psa když je sám. Na 3 dny mě skolil nějaký moribundus, mě se to normálně nestává, vždy dokážu tak nějak fungovat, ale tentokrát ne. Doma je teď sice bordel jak v tanku, ale o zvěř i děti postaráno. Moc se mi libilo, jak se k tomu zodpovědně postavila dcera, venčila, krmila, hrála si, něco i trénovala nosetouch i o kočky se postarala. Nehod sice bylo víc, než se mnou, ale vzala to zodpovědně .Manžel uklízel louže,  zastal děti a jídlo. Jinak z Messiho se stala šílená piraně, doma a na zahradě, ještě že je velká, je v pohodě, asi období strachu, ale nechce nikam chodit, leda ho někam poponášet a směr domu už cupitá, tak to zatím nelamu přes koleno.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 28.06.2023, 13:33:38 xxx.xxx.162.50

Tak my jsme dneska poprvé začali cvičit s trenérem , dopřávám si ten luxus..., bude k nám jezdit jednou týdně, na dovolenou letos nepojedu, tak aspoň ztratím peníze takhle :).

Takže nastává seriózní cvičení poslušnosti, čtyřikrát denně pět minut :))).

Beru teď ven každýho kluka zvlášť, abych i s velkýma trochu pocvičila.

Uvědomila jsem si, že musím nějak vymyslet, jak budu chodit se třema psama najednou, jak si je mám poskládat k noze jako :)?

Gučák vedle malýho Frama nechce, tak asi u levý nohy Dorouš a Fram a u pravý Guča. Ale zase Dorouš chce ( a je zvyklej) být blíž k noze a Fram zase ještě u nohy chodit neumí... No  tak asi zavedu nový pokyn " spolu" a nechám je, aby se nějak poskládali, velký navolno a malej zatím na vodítku ... Mám to starosti.. :))).

 

Sardullah
Sardullah (1027 příspěvků) 29.06.2023, 07:14:28 xxx.xxx.221.216
Doron:

Tak my jsme dneska poprvé začali cvičit s trenérem , dopřávám si ten luxus..., bude k nám jezdit jednou týdně, na dovolenou letos nepojedu, tak aspoň ztratím peníze takhle :).

Takže nastává seriózní cvičení poslušnosti, čtyřikrát denně pět minut :))).

Beru teď ven každýho kluka zvlášť, abych i s velkýma trochu pocvičila.

Uvědomila jsem si, že musím nějak vymyslet, jak budu chodit se třema psama najednou, jak si je mám poskládat k noze jako :)?

Gučák vedle malýho Frama nechce, tak asi u levý nohy Dorouš a Fram a u pravý Guča. Ale zase Dorouš chce ( a je zvyklej) být blíž k noze a Fram zase ještě u nohy chodit neumí... No  tak asi zavedu nový pokyn " spolu" a nechám je, aby se nějak poskládali, velký navolno a malej zatím na vodítku ... Mám to starosti.. :))).

 


Tak ještěže nemám tři psy. Já teda na prochajdě obě vodítka v pravý ruce a pesani jdou přede mnou, ale pokud je nutnost...že se s někým míjíme, tak jde teda každej ke "své noze".

Já mám spíš jinej problém, když byla Gina sama...resp. s důchodcem Jackem, ale tam už to na delší trasy nebylo, tak to absolvovala Gina sama a začala asi v osmi měsících tahat na vodítku, tak jsem zastavila, ale chtěla jsem po ní, aby přišla ke mně..nestačilo povolit vodítko, protože to hned při mém další kroku zase táhla a naučila jsem jí, obejít mě a přiřadit se k noze. Nóóó fááák super. Jakože pyrenejka si ve své podstatě dělá co chce, neposlouchá, ale tenhle můj "geniální" výmysl, tak ten dodržuje furt. Jako ono na tom na první pohled není nic špatného....pokud se zastavím, tak ona jde automaticky kolem mě k noze...když jdu jenom s Ginou...super, když mám druhýho psa, tak už je to takový šari-vary s vodítkama, pokud jde s námi ještě nějaká osoba, tak to už je regulérní taneček...

To mám z toho čtení diskuzí a čučení na videa....by mě samotnou tohle nikdy nenapadlo, bych trvala na obratu u nohy a ne nějakém obcházení. 

A nejvíc super je tohle, když k takhle "vychované feně" máte psí mimino...ať už to byla Jessinka a nebo pak Matějíček, co na tom vodítku neumí....to se přiznám, že štěňata chodila první měsíc na volno i tam, kde se to nesmí...v parku...a pro formu za sebou tahala couračku. 

Takže vaše starosti jsou v pořádku.. 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 29.06.2023, 10:19:03 xxx.xxx.162.50

To jste mě přivedla na dobrou myšlenku !

Já taky Dorouše naučila "k noze" s tím obcházením, a ve víc psech je to zbytečný motání. Tak to aspoň Frama to naučím s obratem bez obcházení.

Gučák se už naučil chodit u pravý nohy, on je chytrej člověk, ale Doroušovi to přecvičit by byla velká práce, má to hodně zažitý...

Jako nevím,  že jsem nepřemýšlela trochu dopředu..:(. Je to holt snadnější způsob, ale všimla jsem si, že špičkový výcvikáři ho nepoužívají.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 29.06.2023, 10:54:15 xxx.xxx.162.50
hmn:

"Doroušovi to přecvičit by byla velká práce, má to hodně zažitý..."

tak netřeba něco přecvičovat, ale naučit nový povel


Nojo, to máte pravdu, ale naráží to zase na moje limity.Já mám taky "k noze" zautomatizovaný .. :(, zvlášť v krizových situacích.

To máte jako když jsem se snažila používat "klikrový" slovo " čip" a pak se slyším jak stejně říkám: hodnýýýý :)).Nebo, jak jsem cvičívala podle ZVV, tak ke slovnímu povelu pořád bezděčně používám gesto ruky..

Ale jo, zavedu " levá", "pravá"a "spolu", to je dobrej nápad, snad se přecvičím...

 

Fatia
Fatia (92 příspěvků) 29.06.2023, 10:56:55 xxx.xxx.205.210

Já když měla dva psy (já vím, dva nejsou tři :) ), tak neměli u nohy stálé místo. Chodili jak kdy a jak se mi to hodilo. Někdy oba na jedné straně, blíže u nohy ten, koho jsem aktuálně potřebovala více dozorovat, podle toho, koho jsme míjeli, kde jsme zrovna šli. Méně často šli každý u jedné nohy, to mi moc nevyhovovalo, protože jsem tím měla zabrané obě ruce, kdyby se "něco dělo", nešlo rychle zkrátit vodítko jen jednou rukou. Nejčastěji byla menší na volno a velký na vodítku (přeci jen, 60 kg tele v pražském provozu...).

Sardullah
Sardullah (1027 příspěvků) 29.06.2023, 11:50:49 xxx.xxx.189.104
Fatia:

Já když měla dva psy (já vím, dva nejsou tři :) ), tak neměli u nohy stálé místo. Chodili jak kdy a jak se mi to hodilo. Někdy oba na jedné straně, blíže u nohy ten, koho jsem aktuálně potřebovala více dozorovat, podle toho, koho jsme míjeli, kde jsme zrovna šli. Méně často šli každý u jedné nohy, to mi moc nevyhovovalo, protože jsem tím měla zabrané obě ruce, kdyby se "něco dělo", nešlo rychle zkrátit vodítko jen jednou rukou. Nejčastěji byla menší na volno a velký na vodítku (přeci jen, 60 kg tele v pražském provozu...).


No tak tohle je u mě sci-fi...protože jak teď pyrenejka, tak předtím berbeřice...ty moje holky jsou/byly  prostě potvory zákeřný a jak to mám napsat...dávaj pozor, jestli dávám pozor a když nedávám pozor, když je nemám při nějakém míjení a tak v merku, tak... a navíc k nim mám troubelíny psy..ať už teď Matěje a nebo předtím Jacka, který jsou sice sami o sobě vzorňáci, ale zase se lehce nechají zpovykovat od feny. Takže vzorňáka mám v jedný ruce, tam vím, že se starat nemusím, že stačí povel k noze a on šlape bez nějakých korekcí, bez nebezpečí, že by dělal na vodítku nějaký divadlo, že si jen musím pohlídat čubu. A třeba pyrenejku někdy musím přidržet za obojek, aby byla v klidu, tam si to zase dost dobře neumím představit, že bych měla psy na jedný straně a vodítka v jedný ruce....

Ale to jsou spíš moje limity a návyky, jinak se mi u dvou psů jeví praktičtější, aby šli oba na jedné straně a mít jednu ruku volnou... 

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 30.06.2023, 12:57:04 xxx.xxx.226.6
Doron:

Tak my jsme dneska poprvé začali cvičit s trenérem , dopřávám si ten luxus..., bude k nám jezdit jednou týdně, na dovolenou letos nepojedu, tak aspoň ztratím peníze takhle :).

Takže nastává seriózní cvičení poslušnosti, čtyřikrát denně pět minut :))).

Beru teď ven každýho kluka zvlášť, abych i s velkýma trochu pocvičila.

Uvědomila jsem si, že musím nějak vymyslet, jak budu chodit se třema psama najednou, jak si je mám poskládat k noze jako :)?

Gučák vedle malýho Frama nechce, tak asi u levý nohy Dorouš a Fram a u pravý Guča. Ale zase Dorouš chce ( a je zvyklej) být blíž k noze a Fram zase ještě u nohy chodit neumí... No  tak asi zavedu nový pokyn " spolu" a nechám je, aby se nějak poskládali, velký navolno a malej zatím na vodítku ... Mám to starosti.. :))).

 


Chůůůze u nohy ve třech, no to je u nás sudoku. 

Nepřesnějš chodí Rumíček, ten je dokonalej, nalepenej na levou nohu. Pak chodila vedle Talliprdnice, která má tendence pojmout to více volnějš a doladit to při jejím chování víc asi nejde, nemá kapacitu. Nicméně ve dvou to furt ještě šlo, ale teď do toho důchodkyně Bubrdle, kterážto ovšem ráda předstírá za á) hluchotu, za bé) nevnímavost a za cé), když nezabere ani á ani bé, tak demenci. HROZNÝ!! Opravdu hrozný. Při běžným cvičení se dá, ale třeba naostro po silnici jsem si to se všema třema bez udidla troufla zatím jen asi dvakrát a to ve velmi krátkým úseku. 

Jinak, protože Rumíček krom K noze zná i povel Fuss - pro pravou nohu /nic lepšího a hodně odlišnýho od K noze mě bohužel nenapadlo/, tak si taky občas pomáhám tím, že on jde u pravý a ty dvě čůzy trpící mozkovou nedostatečností u levý nohy. Ale nejde mi to udržet tak dokonale, jak si představuju a musím pořád Taliprdnici, která je silně dopředná stahovat a Bubrdli, která nechápe proč jako, upozorňovat, že držíme formaci. Když jsem důrazná, tak to jde, ale obě musí vědět, že z nich nespouštim oko své jediné. 

Tři jsou prostě peklo. Jak to dělá třeba Janaa, která má těch psů bambilijoun ? Hraje v tom právě roli i to, že oni  mají i to svoje, kdo vedle koho by rád šel. A pak ... se mi zase naoapk děje to, že se mi fšicí tlačej na levou nohu a jdeme jak banda postiženejch, protože já kulhám, voni mě vytlačujou............. mít víc jak jednoho psa je za trest rolling-laughing

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 30.06.2023, 16:36:02 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 29.06.2023, 20:00:44

On je tak neskutečně roztomilý, já snad ani nechci, aby Vám rostl do krásy, mě se takhle strašně líbí, takový sežvýkáný slaďouš. Jsem na něj moc zvědavá, jak poroste.

Já si taky odrhnu od huby a bude trenérka, cca za 14 dní, jsem na to moc zvědavá, chci toho po..at co nejméně a prý je dobrá a s australakama to umí, pak od září bude školka, pro dvojčata(huraaa) i pro psa.

Obrázek
Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 30.06.2023, 19:16:05 xxx.xxx.57.207

Doron, Rezzy - oba jsou neskutečně ňuhňací pupíci, to je hroznýýý jak sou ty ščenátka roztomilý.

Jako na jednu stranu je to hrozný, jak tohle období uteče, já se vždycky snažím si to děsivě užit a do toho se člověk bojí, aby se jim něco nestalo - proč psí bůh proboha, když už jim dal touhu zkoumat je neučinil nerozbitnými?? No? 

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 30.06.2023, 20:42:39 xxx.xxx.15.85

Dneska u nás pěkně pršelo, vracíme se v dešti z procházky, při snaze otřít tělo i tlapky se ze štenda stala šílené běsnící monstrum, nic nefungovalo, zájem měl o moje ruce, nohy a sukní, až mě napadlo zdrhnout. Musela jsem za dveře asi 3x nebo 4x a pak už to byl beránek co se pak po utření snažil zabít jen králíka (králík je hračka).

Jako chvilku jsem byla naprosto v háji, co s ním mám dělat, jak to běsnící štěně zastavit, pro mě úplná novinka. 

Xerxova
Xerxova (800 příspěvků) 30.06.2023, 20:51:23 xxx.xxx.235.72
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 30.06.2023, 20:42:39

u nás se tomu říká syndrom mokrých tlapek 😄  většinou je to bláznivý trysk 

Doron
Doron (1899 příspěvků) 01.07.2023, 22:34:39 xxx.xxx.15.212

Toho našeho pejska nejde vyfotit, aby nevypadal jako mop na podlahu ☹️..

Dorouš mu dělá neúnavnou chůvu. Jsem mu fakt vděčná 😊. Má opravdu zlatý srdce. Starší Gučák si zachovává důstojnost a všechno dozoruje z povzdálí.

Mám na víkend na hlídání Dorovu mámu, a musím říct, že čtyři psi a dvě vnoučata je už na mě trochu moc 😅. Dobrá zpráva je, že Fram je na děti opravdu něžnej a opatrnej, žádný okusování jehličkovejma zoubkama se nekoná. Já ho o to taky hezky požádala."Framíčku, je to mimi", jsem mu domlouvala, když ležel vedle desetiměsíční vnučky a on to pochopil. Je to takovej starej mladej 😊.

Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.