Aktuálně: 4 943 inzerátů174 396 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Odkup diskuze iFauny - vyrozumění

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 05.06.2023, 09:55:30 xxx.xxx.210.64

Legálně: iF jste dali licenci nevýhradní = kdokoli, kdo od uživatelů dostane souhlas (licenci), může to publikovat, šířit, já náhodou úplně legálně, protože na to mám papíry. Nelegálně by to bylo tak, že něco zkopíruji a šířím, u podnikající osoby je tohle naprosto nemožné, i kdyby uvedla zdroj. To říkám jen tak, aby to někoho nenapadlo a pak nečuměl, dnes lidé nemají kouska slušného vychování ani soudnost ani nic. Nepodnikající mají možnost citovat. A to je asi tak vše.

Nemohli jsme to vypálit veřejně zde, protože několik lidí diskuze stahovalo, riskovalo by se znepřístupnění. Naštěstí machři na iF neměli čas. :-) Ale měli čas v noci bloknout zprávy, že, potom, co jim kdosi napsal. :-)

Kdo by souhlas nedal, jsem byla ochotna ručně vymazat, ale tohle mě moc neba, takže jdu dělat dospěláckou práci a

mějte krásný den. :)

PS: Obdivuji trpělivost Zrzavci. :)

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.06.2023, 09:56:45 xxx.xxx.226.6
megi-the-pes:

Registrací na iF jste všichni dali souhlas, že Vaše výtvory budou

1) online

2) online jen s placeným přístupem

3) prodány do reklam, časopisů, webů, ...

a teď vadí, že by někde byly online zadarmo? Tak na mám teda příliš nízký IQ. :-)

A to právě vůbec nevíte, co s tím iF udělá. Ale dali jste jim souhlas k čemukoli. :-)

Několik tisíc lidí dostalo zprávu, že jste utekli jinam. Abyste se někde sešli.

To je vše. 


Já fakt vůbec nechápu, kde má kdo a proč problém. Místo aby byli lidí rádi. Nevidím rozdíl mezi předtím a teď. tedy v tom smyslu předtím jsem to někde napsal, tam to bylo a je - a nebude - kde, kdo si to mohl přečíst, stáhnout, uložit, vytisknout, demonstrativně spálit......... a te´d najedno je šécko jinak. Jsem E.T.

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 05.06.2023, 10:04:35 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.06.2023, 09:51:57

zrzavci, pisete to dobre, ale nekdo nema dost fistron to pochopit. Tak jsou proste karty na svete rozdany. Nekdo ma mozek kterej anaaaalyzuje vsecko do hlouky, na druhou stranu mu nedochazi jiny veci apod. Nekdo je jajinek ja ja ja to nepotrebuju, on me urazil, nedam nepodepisu, naserte si. V tomhle je to presne jak pisete, jde o informace PRO OSTATNI, zadnej projekt kterej ponese penize a spis to prinasi riziko. Na chovuzvirat je reklama, jak jste si jiste vsimli. Vynasite do nebes adminy, budiz, ja jim to preju, ale neni to jen pro ten pocit. A napisu to sem, protoze jsem z jednani nekterych nasranej. 

Admin chovuzvirat oslovil nejdriv me, jakej ze mam vliv na malochov. Neodpovedel jsem , protoze za prve ten vliv mam jen takovej, ze jsem tam pozurazel par lidi vcetne aktualni adminky a odesel. Nekolikrat. Cejtil jsem, ze jsem v pravu, pak uz to byla setrvacnost a nabalovalo se to. Ano, horka hlava. Ale kdyz jsem videl ze s nama ifauna vyprcala, tak jsem nejdriv zkusil predjednat s ifaunou presun diskuzi na malochov. Nepovedlo se, nemame penize, prej tam je malej pohyb lidi a nejsme jazykove vybaveny na jednani ( coz neni pravda a k zadnemu krom nekolika emailu nedoslo ). Admini chovuzvirat jiste meli lepsi vychozi pozici. Malochov mohl nabidnout POUZE misto pro archiv a zaruku, ze to nikdo nikomu neproda. Malochov je totiz financovanej ze sbirky, patri vsem. Idealni stav pro zachovani informaci. 

Ale co se nestalo, adminem chovuzvirat byla oslovena adminka malochovu s nabidkou odkoupeni clanku a prispevku z malochovu. 

Obrazek si udelejte kazdej sam.

Neni to zamer ocernovat chovzvirat, ani omylem. Opet me jde jen o princip a zachovani mista pro chovatele. Nemyslim si, ze chovzvirat je misto, ktery bude tak neprodatelny jako je malochov.

balu
balu (1545 příspěvků) 05.06.2023, 10:09:17 xxx.xxx.72.176
[p][strong]Zrzavci[/strong]:[/p] [p]Takže klidně pro svou nevůli k někomu, se přidáte k tomu, že se ty informace ztratí - a věřte tomu, že tam krom toho plkání - když chcete, najdete dost toho, co může někdo potřebovat. NE VY sama, ale NĚKDO JINÝ, kdo neví, nezná, chápete to? nedělají to pro sebe, ale proto aby se to neztratilo. I proto napsala megí tohle.[/p] [p]"Upřímně, jakou hodnotu to má pro Vás, pro mě nemá žádnou hodnotu. "[/p] [p]protože to, že to nezajímá někoho jako jste Vy, nebo Koloma, není v tomhle případě prostě relevantní, dobře  Vy si v tom hledat nebude, Koloma si v tom hledat nebude a pan Xy a paní ZW taky ne, ale přijde někdo jako ten člověk s ochrnutým psem,který je díky tomu úplně v háji,  zadá heslo POLYNEUROPATIE  a najde jak si tím kdo prošel, že to nemusí být konečná, co kdo dělal, neděla, osvědčilo se..........chápete to? My , vy, nejsme v tuhle chvíli vůbec podstatní. TY INFORMACE, o ty jde. Čtete jen co chcete /pardon, to je prostě Váš způsob, nechci rýpat, nevidíte prostě hloubku/ proto je jim jedno, jak na to někdo nahlíží, jde jim o to uchovat to pro  TY KTEŘÍ TO BUDOU POTŘEBOVAT, mastňáček už svoje zkušenosti asi xkrát na ifauně napsal,takže on sám je má, nepotřebuje je, ale chce je uchovat pro ostatní, stejně jako megí rady ostatních. Nic jinýho v tom kruci není., proč je nutný za vším hledat něco špatnýho? nemůžeme kurnik aspoň jednou nebejt negativní, když je negace fšade tři řitě?[/p]

Nějak divně se to slilo do jednoho příspěvku i s citací, takže toto je moje odpověď:

Celé to otáčíte. Jestliže někdo něco chce, tak se má podle toho taky chovat. Takže pokud to kiksne na tom, že megi, nebo někdo, nezíská od všech souhlas, tak to nebude až tak vina těch, od kterých je souhlas žádán. 

Na rozdíl od vás si nemyslím, že svět stojí a padá na tom, jestli někde bude nebo nebude přístupný archiv ifauny. Není třeba z toho dělat třetí světovou.

Ostatně, podle příspěvku megi z dneška v 9:43 to vypadá, jako by ke zveřejnění diskuze kdekoliv nebylo třeba dalšího souhlasu.

 

hmn
hmn (1028 příspěvků) 05.06.2023, 10:13:03 xxx.xxx.0.224

po mně někdo někde chtěl souhlas? jsem trošku dezorientovaná.....🙄

a jo smajlíci dobrý, konečně něco vidím i bez brýlí 😄

 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.06.2023, 10:21:24 xxx.xxx.226.6
hmn:

po mně někdo někde chtěl souhlas? jsem trošku dezorientovaná.....rolling-eyes

a jo smajlíci dobrý, konečně něco vidím i bez brýlí teeth

 


Jojo, megí to tu psala, asi to zapadlo tady v tom dohadování se. Poslat lze do SZ.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.06.2023, 10:26:19 xxx.xxx.226.6
[p]Odpověď na příspěvek uživatele [strong]mastnacekk[/strong] z 05.06.2023, 10:04:35[/p]

zrzavci, pisete to dobre,

 

no a asi to vzdávám, protože prostě hlavou ze´d prorážet nehodlám, je to ztráta času, dál to nevede, nejde osvětlit.

Chápu Váš postoj malochov vs. chovzvířat, ale celé se to přelilo sem, hned z první, admini makají. Ano je tu taky reklama, taky se to může prodat . Ale tohle může klidně nastat i u malochovu, lidi se někdy nedohodnou- stačí vidět nějakou schůzi bytovýho družstva 🙂, dohady do tý doby dobře spolu vycházejících sourozenců, kvůli čemukoliv, hodit vidle se dají do všeho. 

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 05.06.2023, 10:29:30 xxx.xxx.0.1

Proč nám vadí, že IFauna zablokovala diskuze... Když si do nich můžeme furt chodit jak do archivu?

Hmmm... Protože to byly diskuze. Protože na FB musíte být členem desítek skupin a doufám že v jedné vám někdo možná odpoví... A není to propojené...

 

Třeba u koní se některá témata opakovala pořád. A víte co? Lidi si našli čas i práci na to napsat jim své zkušenosti znova. V případě veterinárního problému vždycky... Jen málokdy se stalo že by je fakt odkázali na to, že si měli vyhledat jestli už tam na to diskuze neproběhla. Ale i tak jim potom často odpověděli i v jejich vláknu.

 

Jistě že mi mrzí, že přijdeme o mnoho let diskuzí a zkušeností. Ale abych se tady dohadovala na jaký web to má přijít, kdo kam má jít kdo je kde jaký admin. A čí stránka je nebo není prodejná. A do toho měla někam dávat svůj souhlas. Jako by snad přenes diskuzí měl být nějakou hlavní výhrou...

 

Tak takhle prostě ne. Malochov byl pro mě po navštívení nepřehledný. Chovzvirat mi vizuálně po první návštěvě vyhovoval víc. Tak sem tady. A proto je tu zřejmě i plno ostatních uživatelů z iFauny. 

Jednoduchá psychologie. Která funguje a vztekat a urážet nás do slepic můžete do aleluja. 

 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.06.2023, 10:35:16 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Lenacia z 05.06.2023, 10:29:30

Tak takhle prostě ne. 

a dup ho!! 

Není snad jedno, kde by to bylo umístěný?  V čem máte problém? Prostě byste dala souhlas a našlo by se místo, kde to bude dostupné. zatímco na Ifauně to za 10..9...8...7... dostupné nebude, to je to podstatné, nebude. A budou - třeba ne, třeba křivdíme - nicméně dá se to očekávat - z tho těžit v placené poradně. Z rad, které lidi za ty desítky let poskytli zdarma. 

žiš, ale dělejte si, co chcete, jen je to trošku takový malý, jako. 

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 05.06.2023, 11:10:24 xxx.xxx.63.126
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.06.2023, 10:35:16

prosimvás, nikdo z adminů se nebude pročítat roky starými diskuzemi aby zjistili něco o neurologickém problému... A přitom si pročíst desítky příspěvků, kde se překrucuje kdejaká blbost co napíšete... navíc nevím kde budou prodávat zkušenosti z koňských diskuzí, když se rozhodli mít jen hafíky, čičíky a pipíky... už jen dle toho je zřejmé a očividné, že tady se o žádnou transportaci diskuzí do placené poradny dělat nebude... A i kdyby... tak? Oni jim to tam nikdo platit nebude v česku. A dup ho dvakrát! Proč? protože jednoduše se tady ohání tím, kdo kde jak, proč kdy chce získat diskuze z Ifauny. Pozuráží se tu kvůli tomu půlka osazenstva... Doteď bylo hledání na ifauně hned nahoře a stejně lidi přišli a prostě napsali novej dotaz... A vy mi tu chcete říkatg jak si všichni budou prohledávat nějakou databází někde jinde? Aspoň nebuďte směšní. Nebo je budete pravidelně odkazovat- nejdřiv si tady jděteee a najděteee si jestli už to někdo nenapsaaaal.... eeee... Jak u kekelů....  

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 05.06.2023, 11:37:47 xxx.xxx.63.126
mastnacekk:

No proste takova trosku jednodussi, ale kazdy zbozi ma svyho kupce.


Myslíte si, že mě tu budete urážet tím něčeho dosáhnete? Jenom toho že ukazujete svůj charakter. kde dojdou argumenty, přijdou urážky... A pořád urážky. A dál urážky. A urážky. A urážky... A urážíte mě, a urážíte zdejší adminy. A urážíte lidi že sou ugdákaný slepice.... Máte nějak moc volného času a nic z toho... jen urážky  

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 05.06.2023, 11:51:03 xxx.xxx.226.6
[p]Odpověď na příspěvek uživatele [strong]Lenacia[/strong] z 05.06.2023, 11:10:24[/p]

A vy mi tu chcete říkat

Lenacio, já Vám už nebudu říkat vůbec nic.

Anonymní (neregistrovaný) 05.06.2023, 12:00:08 xxx.xxx.8.88

megi-the-pes:

My jsme chytrý přes počítače a vydavatelství, to uznávám, ale takové veřejné osočení z podvodu a spamu je úplně vedle.


Co tím chtěl básník říci? Trochu mi to zavání...

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 05.06.2023, 12:04:15 xxx.xxx.63.126
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.06.2023, 12:00:08

když někdo řekne že chce vytvořit spam, kterým bude lidem co 5 minut rozesílat žádost o souhlas, ale že to nebude dělat protože nechce riskovat žalobu... tak to zase zavání mě.

Anonymní (neregistrovaný) 05.06.2023, 12:08:40 xxx.xxx.8.88
Odpověď na příspěvek uživatele Lenacia z 05.06.2023, 12:04:15

Ale chápete logiku té věty? To snad není možný.

assil
assil (1502 příspěvků) 05.06.2023, 12:11:03 xxx.xxx.26.200
Zrzavci:

Odpověď na příspěvek uživatele Lenacia z 05.06.2023, 11:10:24

A vy mi tu chcete říkat

Lenacio, já Vám už nebudu říkat vůbec nic.


Já teda tak trochu souhlasím s Lenacií, když ta diskuze bude někde viset, bude mrtvá, prohlížeče jí nebudou identifikovat a nikdo cizí se k ní stejně moc nedostane a bude sloužit jako databáze tak akorát pár starofauňákům, což mi přijde jako dost overkill.

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 05.06.2023, 12:11:09 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 05.06.2023, 12:08:40

Anonymni + ta slepicka: lidem, ne cloveku, nechapu proc resite neco, cemu ani za mak nerozumite? Jste uplne mimo to, oc se tady kdo snazil, ale chytrejch kecu mate ze by to zastavilo vltavu. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.