Aktuálně: 4 943 inzerátů174 397 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Odkup diskuze iFauny - vyrozumění

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 01.06.2023, 22:54:06 xxx.xxx.210.64

wayback machine :-) weby, které se často mění (jako diskuze atp.), moc uložených verzí nemají; ta data jsou v té formě k ničemu... 

jak najdu uživatele... no a vidíte, mně to za to stálo

myslím, že jsem tady i na fb naznačovala dost, abyste chvíli nechali protestů, Terven nic, ta tam nenapsala nic, co pak admini zběsile mazali... ale co tam se dělo, to ani v Kauflandu, když je v akci cukr

nevím, co štve lidi od koní, ale o tu psí část dost lidí stálo

myslím, že říct společně majitelům smysl mělo, nadávat jednomu adminovi ani ne... 

ne, nic nezmizí, diskuze se bude prodávat ještě v roce 2033, souhlas je k tomu, aby to bylo volně

nepotřebuji to dělat, udělali jsme to právě proto, že tam spousta lidí plakala, co se stane s roky zkušeností, ale tak když dnes už to neva, dobrá

jdeme tvořit hodnoty :)

 

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 01.06.2023, 22:58:54 xxx.xxx.210.64

Když jsem napsala hodnocení na fb, okamžitě zrušili celý oddíl. :-) Na Firmy.cz mají hrozných hodnocení 5. Ale třeba tazatelé psali rovnou iF. Z hodnocení: "26. února 2023

Kromě inzerce tenhle web nestojí za nic. Diskuze jsou katastrofa - spousta vyšinutých lidí tam na přispěvky psané evidentně nešťastnými dětmi, kterým umírá nebo umřelo zvířátko, reaguje stylem: "prostě chcíplo", "to házím psovi", "prašť s ním o stůl". Osobní napadání a urážky na denním pořádku, a nikdo to neřeší. Informativní hodnota mizivá.

iFAUNA:

Dobrý den, jsme rádi, že Vám vyhovuje naše inzertní platforma a doufáme, že ji budete i nadále využívat. Co se týká diskuse, máte pravdu, že někteří uživatelé právě nevynikají empatií a vyjadřují se nevhodně. Naši administrátoři diskuse procházejí a vysloveně vulgární nebo jinak neakceptovatelné příspěvky odstraňují či upravují, můžete také použít funkci "nahlásit příspěvek", pokud narazíte na něco, co adminům uniklo. Snažíme se dělat maximum pro to, aby k těmto situacím nedocházelo. Možná Vás ale potěší, že v nejbližší době chystáme systémové změny, které by měly tento problém z velké části vyřešit. Krásný den přeje Šárka z iFauny"

 

Hehe. To jsem si mohla přečíst dřív. :D

impact
impact (409 příspěvků) 02.06.2023, 07:29:43 xxx.xxx.61.72
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.06.2023, 22:58:54

Pořád je to jen jedno jediné negativní hodnocení na diskuzi iFauny a úplně bych teda chtěla vidět, jak se tím jedním komentářem nový majitel zaobírá a na jeho základě zruší celou diskuzi. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 08:15:24 xxx.xxx.226.6
Sarah01: Já vlastně vůbec nechápu, o čem to dohadování tady pořád je. Už cca před měsícem jsem věděla, že diskuze končí, není žádná možnost je zachovat, natož archivovat a už vůbec ne prodat. Sem jsem šla, protože sem odešli skoro všichni a jde mně jen o to být s těmito lidmi v kontaktu, na FB pořádně nepoznám, kdo je kdo. Víc nepotřebuju.

Tak to já se přiznám, že na to koukám právě z toho úhlu ztráty informací. Lidi se přesunou  - a jak se ukázalo, udělalo se to dokonale - ale ta možnost  v případě nějakých potíží - viz to mnou zmiňované vlákno o:

https://www.ifauna.cz/psi/diskuse/detail/3891314/polyneuropatie-a-nasledna-rehabilitace-u-psa

si pročíst zkušenosti jiných a případně se moci i zeptat, to je z mýho pohledu ten největší průser. Už to nebudete moct napsat do vyhledávače a zjišťovat, jak to řešili ostatní, co dělat, když se něco zadrhne. Jasně můžete vznést dotaz nový a třeba zase někdo odpoví, ale tam už ty zkušenosti jsou.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 09:01:04 xxx.xxx.226.6
megi-the-pes:

wayback machine :-) weby, které se často mění (jako diskuze atp.), moc uložených verzí nemají; ta data jsou v té formě k ničemu... 

jak najdu uživatele... no a vidíte, mně to za to stálo

myslím, že jsem tady i na fb naznačovala dost, abyste chvíli nechali protestů, Terven nic, ta tam nenapsala nic, co pak admini zběsile mazali... ale co tam se dělo, to ani v Kauflandu, když je v akci cukr

nevím, co štve lidi od koní, ale o tu psí část dost lidí stálo

myslím, že říct společně majitelům smysl mělo, nadávat jednomu adminovi ani ne... 

ne, nic nezmizí, diskuze se bude prodávat ještě v roce 2033, souhlas je k tomu, aby to bylo volně

nepotřebuji to dělat, udělali jsme to právě proto, že tam spousta lidí plakala, co se stane s roky zkušeností, ale tak když dnes už to neva, dobrá

jdeme tvořit hodnoty :)

 


Je škoda, že to zachování, přesun informací nevyšlo, já si vážím toho pokusu o který jste se všichni snažili - i toho mastňáčkova, aby nebylo pochyb, to zase jo /mě naopak mrzí, že se nemůže trošku usebrat, protože věřím, že přes svůj projev má, postatním co předat)

Budu-li mluvit za sebe - tak vážená paní adminová, kdyby se nechovala, tak jako se chovala a nevymazala úplně všechny informace pro ostatní, které jsem se tam snažila předat, aby ti lidi věděli, že to zavírají a že je nutný se přesunout a nezablokovala mě díky tomu zcela neopodstatněně, tak bych se na uzdě držela, ale s ohledem na tohle prasácký chování.... a to jsem se opravdu ještě držela. Nevidím jediný důvod, proč to nemohli lidé vědět, je to od ní, řekněme, že nehezké. Za tím si prostě stojím. A že by se s námi domluvili, kdybychom seděli tiše jako pěnice, o tom se dalo hodně pochybovat. Vadí mi na tom spousta, spousta věcí z principu, ale co už. Nenadělám nic. Jen mi může být líto toho, že opět Švédové ukradli něco historického , jako za třicetiletý války, i když to nemá takovou hodnotu jako ona kronika, která nám před časem milostivě zapůjčili, zloději, ale princip je stejný. 

Sarah01
Sarah01 (1533 příspěvků) 02.06.2023, 09:10:34 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.06.2023, 08:15:24

Tak jasně, ale právě proto píšu to, co píšu. Nějak jsem se s tím za ten měsíc, i když nerada, srovnala, a holt se nedá nic dělat, svět, aspoň teda ten můj, se kvůli tomu nezboří, jsou horší věci.

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 02.06.2023, 09:25:59 xxx.xxx.63.212
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.06.2023, 22:54:06

vzhledem k tomu, že jsou diskuze uzamčeny a wayback machine dělá záznamy každý měsíc několikrát tam informace zůstanou, protože už se nezmění nic... Nemluvě o faktu, že tyto data jsou na internetu zcela volně přístupné ve zdrojích. Uložení takových kódů, které, jak říkám, jsou plně přístupné, a wayback machine má například i původní vzhled z Ifauny z roku 2002 - proklikatelný není nijak významně ilegální- kor pokud to má být použito jen jako knihovna bez jakékoliv možnosti dalších komentářů a bez prokliků na samotnou Ifaunu. Vaše ublížené povzdechávání jak ste všechno měli promyšlené, a že vám to kazíme, a vpodstatě nás zde viktimizujete do role toho, kdo za to může že nebudeme mít diskuze... jen abychom tu byly označeni za ugdákané slepice a že tu vypouštíme z držky věci... spoluečně s dalšími útoky na to jak je to naše vina... Takhle prostě ne... takhle se to nedělá a takové chování je na obdobné úrovni vyjadřování Ifauny k dané problematice- arogantní.  

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 02.06.2023, 09:43:59 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Lenacia z 02.06.2023, 09:25:59

Pani chytra, tak me neco najdete https://web.archive.org/web/20230531113055/https://www.ifauna.cz/diskuse/

jsem zvedavej jak se s tim popasujete.

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 02.06.2023, 09:47:42 xxx.xxx.0.1

Ja vam to ulehcim, funguje to stejne jako zaloha na lokale. Vyhledavani prez tlacitko hledat nemuze fungovat, protoze se hleda v db. To ze nejakej nastroj udela kopii webu ( kamkoli ), tak nezarucuje jeho plnou funkcnost. Takze data tam sice na krasne bejt muzou, ale uz vidim jak tazatel projizdi vsechny vlakna a pidi se po rade. Jestli vam to funguje, tak sup sem s navodem.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 02.06.2023, 09:54:12 xxx.xxx.210.64
Odpověď na příspěvek uživatele Lenacia z 02.06.2023, 09:25:59

Jednoduše: teď můžete běhat po archivech různých takových služeb, protože jsou ty stránky stále online. Jakmile je smažou, nebudete proklikávat nikam. Také v archivu nenajdete stránky všechny a ne např. hodinové změny. Ukládá to tak, jak mají nastaveno. Zdroje jsme prolezli, nic užitečné, ale vypadá to, že jste jim hekla DB, se podělte, ne. :-) Se snažíme, než se naštve ještě víc lidí, a Vy máte takový poklad.

mastnacekk: dat je tam pár, má to kalendář většinou a taky je časté, že pokud stránka na netu žije, zobrazí to aktuální verzi = přesměruje

Na nikoho jsem zlá nebyla, snažila jsem se všudemožně upozornit, aby lidé počkali, až to doděláme. Je mi úplně fuk, co si o mně myslíte, sem jsem akorát přišla říct, že není nutné se takhle hádat (mastnacekk se taky uklidní, že jo), protože sice je sprostý, ale pomohl nám to uchovat funkční a napořád, nezávisle na náhodných přístupech a internetu vůbec v podobě z minulého týdne.

Pokud jsem to řekla nějak, že se to někoho dotklo, tak se omlouvám, nikoho jsem se dotknout nechtěla.

 

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 02.06.2023, 10:03:51 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.06.2023, 09:54:12

Tu sluzbu jsem znal jen z pohledy archivovanych knizek, casto tam jsou poklady. Vcera jsem tam nasel muj web nuzkama.cz, byl delanej ve wordpressu a kopie je zhnacana hlava nehlava. https://web.archive.org/web/20211207131519/https://nuzkama.cz/     zrils jsem ho vloni v srpnu, jeste to tam je, ale jak dlouho to uchovavaj to nevim.

Ifauna je tam nepouzitelna.

 

Fatia
Fatia (90 příspěvků) 02.06.2023, 10:17:40 xxx.xxx.205.210

Psala jsem to Megi soukromě, neplakejte po zavřené dizkuzi někde. Cenné informace jsou v lidech, ne v gigabytech někde na serveru. Informace v diskuzích na ifauně byly cenné tím, že to byla živá diskuze, jako databáze veterinárních a chovatelských rad je to k ničemu. Pro případného budoucího tazatele, ať už by četl nějakou archivovanou podobu diskuze nebo mu odpovídali admini ifauny na základě rad ze straých diskuzí. Takže neplakejme nad ifaunou, tam se majitel prostě nějak rozhodl a má na to plné právo. ifauna nebyl dobročinný spolek se společenskou odpovědností, ale firma, které jde o zisk. Vytvořme novou aktivní diskuzní platformu, kde se tazatel dozví odpověď na svůj dotaz. Každý ať se zamyslí, jestli jeho diskuzní příspěvky mohly vést k tomu, že majitelům platformy se funkce diskuze zdála pro jeho podnikání riziková. Na blbý dotaz (štěně čůrá a kouše, mám psa asi z množírny, kůň sám na zahradě...) se dá odpovědět věcně a slušně, nebo neodpovídat vůbec. Setřít tazatele je snadné, ale jak je vidět, dá se tím pěkně setřít celá diskuze, když je takových odpovědí moc.

Anonymní (neregistrovaný) 02.06.2023, 10:19:47 xxx.xxx.82.160

Protože jsem se ještě na iFauně nedeaktivovala, tak jsem se koukla na své příspěvky. To je vám náramná legrace. Navíc hotová kronika. První je tam z března 2008. To jsem měla touhu pořídít slepice. Dodnes je nemám. Mezitím prošly mým "hospodářstvím" kozy - ty liška neodnese. Kozy odnesl čas a tak jsou slepice znovu v plánu. Jestli se povede vybudovat bezpečnou pevnost ( obydlené liščí nory jsou v lese 150 m vzdušnou čarou, se slepicemi je potíž, ale za to mám pěkné fotky liščátek).......Ale to jsem trochu odbočila - příspěvky jsou na 637 stranách. Chvíli jsem si početla - někdy k smíchu, někdy bych skoro slzu uronila :-)) Sem tam i užitečná rada - třeba kozička se zlomenou nohou. Škoda.

Kvítek (neregistrovaný) 02.06.2023, 10:22:57 xxx.xxx.187.103
Fatia:

Psala jsem to Megi soukromě, neplakejte po zavřené dizkuzi někde. Cenné informace jsou v lidech, ne v gigabytech někde na serveru. Informace v diskuzích na ifauně byly cenné tím, že to byla živá diskuze, jako databáze veterinárních a chovatelských rad je to k ničemu. Pro případného budoucího tazatele, ať už by četl nějakou archivovanou podobu diskuze nebo mu odpovídali admini ifauny na základě rad ze straých diskuzí. Takže neplakejme nad ifaunou, tam se majitel prostě nějak rozhodl a má na to plné právo. ifauna nebyl dobročinný spolek se společenskou odpovědností, ale firma, které jde o zisk. Vytvořme novou aktivní diskuzní platformu, kde se tazatel dozví odpověď na svůj dotaz. Každý ať se zamyslí, jestli jeho diskuzní příspěvky mohly vést k tomu, že majitelům platformy se funkce diskuze zdála pro jeho podnikání riziková. Na blbý dotaz (štěně čůrá a kouše, mám psa asi z množírny, kůň sám na zahradě...) se dá odpovědět věcně a slušně, nebo neodpovídat vůbec. Setřít tazatele je snadné, ale jak je vidět, dá se tím pěkně setřít celá diskuze, když je takových odpovědí moc.


 Informace v diskuzích na ifauně byly cenné tím, že to byla živá diskuze, jako databáze veterinárních a chovatelských rad je to k ničemu. Každý má možnost uložit si svoje.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 10:24:06 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 02.06.2023, 10:17:40

jako databáze veterinárních a chovatelských rad je to k ničemu.

To si nemysím

Když tam teď vlezeš a dáš si třeba te´d mě napadá ledvinová dieta, najdeš tam spoustu věcí, které se můžou člověku hodit, vím, že tam psala plaka svoje dost neocenitelné zkušenosti a tak jako podobně. 

Anonymní (neregistrovaný) 02.06.2023, 10:25:21 xxx.xxx.82.160

@Fatia:

Máte pravdu, svět se neustále posouvá a tak některé rady staré 25 let......O svém předchozím příspěvku bych zdůraznila, že ta "kronika" má význam jen pro mě. 

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 02.06.2023, 10:25:27 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 02.06.2023, 10:17:40

Porad dokola. Kazdej to vidi jen ze svyho pohledu, ale malo kdo to resi globalne, ze? Z myho pohledu je to "katastrofa" ne pro me, me uz v chovu ovci nema co prekvapit, prosel jsem si temer vsema moznejma pruserama a diky lidem z ifauny jsem to preckal a chovam dal, dostal jsem se do stavu, ze me staci ovce zavrit a pustit. Ale kdyz ted nekdo prijde sem a zepta se na kulhavy ovce, na stavbu krmelce, proc jehneti skrunda v brise a tece z nej sracka co smrdi jak pukavec? Kdopak mu odpovi? Hejno coklarek a konarek? Na ifaune by okamzite vyskakaly vysledky a za par minut cteni je vyreseno. Jak probihaj rady na fb? Gulash v primym prenosu a pouzivat tam lupu? Zbytecna prace.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 10:26:45 xxx.xxx.226.6

Kvítek Informace v diskuzích na ifauně byly cenné tím, že to byla živá diskuze, jako databáze veterinárních a chovatelských rad je to k ničemu. Každý má možnost uložit si svoje.


To se přiznám, nevím jak, protože nevím, co budu třeba jednou potřebovat. Od brusky na drápy třeba, kde lidi psali, že používají ke spokojenosti třeba jakousi brusku - nářadí z Lidlu, až po ty ledviny, kardio........ nevím to teď,musela bych uložit všechno o psech a to jednak nevím jak a druhak nemám takový počítadlo, který by to zvládlo.

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 02.06.2023, 10:30:05 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.06.2023, 10:26:45

Omyl, to zvladne jakykoli pocitadlo ktery zvladne ze pisete sem. 

Na cca 5 kliknuti. 

Jeste jsem nezkousel, mozna ze kdyz zadate adresu ze svyho profilu https://www.ifauna.cz/profil/mastnacek/moje-inzeraty ( moje jmeno vymente za vase ) tak vam to stahne jen to, kde jste nejakym zpusobem figurovala.

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 02.06.2023, 10:30:08 xxx.xxx.210.64

Kronika má význam pro všechny, co si tam něco čtou, protože návaznost a historie toho rádce.

orionka? tipuji... přihlašte se znovu zde a zatrhněte "přihlásit trvale" ;-)

Co myslíte, budou tady, kdekoli jinde lidé odpovídat na už tisíckrát psané? Jsou to často skoro romány. :-) Podrobné návody. Nikdo se s tím znovu psát nebude. Můj tip. Ale třeba se hrozně pletu. :)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.