Aktuálně: 4 872 inzerátů174 738 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Odkup diskuze iFauny - vyrozumění

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 12:34:42 xxx.xxx.226.6

balu

Co je na tom vtipného? 

No, že každý vidíme to svoje, ne? Ale ono to nevychází z toho, že by to nastavil mastňáček - taky jsem nechápala, kam zmizlo to vídejo - ale, že to je šotek. No ale prostě mi to přišlo ftipný, že by tam každej viděl sám sebe, navíc pro mě by to byla  magie, neb jsem počítačovej negramot.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 02.06.2023, 12:41:27 xxx.xxx.205.210

Zrzavci: Fatio , ale o to právě jde, že tam je toho spousta a dostupné teď a tady. když se za půl roku bude někdo potřebovat zeptat, protože má psa s ledvinovou dietou, tak se mu prostě zcela logicky těch informací dostat nemusí a když, tak ne v plný míře, protože odpoví ti současní, ale ti, kteří psali před 15 lety, sotva. a přes to už to bylo napsáno, mohl by odněkud čerpat, zvlášť když je v zoufalý situaci, tak se tohle hodí, jak kdo co vyzkoušel, co fungovalo, co ne,  a to už dohromady všechno, co tam bylo, kdy napsáno,  prostě nedáš, protože tam jsou i letitý zápisky těch, kteří už na žádný diskuzi nejsou nebudou a přesto řešili tu stejnou věc a x lidí, x zkušeností, tohle všechno bude prostě f čudu. Už se to historický nepotká s tím novým. 

 

Hele nevím. Když za půl roku budu řešit ledvinovou dietu u psa, budu postupovat stejně jako bych postupovala před půl rokem. Zeptám se veterináře, pročtu, co radí internet. Ifauní diskuze nebyla, nikdy se nesnažila být, neměla na to ambice ani na to nebyla stvořená studnicí zaručených vědomostí. Byla to diskuze. To znamená živý prostor. Jako mrtvá databáze je to cenné pro vás (nás), kteří jsme to četli. Nemyslím, že někdo za dva roky by pátral po informacích v diskuzi, která je uzavřená. Bez šance na aktualizaci, bez znalosti jednotlivých diskutujících.

mastnacekk
mastnacekk (524 příspěvků) 02.06.2023, 12:55:26 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 02.06.2023, 12:41:27

Na to lze rict jen jedno, myslet... h...o vedet. 

Admin me ne a ne smazat, tak se jeste rozepisu, ted uz je to stejen jedno.

Kdyby vysel presun na malochov, nebo kamkoli. Tak pak neni zadnej problem uzitecny vlakno ozivit tim zpusobem, ze se vytvori na normalnim foru nove vlakno s pokecem a vlozit odkaz na archivni vlakno. Prace na par vterin a jede se dal. Ale jak rikam, to se musi premejslet trosku do hlouky co by kdyby a jak to udelat. Ted uz je to pase, poseldni moznost byla oslovit cleny ifauny a dostat souhlas k zverejneni vic jak 10let starych prispevku. Nebylo by to kompletni a nebylo by to kompletni ani po tom, kdyby se rozchodilo postupny uvolnovani  ( zobraz cokoli kde datum zverejneni je vetsi nez TED ). Klidne na minutu a vterinu presne. Protoze lidi tam uz vsichni nejsou a ne vsichni byli registrovani, takze by je nebylo jak oslovit. 

Takze jediny co, tak kdo chce at si zazalohuje co potrebuje a tim to zhaslo.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 13:11:19 xxx.xxx.226.6

Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 02.06.2023, 12:41:27

...Ifauní diskuze nebyla...

no a tohle já právě vidím jinak. já ji za tu studnici mám, a nejen u psů. ten mnou neustále opakovanej a v době zrušení diskuze shodou okolností zadanej dotaz majitele ochrnutýho psa,  je mi důkazem. Informace a zkušenosti lidí a to nejen tý fauně, ale obecně mají takovou hodnotu, že si to lidi leckdy neuvědomují, nevědí o co přichází. Nemusím ani  mluvit o zvířatech, klidně stačí zamyslet se nad tím, kolik zmizelo zkušeností a znalostí o bylinkářství, léčitelství , bežných domácích postupech, a jak se to horko těžko dává dohromady. Tohle jsou věci o který se lidi nemají dobrovolně připravovat, protože se o ně jednou budou potřebovat opřít. A když vezmu ta hospodářská zvířata a jejich chov, tak tam jsou tyhle zkušenosti dost neocenitelný, když o tom člověk ví naprosto kulovaný. Ale ono je to zkrátka jedno, stejně není co řešit. 

mastnacekk
mastnacekk (524 příspěvků) 02.06.2023, 13:21:23 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.06.2023, 13:11:19

Samizdat a underground. 

U mazlicku je vec uplne jina, ty dela kazdej veterinar. Hospodarsky zvirata vcetne koni a jinych kopytniku, tam je to uz horsi. To, co leze z VS uz je "naockovany" farma bludama.  Je s podivem, ze tady jeste nejaky zvirata jsou, kdyz lidi driv nemeli tak skvelou chemii.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 02.06.2023, 13:24:31 xxx.xxx.15.85
Ifauny je konec, je to škoda, já taky projížděla staré diskuse, je tam spousta cenných rad a informací. Tady máme myslím dost dobrou náhradu, jsou tu velmi vstřícní. Vyhovují požadavkům, já jsme nadšená. Myslím, že se to tu rozjede a rady taky budou. Já vím, že s IF nejsem tak dlouho, asi je to důvod, že k ní nemám takový vztah, ale myslím, že je to hlavně o lidech, o komunitě lidí a tady se celkem sešlo a řekla bych, že přísun nových lidí nekončí. Čím víc témat, tím větší šance, že to někomu ve vyhledávači najde. Já jsme zkusila do googlu zadat "kouše a dělá loužičky"první odkaz byla IF a hned druhý sem. Vím, je to škoda, rady jsou někdy opravdu k nezaplacení, ale.verim, že tady to bude super.
megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 02.06.2023, 13:24:51 xxx.xxx.210.64

Těch 10 let znamená něco jiného. 10 má iF - po této době to musí smazat. Na delší dobu nemá licenci. Kdybychom dostali od lidí souhlas, můžeme publikovat jakkoli staré příspěvky!

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 13:30:16 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 02.06.2023, 13:21:23

U mazlicku je vec uplne jina, ty dela kazdej veterinar. Hospodarsky zvirata vcetne koni a jinych kopytniku, tam je to uz horsi.

No ano, to věřím.  Heh a dřív to bylo obráceně. Ale ono bohužel jako u lidí, tak u zvířat obecně prostě ta chemie vede :-(

Já teda, ale když nad tím tak přemýšlím, ono to asi mladší lidi prostě ve většině stejně neocení, nepochopí, jdou jinejma cestama - bez urážky kohokoliv, tak to prostě je, to není povzdech babičky na zápraží :-D , ale konstatování. Nevidí to a třeba asi ani vidět nemůžou. Jen to pak prostě nebudou mít - a teď nemyslím, jen faunu, že by na ní stál svět, myslím obecně. A asi ani nebudou vědět, že jim to chybí.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 13:31:05 xxx.xxx.226.6
megi-the-pes:

Těch 10 let znamená něco jiného. 10 má iF - po této době to musí smazat. Na delší dobu nemá licenci. Kdybychom dostali od lidí souhlas, můžeme publikovat jakkoli staré příspěvky!

Já myslela, že lidi už souhlas dali, jsem jediná?

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 02.06.2023, 13:36:38 xxx.xxx.210.64
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.06.2023, 13:31:05

Dali, ale zatím málo, ale ještě jsem neměla čas lidem napsat..... budiž světlo pak, jde se venčit a zalévat a tak. Oni kdyby lidé chtěli, tak si napíšou navzájem :-)

kometa
kometa (4216 příspěvků) 02.06.2023, 13:40:56 xxx.xxx.224.101

Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.06.2023, 13:36:38

Když já se v tom, o co se snažíte, úplně ztratila. Tak jsem nemohla ani nikoho informovat.

Já souhlas klidně dám, když to pomůže dobré věci.

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 02.06.2023, 13:41:14 xxx.xxx.210.64

mastnacekk: Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 02.06.2023, 13:24:51

Ahaa ahaa, ale tak to teda porusuje v tom pripade.

Však jo :D Jejich podmínky:

"Licence je poskytnuta na dobu deseti (10) let"... a není písemná smlouva = nemají to výhradně = může to dostat kdokoli jiný.

A pak tam mají legrační bod, kde "kdy příspěvek uživatele nepodléhá ochraně autorským právem" - toto v ČR ani EU není možné, protože autor se nemůže vzdát práva osobnostního, pouze může "majetkově" pronajmout, prodat atp., ale nikdy ne takhle zcela. Ale pobavilo.

Agnes1
Agnes1 (49 příspěvků) 02.06.2023, 13:42:08 xxx.xxx.0.1

Zrzavci také si myslím, že mladí hledají jiné cesty než propátrávat historii ifauny. Ptají se na face, ve skupině Chovatelé ovcí. Někdy jim někdo něco odpoví, někdy nic, či blbinu. Obecně vidím, že se tam hledají snadné zkratky, encyklopedické. A pak se dostaví realita. Začnou porody. 

Leithian
Leithian (542 příspěvků) 02.06.2023, 13:43:23 xxx.xxx.49.122
Vidis a ja užitečný rady a postřehy na tera zvířata neměla ani v jediném případě z ifauny. Natož z veteriny. Vše od chovatelů. A vlastní zkušenost. Takže co se týče tohoto obejdu se bez ní.
Fatia
Fatia (91 příspěvků) 02.06.2023, 13:47:12 xxx.xxx.205.210

Ifauna byla taková kavárna. Kavárna, kde se scházelo velké množství lidí, kde byla založena známá kapela, kde vznikla řada projektů, které mají smysl a jsou společensky přínosná (lesní školka apod), kde jste získali kontakt na zedníka i domácího učitele, která pořádala společensky uznávané a potřebné akce (od dnu dětí po sběr odpadu kolem potoka). Majitel kavárny se jednou rozhodl, že kavárnu už dělat nechce. Protože nevydělává, protože nemůže najít zaměstnance, protože už nechce, jde do důchodu, chce začít dělat už jen baristické kurzy, prodat svou kavárnu starbucksu... Ano, je to škoda. Ten prostor byl unikátní, v něm a kolem něj se tvořily hodnoty, ale je to podnikání majitele, ten se rozhodl. Jeho hosté mohou dál chodit do starbucks, najít si jinou kavárnu, kde samozřejmě budou trochu jiné hosté, nikdy se už nesejde ta unikátní parta... Ale nenávist si nezaslouží ani původní majitel, ani poslední zaměstnanec kavárny, který zrušení kavárny přihlížel bez možnossti situaci změnit, a ani ten starbucks si nezaslouží vymlátit okna. Prostě skončil jeden podnikatelský sukjekt.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 02.06.2023, 14:33:27 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fatia z 02.06.2023, 13:47:12

....ani poslední zaměstnanec kavárny, který zrušení kavárny přihlížel bez možnossti situaci změnit, ...

a jenž hosty doposud u kávy sedící vymetl koštětem ven. A mohlo ho klepnout, když hosté doposud u  kávy sedící napsali na ubrousek a na okno vzkaz pro ty, jenž přijdou později a netuší, že to kafe už si tady nemají, ale můžou jít do jiný kavárny, kde se pak můžou pozdravit s těma, co jim vzkaz nechali.

Což v této souvislosti o které hovoříme není podstatné, je to jen konstatování faktu, že zaměstnanec tvrdící, jak je součástí kavárny už stopadesátmilijounů světelných let konal zcela zbytečně. Leč tohle je to poslední, co by mě trápilo, trápí mě to kafe, který tam zůstalo. Ale trápí mě evidentně zcela zbytečně, protože  o ten druh kávy mají zájem vlastně jen štamgasti, kteří do kavárny chodili léta a vědí, jak se má to kafe správně pražit, jak moc a dlouho ho spařit, což ovšem těm, kteří začali pít kávu až později je jedno, nepotřebují to vědět. Což je pochopitelně a logicky jejich volba a není důvod jim to vnucovat A tak je  zcela zbytečný, aby štamgasti řešilli, jak tu kávu, která prošla spešl pražením, dostat z tý zavřený kavárny ven.

Ale je tu ještě jedna věc, která je podstatná, voni kdyby štamgasti nepsali na ty ubrousky a vokna........tak si tady taklenc všicí nepovídáme, protože bychom tu nebyli. Nevěděli bychom o sobě. Nicméně pro mě pořád je podstatný to kafe. Mám ráda dobrý a kvalitní kafe, který vím, kde bylo pražený.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.