Aktuálně: 5 019 inzerátů173 898 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Odkup diskuze iFauny - vyrozumění

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 14:34:05 xxx.xxx.226.6
[p][strong]megi-the-pes[/strong]:[/p] [p]Starbucks neumí uvařit kafe.[/p]

Tvl. Megátore - já to tady sepisuju jako debííílos dvě hodiny názorně a Vy to shrnete do jedný věty 👍. To je trapný teda. pro mě jako. :D

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 02.06.2023, 14:38:05 xxx.xxx.0.1
To, že Starbucks dělá jiný typ kávy než běžná pražírna je jen o osobním vkusu... Upřímně mi ale v tomhle případě přirovnání přijde, že Švédi koupili pražírnu, a předělají ji na Starbucks. A my se tu hádáme o pytle staré kávy, když můžeme tutéž kávu z daných plantáží dovézt. Jen bude zřejmě dražší a bude to chvíli trvat.
Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 14:40:16 xxx.xxx.226.6
Lenacia: To, že Starbucks dělá jiný typ kávy než běžná pražírna je jen o osobním vkusu... Upřímně mi ale v tomhle případě přirovnání přijde, že Švédi koupili pražírnu, a předělají ji na Starbucks. A my se tu hádáme o pytle staré kávy, když můžeme tutéž kávu z daných plantáží dovézt. Jen bude zřejmě dražší a bude to chvíli trvat.

Lenacio - dobře, tak nebudu mluvit o kávě, ale o víně, a tam jsou archovivaný kousky dost ceněný.

megi-the-pes
megi-the-pes (2204 příspěvků) 02.06.2023, 14:48:40 xxx.xxx.210.64

Sarbucks nedělá žádné kafe. Dělá odvar z ponožek s mlíkem a bonbonky navrchu. Jak jsem objevila zahraničí a úplně jiné ceny, nakoupila jsem tolik druhů kafe čerstvě praženého... a můžu říct, že docela hrůza... a ti, co to tady vydávají za svoje kafe, no tak to je škoda slov.

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 02.06.2023, 14:53:02 xxx.xxx.18.243

já si teda myslím, že o archiv až tak nejde. Je to spíš nostalgie než užitečnost nebo nutnost. 15 let staré informace jsou v medicíně krutě zastaralé a i zootechnika se vyvíjí. kdyby mi někdo chtěl spálit starý knížky, tak jsem taky silně proti, ale objektivně vzato jejich spálení bere jen vzpomínky.

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 02.06.2023, 14:57:41 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.06.2023, 14:53:02

no to bych netvrdil, me teda moderni zootechnika s nicim nepomohla. Ale prave ta stara praxe. Asi zalezi kdo to rika, jestli veterinarka ze jo nebo chovatel praktit s averzi k veterinarum :)) Jedna takova na fb me okamzite vyblokovala kdyz jsem se ji zacal otirat o jeji praxi s injekcni strikackou :) 

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 02.06.2023, 15:09:41 xxx.xxx.18.243

na chovatele "40 let to dělám takhle" nebo "babička mě to takhle naučila před 150 lety" jsem zase alergická já a kolikrát by si zasloužili tu stříkačku zarazit do prdele až po konus. Že se něco nějak dělalo totiž nutně neznamená, že se to nedá dělat jinak s lepšími výsledky.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 02.06.2023, 15:11:32 xxx.xxx.226.6
Bodlinka:

já si teda myslím, že o archiv až tak nejde. Je to spíš nostalgie než užitečnost nebo nutnost. 15 let staré informace jsou v medicíně krutě zastaralé a i zootechnika se vyvíjí. kdyby mi někdo chtěl spálit starý knížky, tak jsem taky silně proti, ale objektivně vzato jejich spálení bere jen vzpomínky.

Bodlinko, ale základ je pořád stejný, vždy z toho starýho lze brát, ostatně i spousta Vašich rad bude platná i za deset let, třeba věci kolem hárání - abych zvostala u čoklů, který znám, co může znamenat támhlento, co může být příznakem čeho...... že je se od čeho odpíchnout , nejde o niternou veterinu, ale vezměte kolikrát jste hodila info o tom, co který rozbory asi tak naznačují. Za mě nejde o nostalgii, ale opravdu užitečnost.  Kolikrát člověk netuší, a tady našel. Vezmu třeba sebe, přistála mi doma kdysi dávno Bubrdle a já tu našla spoustu možností zjistit věci kolem toho hárání, kolem nestandardních projevů, co kdo u svý feny zažil, a tak. Nebo porody.  A to bude třeba u těch hosp. zvířat taky.... No ne, za mě to prostě není nostalgie. Tou ani vlastně asi netrpím.

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 02.06.2023, 15:14:17 xxx.xxx.18.243

tak zrovna ty rozbory, tam probíhají změny pořád a často, spoustu věcí se před 10 lety rutinně nestanovovalo a dnes už to běžně jde, takže některé věci lze zjistit rovnou a ne oklikou přes něco

mastnacekk
mastnacekk (523 příspěvků) 02.06.2023, 15:15:38 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele [strong]Bodlinka[/strong] z 02.06.2023, 15:09:41

Staci to tak delat 10 let.  kdyz je nekdo pako a ma konkretne ovce na placku za barakem na hline, tak ho nevytrhne ani 10l levitape za rok. jasne ze to neni jen o  tom ze driv neco fungovalo, musi s tim jit ruku v ruce i vsecko okolo.

Lenacia
Lenacia (119 příspěvků) 03.06.2023, 14:29:02 xxx.xxx.63.152
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 02.06.2023, 14:40:16

a přesto se archivní víno tak maximálně zavírá do vinných sklepů a pije se to novější. plno archivních vín vlastně ani pitných není. A ani nechutnají tak dobře jako loňský výběr z hroznů.

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 03.06.2023, 14:48:52 xxx.xxx.18.243
mastnacekk: Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 02.06.2023, 15:09:41

Staci to tak delat 10 let.  kdyz je nekdo pako a ma konkretne ovce na placku za barakem na hline, tak ho nevytrhne ani 10l levitape za rok. jasne ze to neni jen o  tom ze driv neco fungovalo, musi s tim jit ruku v ruce i vsecko okolo.

tak zrovna tady je posun obrovský, bývaly doby, kdy se fakt věřilo, že odčervováky vyřeší všechno, dneska se jede systém refugií a naprosto cíleného selektovaného odčervování, třeba i vybraných kusů, ideálně společně s negativní selekcí těch největších vylučovatelů ovce na zahradě nefungovaly dlouhodobě nikdy.

Fikovnice
Fikovnice (4261 příspěvků) 03.06.2023, 17:10:44 xxx.xxx.61.249
mastnacekk:

jste posthunteri ze se bavite pul dne o tom stejnym a konci to zjistenim, ze nekoho archiv nezajima a nekoho jo? 

Mastňáčku, zdravím Vás!

Pochopila jsem a věřím Vám, že jste usiloval o získání diskuzí z IF👍. Ale nechápu jednu věc. Když jsem cca 3 dny po oznámení konce diskuzí tento nápad napsala sem (přesun diskuzí z IF sem), tak jste mi napsal, "ať na to rovnou zapomenu", "že bych čelila soudu", atd. Mám z Vás trochu pocit misogyna. Přesto Vás nechci urážet. Jen mi vadí, že jste mi tehdy tedy nenapsal, že pracujete přesně na tom, co jsem jako nápad prohodila já. Šlo to, myslím si, už tehdy formou SZ.

Jinak je fakt pitomé označit ženy zde "ugdákanými slepicemi", atp.

Fikovnice
Fikovnice (4261 příspěvků) 03.06.2023, 17:18:02 xxx.xxx.61.249
[p][strong]megi-the-pes[/strong]:[/p] [p]fikovnice, ale my chceme přesun legálně, ne že to někdo zkopíruje a vloží... to prostě nemůžete[/p]

Rozumím Megi. A myslíte, že to tedy ještě je reálné nebo už je to passé?

Jinak, jak víte, já jakožto fakt počítačový analfabet, od začátku strašně moc držím pěsti Vám, a s Vámi i všem ostatním, kdo se o to snaží.

A ten souhlas s mými příspěvky - ten prostě platí a platit bude.

Ještě vlastně edituji: Já tehdy myslím nepsala, že bych chtěla přesun zadarmo. I když chápu, že to tak vyznělo...

Jinak ty zmiňované negativní recenze na IF jsem si vyjela, přečetla...a zas taková hrůza to tedy nebyla. Bylo tam pár (doslova - asi 4?) negativní recenze a pak zas několik naopak pozitivních.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 03.06.2023, 20:36:32 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele [strong]Bodlinka[/strong] z 03.06.2023, 14:48:52

V Anglii se na odolnost proti parazitům ovce šlechtí, vybírají se berani kteří mají přirozenou odolnost a těmi se potom připouští, to je podle mě nejlepší cesta, bohužel u nás jsem o takovém programu nikde neslyšel a je to škoda že tu v tomhle směru plemenáři nevyvíjí nějakou činnost, určitě je to lepší způsob než cpát do zvířat "jedy" i když se to snažíme co nejvíc omezit . ML.

Koloma (neregistrovaný) 03.06.2023, 22:12:55 xxx.xxx.8.88
megi-the-pes:

fikovnice, ale my chceme přesun legálně, ne že to někdo zkopíruje a vloží... to prostě nemůžete

Zajímavé. Souhlas máte nějak doložitelný? Jak prokážete, že souhlas dal ten konkrétní účet? Jakou to bude mít hodnotu, když největší objem příspěvků tvoří neregistrovaní? Bez jejich příspěvků nebude znát kontext, kolik myslíte že získáte souhlasů?

megi-the-pes
megi-the-pes (2204 příspěvků) 04.06.2023, 07:19:05 xxx.xxx.210.64
Odpověď na příspěvek uživatele [strong]Koloma[/strong] z 03.06.2023, 22:12:55

Upřímně, jakou hodnotu to má pro Vás, pro mě nemá žádnou hodnotu. Návod nikomu nedám. Myslete si třeba, že hodně těch lidí znám. Mohu jednu indicii... odpovědnost není na mně.

Zajímavé je, kolik lidí se vyjádřilo tady, v tématu o iF, že ty diskuze pro něj vlastně nemají cenu, ale proč se vůbec vyjadřují? Mně, když je něco fuk, tak na to nemyslím, natož abych plýtvala písmenky. :-) :-) 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.