Aktuálně: 4 799 inzerátů176 163 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

O všem a o ničem :)

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 14.03.2024, 10:46:50 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 12.03.2024, 14:51:50

Jj, presne ten Previcox mám na mysli.

No, áno, s tými zubami je to na prd, Flóra už 4 nemá…minulá zima bola posledná, ktorú bola bez kaší, v ustajnení mi ich odmietli kŕmiť, ale ako to budem vedieť zabezpečiť viac krát denne “doma”, to neviem. No, uvidím.

Ale verím, že dve nové žriebätá na výchovu ju vzpružia, čaká ju zmena ustajnenia, čo ma neteší, ale zase odmietam platiť za miesto, kde majú ľudia mentálny problém dva krát denne zaliať senné pelety.

Možno senáž by pomohla, niektoré bezzubky ju už nezvládajú, ale tie väčšinou o zuby nemali zavadené celý život.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 14.03.2024, 10:49:23 xxx.xxx.51.17

Saga- tu u nás lesy prakticky zmizli, bohužiaľ.

Často sa mi stane, že sa vyberiem niekam na huby a les leží popílený, njn, tiež to zle prežívam.

Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 14.03.2024, 10:51:26 xxx.xxx.198.226

jj, senáž z otavy, ta bude jemná 🙂

Já teď krmím senáž z vojtěšky, když rozdělávám balík (40kg, malé kulaté balíčky, super věc), koně mají ty oči na šťopkách, a to nemusejí být ani lipicáni 😀

Saga
Saga (338 příspěvků) 14.03.2024, 12:06:28 xxx.xxx.167.183

Horsana, tak to je u nás stejné. Včera, když jsem byla venku s malou a chtěla jsem se domů vrátit přes les, tak to nešlo😢. Les není, jenom kupa větví všude, těla už odvezli a nechali tam jenom bordel, naše vychozené cestičky, oblíbené trasy, vše pryč😢! 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 14.03.2024, 12:38:57 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 14.03.2024, 12:06:28

To isté u nás.

Ale zase na druhej strane, obnoví sa rýchlo, (pod Kojšovkou - to je malé územie, tam skutočné rozsiahle holoruby nikdy neboli, lebo je to všetko v takom strašnom svahu, ale holé pásy áno, neschodné pre vetvy ) a že nie je schopdný pre ľudí je možno aj dobre, ale pláckov na huby je mi ľúto, lebo ja som hubový magor.

V  Ždiari, kde smrekovú monokultúru polámal vietor ako zápalky a ktorú komplet vyťažili, aj s vetvami, takže to vyzeralo ako povrch planéty Mars a kam som roky nechodila, lebo mi z toho bolo fyzicky nevoľno, nahradili lány čučoriedok a mladý, zmiešaný, fešný les neskutočne rýchlo, dnes som rada, že ostalo pár zvážnic, z ktorých sa môžem vnárať do mladiny, kde rastú v extrémnom počte a kvalite nádherné hríby.

Pravda, mimo značených trás tie cestičky sú super aj pre medvede.

Bože, tak by som už išla na huby, áááááách!

O chvíľu začnú rásť smrčky, ale tie neviem, kde hľadať 😢

Každá moja sobota má teraz rovnaký priebeh- vydriapem sa niekam, 7 hodín chodím po lese, nenájdem nič (iba jaskyne), v nedeľu bojujem s machom a potom polku týždňa plačem, že nevládzem ani žiť a že mach je sfiňa 😀

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 14.03.2024, 13:05:24 xxx.xxx.255.116

Smrže už sú, videla som fotky na FB. Ja tiež rada chodím na huby, vlani som si kúpila sito na sušenie (konečne), našla som pár kuriatok a fakt pár dubákov, akurát tak na polievku. 🙄

Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 14.03.2024, 14:59:25 xxx.xxx.198.226
Horsana:

To je sen, ale u nás mi nikto také balíčky senáže neurobí ☹️


Já pro ně jela 80 km, a pojedu příští rok zas, to se fakt vyplatí.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 19.03.2024, 08:44:35 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 14.03.2024, 15:04:35

Vďaka, je to cca 165 km, lucernu mi veľmi netreba, to už neboli bezzubky schopné pochrúmať väčšinou, ale trávna je ok, snáď zabalí aj tento rok.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 19.03.2024, 08:56:07 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 14.03.2024, 13:05:24

Už radšej tie hubové skupiny na FB nepozerám, iba čo by som sa naštvala 😀

A rok bol dosť slabý na huby, lebo jesenné neboli, zato už v júni rástli hríby v horách, na mojich miestach na Spišskej Magure rástli, lenže zase tam rastú aj medvede, tak som zbierala odvahu a pár vĺn mi odhnilo, alebo zostarli na papučoidy…

Saga
Saga (338 příspěvků) 19.03.2024, 12:55:50 xxx.xxx.167.183

Holky, dneska odpoledne to budou přesně dva roky, kdy moje dvě obludky, malá a velká, přistály u mě ve výběhu😊! Ani tomu nemůžu věřit jak rychle to uteklo! Z nohaté dvouletky “kde nic tu nic” je krásná čtyřletá slečna a z tý malý prudny je…no prostě…pořád prudna😄! Jsem ráda, že je tu mám!

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 25.03.2024, 18:12:45 xxx.xxx.40.140

Ehm, bola som sa včera prejsť v okolí pozemku so psami, nevládzem po chorobe, ale chcela som im urobiť radosť, lebo kým som likvidovala spílené konáre zo stromov, veľa zábavy nemali.

A aj som sa chcela poohliadnuť po nejakej maličkej borievke, ktorú som si chcela presadiť ku plotu (našla som iba jednu). 

Sú tam všade vychodené cestičky od zveri a po jednej som sa trochu vydala, fakt iba trošku sme sa tam pomotkali (mno, parohy neboli, samozrejme) a keď som sa vydala späť, vyšla som, ako inak, v nejakom zvieracom záchode. Vždy keď idem neznačene, vyjdem na nejakom extrémne obkakanom mieste, ale toto bol skutočne extrém, pretože toto bol proste fakt záchod- asi na dvoch metroch štvorcových bol v plytkých jamkách trus od nejakej psovitej šelmy (a jeden od medveďa, tipujem, ten sa líšil)- to robí takto líška? Lebo oni skôr kadia na vyvýšené miesta, skaly a tak…toto bolo v jamkách a trus nebol zahrabaný…divné, neviete, či líška/lišiak majú takéto záchody?

Tchor to nebol, tchorích záchodov som už videla viac a hlavne, tchor nevyprodukuje také veľké guvno.

Ako, je pravda, že nechávam na chate vždy nejakú potravu (granule, kosti s mäsom) a pravidelne nepravidelne to vždy zmizne (naposledy kuracie z Tesca tam ležalo týždeň a nesadali na to ani muchy…po tom týždni to zmizlo, konečne).

Dám tam fotopascu, len som nikdy nič podobné nevidela a dumem nad tým už druhý deň 🤔

Foto nemám, lebo to je tak vždy, že človek iba trošku niekam vybehne a nemá mobil, atď.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 25.03.2024, 18:32:25 xxx.xxx.40.140

Ale, niekedy mobil nezabudnem.

Trošku zimy spod vrcholu Kojšovskej hole.

Na tých prvých fotos je zvierací chodníček v Krase, len ho nie je vidieť, videla som totiž zdola od chaty, že tadiaľ cez skaly prechádzajú jelene na planinu, tak som šla, kade chodievajú oni 😉

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Horsana
Horsana (644 příspěvků) 25.03.2024, 18:35:51 xxx.xxx.40.140

Inak ale mapy.cz ok, našla som priepasť, aj skalné útvary a neblúdila som a zišla po ceste pre ľudí dolu 😀

A čo odlúpalo z toho stromu kôru, v takej výške? 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Xerxova
Xerxova (793 příspěvků) 25.03.2024, 18:43:25 xxx:xxx.9192:face
Horsana:

Tu je podľa mapy.cz cesta 😂

Obrázek

to znám, to bývá sranda… jednou jsme se po podobné cestě (taky podle mapy.cz) vraceli v Jizerkách podél potoka do údolí - a na jednom místě plném skal v kamenném poli a hlubokém listí jsme shazovali Nighta násilím z balvanu, neb jinudy to prostě nešlo a on už byl vyblázněný, že my jsme nervózní a pořád se vracíme a hledáme… a nechtěl skočit… Skočil - a pak po chvilce se cesta objevila - jen tu podstatnou část v šílené stráni asi kdysi vzala povodeň a už ji nikdo neobnovil

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 25.03.2024, 18:58:12 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 25.03.2024, 18:43:25

Njn, ja by som bez mapy.cz už dávno niekde ležala ohryzená od zveri, nesťažujem sa, ale toto ma pobavilo, ona tam cesta bola-kedysi, ale nejak zarástla, lebo tam nikto nechodí, je to cesta ktorá ústi k tej priepasti, ale asi o ňu nebol záujem 😀

Cesta, čo fakt nie je, akože ju vzala voda a tak- mno, brrr, to je blbé, hlavne ak má človek psa/psy.

Verun
Verun (740 příspěvků) 25.03.2024, 20:56:57 xxx.xxx.220.12
Horsana:

Inak ale mapy.cz ok, našla som priepasť, aj skalné útvary a neblúdila som a zišla po ceste pre ľudí dolu 😀

A čo odlúpalo z toho stromu kôru, v takej výške? 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

V takej výške? Byl sníh? 

jednou jsem viděla mrtvou srnku ve výšce…ve vidlici na smrku, prostě byl sníh a když odtál , zrodila se záhada.

Ty bobky, co když rys? velká kočička může i odrbat tu kůru, nebo velká lasička , jezevec může nakadit na hromádky…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.