Aktuálně: 4 806 inzerátů176 246 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

O všem a o ničem :)

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 25.03.2024, 21:46:03 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 25.03.2024, 20:56:57

Sneh nebol a bolo to čerstvé.

Fotka skresľuje, ten konár je cca 3 metre nad zemou.

Mŕtva srnka vo výške- brrr, to by som fakt nechcela vidieť .

No, rysie houno poznám veľmi dobre, chýbalo tomu to typické zaostrenie na koncoch  a nebola v tom srsť a kosti. Tak lasička ťažko, ono to bolo väčšie ako lasička, omnoho väčšie aj ako čokoľvek tchorovité, žijúce u nás, dokáže vyprodukovať.

Som fakt zvedavá, či záhadné zviera príde vykonať potrebu aj keď tam bude fotopasca.

Čo psík medvedíkovitý, ako kadí on? 

Jazvec má záchody, ale nie sú to jamky v zemi, ale poriadne priehlbne a nie som si istá, či jazvec má taký veľký točeňák….skôr nie.

Divné, že ten trus nebol zahrabaný, ale zato jamka v zemi veľmi pedantne urobená.

Xerxova
Xerxova (794 příspěvků) 26.03.2024, 06:15:38 xxx:xxx.d02:b49d

co vím, tak rys značkuje území drásáním kůry (a taky trusem i močí). Já bych to viděla na jasně čitelný nápis “tady je rysákovo” 😉

Saga
Saga (338 příspěvků) 26.03.2024, 08:03:42 xxx.xxx.167.183

Holky, prosím o radu, vy co používáte aplikaci Mapy.cz v mobilu - když jste v terénu, jak se podle této aplikace pohybujete? A musíte mít v tu chvíli zaplá data? Ptám se proto, že jí mám v mobilu krátce, mobil zrovna není můj kámoš a data nevedu. Vím, že tahle aplikace funguje i v offline režimu, protože už jsme jí zkoušeli jako navigaci v autě a dovedla nás. Ale jak funguje v terénu na polňačkách? Tedy pokud funguje? Mapy mám aktuální, aktualizuji je pravidelně, ale mobil mi frčí pouze na domácí wi-fi, tže když odjedu na koni, jsem offline. Díky za vysvětlení!

Bobca
Bobca (974 příspěvků) 26.03.2024, 08:37:32 xxx.xxx.20.192

Děvčata,kde je to houno,o kterém mluvíte??

Horsano,moc ráda čtu vaše příspěvky…ta Slovenština mě vrací do dětství😇👌Bylo jí sposta v televizi..Jsme se ji automaticky naučili..😎

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 26.03.2024, 09:27:41 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 26.03.2024, 08:03:42

Sago, můj postřeh - na navigace při jízdě autem je nejlepší Waze nebo Google Maps. Ty ale nefungují offline, pokud vím. Mapy.cz  jsou nejlepší na pěší chůzi a fungují offline, ale musíte si v nabídce stáhnout mapový podklad. A ten se pak i při online režimu průběžně aktualizuje. Pokud nemáte tyhle podklady stáhnuté a jste mimo signál, tak se Vám ukáže slepá mapa.

Jinak Mapy.cz by v terénu měli fungovat spolehlivě. I na cyklo. A že se občas vloudí šotek jako Horsaně, to se prostě stane. Oni se pořád snaží aktualizovat, na základě průzkumu terénu i hlášení  uživatelů, ale když třeba tu cestu někdo dlouho neprojde a nenahlásí, tak to prostě neopraví. No a podklady ze zahraničí kupují, ty sami nevytváří, takže se v cizině může stát, že tam bude renonc.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 09:31:35 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 26.03.2024, 08:03:42

Ahoj, mapy.cz  fungujú off line, nemusíš mať zapnuté dáta, ja ich v prírode mám vždy vypnuté.

Pokiaľ máš aktuálne mapy stiahnuté, z oblasti, kam sa chystáš, funguje to  beze všeho 🙂, okrem oblastí úplne bez signálu, vtedy nevidíš svoju polohu, ale mapu áno.

Pomohli mi x krát, ja keď zídem napríklad z nejakého značeného chodníka niečo zaujímavé skúmať, tak sa často zatúlam do úplnej prdele a neviem sa vrátiť naspäť, raz som sa na Dukle pustila na opačnú stranu kopca, odvtedy mapy.cz ctím a velebím, len teda niektoré cestičky proste zarástli, ale tak ja chodím práve takými, ak je to možné 🙂

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 09:33:26 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 26.03.2024, 08:37:32

Houno dnes odfotím a postnem, zároveň tam umiestnim fotopascu, ešte to nakoniec bude psík medvedíkovitý, alebo iná divná háveď.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 09:41:16 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 26.03.2024, 06:15:38

Lenže ja som rysích hovien videla kvantum, dokonca jedno miesto také, kde značkoval rys aj vlk, v tom truse je srsť, kostičky, semienka, to sa nedá pomýliť, ten záchod, čo som objavila- to nebol rys, ani to nebolo značkovanie, to bol normálne záchod, to zviera tam chodí na potrebu, neznačkuje, proste tam bohapusto serie do malých jamiek 😀

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 09:42:44 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 26.03.2024, 09:38:47

Jj, šakaly tu sú, pár km od Košíc určite, no či pod planinami, to neviem, snáď fotopasca pomôže vyriešiť túto záhadu 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 26.03.2024, 09:43:10 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 26.03.2024, 09:38:47

Šakala není možné ho označit za invazivní druh, protože do Česka nebyl nikým zavlečen. Není v ČR ani brán jako chráněný druh, jako je třeba vlk. Pozorování šakala v ČR je již dlouhodobé, ale spíš v množství kusů…byl pozorován až u Hradce Králové. Má na to vliv oteplování a jeho posunování areálu směrem na sever. 

Saga
Saga (338 příspěvků) 26.03.2024, 09:46:38 xxx.xxx.167.183

Jano, díky za pomoc! Já data těžko někdy budu mít, poněvadž a protože, mobil mám firemní a to na dvě sim karty, jedna je moje, asi 150 let stará, a na té jednou ročně dobiju kredit a párkrát z ní zavolám, aby zůstala aktivní, mám na ní Whatsapp a jinak jí vlastně nepoužívám, ale nechci jí zahodit. Pak mám firemní sim, kde mi nějaký základní paušál platí firma, je omezený, ale já se do něj s tím svým voláním zatím vždycky vešla, ale neobsahuje data, žádná. Mobil (jako ta placka) je taky firmy. Tže já si celkem logicky žádná data na firemní sim platit nikdy nebudu, jakože bych dotovala firmu, to ani omylem a na mojí dobíjecí simce je to ouplně stejnej nesmyls. Vlastně už roky za mobil neplatím téměř nic, když nepočítám ty 200 ročně, aby moje simka žila. Proto jsou pro mě jakékoliv aplikace závislé na síti pasé, právě jako Google Maps. Ten Waze neznám.

Tzn. až se doma připojím na wi-fi, půjdu na aplikaci Mapy a tam bych to měla někde najít? Myslím ten mapový podklad. Slyším to poprvé, proto se tak blbě ptám. Právěže jako navigace nás to spolehlivě dovedlo, dokonce to na nás i mluvilo😄My s těmihle věcmi vůbec neumíme a s obyč navigací jsme bohužel měli jen ty nejhorší zkušenosti.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 09:47:43 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 26.03.2024, 09:44:03

Oooo, závidím a kam presne, do Polonín ?

Nemám to pochodené, okrem Balnice a okolia (giga mega bobria hrádza) a Hostovice- kosatcová lúka, ktorá ale nebude kvitnúť ešte a nad družstvom a v okolí Hostovíc sa pohybuje zubor s obojkom, je chromý, často ho vídať.

Saga
Saga (338 příspěvků) 26.03.2024, 09:51:09 xxx.xxx.167.183

Horsano, díky moc za dovysvětlení! Budu se muset zase naučit nosit s sebou to pádlo a vyzkouším to v terénu, který znám a uvidím. Na mapách na PC jsem totiž v okolí svého bydliště objevila zatím mnou nepoznaný terén, resp. jsem tam byla naposledy před 25 lety, les je po těžbě, všechno se tam změnilo a já bych se jako fakt nerada zašantročila 10 km od baráku někde v lese😄, to by byla trapárna do nebe volající😄!

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 10:04:15 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 26.03.2024, 09:51:09

Mno, ja som človek, ktorý sa vybral na túru po hrebeni Spišskej Magury, tá túra mala končiť v Ždiari a ja som omylom vyšla na opačnej strane hrebeňa, v Lendaku, netušiac, kde som, to mi prezradil až autobusák, ktorý tam mal 2 hodinovú pauzu, kým šiel do Kežmarku, tam som rozhodne namierené nemala….

Strácam sa aj v nákupných centrách, takže, 10 km od baráku je nič 😀

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 10:06:30 xxx.xxx.51.17

Janax4 - ešte mám pochodené poľské Poloniny, konkrétne poloninu Wetlinsku, ale to iba značenou cestou, hoci hore z Wetliny sme sa dostali nejako neznačene, aby sme toľko nemuseli stúpať hore, lebo to bolo peklo, tam vyjsť 😀

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 26.03.2024, 10:09:16 xxx.xxx.51.17

Saga- áno, ja som to tak robila, doma na wifi som si stiahla aktuálne mapy, kam som vedela, že pôjdem, u nás je to tuším delené podľa krajov, neviem presne, ale to som si stiahla a fungovalo.

Akurát teda v Maďarsku nie, ale to som nemala stiahnuté, tú oblasť.

Saga
Saga (338 příspěvků) 26.03.2024, 10:26:29 xxx.xxx.167.183

Horsano, tak to dělám stejně! Já mám staženou celou ČR po jednotlivých krajích a vždy dávám aktualizace, a právě zvlášť na náš kraj si dávám pozor, páč ten používám nejvíc! Jen jsem tu apku vždy zkoušela pouze na silnici, resp. na místech, která i normálně v tištěné mapě jsou a nějak se jmenují a tam to fungovalo. V lese mě to nějak ani nenapadlo zkusit, protože svoje okolí znám, ale tuten les, to už je sousední katastr, na mapě na PC tam jdou hezky vidět ty lesní cesty, tam by se na koni hezky jelo, protože v období cca konec dubna - půlka prázdnin nemohu na pole, je tam plodina, tak hledám nějakou alternativu, jak se přeplácat přes to pole škarpou, přinejhorším po silnici a dostat se do tohoto lesa a ten si projet👍.

Buggyra
Buggyra (3266 příspěvků) 26.03.2024, 10:35:48 xxx.xxx.198.226

Hm, já bohužel apku mapy.cz do svojí cihly nedostanu. Stejně jako kteroukoli jinou normální apku, protože ten telefon má nějaký obskurní operační systém, no.

Jen se zeptám - to musíte mít na tom telefonu ale zapnutou geolokaci (GPS), ne? 

A nebo to funguje na sledování polohy podle mobilního signálu? To asi ne, že?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.