Aktuálně: 4 978 inzerátů173 971 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

O všem a o ničem :)

Naa (neregistrovaný) 27.03.2024, 18:21:04 xxx.xxx.168.69

Pro Sagu: na vyjížďky na mapách.cz používám Stopaře (tři čárky, spustit Stopaře). Pak se dají roztřídit a ukládat v Mých mapách a také poslat odkaz někomu jinému, který podle toho může dotyčnou vyjížďku absolvovat. Nebo třeba kousek, který se musí objet a on neví kudy. 

Jinak aplikace Google maps má také offline mapy, pokud jste přihlášeni, vpravo nahoře je kolečko, po kliknutí je v seznamu položka offline mapy a oblast ke stažení se vybírá libovolně na mapě.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 28.03.2024, 07:38:36 xxx.xxx.198.226

Jj, na zuby se moc netěším, dostanu sprdunk, že jsem je bílému nečistila (ono to tím mezizubním ale fakt nejde…). Ale zase se mu zahojila ta píštěl, co jsem měla sledovat, tak aspoň něco. Čeká nás to příští týden.

Při té příležitosti ještě endo cest dýchacích u bílého, něco mu je, třeba se dozvíme, co (kdo si vsadí na melanom?).

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 28.03.2024, 08:16:56 xxx.xxx.251.2
JanaJanaJanaJana:

To jsem dřív nepostřehla-Vy už máte dva koně?


Nee, Piraňa je pes 🙂 australský honácký a přezdívku má z mládí, kdy kousala do všeho a furt, no jako piraňa. Teď jí táhne na třetí rok a už se občas chová jako normální pes, ale přezdívka jí zůstala. 

Obrázek
Saga
Saga (331 příspěvků) 01.04.2024, 10:29:49 xxx.xxx.245.41

Pro zasmání ze života. Odčervit minihorse není totéž jako odčervit normal horse😄! Minihorse vám totiž nastaví zrcadlo a jasně vám ukáže, kam patříte…

Část první. Otevřete box u normal horse. Dáte očichat tubu s pastou v pravé ruce, v levé ruce se vám skví pamlsek. Protože jsem ze zásady nepamlskovač a z ruky nekrmím, už jen tohle je zážitek. Levá ruka nabízí pamlsek, pravá umisťuje pastu do koutku huby, kůň bez ohlávky to bere všechno zároveň, v půlce tuby dám pauzu, ať se tím nezadusí, nabízím samotný pamlsek a pak pokračuji ve scénáři. Tuba je prázdná, kůň dostane další pamlsek a napít a všichni jsou spokojený.

Část druhá. Otevřete box u minihorse. Dáte očichat tubu a ukážete pamlsek. Mini na vás čumí a říká, že ten chleba si vezme, ale tu tubu si mám strčit do p*dele. Dáte mu čas. Nic. Pětkrát oběhne box. Jako totální looser ho chcete uplatit pamlskem. OK, pamlsek zkonzumován a tu tubu si mám strčit do p*dele. Jak tam tak klečíte na zemi, dochází vám trpělivost, jste dvounožec, pán tvorstva, tak si stoupnete, chytnete tu malou prudnou věc za ohlávku, nacpete jí tubu až do krku, abyste zjistili, …že jste si nepovolili uzávěr😂😈. Pane Bože, Ty to vidíš! Jak může bejt někdo tak blbej, tlučete hlavou o zeď, minihorse si dává rallye po boxu, když ho znovu čapnete, vyvalí na vás to bělmo a koukáte si face to face, protože už je taky na dvou😄. Přijde na pomoc druhý dvounožec se slovy, že si jde pro holiny a svářečský rukavice, nasadí tomu kravatu a to by bylo aby to nebylo😄 zhroutíte se do rohu boxu, sedíte, dejcháte, po více než dvaceti letech u koní vám to nandal minihorse😄To malý zvíře na vás čumí, jde k vám, vidí, že vyhrálo, anžto si nechá dát tu tubu do huby a sežere to i bez pamlsku ještě než dorazí druhý dvounožec!

Přátelé tohle je definitivní prohra pána tvorstva😄! Poučení zní, když se nudíte, se*te na medvídka mývala, kupte si minihorse, ten z vás udělá debila za pět minut a jasně vám ukáže kam patříte - na zem do rohu boxu😄! Ale mám odčerveno! A jediná krev, která byla prolita, byla moje vastní, chybí mi kus kůže na prstu a jediné pošramocené ego bylo taky to moje…

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 01.04.2024, 13:04:31 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 01.04.2024, 10:29:49

Tak to je celkom nuda, ja si nepamätám iv aplikáciu, alebo sondáž, či nasadení blbej fajky u minihorsov bez pohľadu z očí do očí 😀

Odčerviť sa mi mne zverených podarilo, lebo  sa asi tak rozhodli. 

V zime som videla, ako dal miniappa na zem dospelého chlapa “40 rokov pri koňoch”.

Ale inak sú to zlatíčka 🙂

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 01.04.2024, 13:22:43 xxx.xxx.40.140

Mám prepeličky, vo štvrtok som si po ne bola, predtým na veľký nákup a čo mi zabudli pribaliť k nákupu? Infralampu.

Zistila som to, až keď bol obchod zavretý a ja 50 km od mesta. Takže dostali termofory a proste…chjaj, celé sviatky som strávila paranoidným sledovaním a zahrievaním prepeličiek, ktoré volám cimuky, podľa výrobcu klietok Cimuka.

Myslím, že mi z toho už trošku hrabe, ale keď oni sú takééééé zlatéééé, ňuňuňuňu, malé cimučky, ťuťuťu 🥰

Musím sa priznať, že z pôvodných 20 je ich iba 19, lebo v piatok som na jednu zrejme položila termofor…neviem, našla som potom pod ním už len pána Placku, čo ma úprimne mrzí.

Nad chatičkou sú dve malé terásky a potom kopa hliny a kameňov, zrejme čo vyhrabali z vinice, ktovie, každopádne ideálny biotop pre jašterice. Myslela som, že tam tomu šéfuje Pán Zelený, hbitý kúsok jašterice zelenej, no ako som tak sedela a skúmala vo výbehu cimuky, ktoré som vyložila von na slnko a trávu, (občas som vzhliadla ku starému pňu, kde mali nasypané hrdziaky), vyliezlo s hlbín zeme 40 cm monštrum a uprene sa na mňa dívalo. Dlho. Tipla som to na starú samicu, ktorá sa stále dívala. 

Jašterica niečo chcela a ja som veľmi dobre vedela čo. Tak som sa dvihla, zbehla dve terásky, vyrýpla zo zeme tučnú dážďovku a jemne podhodila pani Varanovej, ktorá ju do seba na 18. pokus nasúkala. Potom sa zatiahlo, tak sa pani stiahla odkiaľ prišla, no ešte hodný čas na mňa vykúkala spomedzi kameňov. 

kometa
kometa (4173 příspěvků) 01.04.2024, 17:03:31 xxx.xxx.147.163
Horsana:

To pletivo som si netrúfla dať preč.

Kto nájde pani Varanovú? 

A našla som smrže, prvý krát v živote. Rastú mi na pozemku 🤩

Obrázek Obrázek

Našla!

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 02.04.2024, 10:21:23 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.04.2024, 14:32:20

Anoo 😀

Nuž, kým včera bolo leto, dnes máme opäť jeseň, hnus.

Aj u vás bolo toľko piesku zo Sahary? U nás to bol úplný brutál, tentokrát som ho nemala iba na aute, ale aj v nose, hrdle, očiach, zastieral obzor, slnko…divné.

Vyklíčila mi tráva, ha! Pravda, na experimentálnom 1 metri štvorcovom a rozhodne nie rovnomerne, ale je tam. 

Fikovnice
Fikovnice (4276 příspěvků) 02.04.2024, 10:54:15 xxx.xxx.177.249
kometa:

Skoro přesně uprostřed, mírně vlevo, vykukuje hlavička. Maskování dobrý.


Já ji dala do červeného kroužku, někde nad Vaším příspěvkem. Ale původně jsem tam viděla varanky dvě!!!😂

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 03.04.2024, 11:05:20 xxx.xxx.51.17

Obdobie okolo Veľkej Noci vždy stojí za hovno.

A kobyla, ktorú som vypiplala z dysmaturného zdochliaka napriek všetkým prekážkam, oslepne, vlastne už je slepá, jedno oko nemá a na druhom má odchlípenú sietnicu a kataraktu. Bude mať v máji 20 rokov…20 rokov a pamätám si to, ako by to bolo včera…chjo 😢

kometa
kometa (4173 příspěvků) 03.04.2024, 11:12:38 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 03.04.2024, 11:05:20

Mmch - dysmaturný zdochliak (ta slovenština je půvabná i v tomto v podstatě ošklivém termínu)…, já si ze školy pamatuji jenom foetus immaturus a praematurus. Kromě plodu zralého, to je jasné.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 03.04.2024, 11:37:09 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.04.2024, 11:12:38

Táto bola dysmaturná, teda narodená v termíne, ale mala znaky prematurity, ako z knižky, chodila po sponkových kĺboch kvôli laxite šliach,  visiace uši, vypuklé čelo, matka ju odvrhla, zohnala som náhradnú matku, prijala ju, ale chodila piť aj k vlastnej, ktorú sme držali…spala som pri nej celé leto…njn….


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.