Aktuálně: 4 933 inzerátů174 207 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

O všem a o ničem :)

Saga
Saga (331 příspěvků) 26.03.2024, 10:47:31 xxx.xxx.167.183

U mě to funguje myslím podle polohy mobilního signálu. Když jsem tu aplikaci instalovala, tak se mě to jednou na tohle zeptalo, jako jestli chci sledovat polohu a já dala ano. Teď třeba jsem offline, ale když spustím Mapy, mojí polohu mi to ukáže.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 26.03.2024, 11:02:59 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 26.03.2024, 09:46:38

Sago….Zapněte na mobilu aplikaci Mapy.cz. Klikněte na menu (tři vodorovné čárky) a vyberte Offline mapy. Vyberte mapy ke stažení a po stažení máte hotovo. Nyní můžete navigovat i bez internetu.

Jinak zaměstnavatel, který platí tarif bez jakýchkoli dat v dnešní době je hoden pověsit za trenýrky do průvanu, to nic nestojí a hodí se to v rámci práci ke kdečemu .))

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 26.03.2024, 11:03:42 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 26.03.2024, 10:06:30

Já byla právě jen na ukrajinských Poloninách. Slovenské letos premiéra. Bydlet budeme ve Snině no a zbytek se zatím uvidí 🙂

Saga
Saga (331 příspěvků) 26.03.2024, 11:42:24 xxx.xxx.167.183

Jano, díky moc za návod, doma to udělám! 

Co se týče dat, tak mi to máme ve firmě tak, že ten základní paušál, volání + sms, do určitého limitu, máme my střední management. Když provoláte nad limit, tak tu nadlimitní částku vám strhnou z platu. Mě se to ještě nestalo, zatím jsem se vždycky vešla. Vedoucí středisek, co chtějí data, tak jim je firma zařídí a z výplaty jim strhávají 250 kč měsíčně, je to tuším do 5GB. Vrcholový management a majitelé mají neomezeně všecko a pochopitelně grátis. Náš zaměstnavatel je sto let za vopicema, nemáme téměř žádné benefity, jen dva vnitropodnikové. O něčem jako data, sick days, příspěvěk na dopravu nebo penzijko si tu můžeme nechat všichni jenom zdát. A pátý týden dovolené získáte po odpracování šesti let👎, ale v případě, že jste nemocná v kalendářním roce déle než 4 týdny, o ten bonusový týden následující kalendářní rok přicházíte a to i v případě, že tu jste třeba 30 let.

Snažila jsem se to změnit, ale bohužel, od té doby si dělám věci po svém a vytvářím si svoje vlastní benefity😄

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 26.03.2024, 11:55:40 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 26.03.2024, 10:35:48

Fúha, to netuším, ako sa poznám, nič také som ja nezapínala, lebo netuším kde, no apka HZS, ktorú mám, po požiadaní o pomoc vyšle automaticky súradnice na najbližšiu stanicu Horskej Služby, takže nejak to asi funguje, ale ako, to netuším, nevyznám sa v tom.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 26.03.2024, 12:05:42 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 26.03.2024, 11:03:42

Priamo v Snine sú u MVDr. Juška v Minizoo dva zubre, chromý Matúš a snáď už tam je aj zubrica. Jemu chodia v pravidelných intervaloch aj GPS súradnice, takže ti vie povedať, kde je zubor pri Hostoviciach 😉

No a v okolí Sniny samozrejme vodná nádrž Starina- neznačene z vysídlenej obce Dara, len hodný kus je asfaltka, na jej konci stovky zubrích stôp, ide sa proti prúdu rovnomenného potoka, potom neznačene kam chcete, stačí pozrieť mapy.cz 😀

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 27.03.2024, 09:37:48 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 27.03.2024, 06:13:59

Jj, to sú krovky z takých tých modrých, lesklých koprofágnych chrobákov.

A v jednom je zrno. Záchod nesmrdí nijak zvlášť, nesmrdí skoro vôbec.

Ale jedno miesto v lese príšerne páchne, ale fakt že brutálne, našla som jeden plácek, kde evidentne močia a aj trusom značkujú rôzne druhy zvierat, nijako som za nimi nezaostala a nechala tam aj ja svoju značku 😀

Končí rysia ruja, sú tam skaly, možno rys, lebo jelení pach to úplne nie je a hlavne jeleň takto príšerne nesmrdí, našla som jaskyňu, lenže potom som uvidela tú kostru a volala mi kamoška a proste išla som inokadiaľ a vracala som sa po tme, možno dnes to preskúmam, tie skaly sú fascinujúce, pracovne to volám Skalné mesto.

Vrátila som sa po tme, počula som, že nejaký zver ide hore do svahu a že tam niekde čaká, zišla som ku chate a vtedy začal brechať, čo oceňujem, lebo keby na mňa nečakane brechol v tej tme, asi by som si tam vytkla členok, heh.

Vybrechával zo 20 minút, potom prešiel na lúku.

A potom sa niekde z hora raz ozvalo “Vrrrrrgrau”, iba raz a všetky psy v dedine začali vyť a štekať, tak ktovie, možno fakt je tam aj rys, lenže tomu ten záchod nepatrí.

No, uvidíme.

Tiež by ma zaujímalo, čo sa odohralo, že je tam v strede lúky ten chumáč chlpov. A viac nič.

Bobca
Bobca (940 příspěvků) 27.03.2024, 09:53:14 xxx.xxx.20.192
Horsana:

Nuž, tu je záchod 😁

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

aháá..tak to jsem na těch fotkách neviděla🙂dík.

Horsano-píšete Ždiar..myslíte ten u Staré Lubovně? Byly jsme tam asi před 10lety s kámoškou v penzionu“Kamzík”..V Lubovni ve skanzenu-moc hezký, a stihly jsme ještě poslední “jízdu”(plavbu) na “pltích” po Dunajci..Krásný zážitek👌Na Slovensku jsme byly ještě pak 3x..Lomnický štít-bylo zrovna slunečno,akorát tam fučelo..Den před tím tam prý byla vládní delegace a ti tam měli mlhu jak v prádelně..Pěšky jsme byly na Solisku-jsem sjela po zadku po zbytku sněhu a pak jsem ve Štrbě chodila s bundou kolem pasu,bo jsem se musela vysléct…Ještě si vzpomínám na Šútovo(doufám,že je to dobře)..zatopený lom,ve vodě se odrážela protilehlá strana,mám krásné fotky…

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 27.03.2024, 10:14:27 xxx.xxx.251.2

Horsano, moc ráda čtu tvoje “příběhy z hory” taky ráda brousím po lesích, jen tady u Prahy to není taková divočina, nejčastěji potkám prase (pokud nepočítám cyklisty), o rysovi, jelenovi si můžu nechat jenom zdát. A teď,  co je Piraňa po operaci a v rekonvalescenci, tak se plácáme jenom kolem komína a strašně mi chybí ty naše dlouhé procházky … no ještě tak dva měsíce a snad zase začneme …

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 27.03.2024, 11:20:49 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Bobca z 27.03.2024, 09:53:14

No, Ždiar úplne pri Starej Ľubovni nie je, ale ak ste boli v penzióne Kamzík, tak je to rovnaký Ždiar, než kam chodím ja, lebo v tom penzióne som tiež bola pred 10 rokmi😀 

Ždiar je blízko poľských hraníc, leží medzi Belianskymi Tatrami a Spišskou Magurou, ale nie je odtiaľ autom ďaleko ani na Dunajec- to už sú Pieniny a milujem to tam.

Tatry sú krásne, ale mimo hlavnú sezónu a ešte lepšie sú poľské Tatry.

Ale ja už teraz uprednostňujem túlačky neznačene po zvieracích chodníčkoch, viac ma to baví a nevadí mi ani prudký kopec.

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 27.03.2024, 11:23:22 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 27.03.2024, 10:14:27

Chúdiatko Piraňka, ale tak to sa zahojí, zrehabilitujete a môžete vyraziť znovu von!

A ako sa jej to stalo, preboha? To jej rupol skrížený väz?

My tu divé svine nemáme, všetky vybil mor, držia sa v okolí niektorých sídlisk a tak občas chodia po meste, minule sme tu mali bobra, ťapkal si po chodníku 😀

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 27.03.2024, 11:26:28 xxx.xxx.198.226

Tak včera jsem se po přestátí nějakého trapného nachlazení vydrápala na koňa, a vypadá to (klus po asfaltu a né málo), že nekulhá. Jupí! Však dostal taky času na rekonvalescenci… No a pak jsme něco přeskákali a dokopal si zadní nohy že jsem to ještě neviděla 😲 Jako.. já mu motám nohy do chráničů, aby náhodou, a on si je domlátí nad chrániči… Má to “jen” odřené, aplikovala jsem nějaké patlámo, ale čuměla jsem, to se mu ještě nestalo… No tak uvidím, jak příště. Další skákání až příští týden, do té doby to bude mít zahojené. Jenže on prostě ty haksny na těch skocích zvedat nebude… ještě mě nařknou, že jsem barovala.

bassrock
bassrock (72 příspěvků) 27.03.2024, 12:35:15 xxx.xxx.251.2

Piraňa si přetrhla zkřížený vaz v koleni, teď je 5 týdnů od operace a stále dodržujeme klidový režim, procházky na vodítku a krátké. Prý se to stane i jen rychlým pohybem třeba na kluzkém, no ona se pohybovala opravdu dost … a prý mám počítat, že se to na 70% stane i na druhé noze 😟

Díky tomu jsem absentovala u Myši, takže jsem se o víkendu musela odprosit s kilíčkem mrkve 🙂 bylo mi odpuštěno. Myš shazuje srst dost vehementně, klidně bysme osrstily většího ponyho. Mmch ponyho dostali koňové do ohrady na hraní (nově příchozí do ustájení) takže mají v ohradě zábavu. Není to shetland, ale takový ten ušlechtilý poník, docela pěkný, leč neznalý života ve stádě, takže to tam pořád běhá, kvičí, piští … do toho jarní říje u většiny kobyl … no aspoň Myš nepřibrala 😀

A začaly fest lítat mouchy, uši měla kobyla dokousaný do krve, nasadila jsem masku, mám pocit, že letos hodně brzy 🙄

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 27.03.2024, 17:55:52 xxx.xxx.40.140

Njn, jar prišla veľmi skoro.

Piraňa sa zahojí a nič jej nebude, taký honácky drsoň musí niečo vydržať!

Ja už nemôžem ďalej odkladať Flórine zuby, takže po sviatkoch…nah…neteším sa, zároveň v apríli čakajú zuby aj Garončíka a Noričku, detičkám by sa zišli korektúry, ale iba decentné, lebo by im na kamenistom povrchu mohli odpadnúť kopýtka 😀

A ešte Dara čaká kastrácia. Na čo sa tiež neteším ☹️

Na psoch vidím, že starnú, celú zimu sa váľali po gaučoch, tak nemajú kondičku a do krpálov, kam chodím ich nevezmem, to sa Fifa tvári, že som jej zničila život , neznáša hustý podrast a keď fúka vietor…hádže tak nechutné ksichty, že ma tým vždy odradí 😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.