Aktuálně: 4 801 inzerátů176 181 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

O všem a o ničem :)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 04.04.2024, 09:27:18 xxx.xxx.27.179

Horsano, jak je tu vás se sněhem?

My počítali se sněhem, ale že bude ve dvanácti stech metrech východního Slovenska metr sesedlýho sněhu, tak to jsme nečekali 😀 prošli jsme se pěkně. A překvapilo mě, jak je východ Slovenska hezky udržovaný, oproti divokému jihu. Tam je ekonomický rozdíl fakt sakra znatelný.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 04.04.2024, 10:11:21 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 04.04.2024, 09:27:18

U nás nič, na Kojšovke obdeň sneží, ale hneď to zlezie dolu, sneh nie je ani v najužších dolinách a na hrebeni tiež nie je, u nás zúri jar.

Noo, ekonomický rozdiel akože v prospech koho, východu? Lebo východ je považovaný za zaostalý, chudobný a spustnutý 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 04.04.2024, 10:29:21 xxx.xxx.27.179
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 04.04.2024, 10:11:21

Na Poloninách sníh nad 1000 m výškových, buď zbytky anebo tající závěje. Někde jsem s epropadla až po kolena.

No a právě mě překvapil stav vesnic, jasně, některé domy byly prostě bouračky, ale většina domů opravených, třeba v nejlevnější variantě, ale lidi se tam o to fakt starají. Snina překvapila, vše dané do kopy. Na jižním Slovensku jsem 3 roky zpět strávila měsíc, pochodila vše od Muráně dolů…tam mi to přišlo daleko víc divoké.

No, musím se tam zas vypravit 😀 

Já jsem fajnšmekr neturistických nebo málo turistických oblastí, a na SK jich je hromada 😀

efe
efe (1086 příspěvků) 04.04.2024, 10:50:15 xxx.xxx.199.5

Já se sem jen vložím s takovým serotoninovým povzdechem 😍

Morgáně má konečně (zdá se) padnoucí sedlo, tak začínáme pracovat. Což znamená zatím nadýchávání v lese, nemá kondičku. A já si tak klušu po lese a najednou si říkám, kolik je to asi let (8 ???), co jsem se takhle na koni lesem proháněla… Madam nepojízdná už víc jak osm let, potom přišlo období s prvním morgánětem který se obsednutí nedožilo, pak čekání, až doroste morgnáně číslo dvě… O to lepší pocit to je, že jsem si morgáně sama vychovala a obsedla a hlavně, že to hysterický zvířátko je pod sedlem naprosto v pohodě a spokojeně si ťapká. 

Tak to jen potřebuju ventilovat 🌻

Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 04.04.2024, 10:58:57 xxx.xxx.198.226

efe, blahopřeji, to je krásné 🙂

Já včera po prodlouženém víkendu stráveném mimo vzala B poskákat, nohy má už skoro zahojené, ale v mozku to zřejmě nějak uvízlo, protože skoková řada napoprvé čistě. Slíbila jsem mu, že jak to skočí čistě, tak končíme, takže jsem opracovala, poskákala pevné skoky, pak šla na tu skokovou řadu, připravené dva stavěče shozených bidel a jednoho telefonistu na záchranku, a on mi asi rozuměl, protože si do řady nacválal plynule, bez spěchu, jako by se nechumelilo, všechno si spočítal a skákal jako by se obláčky převalovaly… no tak jsem za řadou slezla a šli jsme dom, no 😀 Personál byl rozladěn, protože nebyla žádná akce, táhla jsem je do nejzazšího výběhu jen aby se podívali, jak se proběhnem okolo…

Ale kůň vypadal s vyústěním situace nadmíru spokojen.

Saga
Saga (338 příspěvků) 04.04.2024, 12:37:42 xxx.xxx.167.183

Holky, gratuluji oběma! To nejsou zrovna malé úspěchy, ale velké kroky vpřed!

Já mám pocit, že se z toho svýho chcípu v tomhle životě asi už nevyhrabu👎, jak jsem to na začátku března tak pěkně rozjela, tak se mi to teď pěkně zastavilo a nemůžu s tím vůbec nic dělat. Jenom když ty koně každodenně odchlupuju, tak mám pocit, že to je moje poslední hodinka, já prostě nic neudejchám a hlavně furt kejchám a smrkám, tže fakt bezva…No jako cobce to určo neva, to je tak totální salámistka, že čím míň se hejbe, tím víc je spoko, ale ta malá prudna od vyzkoušení postroje už druhý týden stojí ááá prudí. Já se pudu někam vodpicnout asi!🤧

Efe, taky marně vzpomínám, kdy jsem si naposledy klusala lesíkem? Jako jo, loni když jsem zkoušela nové sedlo, tak jsem v něm i zkoušela naklusat, flekatá to pochopila a bylo to fajné, ale to bylo jen párkrát a na pár metrů. Mám z Vás radost🤗!

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (778 příspěvků) 04.04.2024, 12:41:08 xxx.xxx.27.179
Saga:

Holky, gratuluji oběma! To nejsou zrovna malé úspěchy, ale velké kroky vpřed!

Já mám pocit, že se z toho svýho chcípu v tomhle životě asi už nevyhrabu👎, jak jsem to na začátku března tak pěkně rozjela, tak se mi to teď pěkně zastavilo a nemůžu s tím vůbec nic dělat. Jenom když ty koně každodenně odchlupuju, tak mám pocit, že to je moje poslední hodinka, já prostě nic neudejchám a hlavně furt kejchám a smrkám, tže fakt bezva…No jako cobce to určo neva, to je tak totální salámistka, že čím míň se hejbe, tím víc je spoko, ale ta malá prudna od vyzkoušení postroje už druhý týden stojí ááá prudí. Já se pudu někam vodpicnout asi!🤧

Efe, taky marně vzpomínám, kdy jsem si naposledy klusala lesíkem? Jako jo, loni když jsem zkoušela nové sedlo, tak jsem v něm i zkoušela naklusat, flekatá to pochopila a bylo to fajné, ale to bylo jen párkrát a na pár metrů. Mám z Vás radost🤗!


Sago, pořiďte si na čištění respík.

Saga
Saga (338 příspěvků) 04.04.2024, 12:52:59 xxx.xxx.167.183

Jani díky, ale já ho mám, chystám v něm seno, ale delší dobu v něm nevydržím právě proto, že mě pořád slzí oči a teče mi vodička z nosu🤧Prostě jsem furt celá usoplená a hlavně jsem si o Velikonocích fakt dělala iluze, že už to bude dobrý a fakt jsem se tak cítila a myslela si, že už je to za mnou. V momentě, kdy jsem vkročila do práce, tak je to všechno zpět! Nechápu a štve mě to😠

Saga
Saga (338 příspěvků) 04.04.2024, 13:55:33 xxx.xxx.167.183

Kdepak, nejsem alergik, ale už třetí týden mě drží jakýsi chcíp. Napřed jsem prochladla a pak už se to vezlo, bolest v krku, rýma, kašel, bolest hlavy, však to znáte. Tak jsem najela na off režim a dělala jen to nejnutnější s tím, že máme před sebou Velikonoce a že to přejde. O svátcích mi fakt bylo lépe, tak jsem si myslela, že je to na dobré cestě, ale návrat do práce mě vyvedl z omylu a všechno se mi vrátilo. Proč, to netuším a už mě to pěkně leze na nervy, prostě to ze mě nechce vyskočit🤧.

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 04.04.2024, 14:05:02 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 04.04.2024, 10:29:21

Tak aspoň niekde bola zima, to je fajn a prepadnutie po kolená je nič 😀

No, áno, ono sa tie mestečká a dediny vzmáhajú, ale ani Revúca už nie je taká diera, nad ktorou sa aj vrany otáčali, už nejaký čas, hlavne je úplne nová cesta z Revúcej na Muráň a aj z Rimavskej do Utekáča, vlastne až na Sihlu, odniesla ju totiž povodeň, tak to museli prerábať, úplná paráda, novučičký asfalt všade, žiadne polmetrové výtlky.

Ak chcete zažiť instant depku, odporúčam Utekáč a Kokavu nad Rimavicou. Lazy nad Kokavou sú krásne, ale tam sa čas zastavil v minulom storočí.

Juh som pochopila akože Komárno a tak 😀

No, žila som pri Lučenci skoro rok, okolité dediny niektoré ok, niektoré, hlavne tie s prevahou Rómov horšie, ľudia sú tam zvláštni, aj zvláštne hovoria, ale mne to nevadilo, len mi to, čistokrvnej odchovankyni východu, trhalo uši 😀

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 04.04.2024, 14:09:08 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 04.04.2024, 13:55:33

Mno, takto som na tom bola s tou siedmou detskou chorobou, tri týždne som bola chorá, sopľavá, dýchavičná…potom sa mi vyhádzali fľaky a na záver, ako bonus, svrbivá vyrážka , ktorá už ustúpila, ale stále úplne nezmizla, aspoň tá slezina už sa mi stiahla, lebo to len bolo peklo.

Dvoje ATB - zbytočne, keďže je to vírus, no ale kto to mohol tušiť…Je toho vraj toho roku plno.

Neboli ste s deťmi, nejakými, niekedy? 

Horsana
Horsana (644 příspěvků) 04.04.2024, 14:10:36 xxx.xxx.51.17
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 04.04.2024, 10:50:15

Náádhera, videla som videjko, úplne som to cítila, kedysi som sa takto tiež túlala na svojom koni, ktorého som si obsadla a pripravila sama a je to úžasný pocit 🙂

Blahoželám 👏❤️

Saga
Saga (338 příspěvků) 04.04.2024, 14:40:39 xxx.xxx.167.183

Horsana, kdepak mezi dětmi vůbec. Mám obavy, že jsem si to uhnala sama osobně tím prochladnutím, které to spustilo.

A ještě - jaké videjko, co mi uniklo?

anekapace (neregistrovaný) 05.04.2024, 12:19:18 xxx.xxx.79.103

Ahoj všem. 🙂 

Horsano hltám každý příspěvek. Přeji samé krásné zážitky. 

Včera mi volalo neznámé číslo, po představení jsem se málem sesula k zemi. 😆 

Veterinární ústav Praha. Volám ohledně koně, kterého vlastníte….. Namátkově jsme si stáhli jeho vzorek krve, který jste posílala skrze vyšetření na anémii… a testovali jsme ho na protilátky na Západonilskou horečku. A vyšel pozitivní. Tak Vám volám, abych zjistil, jestli kůň necestoval, případně kam atd…. 

Holky málem mě porazilo. Jde o našeho norika, který nikam necestuje. Krve děláme vždy hromadně, pro strýčka příhodu, ale reálně fakt nikde nebyl. Ale před dvěma rokama byl divnej. Malátný, se špatnou koordinací. Člověk měl pocit, že víc foukne a on půjde k zemi. Trvalo to celé léto, už jsem byla nešťastná, že je po koni. Krve nic neukázaly, tak jsem pátrala od kopyt, taky nic. Od zad, nic…. No a teď mi secvakly souvislosti a zřejmě šlo o encefalitidu způsobenou tím virem. Horsano myslíš, ze je to možné? 

Prý je na jižní Moravě těchto případů, kdy vyjdou pozitivně, hodně. 

Obrázek
Arbora
Arbora (307 příspěvků) 08.04.2024, 08:40:52 xxx.xxx.131.15
Horsana:

To pletivo som si netrúfla dať preč.

Kto nájde pani Varanovú? 

A našla som smrže, prvý krát v živote. Rastú mi na pozemku 🤩

Obrázek Obrázek

Nedalo mi to, vyšla som u rodičov za barák vyvenčiť psa… A boli tam 😄

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3264 příspěvků) 08.04.2024, 09:41:30 xxx.xxx.198.226

Tak jsem ve čtvrtek ráno psala vetce, jestli pátek ráno platí. Ticho po pěšině. Tak jsem jí kolem poledního volala. Nezvedala. Tak jsem si řekla, že snad potvrdí během dne a pustila to z hlavy. Ve čtvrtek v pět sms, že jí vezou akutku a že to bude do noci a že nejspíš pátek nedává, jestli můžeme odložit. Já si to přečetla až v osm, tak jí píšu, že co se dá dělat, holt odložíme, ať mi obratem pošle nový termín, že můžu i ten víkend. Pátek nic, sobota nic, tak jí v neděli píšu, jak to vidí. Bez odpovědi. Objednávání pacientů má od neděle od osmi večer, tak jí v půl deváté volám. Položila. Tak jí volám za deset devět, položila. Tak nezbývá, než čekat… Hm.

Kdyby šlo jen o zuby, tak jde o ***, ale chtěli jsme endoskopii pro toho bílého, on se teď překvapivě docela zlepšil, asi tím, že pravidelně má nízkou zátěž. No jenže v pátek jsme šly na vycházku (na koních jely děti, já pěškobusem) a v jediném místě, kde nemám děcka plně na dohled, jdu po rovině oklikou, a děcka přejíždějí takový žbrdeček, nějak nejedou a nejedou na druhé straně dolů… Tak je mi to podezřelé a jdu se podívat, a už vidím na vrchu kopce jedno dítě, jak křičí, že bílej spadl. Tak nastartuju špeky, odhodím plíce, vyběhnu žbrdeček, koně nevidím. Tak přeběhnu žbrdeček a už vidím, že se válí pod svahem asi 10 metrů ze stráně :-O Naštěstí v poloze “ležím a u toho se pasu” takové to pololeže, takže se zdá, že ještě neumřel. Hlavní je, že dítě stojí vedle něj, na obou nohou, hýbe oběma rukama a komunikuje. A dokonce povoluje podbřišník (velmi duchaplná reakce, vůbec bych nečekala, že dítě chladnokrevně vyhodnotí situaci…). Jak jsem se k milému trdlovi přiblížila a sklonila se, že povolím ten druhý řemen, tak se panáček postavil, jako by se nechumelilo. Jen teda byl v šoku, klepal se, trdloň. No, tak jsme ho vyvedli na žbrdeček, tam jsem ho přesedlala, dotáhla, a když jsem viděla, že vládne všema nohama, hodila jsem dítě nahoru, no a pokračovali jsme. Akorát teda mu začala z obou nozder světlá krev a docela to pěkně teklo, tak jsem si říkala, že buď dojde domů nebo nedojde, a instruovala dítě, ať nemá hlavně nohy pod ním, když se bude kácet… Napadaly mě věci jako prasklá tepna ve vzdušném vaku, propíchlá plíce žebrem, tralala, no ale dýchal normálně (teda normálně na něj)… No domů došel suchý (což je u něj s podivem, on je nervák), vypadal v pohodě. Po cestě jsem mu jednou vytřela nozdry a pořád teklo, ale doma mu pak dítě umylo nozdry houbou a pak už neteklo. No a přežil dodnes a vypadá normálně. Tak doufám, že to byly jen popraskané sklípky buď z pumpování nebo při tom pádu kvůli námaze. Neviděla jsem, co se stalo, ale zřejmě dostal jeden z těch svých záchvatů paniky, kdy nemůže dýchat, a dítě ho nedokázalo přimět k pohybu vpřed, a on se ve své trubkovitosti rozhodl couvat, protože nevím proč, on takhle některé věci řeší, a protože je zároveň hamták, tak se zamotal, šlápnul si na nohu a nebo zakopnul o trávu a svalil se… on je jinej, no.

Tak to bylo vzrůšo před víkendem. Docela bych jako už ráda věděla, co mu je, a nebo věděla, že jsme to zkusili zjistit, a nic nebylo vidět…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.