Aktuálně: 4 791 inzerátů176 086 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

O všem a o ničem :)

Saga
Saga (338 příspěvků) 08.04.2024, 13:34:52 xxx.xxx.167.183

Tak vidím, že foto už nepotřebuju, Zrzavci to “vyfotila” za mě a to dost autenticky😄! Když se vzepne velký kůň, tak je to úplně jiný příliv emocí, než když se postaví na zadní tohle ehm…zvířátko…😄Já z toho většinou mívám záchvaty smíchu, což ona dost nelibě nese, její ego je to totiž óóbrovské💪!

efe
efe (1083 příspěvků) 08.04.2024, 14:08:47 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 08.04.2024, 13:34:52

Vzpínající se minísky jsem taky párkrát zažila a vyvolávalo to ve mně stejné pocity - prostě je to hlavně děsně roztomilý, než cokoliv jinýho 😀

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 08.04.2024, 14:11:10 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 08.04.2024, 14:08:47

prostě je to hlavně děsně roztomilý, než cokoliv jinýho

a pak se jeden nestačí divit, když ho tadle roztomilost nějak podle složí 😀

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 08.04.2024, 14:12:07 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 08.04.2024, 13:34:52

Já sem enem nevěděla barvu, tak jsem hodila něco neutrálního, protože dycky můžu říct, že je ten konik zaprášenej z toho jak usilovně pracuje 😀

Hele ale lepší než to fotit, já bych to natočila, to bé vějtčejší zážiteček 😀

Xerxova
Xerxova (792 příspěvků) 08.04.2024, 14:24:48 xxx:xxx.35b3:fb7f

miniponíci nemají chybu - s jedním na Malevilu kamarádila Betka - běhali spolu každý na své straně plotu - ona mu žužlala hřívu a on držel, případně do ní drcal hlavou. A když jsme ji odváděli, tak naštvaně hleděl…. byl nižší než ona

Obrázek
Saga
Saga (338 příspěvků) 08.04.2024, 14:33:51 xxx.xxx.167.183

Barva je celkem trefená👍 a je fakt, že můj kovář říká, že nejhorší pes na světě je jezevčík a nejhorší kůň na světě je poník😄prý si je oba představuje jako jitrnici…a oni to vědí😄!

Lenacia
Lenacia (125 příspěvků) 08.04.2024, 20:46:54 xxx.xxx.211.142

Spíš takový povzdech… 

Bohužel nám v okolí zorali skoro všechny louky, takže cca 50% tras nesjizdých a už několik měsíců nikdo neodstranil ani spadlé stromy přes cestu v lese takže další velká část tras mimo provoz…

Další strom už víc Jak rok blokuje cestu do vedlejší obce.

Obrázek
Saga
Saga (338 příspěvků) 09.04.2024, 07:38:58 xxx.xxx.167.183

U nás je to bohužel s těmi terény hodně podobné👎Lesy tu jsou v dezolátním stavu, vytěžené, větve všude, nic neuklizené, tak jak jim to upadlo od motorovky, tak to tu leží, nové školky nevznikají, nikoho nic nezajímá, nikdo nic neřeší. Tenhle stav nechápu, vždy jsem se domnívala, že vlastník lesa se musí starat. No, tak asi nemusí. Pole - všude řepka. Co k tomu dodat?

Ale abych nebyla jen negativní, tak vám musím napsat, že jsme včera se svou drahou tříčtvrtkou vyvenčili oba koně naráz, což je událost, která se stane tak maximálně jednou za dvacet let😄! Nevím, co ho to popadlo, tohle jako normálně nedělá, vždycky, když se ho zeptám, jestli chce s náma jít ven, tak nikdy nechce. A včera řek, že jde? Jsem z toho málem upadla😄! Ale holky já už nevím, co mám s tím velkým upoceným cobem dělat? Ona tak strašně potí, i jen když stojí nebo jde krokem. Jako já vím, že cobové jsou enormě potiví, má na sobě ještě tak 50% zimní srsti, což tomu vůbec nepřidává a je horko v době, kdy mají být úplně jiné teploty…Ale prostě je mi jí hrozně líto, bojím se jí vzít ještě do řeky vykoupat, protože tam je voda ledová, tže vzít tam úplně zpoceného koně je hovadina, se stříháním nemám zkušenosti. No prostě, už aby z ní ty chlupy opadaly, ona má takové ty pravé cobí 5-7 cm dlouhé😢. Včera jsme šli jen do lesa a jen jeden kopec, který chodíme někdy i vícekrát na nadýchávání, to jsem včera zamítla, celková trasa asi 4km, což je půlka toho, co šla Efe a z kobyly kapal pot. Doslova. Miníska ta má úplně jinou strukturu srsti a nepotí se skoro vůbec. Jinak to byl moc pěkný výlet, podívali jsme se aspoň, co je kde nového a pěkně si to užili. 

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 09.04.2024, 07:43:13 xxx.xxx.198.226

oholit 🙂 Někoho si na to zjednejte…

Nechat na zádech deku dlouhých chlupů, případně ještě nechat nohy, a zbytek pryč. Takže dolní polovina krku a dolní polovina trupu, spodek krku a trupu a břicha oholit a udělat pruh horizontálně přes stehno i na zadních nohou.

Do řeky nemusíte chodit jen koupat, můžete jít brouzdat, což hodně pomůže. Já o víkendu koňa před vyjížďkou, při vyjížďce a po ní prostě vzala vlhkou houbičkou na plecích, krku, břiše a mezi zadníma nohama, aby se mu ulevilo, i plnokrevník se potil jen tak rozvalenej na louce…

Edit: střih 6-7 Stříhání koní: katalog střihů | Equichannel

Saga
Saga (338 příspěvků) 09.04.2024, 07:52:54 xxx.xxx.167.183

Buggyro, já strojek mám, já se jenom bojím ho použít😄, protože nevím, jak se to u koní dělá? To je stejný jako když chlapovi holím hlavu mašinkou? Nebojte, mám dva strojky, jeden zvířecí a jeden lidský😉. Jakože až jí zvyknu na zvuk strojku, což jsem ještě nezkoušela, tak pojedu normálně proti srsti jako u vlasů? Ten kůň už takhle vypadá jako homeless, poté co jsem jí rozpletla všechny copánky, aby měla obranu proti mouchám, tak jestli jí ještě vezmu strojkem, to bude solidní obluda…Existují nějaké ehm střihy?

A jen takhle pomáčet nožky to můžu, to mám potok tak 400m od baráku, to není problém, je tam tak vody po kolena, vzít s sebou houbičku taky můžu, já jsem jen zvyklá tohle dělat až tak v červenci, náš kraj je obvykle celkem studený, tže koupel v dubnu je pro mě letos celkem šok, no ale asi nejsem jediná, kdo se diví.

edit -teď koukám, že jste dala střihy, jdu to prozkoumat👍

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 09.04.2024, 08:01:12 xxx.xxx.198.226

Já taky v životě neholila. Já na rozdíl od vás vůbec nic, strojek jsem nedržela vůbec v ruce. Hodilo by se nám holit poníky, ale ještě tohle na mou hlavu, holt to musejí přetrpět… Teď se nám povedlo je dostat docela na jar do kondice, tak mi jich není tolik líto, nejsou tak strašně moc špekatí.

Takže v tomhle si radit vůbec netroufnu.

Saga
Saga (338 příspěvků) 09.04.2024, 08:02:31 xxx.xxx.167.183

Teda díky za tip! Líbí se mi bryndáček🤗, myslím, že ten by pro nás byl adekvátní! Prý se má na středu ochladit, to by z ní nemuselo kapat, až jí přivedu domů, tak bych mohla prubnout zvuk strojku a uvidíme. Normálně jí žádné stroje nevadí, je schopná vlézt i do kabiny nastartovaného traktoru, tohle bude trochu jiné, aspoň zase pozná něco nového😉!

Saga
Saga (338 příspěvků) 09.04.2024, 08:05:53 xxx.xxx.167.183

To já jsem se za dob covidu holit i stříhat trochu naučila, jako testovací panák sloužila moje drahá tříčtvrtka, už mu umím vyholit na hlavě rychlý pruhy jako měl Sami Naceri v Taxi, Taxi😄, ale koně jsem ještě nezkoušela, to zas bude, todlecto…😄

anekapace (neregistrovaný) 09.04.2024, 08:11:45 xxx.xxx.28.155

Holky holím druhou sezónu na jaře všechny koňovité a už bych nedělala jinak. Případně výkyvy teplot řeším dekou. I pro začátečníka to není problém. Jen je potřeba holit koně, který je suchý. V tomhle počasí vyčíhnout, aby nebyl zpocený u kůže. A pak jen nastavit dobrý úhel směrem k srsti a jet dlouhými tahy, respektovat směr růstu chlupů. Vždy proti. Nohy nechávám ponicím, klukům jsem letos vzala i je. Po oholení koupu, aby je neobtěžovaly chlupy. Norik je starší pán a ten to umí opravdu ocenit. Jaro mu jinak dává zabrat. 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
anekapace (neregistrovaný) 09.04.2024, 08:14:29 xxx.xxx.28.155

Letos oholený valach poměrně brzy, ale s dekou jsme i chladné počasí zvládli v režimu 24/7. 

Obrázek
Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 09.04.2024, 08:15:51 xxx.xxx.198.226

Anet, ale vy máte pracující koně, na rozdíl od nás 😀 To jen poznamenávám, abych ulevila svědomí… A vy jste taky někde z jihu, my tu na severu mívali touhle dobou ještě sníh, před dvaceti lety. No, je pravda, že tak staré koně zvětšiny nemáme…

Saga
Saga (338 příspěvků) 09.04.2024, 08:31:39 xxx.xxx.167.183

Anekapace děkuju Vám za fotografie! Já nemám s holením žádné zkušenosti, vlastně ze stejného důvodu, jak píše Buggyra, náš kraj je chladný, touhle dobou tu buď normálně prší nebo padá sníh, současné teploty jsou extrém i u nás. Konkrétně tyto koně tu mám třetí jaro. První rok, když je v březnu přivezli, tak mrzlo. Loni bylo studené a mokré jaro do konce května, koně přelínali úplně v pohodě. Letos je holt všechno jinak! Díky za návod, jak to mám udělat, já doma krom odpocky žádnou deku nemám, ani jsem nikdy neměla, tže budu volit pro začátek opravdu jen ten bryndák, pokud jí tedy naučím vůbec na strojek, to je další věc.

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 09.04.2024, 08:51:53 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 08.04.2024, 14:33:51

že nejhorší pes na světě je jezevčík a nejhorší kůň na světě je poník😄

😀 😀 asi ví, z čeho vychází. Moje první psí kámoška byla jozefpčik a to byla vostrá žiletka, tý se ostatní smradi dost báli. Co je malý,musí prostě být sveřepý, aby se to prosadilo 😀

ad to pocení - blbej nápad třeba, ale nešlo by ji ochladit tím, že ji prostě zlehka postříkáte mlhou?

https://www.google.com/search?q=sol%C3%A1rn%C3%AD+post%C5%99ikova%C4%8D&rlz=1C1GCEB_enCZ946CZ948&oq=sol%C3%A1rn%C3%AD+post%C5%99ikova%C4%8D&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyBggAEEUYOdIBCDczMDNqMGo0qAIAsAIA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#oshopproduct=cid:16355990988028239194,oid:16460587054905323822,iid:669177874838099035,pvt:hg,pvo:3&oshop=apv&pvs=0

Když jsme v Prahé chodívali v těchhle vedrech s čoklidama ven, šla jsem s nima vždycky nejdřív k takovýmu potůčku, nechala je tam pobrouzdat a pak tepr se šlo procházkovat. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.