Aktuálně: 4 666 inzerátů177 681 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

O všem a o ničem :)

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 10.04.2024, 08:47:37 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 10.04.2024, 08:43:05

Hele Petra už byla zoufalá a teď šla hodně dlouhou trasu a asi se to pěkně rozjelo a po použití byla nadšená z toho, jak se to právě hned projevilo a jak jí to ulevilo. věřím, že ty nohy při pochodu v tomhle případku fakt dostávají maso - hodila jednou i fotku a děs běs. tak držím palce, aby to fungovalo. Jasně, každej organizmus je jiný, ale třeba to pomůže.

efe
efe (1118 příspěvků) 10.04.2024, 08:48:28 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 10.04.2024, 07:20:49

Já zas jedu na dračí krvi. Vloni na podzim jsem začla, někdy v listopadu, a pokračovala až do února - pak už to moje tělo odmítalo. Ale celou zimu jsem přežila bez rýmičky, nachlazení, jakékoliv virozy, což je u mě zázrak teda, protože jak mám nějaký vypětí v práci, hned na mě skočí moribundus. A tuhle zimu nic!

Ad střevní potíže: kdysi jsem zkusmo držela bezlepkovou dietu (proč, to je jinej příběh), ale to vám byla pohádka pro bříško! Sice to nemělo kýžený účinek, který byl očekáván, ale v břišku jak v pokojíčku, žádný těžký pocity po jídle, nadýmání apod. Fakt paráda, cítila jsem se moc dobře. Takže jako očistnou kúru to taky můžete zkusit. 

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 10.04.2024, 09:00:57 xxx.xxx.226.6

Ještě než vypadnu - podpořím Efe v tom bezlepkování. Je to už dlouho, vyhodila jsem tehdy na rok ze života lepek /a kafe, čaj, cukr, mlíko, alkehůl/ a jak to tělo šlapalo, to bylo neskutečný, opravdu. Štve mě, že se nedokážu tak hecnout, jako tehdy. Každopádně lepek je zmetek, to bez pochyby. I proto, že jak zapatlává to střevo brání tím živinám dostávat se do těla. Dobrý je začít tím, že ráno na lačno do sebe zvrhnete trochu jablečného octa ve vlažné vodě /vím, není to hitparáda, ale zvykne si člověk/ a poté plus k tomu den předem varem přejité lněné semínko /toho budete mít při ruce všechny asi dostatek 😀 /, třeba tak dvě lžíce. Obojí pročistí trubky a to mimo jiné způsobí úbytek v pase. Bezpracně - není to o tom, že by člověk něco shodil , ale že jak se pročistí vnitřek, krapet toho v pase ubude prostě.

Saga
Saga (352 příspěvků) 10.04.2024, 09:45:12 xxx.xxx.167.183

Holky, tak s tím bezlepkem jste to trefily obě! Kamarádka mě na tuhle myšlenku přivedla během vánoc, kdy jsem u ní byla na návštěvě a viděla na vlastní oči, jak to funguje. Vyřadili s manželem oba, oba štíhlí a cítící se mnohem lépe. Od té doby to zkouším také, akorát že…oproti ostatním mám takový malý problémek, jakožto zaměstnanec pracující v potravinářském průmyslu mám lepek asi tak 100x za den na stole ( v rámci práce ). Bóóóže tohle je tak těžký, tomu odolat. Zatím jsem se aspoň naučila snídat bezlepkově, obědy mám z domu a vaříme pořád tak nějak stejná jídla, tam nemám potřebu to nějak zásadně měnit, protože oběd typu omáčka s knedlíkem (kde je to samá mouka) nejím už od MŠ, tže tohle mě netrápí. A k večeři se snažím jíst chléb s vyšším podílem žita, nebo celožitný. Někdy se daří, někdy ne. Kafe nepiju vůbec, čaje ano, všechny možné, vodu se šťávou (domácí, ale sladkou), no a mlíko moc nepiju, spíš vůbec, ale jogurty, pribiňáčky, různé zakysky, to zasejc joo. Sýry taky, všelijaké. Ten lepek je sviňa, o tom žádná, vidím sama, jakej je to samolep, ale je to těžký, těžký, těžký. Ach jo! 

efe
efe (1118 příspěvků) 10.04.2024, 09:53:10 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 10.04.2024, 09:45:12

Jo, těžký to bylo. Hlavně mi chyběl chleba no. Páč ty bezlepkový jsou prostě hnusný a klasickému křupavému chlebíčku s máslíčkem se prostě nic nevyrovná… Ale dalo se to vydržet, to zas né že né. Já dietu držela 4 měsíce, pak přišel březen 2020 a já měla bohužel jiné starosti a na dietu nezbyla síla. 

A největší vo*er teda byl to nakupování a dvojí vaření… uffff.

Xerxova
Xerxova (799 příspěvků) 10.04.2024, 10:12:07 xxx:xxx.c4a9:fde

pomóóóct - Uriage  😄 

Ne - není to nic proti této kosmetice, to rozhodně nee, ale já mám ten pojem spojen s jednou prázdninovou akcí, na kterou se nezapomíná. Hrad Uriáš je u nás doma často citován - a opravdu to s onou kosmetikou souvisí - Night chlemtal a brodil slavnou vodu moc rád…

Jedete s dítky (deset a skoro osm let) a NIghtem (šest a půl roku) na první větší “puťák” Evropou. Je těsně pocovidový červenec 2020. Expedice se jmenuje Francouzsko (podle té malé jedeme do Švýcarska, Německa a Francouzska 😉 ) Cestou bydlíme různě a jedno ubytování chceme jen na jednu noc - někde mezi  pobřežím bílých koní a černých býků a švýcarským Sionem… No a nejlevnější byl apartmán v místě Saint Martin de Uriage… zkrátím to - bydleli jsme ve hradní věži (to z bookingu poznat nebylo). Nighta jsme dolů první úsek točitých strmých uzoučkých schodů víceméně snášeli… a dostat se ke dveřím a otevřít je byla vlastně únikovka od majitele pokoje… Dítka na to vzpomínají dodnes, já už se taky směju… ale lázně Uriage máme spojené s výhledy z věže. Někde asi najdu text psaný pro Zvířetník a tam budou asi i fotky…

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 10.04.2024, 10:48:54 xxx.xxx.198.226

Já si s lepkem hlavu nedělám a žeru si ho podle chuti, já razím přesvědčení, že dokud můžu, budu žrát všechno, co chci, nebudu se omezovat, a až teprve když to budu mít skrzevá zdraví zakázaný, tak se budu omezovat. Ale jo, je klidně možné že jsem tlustší a cítím se hůř než bych byla a cítila se, kdybych něco nějak vynechala 😀 No ale však se mám báječně a zatím funguju, navíc mi lidi hádají o deset míň, tak co si s tím dělat vrásky!

kometa
kometa (4391 příspěvků) 10.04.2024, 13:13:23 xxx.xxx.224.101
Saga:

U nás je to bohužel s těmi terény hodně podobné👎Lesy tu jsou v dezolátním stavu, vytěžené, větve všude, nic neuklizené, tak jak jim to upadlo od motorovky, tak to tu leží, nové školky nevznikají, nikoho nic nezajímá, nikdo nic neřeší. Tenhle stav nechápu, vždy jsem se domnívala, že vlastník lesa se musí starat. No, tak asi nemusí. Pole - všude řepka. Co k tomu dodat?

Ale abych nebyla jen negativní, tak vám musím napsat, že jsme včera se svou drahou tříčtvrtkou vyvenčili oba koně naráz, což je událost, která se stane tak maximálně jednou za dvacet let😄! Nevím, co ho to popadlo, tohle jako normálně nedělá, vždycky, když se ho zeptám, jestli chce s náma jít ven, tak nikdy nechce. A včera řek, že jde? Jsem z toho málem upadla😄! Ale holky já už nevím, co mám s tím velkým upoceným cobem dělat? Ona tak strašně potí, i jen když stojí nebo jde krokem. Jako já vím, že cobové jsou enormě potiví, má na sobě ještě tak 50% zimní srsti, což tomu vůbec nepřidává a je horko v době, kdy mají být úplně jiné teploty…Ale prostě je mi jí hrozně líto, bojím se jí vzít ještě do řeky vykoupat, protože tam je voda ledová, tže vzít tam úplně zpoceného koně je hovadina, se stříháním nemám zkušenosti. No prostě, už aby z ní ty chlupy opadaly, ona má takové ty pravé cobí 5-7 cm dlouhé😢. Včera jsme šli jen do lesa a jen jeden kopec, který chodíme někdy i vícekrát na nadýchávání, to jsem včera zamítla, celková trasa asi 4km, což je půlka toho, co šla Efe a z kobyly kapal pot. Doslova. Miníska ta má úplně jinou strukturu srsti a nepotí se skoro vůbec. Jinak to byl moc pěkný výlet, podívali jsme se aspoň, co je kde nového a pěkně si to užili. 


z kobyly kapal pot

Viz Buggyra. Oholit někým, kdo to umí.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 10.04.2024, 13:15:53 xxx.xxx.224.101
Saga:

Buggyro, já strojek mám, já se jenom bojím ho použít😄, protože nevím, jak se to u koní dělá? To je stejný jako když chlapovi holím hlavu mašinkou? Nebojte, mám dva strojky, jeden zvířecí a jeden lidský😉. Jakože až jí zvyknu na zvuk strojku, což jsem ještě nezkoušela, tak pojedu normálně proti srsti jako u vlasů? Ten kůň už takhle vypadá jako homeless, poté co jsem jí rozpletla všechny copánky, aby měla obranu proti mouchám, tak jestli jí ještě vezmu strojkem, to bude solidní obluda…Existují nějaké ehm střihy?

A jen takhle pomáčet nožky to můžu, to mám potok tak 400m od baráku, to není problém, je tam tak vody po kolena, vzít s sebou houbičku taky můžu, já jsem jen zvyklá tohle dělat až tak v červenci, náš kraj je obvykle celkem studený, tže koupel v dubnu je pro mě letos celkem šok, no ale asi nejsem jediná, kdo se diví.

edit -teď koukám, že jste dala střihy, jdu to prozkoumat👍


To je stejný jako když chlapovi holím hlavu mašinkou? 

Kolegyně strojkem na psy stříhala hlavu kolegovi…

Saga
Saga (352 příspěvků) 10.04.2024, 13:29:28 xxx.xxx.167.183

“Kolegyně strojkem na psy stříhala hlavu kolegovi…”

Ehm, a ten kolega to věděl? No, jestli se u toho cítil jako pitbull, tak asi dobrý ne😄😄?

Dnes se teda rapidně ochladilo, kobyla tedy nebude zpocená, až z ní zase odřu chlupy hřbílkem, tak kouknu co s tím. Včera v té vodě, když jsem jí myla plece a krk, tak mi připadalo, že už tam má jen takové dlouhé cobí chlupy, zhruba od půlky břicha po zadek už vypadá i jako kůň, od půlky břicha po hlavu spíš jako medvěd. Každopádně to počasí je silně napřesdržku, jak se s tím mají ta zvířata vyrovnat?

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 10.04.2024, 13:30:45 xxx.xxx.198.226

Což mi připomíná, že včera byl bílej na jízdárně, vlezl tam, vyšašil se do nepříčetna a taky z něj kapal pot, ale nezalykal se a udejchal to. Když pochopil, že jako VÁŽNĚ nebude dostih ani vysoká španělská ani corrida, tak se uklidnil a pak docela dobře pracoval, na něj. Dali jsme víc přestávek s pasením, tak byl spokojený, a necválali jsme (bylo fakt teplíčko), teda… ordre znělo, aby s ním holka necválala, ale začátečník na nervákovi, no tak párkrát zaskočil. Takže je bílej ve stejném stavu jako před “nehodou”.

A já budu shánět nového veta-zubaře s endoskopem.

Saga
Saga (352 příspěvků) 10.04.2024, 13:34:03 xxx.xxx.167.183

“A já budu shánět nového veta-zubaře s endoskopem.”

Jakto? Ta objednaná paní doktorka teda vůbec nepřijede? Ani náhradní termín, prostě nikdy? Ach jo, tohle vážně potěší😠!

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 10.04.2024, 13:48:28 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.04.2024, 13:30:45

v tichosti držím běloušovi palce dál. 

Když pochopil, že jako VÁŽNĚ nebude dostih ani vysoká španělská ani corrida,……. 😀

Obrázek
kometa
kometa (4391 příspěvků) 10.04.2024, 13:52:27 xxx.xxx.224.101
Saga:

“Kolegyně strojkem na psy stříhala hlavu kolegovi…”

Ehm, a ten kolega to věděl? No, jestli se u toho cítil jako pitbull, tak asi dobrý ne😄😄?

Dnes se teda rapidně ochladilo, kobyla tedy nebude zpocená, až z ní zase odřu chlupy hřbílkem, tak kouknu co s tím. Včera v té vodě, když jsem jí myla plece a krk, tak mi připadalo, že už tam má jen takové dlouhé cobí chlupy, zhruba od půlky břicha po zadek už vypadá i jako kůň, od půlky břicha po hlavu spíš jako medvěd. Každopádně to počasí je silně napřesdržku, jak se s tím mají ta zvířata vyrovnat?


Ehm, a ten kolega to věděl?

Samozřejmě. Však jsme na veterinární škole (kde se děti učí i kosmetiku psů) a oba jsou doktoři. Takže cajk.

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 10.04.2024, 15:03:22 xxx.xxx.198.226
Saga:

“A já budu shánět nového veta-zubaře s endoskopem.”

Jakto? Ta objednaná paní doktorka teda vůbec nepřijede? Ani náhradní termín, prostě nikdy? Ach jo, tohle vážně potěší😠!


No prostě vůbec nereaguje. Poslední její zpráva byla den před termínem, že nepřijede, a od té doby ticho po pěšině. Já bych ráda náhradní termín, ale nějak asi nemám kde se domoci, ona to efe dříve zmiňovala, že s ní ten problém měla, já zatím ne, no tak jsem byla na řadě, co už.

Horsana
Horsana (648 příspěvků) 10.04.2024, 18:00:52 xxx.xxx.19.33
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.04.2024, 14:40:40

Toto si viem predstaviť na podlomy a mokvajúce rany, podľa zloženia to podľa mňa vysúša, mne kolegyňa s psoriázou  dnes doniesla nejaký LR Aloe Vera repair niečo v spreji a  ok, ale tak beriem aj Prednison, takže…

A nosím v šľapkách ponožky pre diabetikov, už kedysi dávno mi kolegyne dali prezývku “módna ikona”, tak teraz im to zas a znovu potvrdzujem 😀

V sobotu ale chcem ísť zas na túru a musím mať kotníkové topánky, v krase si nechcete vytknúť členok, lebo jednak vás nenájdu a druhak chcem ísť na prieskum zase aj cez skaly, takže možno si kúpim nové boty, ale ešte uvidím, čo zajtra v službe bude, pred klientami veľmi v tých šľapkách nemôžem chodiť, heh.

Doplnky som brala a bolo mi to houno platné, ale to už som vedela, že keď mi nezabral ProfiZym, že bude zle a aj bolo.

Bez doplnkov to asi šlo niekedy- lenže to, čo jeme, je chemický hnus, ovocie z marketu ja nemám odvahu kupovať a vlastné ešte nemám, Céčko si v organizme vytvoriť nevieme, musíme si ho dodávať, inak smola.

Na pozemku robím aj biologické experimenty, rekordérom je kuracina z Tesca, to líška zožrala až o týždeň,  pravda, tomu sa vyhýbali aj muchy, potom to z Lídlu- to tam ležalo tri dni,  do toho sa aspoň dali mravce, potom zmizlo 1 stehno, na druhý deň druhé.…mäso z našej siete obchodov Fresh zmizne počas  jednej noci.

Horsana
Horsana (648 příspěvků) 10.04.2024, 18:13:57 xxx.xxx.19.33

Nuž, mne lepok škodí, to viem, aj všetky sacharidové prílohy, ako ryža a zemiaky, intoleranciu laktózy som zdedila po matke, sú dni, keď sa stravujem vzorne, sú dni, kedy mi je tak blbo, že žijem na Cole a 20 deka šunky  a sú dni (PMS), keď proste musím, nah…

Kávu som nepila iba počas hospitalizácií v nemocnici a chvíľu po návrate domov som pila meltu, fuj.

Pečivo je zlo, to asi zistil už každý, ale asi aj tu platí, že dávka robí jed aj liek…a napríklad som ok  s hriankami, keď to nepreženiem, samozrejme, tie v človeku tak neskvasia…asi.

Mäso mi nevadí, môže aj zasmrádať, nuž, predsa len, moji predkovia neboli roľníci, ale kočovní  pastieri z hôr 🙄

Verun
Verun (743 příspěvků) 10.04.2024, 20:40:59 xxx.xxx.220.12

Čerstvý rohlíček je nejlepší buchta, klidně jich dám i 5, ale z estetických důvodů jsem se tohoto požitku musela vzdát, TAKŽE JEN DVA. Tousty jedině zapečené s hořčicí cibulí salámkem a sýrem…mám to jako buggyra, od všeho něco i alkohýl(dneska trochu jégra-pivo došlo🤭), abych nepodlehla bažení a nesplácala všechno  v množtví víc než malém. 

doplňky stravy někaké jsou(geloren, boswellii, ale efekty na tělo?no nevím…momentálně bolí  úpon vřetenní kosti na lokti na té samé ruce oteklý kloubek na prostředníčku a ploska nohy, asi se mi hroutí příčná klenba? ) 

Spíš si dám nějakou tu kytičku nebo sirup na čajík (heřmánek, lípa, zázvor, kurkuma)a  nemám infekce horních cest dýchacích, i když v práci se to infektama jen hemží…

sem tam do sebe hodím nějaké céčko, zinek s hořčíkem, 3 omega, gynko…máme to doma “na výstavce” a když jdu okolo zobnu si něco… 

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 11.04.2024, 06:47:39 xxx.xxx.198.226

Horsana: Já mám svoje brambory, tak céčka dost. A brambor z marketu snad bát se netřeba, ne? Taky cibule se nebojím, taky céčka dost, i jiných lahůdek, ale zase uznávám, že cibuli ne každý dá v těch množstvích, co já. No a co zelí a kysané zelí? To by snad mělo být taky oukej, ne? Já ráda nakládané okurky, taky možnost.

Edit, už čtu problémy s bramborami, tak to je mi líto, to je vážně naprd.

No blahopřeji si, že mi pečivo nevadí. A nikomu v mé rodině nikdy nevadilo do vysokého věku. Chválabohu.

Verun: vy jste někdy dala víc rohlíků najednou? Já dávám od mala dva a ten druhý už je dost na sílu. Ale čerstvý z pekárny, no mňam! Lepší mana snad není… U nás v pekárně ovšem pečou tukové rohlíky a né takové ty trupelnaté brikety, co jsou v hypersuper.

Alkohol teda já ne, max. si cucnu Bechera, to mám doma, na žaludek nebo tak, ale to je tak na úrovni velké polévkové lžíce nebo půl panáku hádám. Mám ho tam jednoho načatého už rok a půl, ještě že se to nekazí.

jop, bylinky do čaje si sbírám, loni se mi povedlo všechno - lípa, mateřídouška i divizna, ve výběhu se nám plevelí máta a meduňka, tak občas přihodím i to. Ale dokopat se si ten bylinkový čaj udělat… protože sáčky a Earl Greyem mám na stole, sklínky s bylinkami pod linkou… no…

Teď na konci zimy jsem dostala od známé zbytek platíčka doplňku Mg-Ca-D3, tak jsem to dobrala, no a nic zajímavého. Neuškodilo. Zato předpředevčírem jsem špatně polkla céčko, zůstalo mi v krku, zjevně se kapsle rozpustila a ráno jsem se probudila s dírou v krku. Teda tak to aspoň pocitově vypadalo 😀 Tak to jsem si užila, celý den jsem lemtala vodu, už včera to bylo dobré, ale asi céčko zase na nějakou dobu vynechám.

Med mám v práci, a strkám si ho denně do kapučína. Zezačátku mi to přišlo hnusný, ale zvykla jsem si 😀 Mám ale ráda chleba s máslem a medem a tak jednou za 14 dní to mám k snídani. Jinak pití už hodně let nesladím, krom toho ranního kapučína.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.