Aktuálně: 4 945 inzerátů174 373 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

O všem a o ničem :)

Verun
Verun (722 příspěvků) 11.04.2024, 08:54:28 xxx.xxx.220.12
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.04.2024, 06:47:39

Vtip je v tom, že si ty kořeny strouhám  a bylinky přidávám do toho černého čaje(grey nejoblíbenější)na čaji mám závislost, bechera si dejte do mrazáku a před obědem požijte stopečku😊, sklenka červeného nebo orosené po celodením shonu je boží dar, ale já už jsem alkoholik, tak to neberte vážně. Med jen do 40°C nápoje, jinak jeho enzymatickou sílu zabijete.(a pokud máte med tekutý několik let ,věřte že byl převařený) 

Rohlíky jsou moje smrt, teď jsem si dala dva a určo by se ještě nějaký  vešel, ale jsem ve věku nabírání hmotnosti jen z pohledu na leták s jídlem, tak mám smolíka…ty tři ale někdy dám no. nebo aspoň ukousnu prdelky a zbytek dostane pes. 

Jediný, kdo z naší rodiny má “alergie” je dcera, dost se sleduje…jako na dítěti jsem na ní nikdy  nic nepozorovala, dneska ráno telefonát a mimo jiné jí říkám, dej si do ovesné kaše  jablko…přednáška o tom, že jí po jabkách z hyper svědí a že potřebuje geneticky neupravené odrůdy…. 🤪no to jsem potřebovala slyšet, že má novou alergii 🙃

efe
efe (1058 příspěvků) 11.04.2024, 09:38:24 xxx.xxx.199.5

Dnes ráno v šest venčím, venku teplota 1 stupeň nad nulou. Chladovka se ozvala - viz. foto. Ty puchýře strašlivě svědí, už se mi jednou podařilo to rozškrábat do živýho, tomu se prostě strašně blbě odolává. A novinkou letošního roku je to, že se mi ty puchýře nedělají už jen na nekrytých místech (hřbety rukou), ale nad zápěstím pod třema vrstvama funkčního oblečení (!!!). WTF… 

A obličej, stehna a zadek jsem vám teda nefotila, to je taky pošušňáníčko 😀

Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 11.04.2024, 09:43:32 xxx.xxx.198.226

Tak kdybych na oběd byla doma, tak stopečka no problemo, ale v týdnu jsem v práci, o víkendu zpravidla neobědvám, protože někde lítám…

Víno mi páchne, stejně jako pivo, prostě je to něco zkaženého, zkvašeného, Becher je fajn bylinkový, mi nevadí. Těch maloprocentních nápojů se nemůžu dotknout… Ale ani ty vysoko jako vodka, fernet, mi nic neříkají. Docela mi chutná čistý líh, v laborce jsem ho ulízávala 😀 ten je slaďoučký a bez příchuti.

Jo, přidávat byliny do toho EG bych mohla, to mě nenapadlo. Zase na druhou stranu, mně třeba ten lipový nebo mateřídouškový vyloženě chutná… nevím, jak v kombinaci s EG, to se zkusí 🙂

Já mám med od medaře, žádné divné věci se s ním nedějí, jen prostě zkrystalizuje, ale to mi neva, já ho v práci mám na topení, vždycky je kousek tekutý 🙂 Několik let med nevydrží, mám spotřebu 4-5 sedmičkových sklenic za zimu 😂

Já mám štěstí, třetí rohlík se prostě do mě nevejde, kdyby ho tam cpali jako huse. Ve věku nabírání jsem už asi tak patnáct let 😀

Ješiš, já jsem tak ščastlivá, že nemám žádné alergie, a tydlencty všechny, holt zdravej odchov u koní a slepic mezi hovny, na zahradě na pastvě, v rozkvelých loukách (tehdá ještě kvetly…), obalená bahnem a okoušejíc vše kolem per huba… díky mami.

bassrock
bassrock (73 příspěvků) 11.04.2024, 09:44:48 xxx.xxx.251.2

Jak to tady čtu, přijdu si ouplně blbě, že nežeru žádný doplňky, nic navíc - pokud se tedy nepočítá čokoláda! Na tý ujíždím pekelně, hlavně 60% a více, mňam.

Občas si v nějakém záchvatu koupím třeba hořčík či železo nebo nějaký multivit - no jako sním to, ale nějaké změny na sobě nepozoruji. Jsem ráda, že ráno vstanu bez hekání z postele, rozhýbu se celkem hned a jsem schopná fungovat. Jak mi bylo řečeno … letos mi přezuli pátý gumy, tak co bych chtěla víc 🙂

Jinak ve vsi máme pekárnu, kde mají úžasný chleba, klasický kváskový voňavý. A pečou navečer, když jsem u koní a ta vůně se line nad ohradou … no slina mi kane, někdy se neovládnu a koupím si cestou domů teplý bochníček a skoro půlku jsem schopná sníst na posezení. A pak mě samosebou není úplně do skoku, mohla bych se zůčastnit soutěže v balonovém létání bez balonu, ale stojí to za to 😀

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 11.04.2024, 09:47:04 xxx.xxx.198.226

efe: tývóle, tak tohle taky nechci, díky. Nad zápěstím se dělá, protože nemáte rukavice, té jasné. Já mám po mrazech akorát svědivá stehna a zadnici, případně pneumatiku na břiše a prsa (spíš ne, jezdím s vestou), prostě ta místa, která si díky tukovým vrstvám můžou omrznout (dobře odizolováno od těla). A to si taky jako umím rozškrábat do strupů. Ale umím to řešit, jak po příchodu domů ucítím, že by to svědilo, tak hupsnu pod teplou vodu a přejde to. Naštěstí. Snad se to s věkem ještě nebude horšit.

Saga
Saga (335 příspěvků) 11.04.2024, 10:02:29 xxx.xxx.167.183

Bassrock, to spíš já si přijdu jako totální ichtyl, jakože to právě jíst musím, jinak se mi moje schránečka kapánek serinká👎. A to mě štve, protože to stojí peníze, protože musím myslet na to, že si to mám lupnout a prostě mě to celkově neba. Proto jsem zkoušela nebrat, ale můj organismus to nedal. Určitě má pravdu i Horsana s tím marketovým jídlem, zeleninu kupuju taky tam, po většinu roku, jasně že v sezoně si člověk leccos vypěstí, ale to je na pár týdnů, ne na celý rok. Člověk si myslí, že jako nakupuje zdravě a vlastně to tak vůbec nemusí být. Já tu chlorellu baštím cca týden a hele úplně jinej člověk. Trávení v poho, střeva jedou symfonii a nehoní mě mlsná.

efe
efe (1058 příspěvků) 11.04.2024, 10:31:18 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 11.04.2024, 09:47:04

Nad zápěstím se dělá, protože nemáte rukavice, té jasné.

Ale tohle místo je pod třema vrstvama oblečení, což je víc, než rukavice…. :/

A jo, věkem se to zhoršuje, řekla bych výrazně…

efe
efe (1058 příspěvků) 11.04.2024, 10:32:30 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 11.04.2024, 10:02:29

Sago, pls, ta chlorela mě zaujala, obzvlášť, když to působí až zázračně - dáte mi tip na konkrétní výrobek?

Saga
Saga (335 příspěvků) 11.04.2024, 10:59:28 xxx.xxx.167.183

Efe, určitě, objednávám tuto: https://www.benu.cz/tree3chlorella-tbl-180

Je to velké balení 180 tbl a obsahuje ještě další dvě látky, kupuji z toho důvodu, že stačí brát 1-2tbl denně. Mě konkrétně stačí jedna denně, tedy mi balení vydrží na půl roku. Dříve (vlastně do toho loňského podzimu) jsem brala výhradně ráno. Nyní beru 1tbl před spaním a je to mnohem lepší! Řekněme, že ráno “to” pak jde pěkně hladce😉. Samozřejmě si můžete vybrat i jiný produkt, na trhu je toho mrak, ale dávejte si velký pozor právě na dávkování! Moje máma chodí k masérce, která mimo jiné prodává také chlorellu, čistou, od úplně jiného výrobce, tuším, že je to tento produkt, ale nechci mystifikovat: https://www.benu.cz/advance-chlorella-tbl-1000

Jenže! Koukněte na dávkování! 2x denně 5-10 tablet! Tak z tohohle by mě jeblo, polykat takový množství a ještě 2x denně. Jí to nevadí, je v důchodu a rozloží si to na více dávek denně, já na tohle nemám morál. Pomáhá jí to také, vždycky říká, že když jí to balení dojde a čeká, než půjde na masáž, kde si znovu koupí, tak to na sobě vždycky cítí, jako že je jí bez toho hůř. Já to mám stejně. Během zimy jsem měla trávení, slušně řečeno, ouplně v pérdeli, a už jsem fakt nevěděla, co s tím. Koupila jsem Biopron, jakože laktobacílky, to se mnou ani nehlo, to Magne B6 sice pomohlo proti únavě, na vlasy, celkovou vitalitu, ale střeva to nějak nezaregistrovala…🙄Až když jsem se pokorně vrátila k již vyzkoušenému, tak zase funguju. Ještě jsem si k tomu koupila tento ostropestřec: https://www.benu.cz/swiss-naturevia-ostropestrec-forte-cps-60

Tam zatím žádný zázrak nespatřuji, ale ostropestřec mám v krmné dávce i u koní a vím, že tam, než se to projeví, chvíli to trvá. Ta chlorella se prostě projevila hned. Tedy u mne. Máma, když začínala kdysi brát tu svou pocítila účinek cca po týdnu, ale je už to starší vosoba. Zkušte, uvidíte, na mě to vliv má. A mají i menší balení, tuším 60tbl, to by bylo na zkoušku levnější.

efe
efe (1058 příspěvků) 11.04.2024, 12:46:09 xxx.xxx.30.165
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 11.04.2024, 10:59:28

Díky moc! Takže Vám posílám fakturu za chlorellu a Zrzavcový za ten Uriage krém - někdo další?? 

🤣

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 11.04.2024, 13:14:43 xxx.xxx.198.226
efe:

Nad zápěstím se dělá, protože nemáte rukavice, té jasné.

Ale tohle místo je pod třema vrstvama oblečení, což je víc, než rukavice…. :/

A jo, věkem se to zhoršuje, řekla bych výrazně…


To jo (ty tři vrstvy), ale krev z rukou se vrací prostě ledová, a jak víme, zápěstí je citlivé (se tam ostatně ty alergeny testují, resp. na předloktí), takže pokud to má někde vyskákat nad rukama, tak tam, no.

Saga
Saga (335 příspěvků) 15.04.2024, 14:01:37 xxx.xxx.167.183

Buggyro, že Vy jste tam na severu ehm odcizila ehm nepřizpůsobivému jeho zdroj obživy?😄Chudák malej, s čím teď pojede na meď?  A nebo máte nový business - pronájem kárky i s tažným zvířetem?😄Jako takováhle věcička by mě ouplně stačila, na to moje sranda tahání!

Buggyra
Buggyra (3219 příspěvků) 15.04.2024, 14:29:52 xxx.xxx.198.226

Je to takový kostitřas, na louku nic moc, no… A deklarovaná nosnost je nějakých 150 kg, takže když naložíte sebe, židličku, lahev s vodou a pláštěnku a pak s tím někde nadskočíte ve škarpě, tak to docela úpí 😀 Do začátku pro pobavení ale super věc, a na silnici to za sebou poník ani necítí.

Saga
Saga (335 příspěvků) 16.04.2024, 08:25:33 xxx.xxx.167.183

Holky, tak vám musím napsat, že poslední čtyři koňodny (PÁ-PO) byly absolutně parádní! Jak už jsem zase ve své kůži, tak se úplně jinak pracuje a je hlavně úplně jiná motivace něco dělat. V pátek jsem vzala mini na takovou střední trasu, asi 4-5 km, louka, les a hlavně v tom lese to bylo absolutně super. Skákala jak na pérkách, krosila mezi stromy, no byla úplně blažená, něco málo jsem s ní i uběhla, moc mi to ještě nejde, ale lepší se to. V sobotu jsem vzala velkou na špagátku, že jí ukážu zbrusu novou trasu. Jako ta byla úplně v tranzu😄! Když si lehce kouloidní cob myslí, že je arab, začnou tomu lézt očička na vrch hlavičky, ocásek to zvedá a provozuje to letecké kreace, tak je to prostě prdel😄. V neděli jsme si daly odpočinkovou práci na lonži, kde velká moc hezky zamakala a protože všechno provozuju na free style na louce (kde jinde taky), potěšilo mě, že se ani nezkoušela pást a když snižovala krk, tak ne za účelem uškubnout si, ale uvolnit se, což majitelé kruhovek a jízdáren s pískovým povrchem nejspíš nikdy nepochopí, ale pro mě to je bonus jako prase! S malou jsme jen párkrát oběhly louku a pak jsme se všichni rozplacatili a nic nedělali. Nejlepší to bylo včera, měla jsem vodiče, tže jsme vzali obě holky na průzkum a ještě prodloužení té nové trasy, co jsme prubly v sobotu. Jako miníska to vzala jak starý mazák, nikdy tam nebyla, ale chovala se, jako kdyby tam chodila denně, tže velká se nesměla nechat zahanbit a chovala se taky značně profesionálně, tže žádné lezoucí očičko už se nekonalo, byli jsme venku asi 1,5 hodiny, i já sama jsem se podívala na místa, kde jsem nebyla už ani nepamatuju, aspoň jsem očíhla, jak to tam vypadá a kam se pak budu moct vypravit i v sedle. Dneska už je pěkná kosa, tže zase na zimní budu, tže jestli půjdu i dneska nevím…uvidíme odpo. Jsou ty moje holky zlatý prostě❤️!

Saga
Saga (335 příspěvků) 16.04.2024, 08:44:09 xxx.xxx.167.183

A ještě, jak jsme tu rozebíraly ty různé potravinové doplňky, vitamíny a tak, tak se musím pochlubit! V sobotu jsem byla u kadeřnice, a nejen, že jsem se z přírodní blondýny stala zcela nepřírodní skorozrzkou (melír), ale hlavně, paní mi moc pochválila vlasy! Jak se to od podzima zlepšilo, a že mám milion baby vlásků👍! Tže rostou, rostou😄! Sunadala mi pěkných pár centimetrů, strašně se mi ulevilo, mám tu hlavu takovou lehkou a barevnou, no prostě super! Je vidět, že to zobání k něčemu je👍!

Saga
Saga (335 příspěvků) 16.04.2024, 09:42:07 xxx.xxx.167.183

Bobčo, konkrétně na vlasy nic, ale právě paní kadeřnice mi loni na podzim doporučila Magne B6 Forte, tenkrát jsem měla štěstí, měli v Benu akci na tříměsíční kůru u tohoto doplňku, tak jsem to koupila a tři měsíce užívala. Pomohlo to. Nyní, jak jsem psala někde výše, jsem se pokorně vrátila k užívání chlorelly. Brala jsem jí dlouho, loni jsem jí vysadila a fakt to nebyl dobrý nápad. Tže teď už jí mám zase a opět funguje, je to detox, což je na vlasy dobré stejně tak jako na zbytek těla. Lze brát i dlouhodobě, moje máma (je tak ve Vašem věku) jí užívá už několik let a je spokojená. Já kupuji tuto: https://www.benu.cz/tree3chlorella-tbl-180

Protože stačí jedna tbl denně, tže toto balení Vám vystačí až na půl roku, což mi přijde hodně economy. 

Vlasy jsem si nikdy nebarvila, celý život je mám přírodní a dlouhé, používám levandulový šampon, obyčejný z Kauflandu, vlasy se mi enormě mastí, tak proto ta levandule, hezky čistí pokožku, ale zároveň nevysušuje a nestahuje. Jinak nepoužívám žádné vlasové produkty, nepotřebuji to. Loni mi kadeřnice řekla, že jsem šedivá jak starý panelákový sídliště, což jsem vůbec netušila, protože to v blond vlasech prostně není vidět a prý to mám po celé hlavě, tže šedivím souměrně😄 a taky, že mám ty vlasy, co se týče kvality hrozný a řídký. No, fakt jsem z toho byla natřesená🙄. Tže cca po šesti měsících nastal progres, vlasy jsou hustší, rostou a zvládly i trochu barvičky, což je super! Teď užívám tu chlorellu (dlouhodobě), ostropestřec mariánský (jarní detox) a na podzim zase půjdu pro Magne B6 Forte na ty tři měsíce.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.